Автор Тема: Медитация  (Прочетена 184536 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #150 -: Юли 31, 2009, 13:45:12 pm »
 :)И все пак няма невъзможни неща ;)
Колкото е по-абсурдно е по-истинско. :) :-X
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Медитация
« Отговор #151 -: Август 11, 2009, 22:30:39 pm »
При секс не се ли обменя енергия? Човек не е затворен или отворен за енергии, той постояно приема и изпраща енергия. Разбира се зависи колко балансирано го прави.
Докато правиш нещо с цялото си същество и си го насочил в точно определена посока, това е медитацията.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #152 -: Август 12, 2009, 11:49:20 am »
 :) Именно при тази енергийна устременост струва ми се, че се получава единение на енергиите и така потенциала се увеличава, при достигане на кулминацията изпадаме в безвремие ,медитация или всеки както иска да го нарече. :)
« Последна редакция: Август 12, 2009, 18:31:25 pm от Mirotvorec »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #153 -: Август 12, 2009, 13:16:42 pm »
  Медитацията няма нищо общо със секса.
  Метаболизъмът при медитиране е забавен и колко по-продължителна е медитацията толкова повече обменните процеси се забавят. Секса се препоръча като много ефективно средство за отслабване - засилен метаболизъм.
  От личен опит те съветвам да се пазиш от мъж който може да медитира по време на секс, ще изпиташ желание да убиваш. Но темата става много лична.
    С уважение: Туров
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Медитация
« Отговор #154 -: Август 12, 2009, 14:20:19 pm »
При медитация се насочва определена енергия, нали? Тантрическия секс или така наречената сексуална магия не правят ли същото?
До колкото знам има различни медитации и проявлението в тялото на медитиращия се различава според това каква медитация се практикува. Съгласен съм, че при някои медитации мозъчните вълни и телесните процеси се забавят но има и такива при които не е така, зависи какъв резултат искаш да постигнеш.
Митко обясни моля за правенето на секс с медитиращ човек, може и на лично съобщение.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #155 -: Август 12, 2009, 15:45:45 pm »
  Медитацията няма нищо общо със секса.
  Метаболизъмът при медитиране е забавен и колко по-продължителна е медитацията толкова повече обменните процеси се забавят. Секса се препоръча като много ефективно средство за отслабване - засилен метаболизъм.
  От личен опит те съветвам да се пазиш от мъж който може да медитира по време на секс, ще изпиташ желание да убиваш. Но темата става много лична.
    С уважение: Туров

  :)Благодаря за съвета, но малко не ми стана ясно.Все пак когато в сюблимният момент сме изчезнали в безвремието  :yes:не е ли вид медитация на границата на НИРВАНА? Ти как мислиш?
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Медитация
« Отговор #156 -: Август 13, 2009, 10:29:25 am »
А знаете ли, че оргазмът на прасето трае средно по 30 минути?

Такова безвремие и такава нирвана ще ги споходи за толкова време, че всяко 2ро прасе ще е мастър Гуру.
 :blush:
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #157 -: Август 13, 2009, 11:42:19 am »
 :) От къде ли ти е известна тази информацийка?
« Последна редакция: Август 13, 2009, 15:23:09 pm от Mirotvorec »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Медитация
« Отговор #158 -: Август 13, 2009, 12:13:34 pm »
Е, да не ги мислим тогава :rofl:
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Медитация
« Отговор #159 -: Август 13, 2009, 23:18:53 pm »


  :)Благодаря за съвета, но малко не ми стана ясно.Все пак когато в сюблимният момент сме изчезнали в безвремието  :yes:не е ли вид медитация на границата на НИРВАНА? Ти как мислиш?

Даже "бледо копие" да го наречем, пак ще му е много.
"...затова има толкова копнеж след секса."

