Автор Тема: Встъпително  (Прочетена 20968 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

topteglo

  • Гост
Относно: Встъпително
« Отговор #15 -: Януари 14, 2008, 15:04:14 pm »
Това за тази капсула е много интересно- я сподели личния си опит?!
А и дали може да се поръча и от България- виждам че има за доставки извън щатите.
Предлагам някой който е на ти с английския да преведе информацията и да я пуснете като статия в някой от разделите- например технологии.
 И ако решиш да споделиш личния си опит с това "Чудо" ето ми е-маила: [email protected]

Aко някой има информация и за други такива нещица нека да даде инфо или да обясни. Иначе сега се сещам ,че подобно действие имат и пирамидите. Хубавото при тях е 4е можем сами да си ги направим, обаче да действат силно и в желаната от нас посока има доста фактори които май не е много лесно да нагласим- местоположение(под или над обекта, ориентация спрямо посокитеи т.нт.)


Сега да обърна внимание и на г-н Стаменов.
Интересно ми е г-н Стаменов, а вероятно и на други като мен, какво бихте казали за
Дейвид Айк и за това което прави?
Дали се познавате с него и ако е така какво бихте споделили с нас като информация по темата с егрегорите.
Гледал съм филм с негово участие-"Матрицата". Там той обяснява някои неща. Ама понеже знам че винаги има информация която така и си остава непубликувана в филмите или статиите, та за такава информация питам?
« Последна редакция: Януари 14, 2008, 15:44:58 pm от topteglo »

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Относно: Встъпително
« Отговор #16 -: Януари 14, 2008, 15:36:23 pm »
http://ideyazabulgaria.com/ Ми то си я има такава организация - тя е създадена главно от наши емигранти от цял свят, които радеят и милеят за България, искащи да се върнат в родината и да се направи партия и да се оправи България! Аз членувам от няколко месеца вече.. има и много други от БГ. но трябва да се съберат 5000 подписа за да се регистрира като партия. и след това, при успех в изборите, тотално прочистване на авгиевите обори!

topteglo

  • Гост
Относно: Встъпително
« Отговор #17 -: Януари 14, 2008, 15:58:31 pm »
Браво бре юнаци- само така- вси4ки под ножа ;D
Хубаво сте го замислили- все бели рицари ще сте.
Как ми олеква като знам че има хора дето се грижат за мен дори и зад граница и как ще ме спасят от.... от какво ли всъщност и аз не знам. Ама е хубаво че ме предупредихте- явно ще трябва да се бръкна още по-дълбоко в джоба си ,щото парламента май ще се разрастне.
Ама карай да върви- плащал съм и пак ще плащам...
Та кой ли е предводителя на белите рицари-спасители?
Имаше един дето активно работеше по тази тема преди време(1940-44г.)- замалко да ни спаси всинца ни- започна с циганите,евреите, другомислещите и т.нт. Кой знае кои още са били в списъчето(дали и ние не сме били там)?
Mое мнение е че от такива партии-спасителки(такива са всички партии) положението в света е такова -отняся се и за България. На мен ми се струва че тия неща с партиите е голяма работа-келепир трябва много да има там. И все ми се струва че целта е тея в партията да се облажат- а хората каквото си искат да правят(кой каквото прави на себе си го прави). Ако искате да помагате на хората наистина- дайте им възможност да се променят. И не там с някакви лозунги и манифести ,а с конкретни действия които да подобрят живота им без да се влачат непрестанно до полата на майка си(партията) и да търсят в нея спасение.Нови партии не са ни нужни- ние и сега едвам се отърваваме от тия. Някой благословен ден може да стане така че партии да няма и поета блаженнно да промълви- Настана такъв живот ,че само си викам дано!

Да помогнем на хората да се отърват от тия глупости с политиката и прочие!!!(това би била истинска помощ).Другото е само алъш-вериш.

Та като почнете да прочиствате "оборите" драснете един ред да сме подготвени- може пък така България да стане хубаво място за живеене- само природа и партията на белите рицари- другите под ножа!
знаех си аз че темата ще предизвика такива реакции- дано г-н Стаменов не е целял точно това!

