Автор Тема: Медитация  (Прочетена 185285 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Медитация
« Отговор #180 -: Август 22, 2009, 02:20:17 am »
  "Защо ми са тези водачи?"
   Когато се запознаеш ги папитай, а това рано или късно ще стане, ще ти омръзне да четеш и ще почнеш да практикуваш! При мене е да ме държат изкъсо, изглежда правото ми на свободна воля е ограничено.
 

Здравей Митко, много голямо впечатление ми направи това изречение. Наричаш учители тези, с които общуващ, а ги описваш като надзиратели. Случвало ли ти се е някога да не изпълниш техен съвет, какво се случва тогава? Все си мисля, че водачите трябва да се появяват само давайки ни отговори на въпроси, които вече си задаваме, а не направлявайки ни живота и казвайки ни кога и за кого ще се оженим. Едно е да вървиш по пътя и да не знаеш как да стигнеш до определено място, друго е да ти кажат мини от еди къде си там е най - прекият път. Да, стигнал си там където трябва и може и да си доволен от това, но дали е благодарение на твоите собствени усилия? И стигането ли е най - важно или самото вървене? За да не звуча абстрактно ще се изкажа и по другия начин - едно е да срещнеш една жена да се влюбиш в нея, да я обикнеш, да поискаш да я виждаш всеки ден, да откриеш любовта в себе си и да поискаш да се ожениш за нея, ти сам със сърцето си. Друго е някой да ти каже - ще се ожениш за еди коя си, еди кога си... Поправи ме ако греша, но е различно преживяване, да знаеш и да стигнеш и да не знаеш и пак да стигнеш.
« Последна редакция: Август 22, 2009, 13:34:15 pm от eli »

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Медитация
« Отговор #181 -: Август 22, 2009, 03:56:46 am »
Изгубих доста време докато прочета постовете от тази година по темата, с надеждата, че ще открия някакви доводи в полза на медитацията.
   ТhreeFaces
Тестатика - прочити и ще намериш всички отговори на въпросите си!



Тестатика ? ???
« Последна редакция: Август 22, 2009, 03:59:58 am от ThreeFaces »

