Автор Тема: Медитация  (Прочетена 184531 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pavli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
    • Минали животи и хипнотична регресия
Re:Медитация
« Отговор #420 -: Март 03, 2010, 23:48:10 pm »
И тук искам да отговоря на въпроса на Mitko за скучните предварителни упражнения. :dance:
За да се научите по-бързо да достигате медитативно състояние, всеки път, когато навлизате било то чрез обратно броене или друго си казвайте наум „Всеки път когато медитирам по този начин, аз навлизам все по-дълбоко и по-бързо”. Казано в състояние на медитация това уверение ще ви помогне да усвоите достигането на Алфа ниво много по-бързо. Вие се програмирате да навлизате по-бързо.
 
       Привет  Равли,  
       Това  което  съветваш  наистина  е  ефективно,  но  е  от  сферата  на  хипнозата!  Има  и  едно  образно  мислене  за  което  не  се  пише  много,  запознат  ли  си  с него?  
       Инак  с  определението  за  двата  типа  медитация,  както,  че  едната  е  насочена  навътре,  а  другата  навън  е  точна  и  съм  напълно  съгласен!  

Не знам Митко защо реши че това, за което говоря е  от сферата на хипнозата (доколкото знам хипнозата се извършва под ръководство на опитен ръководител с различни цели - например регресия)
Може би виждаш някаква прилика, но аз от хипноза не разбирам  :yes:
А за образното мислене - не е ли това визуализацията, мислене в картини, която се използва в толкова много методи по света за постигане на желаните ни цели?

Според мен е наситина важно хората да разберат, че има много и ранообразни методи с които могат сами да си подобрят живота. Аз самата доста се интересувам, макар че е невъзможно един човек да знае всички неща, които излизат по света, но не е и нужно.

Двата  типа медитация ги преведох от "The Silva Mind Control Method for Getting Help from Your Other Side" - Hose Silva with Robert B. Stone,Ph.D
Има още много изумителни неща, но това е книга, която не вярвам да бъде преиздадена или преведена някъде, защото съдържа информация, която ще обесмисли курсовете по Силва метод първо и второ ниво, така е написана че дава доста подробни упътвания, все едно си на упражнения с инструктор. За жалост Силва метода се превърна в машина за пари след смъртта на неговия създател Хосе Силва.

 :flag_of_truce: Целта ми е да разберат повече хора, че сами могат да си помогнат. Всъщност методът на Силва е фокусирано мислене, което привлича реални промени в нашия живот. Препрограмиране на съзнанието, така че то да ни служи по-добре.
Към днешна дата, когато проблемите и страданието от всякакъв тип са навсякъде около нас и в семействата ни, не е ли страхотно, че има методи, които да ни помогнат да преодолеем всяка трудност и болка.

А на P.E.A.C.E. искам да благодаря че сподели за медитацията, която според мен е чудесен начин за справяне със стреса и засилване на връзката с Висшия Аз.
« Последна редакция: Март 04, 2010, 00:13:26 am от Pavli »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #421 -: Март 04, 2010, 11:45:00 am »
      Привет,
      Равли,  освен  хипноза  от  вън  има  и  автохипноза.  Визуализацията  бива  два  вида  статична  (застинали  образи  в  кардини)  и  динамична  визуализира  се  действие  в  неговата  динамика  тоест  мисъл! 
      Хареса  ми  това,  че  Р.Е.А.С.Е.  сподели  медитацията  си,  ето  моята:  Понеже  медитирам  много  отдавна  позата  вече  няма  значение  (свещ,  полулотос,  седнал,  позата  на  мъртвеца,  ембрион  и  т.н.)  Единственото  условие  към  позата  е  да  бъде  удобна!
      Дишането - бавно  диафрагмено  4-6  цикъла  в  минута!  Дишането  се  усвоява  с  упражнения  извън  медитацията!  Укротявам  и  елиминирам  мисленето  като  следя  дъха  си - много  е  ефикасно!
      Медитацията  не  може  да  бъде  колективна  независимо  от  броя  хора  събрали  се  да  медитират  заедно  по  простата  причина,  че  преживяванията  по  време  на  медитация  са  строго  индивидуолни  и  специфични!     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #422 -: Март 05, 2010, 18:06:26 pm »
 :) Pavli, ако те засягам ме извини,но там където има мисъл, струва ми се, че липсва медитативно състояние, което все пак продължавам да твърдя, че не вървят заедно.   :hi:
И към теб се обръщам mitko, с малко несъгласие, "че не може да се постигне групова медитация". Определено смятам, че може и то всеки по своят си метод и от позицията на личните вибрации! Все пак в началните постове припомних ,че децата когато се натоварят психически изпадат в медитативен унес!   :hi:

БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Медитация
« Отговор #423 -: Март 05, 2010, 19:23:56 pm »
И какво е общото между това, децата да изпадат в медитативен унес и груповата медитация?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Pavli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
    • Минали животи и хипнотична регресия
Re:Медитация
« Отговор #424 -: Март 06, 2010, 00:38:03 am »
:) Pavli, ако те засягам ме извини,но там където има мисъл, струва ми се, че липсва медитативно състояние, което все пак продължавам да твърдя, че не вървят заедно.   :hi:
И към теб се обръщам mitko, с малко несъгласие, "че не може да се постигне групова медитация". Определено смятам, че може и то всеки по своят си метод и от позицията на личните вибрации! Все пак в началните постове припомних ,че децата когато се натоварят психически изпадат в медитативен унес!   :hi:

Приветствам всяко мнение  :flag_of_truce:
Може и да не е съвсем традиционна медитация, но важното е да действа за това за което е предназначена  ;) Все пак ако я няма визуализацията, няма как да разрешим някои проблеми само чрез обикновена медитация.
Ако пък вие знаете други такива методи споделете, аз съм отворена за нови неща и обичам сама чрез опит да преценявам дали действа за мен или не. :drinks:

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #425 -: Март 06, 2010, 10:42:46 am »
     Привет  момичета,
     Първо  трябва  да  уточним  термините  мислене  и  немислене!  По-горе  писах  за  видовете  визуализация  да  ги  уточним  и  тях!  Можете  ли,  например  да  визуализирате  лицата  си - смеещи  се,  намръщени  и  т.н.  Смятам,  че  може  да  се  получи  смислен  диалог  само  тогава  когато  говорим  с  една  и  съща  терминология  нали? 
     Едва  след  това  можем  да  обсъждаме  различните  техники! 
     Алдонея,  сподели  твоята  техника,  ти  Равли  също.  За  да  дискутираме  по  същество! 
     На  привържениците  на  груповата  медитация  предлагам  да  се  опитат  да  влияят  върху  решенията  на  парламента  така  ще  помогнат  на  най-много  хора!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #426 -: Март 12, 2010, 22:49:56 pm »
     Привет  момичета,
     Първо  трябва  да  уточним  термините  мислене  и  немислене!  По-горе  писах  за  видовете  визуализация  да  ги  уточним  и  тях!  Можете  ли,  например да  визуализирате  лицата  си - смеещи  се,  намръщени  и  т.н.  Смятам,  че  може  да  се  получи  смислен  диалог  само  тогава  когато  говорим  с  една  и  съща  терминология  нали? 
     Едва  след  това  можем  да  обсъждаме  различните  техники! 
     Алдонея,  сподели  твоята  техника,  ти  Равли  също.  За  да  дискутираме  по  същество! 
     На  привържениците  на  груповата  медитация  предлагам  да  се  опитат  да  влияят  върху  решенията  на  парламента  така  ще  помогнат  на  най-много  хора!   
    :)Митко не съм посещавала специален колеж за медитация, но намирам за момента най-удобното положение за тялото ми и търся най-прекият път към изчистване на съзнанието от всичко, което създава образи или мисли. Използвам дишането като спомагателно средство.Това е в основни линии метода ми на медитация за обновяване.
    :) Pavli, според мен всеки сам намира удачният за себе си метод за медитация!"Който търси намира"!
    :) Tangrata_ питаш ме:"И какво е общото между това, децата да изпадат в медитативен унес и груповата медитация?" Отг. за Митко, че след като и децата го могат, то не се налагат някакви специални техники и обучения.
   
