Автор Тема: Медитация  (Прочетена 185346 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #195 -: Август 24, 2009, 22:41:51 pm »
    На никого не съм дал съвет, просто изложих своето виждане и съжапявам, че не не се намери нито един съмишленик. Съжалявам, но никого не съм обидил, докато обратното е налице - прочети по-горните постове. Затова повеченяма да пиша по темата. Аз съм свикнал да бъда различен. Дано се научите да приемате различното без да лепите етикети!
  С уважение: Туров
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Медитация
« Отговор #196 -: Август 24, 2009, 23:55:13 pm »
Митко, не трябва да се обиждаш! Вярно е, че има и по - остри постове, просто нещата, които описа са малко обезпокоителни и всеки човек реагира по - различен начин. Тука всички сме различни - нали за това сме се събрали да ровим из нещата и да сглобяваме парченца истина. Ще повторя пак - не приемай постовете на никой лично! Всеки за себе си знае най - добре, всеки гледа от собствената си камбанария и за това нещата понякога звучат различно. Аз ако съм си позволила да обсъждам това, което си споделил тук е било, заради това, което ти казах - че мисля, че след като прочетеш странично мнение може да се замислиш и върху другата страна на нещата. Мисля, че и другите, които са писали са имали такава цел. А и все пак след като пишеш във форум трябва да си готов понякога да бъдеш разкъсан заради някое мнение  ;)

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Медитация
« Отговор #197 -: Август 25, 2009, 00:46:03 am »
Митко, зарежи егото да се гърчи и се опитай да погледнеш и от друга гледна точка.
Ето една, която не твърдя че е вярна, но възможна - ами ако тези "учители" не са те предупредили за тази катастрафа, а са я предизвикали с цел да ти спечелят доверието. Изведнъж намираш някой, който е готов да те спаси, помогне, не те съжалява, не те намира за дебел, грозен и т.н. Но в замяна на това те уверява че ти доброволно си му предоставил правото да избира вместо теб.

Според мен един духовен учител първото нещо което трябва да учи е че човек е божие проявление с неограничено право на свободен избор и задължение за отговорност. Всичко останало е религия и контрол базиран на страх и ограничения.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Медитация
« Отговор #198 -: Август 25, 2009, 09:37:53 am »
Няколко думи за духовните водачи. Аз предпочитам думата ръководител. Направете си аналогия с шефа на една фирма. Той ни ръководи, доколкото можем да изпълняваме определени функции във фирмата.Процесът е двустранен - ние си имаме своите отговорности, задължения и поле в което да действаме свободно от името на организацията, според развитието и възможностите си, ръководителят си има свои. Той насочва и организира нашата работа, ако желаем да му сътрудничим (по-скоро на организацията) и да бъдем от помощ, но в никакъв случай не ни задължава за това. Сега да си представим една духовна йерархия, простираща се далеч извън пределите на Земята. Първо ние трябва да искаме да сме част от тази йерархия, което означава да споделяме целите и принципите й (доколкото ги разбираме). После ние трябва да притежаваме съответните качества необходими ни да изпълняваме определени функции в нея. Това означава ученикът да е готов в думите: Когато ученикът е готов, учителят ще дойде. Същото важи и за черното братство, само дето целите, възгледите, които членовете му споделят и необходимите качества са различни (не всички, има и някои общи). Тези, които не са нито от едните, нито от другите така или иначе нямат нужда от учители. Много често те си представят учителя като човек, който е дошъл по някаква причина да им помогне да задоволят егоистичното си желание за добиване на знания и способности и в същото време наричат всичко това духовност.

С написаното искам да кажа, че целта на духовните учители не е в индивидуалното развитие на даден човек. То се осъществява и учителят е загрижен за него, но не е от първостепенно значение. Самите духовни качества, които ученикът трябва да развие са свързани с поставяне на интересите на хората като цяло, над своите собствени. Това включва и заменянето на желанието за индивидуално развитие с желание за развитие на цялото човечество и отдаването на всички сили именно за второто, вместо за първото.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #199 -: Август 25, 2009, 13:10:05 pm »
    На никого не съм дал съвет, просто изложих своето виждане и съжапявам, че не не се намери нито един съмишленик. Съжалявам, но никого не съм обидил, докато обратното е налице - прочети по-горните постове. Затова повеченяма да пиша по темата. Аз съм свикнал да бъда различен. Дано се научите да приемате различното без да лепите етикети!
  С уважение: Туров
  :hi:Казваш,че си свикнал да бъдеш различен, бъди! Защо не останеш с твоите различни мнения в този форум? Различните са винаги полезни, ако ти наистина искаш да си отполза просто ще продължаваш да пишеш тук! :)
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Медитация
« Отговор #200 -: Август 25, 2009, 15:32:10 pm »
Йерархичните структури са църковно-релиогиозни модели за контрол на съзнанието. Всеки един от нас е Господ-Бог, само трябва да го осъзнане. Това осъзнаване и проявление е същността на медитацията. Тези съзнания, които твърдят че са от някаква йерархия и стоят над нас са част от кошерното съзнание създадено от един дето реши да се прави на Господ и като такива са много по-ограничени от нас самите.

