Автор Тема: Бихте ли си имплантирали чип?  (Прочетена 216099 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rofl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 164
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #450 -: Май 26, 2010, 12:50:54 pm »
Компютърен вирус порази човек за първи път

http://dnes.dir.bg/news.php?id=6456165

Британски учен твърди, че е първият човек заразен с компютърен вирус.

Доктор Марк Гасън обяснява, че става дума за вирус в компютърен чип, имплантиран в ръката му. Устройството му позволява идентификация, когато влиза в секретни помещения или използва секретни технологии, съобщи Би Би Си, на която се позова БНР.
Това е подобрена версия на чиповете, използвани за идентификация на домашни любимци.

Доктор Гасън е открил, че чипът може да се зарази с вирус и да го прехвърли на други системи, които влизат в контакт с него: “С поглед към бъдещето, смятам, че тези технологии, имплантираните технологии, ще станат често срещани, както е например в медицинските технологии - пейсмейкърите за сърцето. Така че искам да покажа, че както има ползи, така съществуват и рискове.“

Откритието на учения показва, че съществува опасност за всички технологии, имплантирани в човешкото тяло като мозъчните стимулатори и пейсмейкърите.
Някой доста упорито ми трие съобщенията ;-)

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #451 -: Май 26, 2010, 14:07:41 pm »
Никога. Това е още един начин да ни следят. сещате се кои. :diablo:  :diablo: :negative:
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен rofl

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 164
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #452 -: Май 27, 2010, 15:38:47 pm »
Компютърен вирус в тялото на човека!

http://www.technews.bg/info.php?id=17427

Британски учен живя една година с имплантиран RFID чип и софтуер, за да изследва въздействието върху организма
Уникален експеримент осъществиха британски учени. В продължение на година човек е живял с имплантиран в тялото чип, който съдържа компютърен вирус, съобщава ScienceDaily.

Тестът е извършен в рамките на проект за изследване на потенциалните заплахи от електронни импланти и е дело на учени в Университета Рединг. Никой не се съмнява вече, че в бъдеще човешкото тяло ще приема все повече подобни импланти.

Един от учените, д-р Марк Гасон е имал честта да стане първият човек в света с компютърен вирус в тялото. За целите на експеримента той се е съгласил да му бъде имплантиран RFID чип под кожата на лявата ръка, в който е имал програма-вирус.

Функцията на устройството е била да оторизира д-р Гасон пред системите за контрол на достъпа и да показва неговото местонахождение. Имплантът е способен да приема и предава информация по безжичен път, да я съхранява и обработва. С други думи, в тялото на човека започва да действа миниатюрен компютър, разказва ученият.

При взаимодействие с други подобни електронни устройства обаче, работата на имплантите може да бъде нарушена. Това означава, че те, както и персоналните компютри са уязвими на заразяване с вируси.

Ако недоброжелатели получат онлайн достъп до импланта, те биха могли да причинят сериозни вреди на човека. Чрез вируси може да се вкара грешна информация в имплант, използван за лечение, и така здравето на пациента да бъде увредено и дори да бъде причинена смърт.

В бъдеще, ако учените намерят начини да да подобряват паметта, интелекта и други свойства на човешкия организъм, то имплантите ще станат популярни колкото пластичната хирургия.

Налице са обаче и сериозни рискове, предупреждава д-р Гасон. Подробности за експеримента с вируса в неговото тяло ще бъдат представени на международен симпозиум през юни в Австралия.



от текста на новината става ясно, как по смешен начин са си измислили някакъв "вирус" и, че общо взето няма нищо страшно в това да си носиш чип па дори да го е хванал вирус, той бил оцелял една година и нищо си му няма...
Някой доста упорито ми трие съобщенията ;-)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 658
  • WATCHER
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #453 -: Май 27, 2010, 21:07:08 pm »
Цитат
Ако недоброжелатели получат онлайн достъп до импланта, те биха могли да причинят сериозни вреди на човека. Чрез вируси може да се вкара грешна информация в имплант, използван за лечение, и така здравето на пациента да бъде увредено и дори да бъде причинена смърт.

Мита за "сигурността", която чипа в тялото ще предостави на неговия ползвател би трябвало да бъде развенчан предвид на горното,  а и то е много логично че всъщност всеки ще стане още по- застрашен защото ще могат да го "хакнат" дори и от хиляди километри. Но предвид "научния прогрес" отговора на това "предизвикателство" наречено компютърен вирус ще бъде същия каквито са похватите срещу "терористите" - затягане на мерки, ограничаване на права - тотален контрол върху цялата система в името на "сигурността", която винаги ще виси на косъм. Но разбира се "пробиви" и щети ще има а като отговор - нови "мерки". Тези филми вече сме ги гледали още през 90-те  ;)

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 515
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #454 -: Май 27, 2010, 21:34:37 pm »
Никога. Това е още един начин да ни следят. сещате се кои. :diablo:  :diablo: :negative:


А ти мислиш ли, че някой ще те пита ??? Аз също съм против, но не зависи от мен. Сега можеш ли да ''скочиш'' срешу   новите документи с биометрични данни ?? НЕ !!! Ето за това иде реч .  :--- :--- :--- :--- :---
« Последна редакция: Май 28, 2010, 21:28:12 pm от Black Adder »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 369
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #455 -: Май 28, 2010, 00:04:06 am »

Мита за "сигурността", която чипа в тялото ще предостави на неговия ползвател би трябвало да бъде развенчан предвид на горното,  а и то е много логично че всъщност всеки ще стане още по- застрашен защото ще могат да го "хакнат" дори и от хиляди километри.

