Автор Тема: Любовта като разгром на егоизма...  (Прочетена 54132 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #165 -: Май 28, 2010, 15:56:36 pm »
За нападките - имах предвид нападките между теб и old4.
И като казах за това, че сме на един хал имах предвид това, което казва Исус по този начин "Виждаш сламката в очите на брата си, а не виждаш гредата в своето око".
Осъзнаването, че хората са ти братя по съдба автоматично би следвало да породи състрадателност.
Не жал, но състрадателност.
Това имах предвид


алибаба,old4 ми харесва. :) Човек най-често напада другите,когато отказва да нападне директно себе си.По-лесно е да видиш някоя чужда греда,отколкото сламката в твойто око-прави си.Но то,чуждата греда най-често е проекция на твойта сламка. :)
А за братя по съдба-бяхме,алибаба,вече не знам какво сме.В момента хората са толкова разделени и в същото време,толкова обединени,че малко трудно да се каже.Но това ме дразни-квалификации и тем подобни-странно защо,трябва да помисля-мерси.Но наистина всякакви такива квалификации,може би останали от времето на бай Тошо-гадничко е."Братя по съдба"-ако бяхме такива наистина,а не само на думи,пак ти казвам-доста от нещата,които виждаме-просто нямаше да ги има.Но човек,който наистина мисли някои неща-рядко(да не кажа никога)убеждава другите в нещо,той просто си е наясно със себе си.А комунизма и за "братята и сестри" е типичен пример как някои хора благодарение на глупостта на другите хора-станаха милионери,и си живеят техния си живот.Но инак сме "братя",нали?!
За състраданието-съгласна съм.Но има и съчувствие,не само жал.А съчувствието е гадно нещо за съчувстващия,но е дълго за писане.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #166 -: Май 28, 2010, 16:08:19 pm »
Това, което казваш за аналогията с комунизма ми прилича на...отказът на мои познати да носят червено защото това бил цветът на БКП!
Чакайте бе хора, това, че някакви манипулатори са решии да си присвоят правата над нещо, да го омаскарят, да го компрометират, няма да ми попречи на мен да харесвам ...примерно червения цвят. Че едни от най-красивите цветя и най-сладки плодове са червени.
Това, че комунистите опорочиха една идея няма да ме отврати от идеята, а само от манипулаторите, които спекулираха с нея.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #167 -: Май 28, 2010, 16:38:49 pm »
алибаба,доста умело извърташ думите,но я ми кажи ти защо толкова усърдно се стремиш да убедиш всички в това,което ти вярваш?Какво значение има кой в какво вярва след като ти си наясно с теб самата?!
И майтапа на страна-между съчувствие и състрадание има огромна разлика.  ;)
Защо ти е всички да сме напълно еднакви,на едно и също мнение?Че имаме еднаква същност имаме.Примерно имаш 10 различни стъкленни чаши по форма и цвят-всичките са от стъкло,нали така?Но са различни.Е,какъв е проблемът?На мен ми харесва така,доста интересно е,а и човек може да научи различни,готини неща от всеки.Ако бяхме еднакви-щеше да е доста скучно.А и че сме на един хал-това,което човек най-често мисли,че всички са на този хал/съдба,и се стреми да им помогне-доста често,и той самия страда от това,тъй че в повечето случай всичко е изградено на базата-лицемерие и преструвки,като повечето хора имат проблем да си признаят,че са лицемерни понякога/в доста голяма степен/чат-пат,което няма много голям смисъл,понеже е най-готино като се приемеш такъв,какъво си,някак отпускащо е.
« Последна редакция: Май 30, 2010, 09:04:40 am от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #168 -: Май 28, 2010, 16:51:42 pm »
Кой ти каза на теб, че искам да сме еднакви?
Просто забелязвам, че всяка една тема досега почти без изключение в един момент се заплита в междуличностни отношения и затъва дотам.
Независимо колко е била интерсна, важна, и колко в началото всички сме искали да споделим мнение, да видим гледните точки...ей това ме дразни мен, а не различните мнения на хората.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #169 -: Май 28, 2010, 18:13:38 pm »
Аха,а нали знаеш кое ни дразни най-силно?Това,което е огледало в някаква степен на нас самите или нещо,което би следвало да ни е някакъв урок.Та замисли се защо толкова те дразни,че темите стигат до междуличности отношения и дали ти също не допринасяш за това?!
И хем не те дразнят различните мнения на хората,но стигне ли се до различно мнение-забиваме в междуличности отношения?Нещо това да ти говори?А именно,че приемаш чуждото и различно мнение дотогава,докато ти си отгоре и всяко мнение по някакъв начин потвърждава твоето?А какво става като различното мнение е просто различно?Та и другите участници във форума реагираме по същия начин.Човещинка-и най-перфектното нещо бива пречупвано през разбирането на дадения човек.Дори да се опитаме да го избегнем,пак някакви зрънца от нас самите ще дадат отражение.
Защо си вредиш сама не мога да разбера?А и темата е за любовта като разгром на егоизма.Дай да не я разводняваме и спамиме. ;)
« Последна редакция: Май 30, 2010, 09:04:58 am от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #170 -: Май 30, 2010, 20:46:13 pm »
Все ми се струва че темата трябваше да бъде / егоизма като разгром на любовта / немислите ли ?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #171 -: Май 30, 2010, 21:28:50 pm »
Да.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #172 -: Май 30, 2010, 21:44:51 pm »
Все ми се струва че темата трябваше да бъде / егоизма като разгром на любовта / немислите ли ?
Не,любовта винаги я има,дори,когато я отричаме и идва от другаде,докато Егоизма е понякога временно явление.Колкото и да е силно Егото няма как да е вечно,докато енергията е.Точно затова си мисля,че и Егото толкова се стреми да ни контролира-понеже освободим ли се от него,и подчиним ли го-то няма как да води парада.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #173 -: Май 30, 2010, 21:54:53 pm »
И на това ДА!

