Автор Тема: Медитация  (Прочетена 185304 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Breath

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 565
  • The lamps are different but the light is the same
Re:Медитация
« Отговор #225 -: Септември 06, 2009, 17:41:03 pm »
Не схващам, кое и с какво запълваш?
THERE IS A DIFFERENCE BETWEEN KNOWING THE PATH AND WALKING THE P

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Медитация
« Отговор #226 -: Септември 06, 2009, 17:48:25 pm »
медитацията не е самовглъбяване или навлизане в себе си, а забравяне на себе си.
Това е състояние, при което липсва памет, помнене на „аза", липсва мисъл и мислещ, следователно липсва този фокус, който се възприема като „аз", а има само чисто, необусловено съществуване.


След тези редове, много хора може би ще разберат, че не им се е случила истинска медитация.
« Последна редакция: Септември 06, 2009, 17:55:16 pm от sidewinder »

Неактивен Breath

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 565
  • The lamps are different but the light is the same
Re:Медитация
« Отговор #227 -: Септември 06, 2009, 18:00:30 pm »
Това се опитах да кажа и аз, за мен те по-скоро се учат да се концентрират или релаксират.

Но не съм съгласна, че медитацията не е навлизане в себе си. На един етап, може би съвсем началния, тя е точно това, след това вече забравяш, че дори и медитираш. Забравяш всичко.
THERE IS A DIFFERENCE BETWEEN KNOWING THE PATH AND WALKING THE P

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Медитация
« Отговор #228 -: Септември 06, 2009, 18:15:32 pm »
Аз медитирам от 2001 година с помощта на реализиран учител. Искам да подчертая че без учител в медитацията няма как да постигнете смислени резултати.Все едно да учите китайски език без учител.
Който желае да работи с ума си, може да заповяда http://www.diamondway.bg/bg/centers/
Медитациите в нашите центрове са безплатни, но са за умствено и психически вече здрави хора.
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #229 -: Септември 06, 2009, 19:49:18 pm »
Не схващам, кое и с какво запълваш?
  :) Когато при медитация, изпразним мислите на тяхно място се появяват в много случаи (поне с мен е така)отговори на НЕзададени въпроси и не само... А ти защо медитираш, какво получаваш при медитация?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Медитация
« Отговор #230 -: Септември 06, 2009, 19:56:28 pm »
Медитациите в нашите центрове са безплатни, но са за умствено и психически вече здрави хора.

Че къде ги намирате тия психически здрави хора?

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #231 -: Септември 06, 2009, 20:11:59 pm »
Аз медитирам от 2001 година с помощта на реализиран учител. Искам да подчертая че без учител в медитацията няма как да постигнете смислени резултати.Все едно да учите китайски език без учител.
 http://www.diamondway.bg/bg/centers/
     Можеш ли да споделиш практика. Аз понаучих арабски без специален учител.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #232 -: Септември 06, 2009, 20:15:42 pm »
 :rofl2: Даааа мислех ,че тук на Земята всички сме малко ,нещо нередовни,ноооо явно греша :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Медитация
« Отговор #233 -: Септември 06, 2009, 20:58:33 pm »
Цитат
Можеш ли да споделиш практика. Аз понаучих арабски без специален учител.

И все пак едно е да се учиш да медитираш, съвсем друго е да реализираш пълният потенциал на ума си.Общо взето няма да ми стигнат десетки часове, ако тръгна да споделям :) Самите практики не се споделят по интернет, защото могат да попаднат във умствено болни хора, които ако започнат да ги практикуват ще го закъсат още повече.
http://capital.bg/show.php?storyid=779236
« Последна редакция: Септември 07, 2009, 01:04:42 am от H. »
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Медитация
« Отговор #234 -: Септември 07, 2009, 10:25:51 am »
Аз медитирам от 2001 година с помощта на реализиран учител. Искам да подчертая че без учител в медитацията няма как да постигнете смислени резултати.Все едно да учите китайски език без учител.
Който желае да работи с ума си, може да заповяда http://www.diamondway.bg/bg/centers/
Медитациите в нашите центрове са безплатни, но са за умствено и психически вече здрави хора.
Много е неприятно да правиш евтина и фалшива реклама на центровете ви.
Не зная модераторите как те търпят все още.
Освен това се опитваш да държиш тон отвисоко на останалите.
Съмнявам се да има нещо вярно в приказките ти.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Медитация
« Отговор #235 -: Септември 07, 2009, 11:37:56 am »
Многоуважаема Тангра,
Нашите центрове не се нуждаят от реклама, защото не са масов продукт и не са предназначени за широка употреба.От центровете пари и светска слава не печелим, за да има нужда да ги рекламирам ;) Просто споделям това което аз и мойте приятели правим. Някой хора в този форум търсят безвременен път към щастието, аз съм длъжен да им кажа че има такъв и във България.
И последно Тангра, с тази завист и злоба няма да постигнеш духовен напредък, независимо дали се занимаваш с медитация, молитва или други средства за постигане на целите. ;)
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Медитация
« Отговор #236 -: Септември 07, 2009, 15:34:07 pm »
Завист и злоба ли !? ;D

