Автор Тема: Бихте ли си имплантирали чип?  (Прочетена 216607 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #435 -: Април 20, 2010, 09:13:27 am »
След като помислих малко, реших да поясня нещо, относно `контрол`-ът по незаспиване.
Първо, това не е естествено състояние на живото тяло. По време на сън то е 80%, ако не и 90- мъртво, всъщност. Но се сетих две неща.

Като бях в 8- ми клас ходих на народни танци. Там ни научиха, как да не ни се `завивасвят` при въртенията. Погледа ти трябва да си набележи една точка, на нормалното равнище на очите и да гони и да се `опира` все на тази точка. Така е по принцип и с равновесието ни, и донякъде вестибуларния апарат.
Чисто анатомично не съм запозната с тези центрове в мозъка, но съм сигурна, че на физиологично ниво има определен `команден център`, който те поддържа буден (буквално). Иначе, докато спим, каква е гаранцията, че няма да умрем, и че ще се събудим?
Но в планината, и при по-оскъдния кислород, приемаме, че има не-зависе-щи от нас атмосферни и всякакви други условия. Не само в планината, и в ежедневието има такива условия. така че, при вероятност, да попаднеш сред независещи от теб условия (напр. както сподели преди време един човек, относно филма Lost и новия сезон: оня пушек изяде ли бялата мечка, или смущенията на магнитните излъчвания, я спасиха пак?  :)- пушек и бяла мечка в условия-природни- на джунгла- красота! но Независещи от нас условия.)- тогава правиш оптималното, но не със съзнанието, че непременно ще си сред оцелелите. Не, не всички, стигаме до едно и също място по едно и също време, някои може и никога да не стигнат до върха, но това няма да е защото, аз не съм им плеснала шамара, а защото, и аз съм можела да умра, ако се бях върнала. По добре един оцелял- дори да не съм аз, а другия, който да продължи, отколкото двама мъртви.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #436 -: Април 20, 2010, 10:24:04 am »
Така де, плесването на шамара е буквално в движение. Вървиш и виждаш, че минаваш покрай заспал, няколко шамара, няколко ритника и продължаваш....не стоиш там да му биеш шамарите докато и ти заспиш. Значи е много важно да усетиш момента в който трябва да тръгнеш и да оставиш онзи да прави каквото ще прави, ще спи ли, ще се буди ли, ще тръгва ли...не е твоя работа вече.
Но да минеш, да видиш, че е заспал и да продължиш без изобщо дори да направиш опит да го събудиш....не знам може и това да е правилното...давай, помогни да разнищим тази дилема, моля  :)

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #437 -: Април 20, 2010, 15:45:54 pm »
Както принудиха служителите на много учреждения, университети и ведомства да преминат от касово заплащане на труда към дебитни карти, така и ще ги принудят да си имплантират чип. Може да се откажеш, освен ако не искаш да ти плащат изобщо.

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #438 -: Април 20, 2010, 19:51:18 pm »
Аз не знам, дали ще съм полезна в `разнищването на дилема`, която ти виждаш... но ще пробвам да разгранича две неща.
В подобно състояние- без кислород, жив човек, в Безсъзнание- е Оптимално да му ДАМ, каквото му липсва- а именно КИСЛОРОД- не ритници и шамари.
Няма нищо за преценяне- като времето, в което да го оставя, например. Не. Много бързо и целенасочено, минавам, виждам, давам кислород- било уста в уста, през маска- свестява се или не се свестява. Продължавам. Няма да остана да го реанимирам, докато се освести и отново се изправи на крака.
В следващия момент, ако се окаже, че аз съм тази без кислород, дори и миг на проясняване да имам, първото, което ще е, да накарам спрелия човек да продължи. Защото може, да се окажа причина и за неговата смърт. А това вече е отговорност, която не мога да си позволя.
Затова, дори и много да ми се иска, ще предпочета да се върна в лагера и на другия ден да пробвам отново, с вчерашния ми опит, отколкото да не постигна и крачка по-нагоре.

Обяснено с чипове:

Ако не мисля за необходимо да си имплантирам, и не  съм убедена или сигурна, в това, че имам контрол над чип, отивам да пия една бира и да изям една баклава. И след Пет години си казвам:"какво пък, защо да не видя какво толкова?"