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #174 -: Май 30, 2010, 22:40:01 pm »

Просто забелязвам, че всяка една тема досега почти без изключение в един момент се заплита в междуличностни отношения и затъва дотам.
...ей това ме дразни мен, а не различните мнения на хората.



Форумът по този начин се превръща в арена, а не място за дискусии. И точно поради тази причина конфликтните потребители биват баннати, независимо колко интересни са. Това отпада, когато самите те предизвикват лавина след себе си с гневното си поведение. Производители на лууш, създатели на негативни емоции.

Любовта като разгром на егоизма - Когато започнеш да обичаш близките си и останалите така, както себе си.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #175 -: Май 31, 2010, 00:51:21 am »
Да,но как може да обичаш близките си и останали така,както себе си-след като отказваш да обичаш себе си или се мразиш?!
« Последна редакция: Май 31, 2010, 00:59:20 am от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #176 -: Май 31, 2010, 08:55:32 am »
Blue_Star, най-сетне сме право в десятката! Право в окото на урагана.

Поста е залепен Май 31, 2010, 09:44:20 am
Invisible World, не мисля, че е толкова лошо човек да бъде провокиран да си извади "кирливите ризи". Да, дразнещо е за другите, които искат да следят темата и изведнъж попадат на някакъв словесен междуличностен двубой...обаче ми се струва, че това е полезно.
Първо е полезно за участниците в двубоя, които до този момент не са били предизвикани да изкарат това от себе си и може за пръв път самите те се сблъскват с него.
Дето се вика не могат да се познаят "ама това аз ли съм да реагирам по този начи?!" или "какво по дяволите ми става, че толкова ме дразни....писанието на едикой си".
Всяко подобно изкарване на кирливи ризи от човека е като пречистване за него. Или осветяване. Той става с една идея по-прозрачен, по-наясно със себе си.
Друг е въпроса ако някой го прави тенденциозно, влиза с цел да дразни, да обижда, да затапва теми...това вече е друго.
Така мисля аз.
Толерантността към различното мнение не е нещо с което се раждаш, а нещо на което се учиш.
« Последна редакция: Май 31, 2010, 09:44:20 am от алибаба »

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #177 -: Май 31, 2010, 13:17:45 pm »
Алибаба, тук не говорим за различно мнение, тук говорим за разводняване на форума с елементарни темички, включително и опростачване, когато започвате да се обиждате и доказвате, а върха на черешката е завидната неграмотност, отчайващ стил на писане и т.н.

Разбира се, че е съвсем нормално да има понякога оффтопик, но такъв, че после да не се трият над 15 страници и  разгневени и неуравновесени потребители да отварят цялата тема в неподходящ раздел и да си изказват мнението за администратор по крайно неприемлив начин. А темите, които смятам, че не са подходящи за този форум ще ги трия.  :) Особено такива, които са провокативни в основата си! И постоянен бан, когато не можете да попитате културно и спокойно администраторите защо дадена тема е заключена или липсва.

"Кирливите ризи" обаче не са длъжни да ви гледат всички.  :) Не са лицеприятни. Давайте го малко по-естествено, никому не е нужна тази фалшива агресия.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #178 -: Май 31, 2010, 17:40:09 pm »
Аз предлагам да се намали постоянния бан с временен. Защото провинението едва ли се е случило 3 пъти.

Също, да се върне темата с мъжете-егоисти. Нека да разбием тоя мит.  :blush: :writer:
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #179 -: Май 31, 2010, 18:35:51 pm »
Понеже темата е хубава реших да я поизмъкна от блатото, в което затъна...искам само да припомня на всички вас, приятели от форума, че хората всичките сме на един хал.
Всички се борим на практика с едно и също и в името на едно и също. ВСИЧКИ, без нито едно изключение жадуваме за любов и за свобода, за реализация, за радост....всички без нито едно изключение имаме его, което ни води за носа непрестанно и ни подвежда, но така пък ние се учим да разграничаваме реалното от нереалното....всички страдаме от едни и същи неща, като само формата им е различна....как може тогава, след като сме на един хал (в различни вариации само) да се обиждаме един друг на тема его, да се критикуваме, да си търсим грешките, да се нападаме и пр.?!
Ние не сме врагове едни на други, а ние всички имаме един общ враг (който всъщност може би не е враг а предизвикателство).
Ако не можем да си помогнем можем поне да не се нападаме.
  Да вероятно всеки иска да бъде обичан, но дали всеки си задава въпроса ...самият той дали обича с онази всеотдайна, всеопрощаваща, забравяща за себе си, не изискваща,неочакваща... а просто ОТДАВАЩА ЛЮБОВ? Нали такава казват е Божествената и майчината ЛЮБОВ?
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27