Не съм привърженик на чипирането, но чисто технически мога да поспоря за час от горното :
Мисля, че има начини да се защити достъпът до безжични мрежи, с кодове, които се сменят по-често, или цифрово кодиране.
А зе декодирането на такива сигнали би трябвала твърде скъпа апаратура.

Смятам, че в бъдеще, поне космическите изследователи ще използват такива чипове, предвид сложните и тежки условия в космоса или на други планети да речем, изискващи много и бързи решения, действия и комуникации, за малък период от време.

На обикновените хора като нас няма да са нужни. ;)

Неактивен Божидар

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 63
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #456 -: Май 28, 2010, 04:06:30 am »
Искам да Ви попитам уважаеми потребители, говорейки за чипове и мтогократно давайки примера и сега как лесно ни следят колко от вас са си махнали телефона? Ами да Ви кажа ли колко- 0!  :(
Вие говорите за не знам си какви действия против това, а си седите още с джиесемите. Това според Вас показателно ли е? Та вие дори това не сте в състояние да направите, за какво си говориме изобщо?  >:(
Та вие сте програмирани на 100% и примера с телефоните, който Ви дадох го доказва. Може ли да осъзнаваш нещо, че те дърпа назад и е против начина ти на мислене и да не го преустановяваш? Е, видяхте ли се колко сте в готовност за действия?
Като сте толкова ербап айде да Ви видя. Къде са Ви телефоните? :(

И преди някой от Вас да ме е попитал аз дали съм с телефон- ще Ви кажа- НЕ СЪМ! И колкото и да не Ви се вярва (защото сте програмирани) това е факт.

Явно на думи много хора са големи ама на дайствия дали е така а?

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #457 -: Май 28, 2010, 05:35:29 am »
Моя телефон си седи само вкъщи. А и рядко говоря по него. :hi:
Dreams are messages from the deep.

Неактивен ShaDai

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #458 -: Май 28, 2010, 11:43:31 am »
Искам да Ви попитам уважаеми потребители, говорейки за чипове и мтогократно давайки примера и сега как лесно ни следят колко от вас са си махнали телефона? Ами да Ви кажа ли колко- 0!  :(
Вие говорите за не знам си какви действия против това, а си седите още с джиесемите. Това според Вас показателно ли е? Та вие дори това не сте в състояние да направите, за какво си говориме изобщо?  >:(
Та вие сте програмирани на 100% и примера с телефоните, който Ви дадох го доказва. Може ли да осъзнаваш нещо, че те дърпа назад и е против начина ти на мислене и да не го преустановяваш? Е, видяхте ли се колко сте в готовност за действия?
Като сте толкова ербап айде да Ви видя. Къде са Ви телефоните? :(
Телефона ми винаги е с мен или до леглото и какво общо има той с това  :-X
И преди някой от Вас да ме е попитал аз дали съм с телефон- ще Ви кажа- НЕ СЪМ! И колкото и да не Ви се вярва (защото сте програмирани) това е факт.

Явно на думи много хора са големи ама на дайствия дали е така а?

Чувствам си сърцето колко меко биее в яркочервена тишинаа - лично в зеленото време! http://www.youtu

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #459 -: Май 28, 2010, 15:48:38 pm »
Искам да Ви попитам уважаеми потребители, говорейки за чипове и мтогократно давайки примера и сега как лесно ни следят колко от вас са си махнали телефона? Ами да Ви кажа ли колко- 0!  :(
Вие говорите за не знам си какви действия против това, а си седите още с джиесемите. Това според Вас показателно ли е? Та вие дори това не сте в състояние да направите, за какво си говориме изобщо?  >:(
Та вие сте програмирани на 100% и примера с телефоните, който Ви дадох го доказва. Може ли да осъзнаваш нещо, че те дърпа назад и е против начина ти на мислене и да не го преустановяваш? Е, видяхте ли се колко сте в готовност за действия?
Като сте толкова ербап айде да Ви видя. Къде са Ви телефоните? :(

И преди някой от Вас да ме е попитал аз дали съм с телефон- ще Ви кажа- НЕ СЪМ! И колкото и да не Ви се вярва (защото сте програмирани) това е факт.

Явно на думи много хора са големи ама на дайствия дали е така а?