По-скоро изпитвам съжаление към такива като тебе.

Което също не е хубаво чувство. Но никъде не съм твърдял, че съм съвършен.

Не съм твърдял и че съм много духовен или, че се стремя.

Ти си тоя с претенциите за познанство и общуване с просветлени учители, медитиране с тях и не знам какви още пътища.

А ето, че се излагаш като последния кифладжия и се заяждаш. Явно твоите учители добре са те научили.
Никой не е твърдял, че искате пари и слава да печелите.
То и в сектите уж всичко е безплатно и не за слава. А това твоето точно на секта ми прилича.

Най-добре си вземи "твоите приятели", "реализираните учители", или каквито са там и идете някъде другаде да вербовате хора, чрез лъжи и манипулации, става ли?


п.с. Пише се "в България" ('във' се слага само пред 'в' или 'ф')
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Медитация
« Отговор #237 -: Септември 07, 2009, 18:33:02 pm »

За щастие както твърди моя приятел Еленко Ангелов, Интернет все още е свободен до някаква степен. Всеки може да напише в световните търсачки и YouTube - Ole Nidal ili Karmapa , и ще се обеди че уважаемата Тангра има прибързани и грешни концепции за учителя и учението.
Лама Оле Нидал има написани десетки книги, 4ри от които преведени на Български език.Той е човекът който е пренесъл будизма от Хималайте и Тибет през шейсетте години на миналия век в останалия свят и го е направил общодостъпен за европееца.
Създал е над 650 медитационни центрове по света. Има над 100 000 ученика, и най-важното имаме директна жива приемственост от самият Буда. От учител към ученик, чак до наше време.
За някой от конспирациите които ги прочетох в този форум, Оле ги назовал още преди десетки години. Оле Нидал е световно известен и признат учител по медитация и будистки учения.

Ще цитирам малко изказвания от Оле, които ще са интересни за хората във форума.

Оле Нидал - " Матрицата е най-будисткият и най-великият филм правен някога "

"Ако Турция влезне в Евро съюза, след 50 години турците ще бъдат колкото Англичаните и Французите взети заедно, а след 100години ще бъдат повече от европейците" - това го говореше до преди 1 година.
Според него нещата с емигранти мюсюлмани са станали необратими, и много скоро той казва че в Европа няма да се живее лесно.
Той пътува 330 дни в годината в над 100 страни и във всяка една от тях като дава интервю казва за опасността от Исляма за цивилизацията и не пропуска да отбележи че Обама е прикрит мюсюлманин.

За това не приемам държанието на Танграта. Българина постоянно завижда,говори глупости и  лоши неща за хората и това според мен е най-важната причина да сме на този хал и винаги да се чувстваме в лоша компания.

П.С.
Предполагам че защото е сектант от БТВ не го оставят намира като дойде във България. Слави също реши че сме големи "сектанти"  :rofl2: http://vbox7.com/play:b6a7dee6
« Последна редакция: Септември 07, 2009, 18:38:12 pm от hung »
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Медитация
« Отговор #238 -: Септември 07, 2009, 20:37:38 pm »
Аз пък не мога да разбера за какво е му е на един духовно извисен учител, изповядващ будизма да ходи и да тръби из Европа, че мюсюлманите ставали много. Него какво го засяга няма да останат последователи за неговото учение ли? И как може този факт да се използва като агрумент за това колко добър учител е? Не разбирам  :-X

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #239 -: Септември 07, 2009, 22:32:52 pm »
 :)Ха това не беше ли форум за "МЕДИТАЦИЯ" ::)
  Ааааа ,като, че ли не е? :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27