Автор Тема: Бихте ли си имплантирали чип?  (Прочетена 216605 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #420 -: Април 14, 2010, 22:01:26 pm »
Разбирам тоя гъдел да се чувстваш „буден”.  Да „ си над останалите”. Да си водач, да си алтруист, да заемаш геройски пози…
Вече даже не гледам с насмешка на това.
Според мен е очевидно, „будните” и „спящите” са в един кюп.  Всички ще умрат като обикновени хора.
Алтруизмът всъщност е по-изтънчената форма на егоизма /Ханс Селие/.  Алтруистът-егоист се чувства добре, когато и на другите им е добре. СПОРЕД НЕГОВИТЕ СОБСТВЕНИ КРИТЕРИИ !!! Иначе го мъчи чувство за вина. И се справя с проблема си за сметка на хора на които им е добре в състоянието в което са. Ако на някого смисълът на живота  му е да преследва материални цели, с какво право го изтласквате от пътя му, господа „будни”?
Да будите тълпата ви е нужно, щото без нейната стихийна сила няма да можете? Не е от любов към ближния. Вглеждали ли сте се искрено в мотивите си?

Как „будността” ви ще измъкне вас самите от приближаващите събития?
« Последна редакция: Април 14, 2010, 22:40:49 pm от Max »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #421 -: Април 15, 2010, 16:03:51 pm »
Max,съгласна съм с теб.Но я ми кажи,онези,които искат да ни чипират с какво са по-добри?Далеч съм от идеята да сравнявам едното зло с другото(пример:лекарствата и чиповете).Тъй де,аз се чудя как да се измъкна от един "сън",а те ме бутат в друг.
Ами,ако на мен ми харесва да съм "зле",да ям това,от което аз имам нужда,да си ходя,където аз искам без да ме следят...Тогава какво става?Кой ще спасяват?
Цялата идея е,че,ако един човек е достатъчно "над" другите-той самият ще знае,че няма другите и той.Това е като в училище-това,че еди-кой си е стигнал 10-ти клас,а аз съм 5-ти,ако този "над" мен е достатъчно умен ще знае,че е просто в по-горен клас,а не е по-интелигентен и по-можещ.Би ми помогнал,понеже не се знае дали утре в живота няма аз да успея и обратното.Това,до кое ниво е стигнал някой,според мен е въпрос на личен избор.Да,може би е по-интересно някой ходещ в университет да си общува с други,които са като него в университет,но може и да има хора в началното дори училище по-осъзнати.
Аз смятам,че хората,ако се оставят самички да стигнат до някой истини е далеч по-добре,отколкото непрекъснато някой да ги поучава и навива в главата,кое е правилно и кое не.Пък и простичката истина е,че всички сме спящи,но явно сънуваме различни сънища.А и колко хора се замислят реално върху това?Примерно аз като сънувам дали осъзнавам,че съм в сън,докато не се събудя и си спомня съня?(Изключвам някои хора,които се приемат като изключения,а всъщност всеки Е като тях.)
„Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък! — ето това е девизът на Просвещението.“ (1784)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #422 -: Април 15, 2010, 16:12:37 pm »
@ Blue|_Star

Браво, много добре го каза!

Max

  • Гост
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #423 -: Април 15, 2010, 17:35:34 pm »
Но я ми кажи,онези,които искат да ни чипират с какво са по-добри?

Откъде да знам бе?


Относно "буденето на заспалите", имах предвид, че хората трябва да бъдат оставени на мира.
« Последна редакция: Април 16, 2010, 12:52:35 pm от Mirotvorec »

Неактивен why now

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 50
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #424 -: Април 16, 2010, 10:20:45 am »
Макси,интересно мнение.
В смисъл,че независимо от кого човек трябва да бъде събуден.И то е различно от "чипирането".Живот "насън" е като неживян живот.
« Последна редакция: Април 16, 2010, 12:47:23 pm от Mirotvorec »
Където смехът е забранен, обикновено не дават и да се плаче.

Неактивен _

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • mind heist
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #425 -: Април 16, 2010, 22:42:38 pm »
аз съм категорично против тези чипове, за нищо на света няма да си сложа, даже съм ЗА някоя конспирация да свалим това общество от хора (илюминатите), което иска да има контрол над човешката раса  :)

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #426 -: Април 16, 2010, 23:13:25 pm »
Но я ми кажи,онези,които искат да ни чипират с какво са по-добри?

Откъде да знам бе?


Относно "буденето на заспалите", имах предвид, че хората трябва да бъдат оставени на мира.

Ако група алпинисти катерят връх и някой от другарите заспи, другите да го оставят ли? Не трябва ли поне да опитат да го събудят, ако трябва с шамари, ако трябва с ритници....но да опитат.
Ако ТВОЯТ приятел заспи там горе и ти също си там ще го оставиш ли?