Божидар,а ти хапваш ли си месце или продукти от близкия супермаркет?!
Да,повечето потребители знаят някои неща,но пак си имаме телефони.И?Проблем ли имаш?Ясно ли ти е,че,дори без телефон-пак много лесно може човек да се проследи и подслушва?Тъй че каква файда самичка да будя още по-голямо подозрение?А пък и честно казано,малко ме касае дали ме подслушват или не-да слушат,не ми пречи,няма какво да крия.Та,ти да не мислиш,че си Барак Обама или някой подобен,че от сутрин довечер службите слушат това,което говориш по телефона.Дай да се върнем в праизторическата епоха,защото хората не сме достатъчно единни,за да се обединим срещу някои неща.Това,че едно нещо може да се използва за лошо,не значи,че същото това нещо не може да се използва и за нещо много хубаво.Тъй че проблемът си е в нас,хората,Божидар.А това дали ще говориш по телефона или не-никаква файда.Ако иска някой,Божидар и на Луната да отидеш-пак ще те следи.И?Какво от това?От едната крайност в другата...Пък после защо е толкова лесна манипулацията.Някой се опита да скочи и всички му скочат,че видиш ли да си метне телефона,дори на свещи да кара и толкоз-те си предпочитат чиповете,ей това предвиждам в бъдеще,както е тръгнало.Едните ще са за чипирането,а тези,които са против-или ще трябва да живеят някъде отделно от другите,или другите ще ги принудят да се чипират.А колко по-просто и лесно би било,ако всички се обединят за една цел.Но няма таквоз нещо,особено в България.То,стачките на лекарите и учителите бяха показателни.Наслушах се на това как хората мислят,че 500 лева са много пари и никой не подкрепи нито медиците,нито образователната система,а после защо сме на това дередже-еми от много акъл.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #460 -: Май 28, 2010, 21:00:38 pm »
Никога. Това е още един начин да ни следят. сещате се кои. :diablo:  :diablo: :negative:


А   ти   мислиш   ли  ,  че   някой   ще   те   пита ??? Аз   също   съм   против  ,  но   не   зависи   от   мен . Сега   можеш   ли   да   ''скочиш''   срешу   новите   документи   с   биометрични   данни ??  НЕ !!! Ето   за   това   иде   реч .  :--- :--- :--- :--- :---
Ами доколкото знам, живеем в "демократична" държава или поне това казват и без сагласието ти не може да ти имплантират чип.
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 515
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #461 -: Май 28, 2010, 23:09:36 pm »
Никога. Това е още един начин да ни следят. сещате се кои. :diablo:  :diablo: :negative:


А   ти   мислиш   ли  ,  че   някой   ще   те   пита ??? Аз   също   съм   против  ,  но   не   зависи   от   мен . Сега   можеш   ли   да   ''скочиш''   срешу   новите   документи   с   биометрични   данни ??  НЕ !!! Ето   за   това   иде   реч .  :--- :--- :--- :--- :---
Ами доколкото знам, живеем в "демократична" държава или поне това казват и без сагласието ти не може да ти имплантират чип.

Този чип няма да бъде само за следене . Предполага се , че ще се въведе т.нар. безкасово общество . И тогава , вместо в дебитните или кредитните карти , парите ще са в чипа . Ако го нямаш този чип , няма да можеш да пазаруваш у маркета . Няма каде да ти превеждат заплатата . Т.е.  единствения начин да го избегнеш е да живееш извън матрицата . Обаче и тези , които решът да живеят извън нея ще ги подгонят и пак ще ги вкарат в стадото . Разбираш ли ? Те лично няма да те молят да си сложиш чипчето , а ти сам ще се наредиш на опашка за него .
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 433
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #462 -: Май 29, 2010, 01:11:11 am »
Първите кредитни карти излизат 1950та. Подменят се с пластмасови около 10 години по-късно.
Вече 50 години съществуват кредитните карти, горе долу във вида в който днес ги ползваме, и все още не са задължителни и никой никого не е задължил непременно да ползва такава.
А вие за какво задължаване говорите за тези чипове!?

Отделно от това картата е само инструмент, с който се достъпва вашата банкова сметка.
Като работиш в някое предприятие, те НЕ те задължават да ползваш дебитна карта, а те задължават да ползваш БАНКОВА СМЕТКА. Разликата е гигантска.

Изобщо мисля, че прекалявате с тая олелия с чипирането. Никой не е тръгнал никого да чипира.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #463 -: Май 29, 2010, 01:26:18 am »
Ние така мълчаливо се съгласихме на смяната на личните документи с такива с биометрични данни. Да не се шашкаме за чипа толкова.Същото ще е.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен %00

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 126
    • organic SEO
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #464 -: Май 29, 2010, 03:00:16 am »
Абе Симеон Сакскобургготски само за чипове в главата говори напоследък. Започва да ме съмнява.
Ахахаах, споко той това го мели от времето, когато оправяше милиони народ за по 800 дни всеки, сега просто си го припомня и го споменава отново :))
╟╩╦═╬╧╩╦═╬╧Оrgаnic SEO NinJah╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩╦═╬╧╩

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27