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #182 -: Август 22, 2009, 10:05:19 am »
 :) За мен медитация е състояние при, което може да има физическо движение,но се изключва възможността за мисъл. В това състояние се докосвам до себето, което смятам, че е във връзка с първопричината и онези които ме съпътстват докато съм в това физическо тяло. :)
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #183 -: Август 23, 2009, 01:22:53 am »
      Здравей Митко, много голямо впечатление ми направи това изречение. Наричаш учители тези, с които общуващ, а ги описваш като надзиратели. Случвало ли ти се е някога да не изпълниш техен съвет, какво се случва тогава? Все си мисля, че водачите трябва да се появяват само давайки ни отговори на въпроси, които вече си задаваме, а не направлявайки ни живота и казвайки ни кога и за кого ще се оженим. Едно е да вървиш по пътя и да не знаеш как да стигнеш до определено място, друго е да ти кажат мини от еди къде си там е най - прекият път. Да, стигнал си там където трябва и може и да си доволен от това, но дали е благодарение на твоите собствени усилия? И стигането ли е най - важно или самото вървене? За да не звуча абстрактно ще се изкажа и по другия начин - едно е да срещнеш една жена да се влюбиш в нея, да я обикнеш, да поискаш да я виждаш всеки ден, да откриеш любовта в себе си и да поискаш да се ожениш за нея, ти сам със сърцето си. Друго е някой да ти каже - ще се ожениш за еди коя си, еди кога си... Поправи ме ако греша, но е различно преживяване, да знаеш и да стигнеш и да не знаеш и пак да стигнеш.
    Здравей Ели,
    Благодаря за усилието ти, да вникнеш в същноста на проблема, благодаря!
    Попитах защо съм нисък, дебел, грозен и болнав? Отговор - сух и лаконичен: Духовноста ти не може да се справи със силно и атлетично тяло!
    Защо ми е ограничено правото на свободна воля? Отговор - Това е твое желание изразено преди раждането ти, не е наше!(В предишният си живот съм бил фанатик убиец)
    Смяташ ли, че да вървиш към нещо предопределено е нещо лесно?? Не бих го пожелал и на неблагодарник!
    Ели, бил съм на дъното, със смъртта сме се гледали в очите. Тежко изпитание за силата на волята и на жаждата за живот. Имам чуството, че проверяват кога ще съм готов да си отида в къщи.
    Това с женидбата е нещо напълно безобидно обикновенна отговорност. "Днес ще катастрофираш, ти няма да имаш и драскотина ще пострада катаджията." Да знаеш, че това ще се случи и въпреки това да се качиш и да тръгнеш без да знаеш кой е завоя? Знаеш ли колко са завоите от София до Троян? А можеш ли да си представиш каква воля ти е нужна подплатена с решителност граничеща с безрасъдство. Може ли да не изпълня съвет - предполагам, че мога, но не съм получавал нещо което може да се коментира. Но пък винаги са ми помагали в трудни моменти. - Затрупа ме в мината и ме чакали да си отида, в един проблясък на съзнание съм казал: Жена недей да плачеш нито ще умра, нито ще осакатея (подбедрицата ми е била не счупена а раздробена)
     Сега нещо за бъдещето. "Трябва да напишеш книга!" Завършил съм преди четирдесет години през това време съм писал само молби за постъпване и освобождаване от работа. Сега се боря с клавиатурата и граматиката като с мечка и пиша книга ха ха! Най- интересното е, че като прочета написаното сам си не вярвам, че това е написано от мене. Дадох за прочит черновата на доста хора и мнението е единодушно: "Абе това ти ли си го писал?" Знам, че това не са мои мисли и мой стил, но ..... пиша. Какво ще излезе не ме интересува. Завършвам с един въпрос.
     ЛЕСНО ЛИ СЕ ЖИВЕЕ С ОТВОРЕНО СЪЗНАНИЕ И ЗНАНИЕ ПО-ГОЛЯМО ОТ ТОВА КОЕТО МОЖЕШ ДА ОСМИСЛИШ И ДА ПРЕВЪРНЕШ В ОПИТ?
      Извинявам се, ако съм ви досадил! Простете на възрастния! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Медитация
« Отговор #184 -: Август 23, 2009, 05:21:45 am »
Здравей, Митко, благодаря ти за отговора. За съжеление отговорът ти ме кара още повече да си мисля, че твоите "учители" не са това, за което ги смяташ. Лично мнение не обвързвам никой с него. Откъде знаеш,че в предния си живот си бил фанатик убиец? Те ли ти казаха? Какво удобно извинение да лишиш някой доброволно от правото му на свободен избор! В нищо не искам да те убеждавам, а задавам въпросите си само, за да те накарам да мислиш и в другата посока, че може би понякога без "учители" е по- добре. Че в самото избиране и търсене на пътя, по който да минем, ние учим най - важните уроци. Как можеш да се поучиш от резултатите на постъпките си, когато нямаш свободна воля и е "трябвало" да направиш едно или друго?

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Медитация
« Отговор #185 -: Август 23, 2009, 12:03:07 pm »
Според мен всичко произлиза от много здравата идея за фрагментираност и нецялост, която mitko е приел за себе си като верую.
Оттам програмата на "несъвършенството" и фрагмента не допуска представата, че mitko общува със себе си.За да стане това, което иска, трябва да има медиатор, външен на него(този медиатор пак е самият той, защото няма кой друг по дяволите да бъде).
Следва разделянето на себе си на части - част духовност, част разум, част тяло.
Понеже програмата за фрагмента не позволява ни най-малкото интегриране на тези части, тя подсилва измисленото различие - част духовност не е съвместима с част тяло и тн.
Програмата за фрагмента не позволява възприемането на цялостна съдба.Той никога не се намира в нея - намира се в части от нея.Намира се напред или назад, нагоре или надолу.Програмата за фрагмента разделя и съдбата на mitko на фрагменти.Не пропуска да засили илюзорната разлика между отделните, противопоставя минали на сегашни животи като прави някаква измислена взаимовръзка между тях - единият дължи на другия, единият носел последствие и този се влияел.
Свободната воля пък е враг номер едно.Тя вече е направена, няма повече свободна воля.Все пак mitko не може да излъже себе си - тя е негова собствена, но вече я е направил, сега да забрави за нея.