Пояснявам, освен, чисто техническите моменти, които на вас ви правят впечатление, се замислете за наистина Възможностите и всички неличими болести на мозъка- Алцхаймер, Паркинсон и разни други....дори няма да споменавам парализи и инсулти, които ще са като настинка в начален стадий.
« Последна редакция: Април 20, 2010, 19:56:33 pm от persefona »

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #439 -: Април 20, 2010, 20:09:31 pm »
В този случай чиповете са като лекарствата. Някои помагат, други точно обратното.
Dreams are messages from the deep.

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #440 -: Април 20, 2010, 20:23:34 pm »
В този случай чиповете са като лекарствата. Някои помагат, други точно обратното.

Да, в известна степен е така. Разликата е в това, че лекарите и аптекарите, в един момент, поемат косвена Отговорност. При чиповете, е много важно, че отговорността ще е ... `по-тежка`- в смисъл за нас- и ако нещо не е както трябва, няма да са виновни изобретателите или продавачите на чипове. Това искам да кажа.
Знам, че е трудно предвид останалите ни житейски отговорности, да поемем  и подобна, но все пак това е някаква Власт, на нас самите, над нас самите. Което пък ни улеснява в един момент.

Сетих се и поредния пример с Инсулин примерно- и хората, които сами си го бият, за да живеят. Смелост си е, но инстинктът за оцеляване е по-силен.
Както се сетих и за един стар филм- "ГАТАКА"- хайде да си мислим за него, а?
 :) ;)
« Последна редакция: Април 20, 2010, 20:25:02 pm от persefona »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #441 -: Април 20, 2010, 20:58:33 pm »
persefona,първо да не мислиш,че някои,които няма нужда от лекар-ще каже аджеба на другите,как е такъв,пък и ще Ви даде да го изследвате.  :o :lol: Ти наистина ме изумяваш с мисленето си.  ;D Понеже си фен на Гатака-виж там как постъпи пича.А пък по сметките на "умните" хора трябваше да умре,заради сърцето и т.н..Пък и си имаше доста повече от 2 вариянта,хах.Направо си взе Ума и така.  ;D
За съня и "мъртвото" тяло,да не споменавам мисленето ти,че човек в безсъзнание страда от липса на кислород-тогава кома що е?И лекарите,и аптекарите приемали косвена отговорност.  :lol: Не,не,просто аз да се смея ли,да плача ли?!Лекарите са едни от най-заплатените в цял свят,точно,понеже поемат отговорност.И се сещам вица за онзи студент,дето на изпита казал една супена лъжица,след малко се присетил нещо,връща се и казва на професора-"Професоре,сбърках,дозата е една чаена лъжица."А професорът най-невъзмутимо му казва,че е късно и пациента е починал.
И персефонче,интересно ми е ОТКЪДЕ ти хрумна идеята,че чиповете ще лекуват?Аз доколкото знам чиповете ще са само,за да ни следят(както кученцата сега,сигурно да не се загубим:))и просто да се премахне нуждата от всички документи,кредитни карти и тем подобни.Ако го погледнем от положителната страна-Green Peace ще имат повод да празнуват,понеже ще се сведе до минимум изсичането на дръвчета.
За това,НАД кой си,сорри,Persefona,нямам намерение да те засягам,но съм се уверила,че друг решава кой къде е,а ние само сме 1/10 от вота.  ;)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #442 -: Април 20, 2010, 21:16:29 pm »
Имам си фенка във форум!  8) Трябва да си направя Фенклуб.  :drinks:

пиши си, не ми пречиш.  :)

Но специално с теб, може би никога не бих обсъдила слагането на чипове. Дори да съм сред слагащите, и да дойдеш да ми се помолиш, ще те отклоня любезно, че нямаш... Капацитет-че. Иначе Чипове ...може и да няма за всички, не знам.
Така че споко. Не вярвам някой да дойде да те моли или убеждава, но ако свърши инсулина, или майка ти или баща ти се разболее от Алцхаймер, не обвинавай Съдбата, моля те.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 499
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #443 -: Април 20, 2010, 21:31:49 pm »
Чиповете ще бъдат за най-заблудените овце. Който ги приеме съзнателно ще загуби много повече от земната си свобода, защото битката не е за плът и кръв...