« Последна редакция: Януари 14, 2008, 16:44:15 pm от topteglo »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Относно: Встъпително
« Отговор #18 -: Януари 14, 2008, 16:02:04 pm »
Иронията няма да помогне никому, друже.
А и малко оспамихте темата.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

topteglo

  • Гост
Относно: Встъпително
« Отговор #19 -: Януари 14, 2008, 16:51:32 pm »
Ами все още не сме я ос...и(оспамили) чак толкоз.
Нали това е форум за конспирации и мозъчен контрол?
Ами това за което говорим е свързано!
Както ще стане реч по-нататък в разговорите за филмите и другите материали и начини за конспирация- Дейвид Айк и г-н Стаменов говорят за тези неща както и много други автори. Просто малко по-раничко започнахме да разплитаме тази конспирацийка с политиката и нейните инструменти-партиите

Bell

  • Гост
Относно: Встъпително
« Отговор #20 -: Януари 16, 2008, 02:38:44 am »
И какви реакции предизвика? На мен ми се струва, че встъпителното послание получи ответност.

Според мен е важно, че изобщо има реакция дори тя да се ограничава в намерение и надежди за момента. Много по-страшен е нихилизма.
А що се късае до белия рицар...ето пак - предубеденост - национализма и патриотичните настроения веднага се свързват с Хитлер и расизма и незнам си какво. Ами не помисли ли, че този съфорумец може да влага в ник-а си всъщност "бялата полярност", а не бялата раса - от типа на - бял войн, войн на светлината и прочие рицар...

Ето за какво говоря - пропагандата си дава резултатите! :(

« Последна редакция: Юни 27, 2008, 02:26:09 am от Bell »

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Относно: Встъпително
« Отговор #21 -: Януари 16, 2008, 09:56:46 am »
Да, Определено Съм "ЗА" Бялата Полярност! Аз не искам да убивам! Искам само Справедливост! Искам Земята да "Бъде" Рая, Истинския! Възможно Е и Ще Стане!
В основата на Душата и Сърцето Ми Е ДОБРОТАТА!

п.с. постоянно контактувам по Скайп с една жена(писател-историк), която е от основателите на движението-фондация "Идея за България" и мога да ви кажа, че ядрото и е все от интелектуалци и инженери! поне се поинтересувайте и вижте, прочетете и тогава коментирайте. Не виждам друг изход за сега, а съвсем скоро няварно ще видим и докъде ще ни доведе Играта на Бойко!

topteglo

  • Гост
Относно: Встъпително
« Отговор #22 -: Януари 16, 2008, 20:40:04 pm »
Надявам се никой да не се е обидил!
Шегувах се!
Ако някой се е загнал му предлагам извинението си- не исках да обидя никого и не съм вложил В Белия рицар нищо пове4е от игра на думи с цел да оригиналнича- Извинявам се!

Ина4е оби4ам малко да ги увеличавам нещата за да започне по-лесно да прозира идеята- а тя е човеколюбието независимо от факторите раса ,пол , религия и др.

Виждам че и неговата идея да сподели информацията е напълно добронамерена и го поздравявам за това- хубаво е да знаем че има и други хора дето се опитват да се откопчат от оковите в които искат да ни впримчат некои.

Доста хора се стремят към свободата но много не са наясно с нея(включително и аз). Това да се освободиш от един за да робуваш на друг вече е изпробвано и не дава резултат- това май е политиката.
Явно е че трябва друга насока. Затуй не са необходими някакви организации за да се променят нещата- не ни трябва да се оприличаваме с нещо- просто трябва да ставаме повече.
Затуй май тия същества от други планети идват да помагат.
Лесно могат да си кажат- ние сме добре ,я да ги смотаме тия цигани от земята че само ни загрозяват вселената!
Та ние май трябва да се поучим от тяхните системи.