И о, чудесно.Още една книга, като всички останали, без нищо ново, повтарящо единственото, което се намира на пазара - "вие сте разделени на части и тези части не само не могат да се слеят в този ви живот, защото сте твърде слаби - тези ви части до голяма степен си пречат".
Но просто се чувстваш задължен да го направиш, нали.Защото програмата за фрагмента има вечен глад за налагане на себе си.Не е достатъчно просто да се разпаднеш под нейно влияние, трябва да я наложиш!

ВЪПРЕКИ че няма нито един публичен източник, който да противоречи на Фрагмента, ВЪПРЕКИ че не съществуват пет човека от една държава, които да противоречат на Фрагмента, Фрагментът ВСЕ ПАК напира да затвърди себе си с още една скапана книга.

Просто се питам - а читателят какво ще чете? Или пак ще яде боб, каквото винаги яде.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #186 -: Август 23, 2009, 12:52:03 pm »
 :)Митко, казваш,че сте се гледали в очите със Снежанка (така наричам аз смъртта), но какво те спря да и се отдадеш, да си тръгнеш?
Знаеш ли какво е там, и знаеш ли защо сега този път си тук? :hi:
 Обикновенно задава въпрос или който знае отговора или го търси ;)
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Медитация
« Отговор #187 -: Август 23, 2009, 13:16:04 pm »
   Попитах защо съм нисък, дебел, грозен и болнав? Отговор - сух и лаконичен: Духовноста ти не може да се справи със силно и атлетично тяло!

/Пиша това заради читателя, не за да ти давам акъл/



Жалки човече! Духовността ти с нищо не се опитва да се справи, а се удавя в леност! Тялото ти е такова, какъвто си и ти.Духовността ти е такава, какъвто си и ти.Защото ти си тялодуховност.

Престани да рационализираш безграничното си невежество, ами се вземи в ръце! Изкопай информация! Направи постъпки!

Каквито тела имате днес, плод на изгнилия ви манталитет - такива книги написахте! такова поколение отгледахте! такава държава построихте! и такива гробници ще оставите!
« Последна редакция: Август 23, 2009, 13:17:00 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Медитация
« Отговор #188 -: Август 23, 2009, 18:30:20 pm »
Напълно споделям мненията на Eli и Спорт-Здраве4.
Хиляди години хората са водени от "учители" и затова сме на този хал.
И Моисей беше воден от подобен "учител" и резултатът е трагичен.

Mitko, ако тези "учители" един ден ти кажат да застреляш някой иначе той ще те гръмне, ти какво ще направиш ?


Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #189 -: Август 24, 2009, 01:22:31 am »