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #444 -: Април 20, 2010, 21:37:25 pm »
Чиповете ще бъдат за най-заблудените овце. Който ги приеме съзнателно ще загуби много повече от земната си свобода, защото битката не е за плът и кръв...
Съгласна,но някои хора,дори не знаят за другата свобода.
 
А,Перси,споко фенове и фенки са хората,които имат нужда да поддражават на някого и да са в стадото,за да са заедно,понеже е кофти да си самичък,нали,хах?!Наистина се величаеш,ако смяташ,че някой би дошъл да  обсъжда,каквото и да е с теб.Аз пък се питам,ако хората откажат да се разболяват,тогава как ще ги убедят такива като тебе да си сложат чиповете?  ;D Ако малко се замислиш-ще разбереш,какво имам предвид,но надали. За капацитет-чето ми,споко пиши си,някои теми за мен са напълно нормални,ако теб те плашат-си е твое предизвикателство.Но добра си,наистина си "НАД" повечето хора,но уви,удряш на камък.Някои неща са ми доста добре познати,по-добре,отколкото може и да предположиш.Пък и няма да разбереш,тъй че Мир.  :flag_of_truce:  :hi:
« Последна редакция: Април 20, 2010, 21:44:35 pm от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #445 -: Април 20, 2010, 23:09:41 pm »
Чиповете ще бъдат за най-заблудените овце. Който ги приеме съзнателно ще загуби много повече от земната си свобода, защото битката не е за плът и кръв...

Земна свобода? и Овце не ми се връзва. бихте ли пояснили?
Кой е по-свободен?
Битка? Няма битка- има оцеляване. Различно е.

Нещо като аз да съм Лара Крофт, а вие Арнолд.
Кой и за кво се бори, всъщност? Ясно ли ви е?

Неактивен ShaDai

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #446 -: Май 19, 2010, 12:22:42 pm »
Чипове ни чакат всички и ще има за всички ни  ;D
Който се дърпа ще гладува и ще бъде тормозен от обществото  :(
Аз лично не бих позволила но кой ме пита мен какво искам аз  :o
Чувствам си сърцето колко меко биее в яркочервена тишинаа - лично в зеленото време! http://www.youtu

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #447 -: Май 19, 2010, 22:34:57 pm »
Чипове ни чакат всички и ще има за всички ни  ;D
Който се дърпа ще гладува и ще бъде тормозен от обществото  :(
Аз лично не бих позволила но кой ме пита мен какво искам аз  :o
Ние сме милярди,а те шепа народ.Винаги масата,тълпата може да определи правилата,но просто рядко осъзнава целта си.Перси,въобще думичките "овце" и "земна свобода"-много добре си подхождат.Какъв Арнолд,каква Лара Крофт?!Тези филмчета са готини за гледкане и разнообразяване на скуката,но рядко за мерило за начин на живот.Но промивката и майнд контролът е пълен,хах.  ::)
« Последна редакция: Май 19, 2010, 22:37:11 pm от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #448 -: Май 19, 2010, 23:22:30 pm »
Чипове ни чакат всички и ще има за всички ни  ;D
Който се дърпа ще гладува и ще бъде тормозен от обществото  :(
Аз лично не бих позволила но кой ме пита мен какво искам аз  :o
Ние сме милярди,а те шепа народ.Винаги масата,тълпата може да определи правилата,но просто рядко осъзнава целта си.Перси,въобще думичките "овце" и "земна свобода"-много добре си подхождат.Какъв Арнолд,каква Лара Крофт?!Тези филмчета са готини за гледкане и разнообразяване на скуката,но рядко за мерило за начин на живот.Но промивката и майнд контролът е пълен,хах.  ::)

Ти как конкретно разбра, какво ми е промито от майнд-а, с тия филмчета?

Нали не мислиш, че ти ги рекламирам, за да намериш некой артефакт или по пижама да газиш рейнджъри.
Хайде, ако обичаш оцени контекста и след това се мъчи с подтекста.
Че, ако покажеш неразбиране ще минем на приказките за Алиса и Червената шапка.

Абе, ти сигурна ли си, че не са ти плеснали некой чип, докато спиш?  :-X

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #449 -: Май 22, 2010, 23:08:53 pm »
Абе Симеон Сакскобургготски само за чипове в главата говори напоследък. Започва да ме съмнява.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27