Надявам се да няма вече обидени и да даваме конструктивни идеи за това как могат хората да извлекат полза от форума
« Последна редакция: Януари 17, 2008, 21:01:45 pm от topteglo »

Неактивен Balance

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Относно: Встъпително
« Отговор #23 -: Януари 17, 2008, 00:06:32 am »
Може да се изказвам неподготвен, но нали в този форум говорим за идентифицирането ни със духа, а не със тялото. Нали всички сме едно, въпреки че всеки си върви по своя път, защо трябва да се разделяме на нации и на това кой какви какви гени носи. Поправете ме ако греша, защото вече отвсякъде чета как българите били първият народ, как не сме подлежали на програмиране и т.н. (Не казвам, че не може да е вярно)   :-\
Несигурността се явява неотменна част от живота - и е добре, че е така, защото тя го превръща в с

Неактивен alina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Относно: Встъпително
« Отговор #24 -: Януари 25, 2008, 20:11:34 pm »
Привет Стамене !
Изключително много се радвам , че ще го има този форум. Опитвах се да ти изпратя лично съобщение но нещо не се получава.Аз съм Ани от Русе.Опитай ти да се свържеш с мен. Желая ти успех в начинанието.
Ани

krasimir

  • Гост
Относно: Встъпително
« Отговор #25 -: Август 10, 2008, 01:50:28 am »
Браво Стамене. Аз няма да пиша 1000 работи. Само искам да те поздравя, и ако всички мислеха и правеха като тебе и мене света щеше да се оправи!

buden

  • Гост
Относно: Встъпително
« Отговор #26 -: Септември 15, 2008, 00:44:26 am »
Здравейте

с годините се създадоха множество сайтове, личности, блогове и т.н. все опитващи се да избавят страната ни от тинята. Но по всичко личи, че не се получава.
Отделни личности с възможности, както и Стамен Стаменов сега се опитва да ни амбицира за подобна идея. Одобрявам, но мислч че е нужен друг похват.
Първо бих искал той самия ако може да взима повече участие в дискусията. Все пак е започната от теб Стамене, а си я оставил изцяло на произвола!?!?
Защо казвам друг подход. С годините се създават малки общности примерно Движението Войни на Тангра, с които и много други организации имат общи цели. Цели за по-добро общо бъдеще, да се отървем от корупция, лъжи, кражби, да се направят реформи т.н. все необходими предпоставки за развитието на човечеството и в частност Българите към позитивното.
Какво се получава обаче всеки казва "елате в нашия сайт ние сме го формулирали" и всеки се дърпа да ходи където и да е. Завихрят се интриги и подобни, доверието спада. Няма обединение, съединение и т.н., а то ние нужно.
Подхода не е грешен само поради това. Втората грешка е че всеки говори за партия. Обаче интелигентните семейни хора странят от това. Енергията предпочитам да си я вложа в семейството ако го имам, а не в политически изяви. Не искам да си нарушавам душевния мир, но пък политиката в България се опитва да ми нарушава душевния мир ...хмм!?
Вариант който би бил успешен е съединение, чрез което съединение да се създаде коректив на управляващите. В момента множеството корективи не работят скъпи приятели. Ако обаче се съединим в едно вероятно ще имаме успех. Не искате ли политиците да се съобразяват с нас когато става дума за Царичина, или пък гробницата на Бастет, или пък за парковете в Рила, или пък Стевиа, ваксините, водата, алтернативни източници на енергия и т.н.
Ако се създаде мощен информационен коректив той неминуемо с времето ще се превърне в корективът, с който биха се съобразявали управляващите. Въпроса се свежда до едно обединение на множеството сайтове изнасящи алтернативна информация. По лични наблюдения/никакви четки не правя/ този сайт е най-неутрален и ще помоля модераторите и админа да помислят върху това. Мисли се по въпроса за създаването на такова Движение, което да обедини максимален брой активисти за една Чиста България. Добър вариант ще е това се получи.

Въпроса подлежи на обсъждане и развитие.

За тези които се интересуват може да погледнете темата "Политическа есен" в Движението Войни на Тангра. Там също се опитвам да говоря за това, въпреки че с изключение на двама трима другите не взимат отношение. А и не всичко върви в синхрон.
http://www.voininatangra.org/modules/ipboard/index.php?showtopic=2083&st=60

С няколко души/извън сайта/ мислим по въпроса и ще се радвам ако можем да го осъществим тук. Създаването на друг сайт ще е само загуба на време и ново разединение на активистите. Става въпрос за форум от ново естество.

Ще се радвам на вашите мнения.