    Здравей Ели,
    Радвам се, че те карам да мислиш. Това, че мнението ти е различно от моето е нещо съвсем нормално и това не ме притеснява. За мен е важно, че не усещам заяждане, а опит да се разбере другия, за което благодаря. Правил съм си самостоятелни регресии. Не вярвам на нещо което е от мене за мене и затова проведохме регресивни сеанси в гр. Мадан и след години в София и трите вида регресии показаха поразителни съвпадения по време, място и в детайлите. Даже да игнорираме фактите - да ги сложим в графа фантозия, то възниква въпроса защо не се видях кото някой от рода най - най? Най-интересното бе, че болката от пронизващият те куршум бе толкова реална, ужаса от очакването да увеснеш на въжето и болката от чупещият се врат все още ме спохождат понякога. Двамата ми водачи: Паалла - красива руса жена и строгия сякаш го е страх да се усмихне Хоол ги смятам за мои приятели. Защото никога не са натрапили присъствието си, винаги аз съм този който им досажда и, че не ме съжаляват показва, че вярват в мене. Относно свободната ми воля мага да си я получа веднага, но се изправям пред дилемата да медитирам или не? От медитацията не мога и не искам да се отказвам тя е моята истинска същност. Всеки има своя наставник, включително и ти. Преди да се родиш, обаче сте се разбрали, той да бъде - водач; учител; ангел пазител или просто наблюдател и ролята която ТИ си му отредила няма да се промени до следващото ти раждане!!  Ако не знаех, че ще се женея, щях да кажа: О, любов от пръв поглед! Ако не знаех, че ще катастрофирам можеше да стане много по-тежка катастрофа със съвсем други последици. Пожелавам ти да се запознаеш с твоя ангел пазител, повярвай ми ще бъде трогателна!!
    Здравей Алдонея,
    Последният път когато се срешнахме със "Снежанка" тя бе красива монахиня католичка. Гледахме се втренчено, като чели мерим силата на погледите си, после тя се отдалечи - беше страшно! Срещал съм я и като сянка - винаги е страшно. Попитах какво значат втренчените погледи и този страх? Отговориха ми, че така "Снежанка" проверява колко живец ти е останал. Страхът е страха на въглена от водата. Необратимото е настъпило когато вече не те е страх.
    Какво е там - Не знам! Защо съм тук - Да!
    "Обикновено задава въпрос или който знае отговора или който го тъси." Опознай човека и ще можеш да го попиташ7 - Защо питаш като знаеш?
    Момичета, да е лека!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ThreeFaces

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
  • Omnia ab Uno
Re:Медитация
« Отговор #190 -: Август 24, 2009, 02:33:02 am »
Само да вметна, че в езотеричната практика развинтеното
въображение не се толерира ( от волята и самоконтрола на самия човек,
а не от някакви живи или неживи същества извън него).

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Медитация
« Отговор #191 -: Август 24, 2009, 03:05:21 am »
Mitko, имам чувството че се страхуваш да поемеш отговорност за свободния избор който трябва да направиш. Затова и предпочиташ "те" да държат свободната ти воля.



Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Медитация
« Отговор #192 -: Август 24, 2009, 11:14:40 am »
Mitko, имам чувството че се страхуваш да поемеш отговорност за свободния избор който трябва да направиш. Затова и предпочиташ "те" да държат свободната ти воля.

Според мен това е вилоклепно разсъждение и този толкова банален шаблон от живота трябва да се забелязва от всеки.

mitko, защо не престанеш да наричаш леността си медитация и не си дадеш сметка, че тази "медитация" е едно рационализиране на страха от живота, който близката среща със смъртта ти е дала.Защото това е да се откажеш от своята воля - страх от живота.


П.П.
"Самостоятелни регресий" пич...ти сам ли преценяваш успеха им?

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Медитация
« Отговор #193 -: Август 24, 2009, 13:33:39 pm »
Mitko, имам чувството че се страхуваш да поемеш отговорност за свободния избор който трябва да направиш. Затова и предпочиташ "те" да държат свободната ти воля.




Oт  последеният пост на Митко става ясно, че не ,,те,, държат свободната му воля, а той сам е избрал този си път към опознаване и проникване в тънките светове на съзнанието си.
Отказвайки се от медитацията, той получава мигновенно свободната си воля, но ще трябва да се раздели с истинската си същност, която той открива единственно и благодарение на медитацията ,разкриваща му  неща , които  не би могъл да узнае по друг начин.

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Медитация
« Отговор #194 -: Август 24, 2009, 21:38:36 pm »
Митко,не разбирам защо стигаш до ситуацията - свободна воля = отказ от медитация.
Аз също съм съгласна с горните мнения, които казват, че търсиш сигурност и начин да поемаш отговорност за собствените си решения. Но в случая имаш свободната воля да решиш как ти да итерпретираш всичко и кое ще се превърне в истина за теб /макар и понякога само временна/. Ние в случая сме само гласа, който евентуално може да те накара да погледнеш в друга посока и там също да откриеш интересни неща за себе си.
И още нещо - не е правилно според мен да се налагат начините на един човек като общо валидни за всички. Ако за тебе е добре да имаш "учители" и да общуваш с тях, то за някои хора може това да не е верния вариант. Така, че трябва да сме малко внимателни с раздаването на съвети от такъв характер.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27