Не можеш никой да промениш, ако той сам не избере този вариант. На сила хубост не става. Ако беше възможно Христос щеше да промени всички.
Единственото което можеш да направиш е да дадеш пример, а който има очи ще види който има уши ще чуе. Зарежете тези кошерни програми за целокупно повсеместно възнасяне. Колко хора чакат Исус да се върне да ги възнесе?! Ще си останат с чакането...

« Последна редакция: Август 25, 2009, 17:08:12 pm от xnet_user »

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #201 -: Август 25, 2009, 16:59:40 pm »
 :)Именно в това се състои нашата свобода, имаме право да се променяме, в която изберем посока. ???
А медитацията  можем да използваме като изпразване на чашата преди да я заредим отново , с онова,което сме избрали ;)
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #202 -: Август 30, 2009, 20:47:04 pm »

 :")Именно в това се състои нашата свобода, имаме право да се променяме, в която изберем посока. ??? "
    Медитацията можем да я използваме като ракета носител!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #203 -: Август 31, 2009, 11:08:29 am »
 :)Всъщност след съзнателна медитация(защото има и неосъзната)умът е по-концентриран, а тялото заредено с положителна енергия. И действително медитацията е като ракетен двигател :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Медитация
« Отговор #204 -: Август 31, 2009, 12:35:32 pm »
Казват хора, които още не знаят какво е ракетен двигател в езотериката :nea:

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #205 -: Август 31, 2009, 13:47:31 pm »
      Ами обясни нам с думи прости що е то?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Медитация
« Отговор #206 -: Август 31, 2009, 15:45:11 pm »
Упражненията за натрупване на нервна енергия в двата й аспекта по Дюмонт(10 мин)
Петте тибетски ритуала(15-20 мин)
Чигун практика(10 мин)
Упражненията за натрупване на нервна сила в двата й аспекта по Дюмонт(10 мин)

Мекс 50мин общо, ако човек се раздава.После ще си говорим за реактивни двигатели.


П.П.
Последствия - липса на глад, изключителна трудност при заспиване, възможна хиперактивност.

Чак тук идва реда на медитацията - поемане на контрола над цялото това нещо и опит за насочването му...иначе енергията ще е усвоена, но бая хаотична.
Ако не се прави медитация, може би е разумна инвестицията й в посока на изменение на полето(обаянието около съответната личност).
« Последна редакция: Август 31, 2009, 15:47:15 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #207 -: Август 31, 2009, 18:08:26 pm »
   Здравейте,
   "Последствия - липса на глад, изключителна трудност при заспиване, възможна хиперактивност."
    Типични симптоми на неподгатвено тяло и психика за високите енергиини натоварвания!!!!!!!!

       "Чак тук идва реда на медитацията - поемане на контрола над цялото това нещо и опит за насочването му...иначе енергията ще е усвоена, но бая хаотична.
Ако не се прави медитация, може би е разумна инвестицията й в посока на изменение на полето(обаянието около съответната личност)."
       Това е типичен пример на впрегнат кон след каруцата. По коларски път мирцедес не върви. Примери много особено в електрото.
       Просто не знам как да ви убедя, че това е най-грешния път. Никога не бива да се започват упражнения без предварителна подготовка на тялото и психиката. Това може да доведе до необратими психосоматични увреждания. Просто се интересувайте и от негативните страни на практикуването за всяко упражнение.
      Много ви моля да ми повярвате!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Медитация
« Отговор #208 -: Август 31, 2009, 18:25:57 pm »
Естествено, че се прави подготовка преди начало на занятията и естествено, че се изразява в изчистване ан активните съзнателни процеси и концентрация.

Не че съм пробвал с медитация, но по мое мнение далеч не са нужни дълбоки прониквания в себе си и прочие от типа на медитацията.Следват се пирродните способи, и ако човек забележи, след тежко натоварване природата ПЪРВО го кара да се задъха, СЛЕД това съзнанието му се изчиства, тоест оравновесява се и си почива.

Защото природата на човека ПЪРВО поглъща енергията и после я РАЗПРЕДЕЛЯ.Природата не е сметнала за нужно човек да изпада в медитативно състояние след като се измори и преди да се задъха...



Не казвам, че медитацията преди това няма ефект - напротив, може много да засили ефекта.Казвам само, че въобще не е "наложителна под опасност от психосоматично заболяване" господи.

Да не говорим, че нещата ОТНОВО НЕ БАЧКАТ ТАКА ! Тялото не спъва разума.И разума не спъва тялото, те вървят винаги заедно.Ако тялото не е в състояние да приеме дадено количество енергия, това означава, че и съзнанието не е в състояние.
И не бой се народе - няма опасност от психосоматични заболявания.


П.П.
Това ми прилича на нещо, което майка ми ми каза преди да започна да се занимавам с бокс преди години - "Не! Не те пускам! Ти знаеш ли, че няма да те пуснат в залата, преди да ти счупят носа?"
Което се нарича - жълтовестническо суеверие.Породено от невежество.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #209 -: Август 31, 2009, 20:17:05 pm »
     Заядливко,
     Предупредих те! Не ме интересуват доводите ти изобщо! Ако наистина го правиш заявявам ти, бъркаш тотално.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27