Ошо

И макар, че според Ошо сексът може да се използва като мост, повече вярвам на онази приказка:
Ако йогата не ти "изяде" секса, сексът ще ти "изяде" йогата.
/ Замени "йога " с "медитация", и същото ще получиш./
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #160 -: Август 14, 2009, 00:03:39 am »
  Абе хора, полудяхте ли? Медитирам от 1971год. Мога да изпадна в медитивно състояние почти във всяка ситуация, даже на зъболекарски стол. Смятате ли, че не съм опитал, не става, партньорката реагира негативно ВИНАГИ. Възможно е да навлезеш в мидитивно състояние по време на лювовната игра или по време на самия акт, но веднага излизаш от ситуацията. Няма да ви описвам каква може да бъде отсрещната реакция. Попитайте Алдонея какво ще направи, ако я оставят ни в клин, ни в ръкав.
   Има много по интересни преживявания, да се захванем с тях.
   Практик съм и очаквах да се интересувате как стават нещата на практика, но уви срещнах само цитатници съжалавам. Медитацията е много, много малко теория и много, много практика. Защо никой не попита как на практика да осъществи връзката със своите водачи (учители), с какво може да помогне медитацията в решаване на ежедневните проблими - все въпроси сглавно В. Лека нощ!! С уважение: Туров
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Медитация
« Отговор #161 -: Август 14, 2009, 00:36:16 am »
mitko, на младежта това и е интересно. ;) Кръвта ври и кипи.  Ти защо избликна така?
Относно въпросите, за които говориш- мен живо ме интересуват, но никога не бих питала директно, не и без да съм си дала зор преди това.
« Последна редакция: Август 14, 2009, 00:37:35 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Медитация
« Отговор #162 -: Август 14, 2009, 08:58:59 am »
Аз пък ще питам - mitko, как на практика да осъществим връзката със своите водачи (учители)?  :)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Медитация
« Отговор #163 -: Август 14, 2009, 11:07:29 am »
Аз също живо се интересувам от всичко, взето от практиката. В този форум, а и по принцип, обаче, това рядко се среща.


Ето още няколко допълнителни въпроси:

Защо ми са тези водачи?

Какво ще стане, ако правя нещо несъобразно с техните разбирания? Например, ходя по жени.


Защо са необходими определени усилия и промяна за да ми заговорят водачи? Не може ли да говорят на всички?

Има ли достатъчно водачи за всички хора?

Моя водач избран ли е предварително? (да кажем когато се родя, или нещо подобно)

Докато не го чувам, какво прави той? Въпреки това ли се опитва да ме наставлява?



На въпросите които не ти харесват, няма да се разсърдя ако не отговориш.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #164 -: Август 14, 2009, 14:01:40 pm »
    Магнолия има неща с които, даже децата трябва да се отнасят сериозно.
    Можеш да питаш за всичко, имай предвид, обаче, че не всички отговори ще ти допаднат. Всеки проблем има решение, с изключение на един - всички проблеми да ги решиш в своя полза. За медитация може да се говори едва след като се усвоят две предварителни упражнения: дишане и неподвижност. Те ще бъдат основата, останалото е индивидуално надграждане. Прочети за различните видове медитации (тибетски; китайски; индииски; български и др. Виж какво е общото при тях това е същноста останалото са мнения които можеш да игнорираш. Не робувай на авторитети, ако следваш Христос ще бъдеш християнин, но никога няма да бъдеш Христос. Медитацията не възпитава последователи.
     Миротворец, за да осъществиш контакта трябва да можеш да не мислиш около половин час. Изключително трудно за тебе упражнение, защото като казвам да не мислиш значи никаква мисъл пълна пустота. Чел съм, че можеш да релаксираш до степен да нямаш усещане за тяло, изчистването на съзнанието е следващата стъпка. Ще познаеш кога времето е дошло, когато видиш светлината и тя те обгърне. След това няма връщане назад, никога няма да можеш да спреш. Пътят ти оттук нататък е строго индивидуален. При първият контакт, ако не си напълно ошашавен трябва да попиташ за имена. Ако имаш проблем с усвояването на упражнението питай.
       С  уважение: Туров 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27