Автор Тема: Медитация  (Прочетена 185479 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #210 -: Август 31, 2009, 20:37:45 pm »
 :) Е де момчетааа спокойно, деее ;) Нали сме тук да си разменяме мисли , с което ако сме си полезни е супер , но не бива да се натоварваме с негатривно отношение, НАЛИИИ?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #211 -: Септември 01, 2009, 01:17:53 am »
   Алдонея,
   Това не е заяждане, това е акт на загриженост изразен в неговия тон и стил за да бъда разбран правилно (осъзнато състрадание). Ако ми е син ще му скъсвам д-то от бой, докато не му уври дебелата глава и това също ще бъде от състрадание.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #212 -: Септември 01, 2009, 12:33:49 pm »
 :nea: Ах вие момчета непораснали ;) Нали знаеш,че с насилие нищо не се постига, освен с любов и търпение и много разговори :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #213 -: Септември 01, 2009, 13:12:43 pm »
      Когато човек мрази, удря в главата и сърцето!
      Когато обича загрява ..... да увират главата и сърцето!




     За цензора  -  малко майтап.  Сериозноста е бреме все пак, нали?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #214 -: Септември 01, 2009, 16:17:01 pm »
 :) Да прав си, омразата е студ и винаги отнема, а любовта е топлина,която дава! И когато медитираме струва ми се,че изпразваме съзнанието си от всякакви мисли,чувства и емоции. Всъщност точно за това медитираме :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #215 -: Септември 01, 2009, 19:00:51 pm »
       Да, и ако го правим добре следва приминаване през светлината и установяване на контакт.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #216 -: Септември 02, 2009, 10:12:32 am »
 :) По- скоро получавам отговорите , на НЕзададени въпроси. Или посока в която да изявя СЕБЕТО :) Но със сигурност, всеки медитиращ получава онова,което му е потребно даже и да не го осъзнава :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Медитация
« Отговор #217 -: Септември 02, 2009, 10:44:54 am »
Преди време много медитирах,от няколко месеца обаче почти не медитирам.Причини много, но ще прозвучат като оправдания.Истината е че не ми се занимава и не ми доставя кой знае какво удоволствие. В последно време упражнявам вярата си.Това според мен е найстина важно и дава големи резултати а и според мен приближава до Христовото съзнание.За да я упражнявам често използвам визуализации.
По горе някой беше написал ,че се настройва към новите честоти или нещо подобно.Може ли пояснение как точно го прави?

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #218 -: Септември 02, 2009, 23:00:58 pm »
:) По- скоро получавам отговорите , на НЕзададени въпроси. Или посока в която да изявя СЕБЕТО :) Но със сигурност, всеки медитиращ получава онова,което му е потребно даже и да не го осъзнава :hi:
     Да точно така е при началния етап. Имам конкретен въпрос срещала ли си светлинната врата.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Медитация
« Отговор #219 -: Септември 03, 2009, 11:56:53 am »
Медитацията не е въпрос на тренировка, на упражняване. Медитацията не може да се прави. Тя може само да се случи. И се случва само, когато умът е станал медитативен. А медитативен е умът, свободен от желания. Тогава и без да си я канил, и без да си чувал за медитация, тя идва. Не е въпросът, че ще седнеш и ще медитираш час или два и нещо ще се случи. Не! Качеството на твоето съществуване ще се промени. Животът ти и цялото ти същество ще станат медитативни, тихи... И любовта ти ще бъде като топло есенно слънце с красивия, нежен и мек отблясък на залеза. Всички конфликти, всяко напрежение е прекратено и всичко притихва в някаква мистична тишина, изпълнена с нежна ласка и доброта. В теб няма желания. Няма го дори желанието да медитираш, да постигнеш успех в медитацията, да станеш велик медитатор, просветлен и т.н. Когато умът е свободен от желания, тогава съвсем естествено, без това да е резултат от упражнения, от методика, система или нещо подобно, умът утихва и в тази тишина се ражда прозрението - Великото, Божественото, истинското творчество.

Не да медитираме, а да водим медитативен живот!
« Последна редакция: Септември 03, 2009, 12:32:57 pm от sidewinder »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Медитация
« Отговор #220 -: Септември 03, 2009, 12:28:28 pm »
Всеки го нарича по разичен начин,но това за което ти говориш аз наричам -осъзнат живот

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #221 -: Септември 03, 2009, 12:46:44 pm »
Медитацията не е въпрос на тренировка, на упражняване. Медитацията не може да се прави. Тя може само да се случи. И се случва само, когато умът е станал медитативен. А медитативен е умът, свободен от желания. Тогава и без да си я канил, и без да си чувал за медитация, тя идва. Не е въпросът, че ще седнеш и ще медитираш час или два и нещо ще се случи. Не! Качеството на твоето съществуване ще се промени. Животът ти и цялото ти същество ще станат медитативни, тихи... И любовта ти ще бъде като топло есенно слънце с красивия, нежен и мек отблясък на залеза. Всички конфликти, всяко напрежение е прекратено и всичко притихва в някаква мистична тишина, изпълнена с нежна ласка и доброта. В теб няма желания. Няма го дори желанието да медитираш, да постигнеш успех в медитацията, да станеш велик медитатор, просветлен и т.н. Когато умът е свободен от желания, тогава съвсем естествено, без това да е резултат от упражнения, от методика, система или нещо подобно, умът утихва и в тази тишина се ражда прозрението - Великото, Божественото, истинското творчество.

Не да медитираме, а да водим медитативен живот!

  Само с последното не съм съгласен - Да водиш само такъв живот значи да се обречеш на самота, защото заобикалящият те свят ще те игнорира. Личен опит
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #222 -: Септември 03, 2009, 20:34:11 pm »
:) По- скоро получавам отговорите , на НЕзададени въпроси. Или посока в която да изявя СЕБЕТО :) Но със сигурност, всеки медитиращ получава онова,което му е потребно даже и да не го осъзнава :hi:
     Да точно така е при началния етап. Имам конкретен въпрос срещала ли си светлинната врата.

 :)През разни ситуации съм минала, но не смятам за необходимо да занимавам останалите със себе си!
А по-скоро ми се иска да спомена, че към медитацията смятам,че не трябва да подхождаме с някакво очакване, а точно обратното... Медитираме за да изпразним чашата на мислите.  
Поне за мен е така!  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Breath

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 565
  • The lamps are different but the light is the same
Re:Медитация
« Отговор #223 -: Септември 03, 2009, 21:20:30 pm »
aldonea, медитацията е много повече от това, много повече от изпразването на ума от мисли, това е само 1-та стъпка.

Струва ми се, че повечето говорят за концентрация, а не за медитация. Те разбира се са свързани и границата е тънка, но преди да се освободи ума е нужна релаксация и концентрация, тогава настъпва медитацията.

И ако не се случи по начина, по който го описва sidewinder, се изискват според мен много часове упорита работа, а не просто седене в определена поза и по определен начин.
THERE IS A DIFFERENCE BETWEEN KNOWING THE PATH AND WALKING THE P

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #224 -: Септември 04, 2009, 14:14:48 pm »
 :) Да Breath , много повече е ,но за да запълниш трябва преди това да си освободил и изчистил пространство :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27