 :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Медитация
« Отговор #427 -: Март 13, 2010, 10:06:01 am »
ами именно, затова е индивидуално, а не групово.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен frozenbrain

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re:Медитация
« Отговор #428 -: Май 09, 2010, 00:03:38 am »
Всеки захващащ се с медитация ще е желателно да научи разни пинизи за защита от "лошотията", ако си няма личен учител (на достатъчно високо ниво), да се обърне към някой Бог, желателно е или да е Христянския или Будистки.
Преди всяка медитация желателно е да се казват молитви за защита, останалото си го знаете. Истинската медитация започва, когато станеш наблюдател, а не участник.
За последователите на Христос могат да се обърнат към Исихазма, той много ми напомня на Йога...

Туй засега  :)

ОМ А ХУМ ВАДЖРА ГУРУ ПАДМЕ СИДХИ ХУМ

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Медитация
« Отговор #429 -: Юни 11, 2010, 20:46:13 pm »

Преди всяка медитация желателно е да се казват молитви за защита, останалото си го знаете.

Туй засега  :)



Може ли да побликуваш молитва за това?
Аз лично незнам? Има ли някаква спецялна молитва?
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #430 -: Юни 11, 2010, 21:11:21 pm »
      Ако  негативна  същност  те  посети  в  медитивно  състояние  погледни  я  в  очите  и  я  попитай:  "С  какво  мога  да  ти  помогна??"  Това  е  достатъчно! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Медитация
« Отговор #431 -: Юни 11, 2010, 21:50:21 pm »
А как ще разбереш същността дали е негативна?
Доколкото знам същностите добре могат да се маскират.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #432 -: Юни 11, 2010, 21:56:15 pm »
       Очите,  те  не  могат  да  те  гледат  в  очите,  поне  при  мен  е  така!  И  още  нещо  те  се  хранят  със  страх!!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен frozenbrain

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re:Медитация
« Отговор #433 -: Юни 18, 2010, 19:11:45 pm »

Преди всяка медитация желателно е да се казват молитви за защита, останалото си го знаете.

Туй засега  :)



Може ли да побликуваш молитва за това?
Аз лично незнам? Има ли някаква спецялна молитва?

Ами Митко е прав, страха е врата към нас... За да намалиш вероятността да се срещаш с тях е добре да се очиства мястото преди медитация. Можеш да си купиш молитвеника на Петър Дънов. Там има хубави формули за ограждане и изчистване. Но това е ако си Христянин, за другите незнам :P. Тук вече специална молитва няма, желателно е да прочетеш малко повечко молитви и да видиш коя ще я почустваш най-добре. Например за изчистване:
Пръстите на ръцете са допрени пред устата с длани навън. В това положение се произнася: В Името на Божията Любов, в Името на Божията Мърдрост, в Името на Божията Истина, в която живеем и се движим и със силата на живото Слово Божие, да се разпръснат всички зли и лукави помишления и вражи сили. (три пъти)
Духане и разпръскване встрани, като се взима с пръстите от устата и се пръска настрани.

За ограждане:
Господи, огради ме с диамантената стена на Твоята бяла светлина. Божия Дух, възлюбеният на моята душа, ще направи всичко за мен.
Казва се три пъти с вдигната дясна ръка, свита в лакътя, като се прави обръщане на тялото в кръг. Най-напред се обръща на изток и се произнася формулата, след това на юг, после на запад и север, като формулата се прозинася при обръщането във всички посоки  и мислено се огражда всичко с диамантена стена и бяла светлина.

За да кажеш молитвата трябва да си поизчистиш мислите, демек да имаш по-силна концентрация от обикновенно.

Ако ги видиш в медитация едно Господи помогни е напълно достатъчно. Да се осланяш изцяло на себе си не е желателно, щото туко виж си се натъкнал на нещо по силно от тебе и стане лошотията :).
Верно, че на нас трудно някой може да ни се опре, но това са на по-високите нива :P. Още сме незрели :)
« Последна редакция: Юни 18, 2010, 19:13:34 pm от frozenbrain »
ОМ А ХУМ ВАДЖРА ГУРУ ПАДМЕ СИДХИ ХУМ

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Медитация
« Отговор #434 -: Юни 20, 2010, 20:46:43 pm »
Благодарности за съветите! :hi:
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27