 

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Встъпително
« Отговор #27 -: Септември 15, 2008, 03:43:25 am »
Какво вярваш (в сърцето си), че можеш да промениш, освен теб самия? Над какво друго имаште власт освен над теб/вас самия/те?

Алюзираш идеята, че подходът на много организации е грешен, но сам не даваш друг подход, а просто посочваш грешките в общата схема, в която сам се вкарваш. Искаш да се събираш с хора, за да помагаш на хора. Been there; do that. Не става. Смяташ ли че си завършен човек? Че си се освободил вътрешно. Защото - вярвам - си стигнал поне до това, че за да проектираш нещо навън, трябва да го имаш отвътре. Не смяташ ли че вместо да започнеш да отдаваш силата си на външни структури (капани), трябва да се насочиш в неподозирана посока? Навътре?

Въпросите са ми изцяло приятелски разбира се, няма капка ирония и нападки в това, което ти пиша.

Надявам се да ми отговориш честно, без изтъркани холивудски лозунги "аз вярвам, че..." и вменени философии. Какво ЗНАЕШ. Не в какво вярваш. Нека това бъде водещо.

buden

  • Гост
Относно: Встъпително
« Отговор #28 -: Септември 15, 2008, 04:39:06 am »
Благодаря за отговора.
Цитат
Искаш да се събираш с хора, за да помагаш на хора. Been there; do that. Не става. Смяташ ли че си завършен човек?
Не искам да се събирам с никого. Искам вас да ви събера. Нито аз съм завършен нито някой от вас е завършен.

Цитат
Алюзираш идеята, че подходът на много организации е грешен, но сам не даваш друг подход, а просто посочваш грешките в общата схема, в която сам се вкарваш.
Правиленият подход съм написал, че според мен е съединение. Друг е въпросът дали хората наистина искаме следващата стъпка, за която май само обичаме да говорим: всичко да е по-добро и по-красиво за нас хората, за птичките, за тревичките, за пчеличките и т.н. 
Вие ще кажете: "че никой никого не спира добре са дошли". Е да но и никой не ги е канил. Или пък всеки си е създал с такава цел сайта и няма да "пада по-долу" да отива в сайта на друг :-X.

А за това което знам аз....ами то всеки го знае, не е нищо ново и ще ви спестя излишната философия ... всъщност не .. редактирам ..

Друго което нито знам нито вярвам, а просто предполагам е че от тези разсъждения няма голям смисъл. Защото според повечето хора всеки трябва да се стреми към себеусъвършенстване, до тук добре. Но едно съединение за обща кауза не би ви попречило, всичко ще си е същото само че размерите ще са по-големи. Ако човечесвото е един организъм от множество клетки/това не е ново и всеки си е задавал подобен въпрос/ е добре да заработим заедно. Ако лошите имат мафии, престъпни организации, правителства разни, тайни фамилии и подобни - точно както и в организма раковите клетки не са една по отделно а може да се образува тук или там на отделни буци. Дали има подобна, но противоположна смес - лечебна смес?!? Ако това са отделните сайтове хмм.. съгласете се че не върви много на добре, а и интригите и лъжите могат да се извадят на яве когато няколко търсачи заработят заедно.

 
« Последна редакция: Септември 15, 2008, 06:27:22 am от buden »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Встъпително
« Отговор #29 -: Септември 15, 2008, 17:44:50 pm »
Всичко тръгва от идеята, че "добро" и "зло" са различни неща и оттам идеята за противопоставяне на нещо, борба с нещо.

Не разбрах все пак - събираме се и какво правим оттук нататък? :)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
56 Отговора
29699 Прегледи
Последна публикация Юни 07, 2010, 21:44:01 pm
от insomnia1304
23 Отговора
13490 Прегледи
Последна публикация Април 24, 2008, 02:54:07 am
от asdfghjkl
0 Отговора
4801 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2008, 22:26:23 pm
от Крайчо
37 Отговора
26386 Прегледи
Последна публикация Март 07, 2010, 23:04:37 pm
от viper21
7 Отговора
8590 Прегледи
Последна публикация Ноември 03, 2007, 01:57:04 am
от Joro Velev

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27