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #427 -: Април 17, 2010, 05:46:09 am »
Как ги измисляш тия, примери (бре) жена?!  :-X Примерите, служат, за да поясняват нещо неясно, а не да правят по-сложно и малкото ясно.
Затова, по даден проблем или хипотеза, първо се изяснява, за теб самия основното- което да ти е .... ОСНОВАНИЕ! на някои места му трябват (на това основното) EVIDENCE or TESTIMONY (както попитах една доцентка навремето, как мина от първите на вторите, без да усетя, и тя ми каза: Да, testimony-тата не са толкова убедителни като evidence-те, но понякога са ни единствените налични, които ни вършат работа)
Та си говорихме за пътища и алпинисти. Значи, както споменах, а и доста други, всеки си има едно собствено път (че) -маршрут(че)- и всеки се оправя както може.
Щото, ако `разчиташ`, отивайки в планината, че ще има готини алпинистчета, по възможност млади, красиви, силни и с опит
(тва е едно балонче, а  лошото на балон-четата, е, че като се спукат, ...много шум вдигат  ПУК! едно нищо и никакво- а усещаш...едно НИЩО в ръката си...Ама имаше балон? какъв балон? аз не видях, ти, къде видя балон? Ама не чу ли, току-що се спука? не, слушах музика, сори.)
тогава по-добре да не доближаваш и средновисоки върхове, щото точно тогава, може да се окаже, че алпинистите са почивка.
И ти, ако си самичка....заааааааагиваш!!!!!!!
Затва, първо, отиваш на...тренировки. Ама, не с ИДЕЯТА, че ще се запознаеш с готини млади алпинисти, щото, те повечето, санират блокове, не ходят много по планините, че там много се....загива- а с идеята, да се НАУЧИШ, как САМА би се справила, ако ти се разбие самолета и кацнеш на нЕкой връх....
И така. Лека по лека, може да предлагат практика по планините- стаж...така да се каже- опит се придобива, тва, онова... и накрая изкачваш Мусала, ама съвсем сама, без сериозна екипировка (като мене 90-та- бях на лагер, и само с едни спадрилки, тениска и къси панталонки- момиченце бе- та на връщане и боса, щот спадрилките се скъсаха)- и ни споделяш тук, ква е гледката? видя ли Бяло море от върха, или имаше облаци...
« Последна редакция: Април 17, 2010, 06:05:13 am от persefona »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #428 -: Април 17, 2010, 10:21:19 am »
Малко ми е трудно да ти следя мисълта  :-X
Не става дума да РАЗЧИТАШ на другите. Всеки върви сам по пътя си това е ясно. Никой алпинист не трагва горе с идеята, че там ще има кой да го спасява. Също и никой алпинист не тръгва с идеята, че ЩЕ СПАСЯВА там горе. Познавам доста алпинисти, а донякъде самата се чувствам така, само че малко в символичен смисъл.
Така, че не говорим за целенасочени, преднамерени спасявания и събуждания.
Ти просто си вървиш по твоя си път и....не усещаш как си зсапал, тогава ШАААТ! една плесница от ближния ти те събужда...и преди да си позеленяв от яд и да си понечил да отвърнеш ти осъзнаваш, че ...се бил заспал, че тая плесница те е събудила. Смееш се през сълзи и благодариш (вътрешно, никога не външно), защото човекът ударил ти плесницата не го прави с цел и осъзнато също.

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #429 -: Април 17, 2010, 10:37:37 am »
Браво. До тук добре си я проследила- наистина се радвам  :)

така сега. Тогава е добре да поговорим за.... каляването. Или- как да контролираш, за да не заспиш. Това е трудно - съгласна съм. Но важното е, че има начин.

За останалите, които също си мислят, че е спам и рам или драм, обяснявам с `чипове`:

По-горното го написах, защото исках да поясня, че когато се ОБЯВИ подобна НОВИНА- имплантиране на чипове- хората съвсем естествено го приемат... просто като новина! Ах, ох, ама ще боли ли? ама ще може ли да мокря чипа....
След това се замислят- Абе, тоя чип, ми той  като мобилните телефони, бре, само че няма да е извън тялото ми, за да ВИЖДАМ, че го контролирам, а ще е В тялото ми....А АЗ нямам огледало- все едно да съм зъболекар и сам да си направя зъб! Не е невъзможно, но.... ще ми е трудно, даже ще се усложни, ако е засегнат нерв, и ме заболи, може да си нараня езика, докато работя с машинката. А ако сложа упойка пък....хъм ще съм безчувствена и няма да мога да прецня дали няма да отиде целия зъб. Я да отида при  някоя приятелка-колежка....ей кво готин ми го напрай тая жена....Такаааааааа и с гадните мръсни недезинфекцирани чипове.  :)

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #430 -: Април 17, 2010, 10:54:22 am »
persefona,аз пък ти губя мисълта.Просто контролиране,каляване и воля са доста различни думички.И аз нямам против ти,или който и да е да си сложи чипове и прочие неща,ако мислят,че ще им помогнат.Но аз искам да те питам  нещо друго-аз нямам да речем нито един кариес или проблеми със зъбите си-та,нужно ли е и аз от солидарност да ходя и да си сложа упойки,после пломби и какво ли не,след като нямам реална нужда и го осъзнавам?
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #431 -: Април 17, 2010, 11:06:42 am »
защото си Предубедена. Това не умея да го `лекувам`- сори!  :D

Но Iris, мисля е профи. Пробвай при него.  :)
« Последна редакция: Април 17, 2010, 11:17:01 am от persefona »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #432 -: Април 17, 2010, 11:31:48 am »
Не съм предубедена.Просто ти пишеш какво ли не и накрая 10 думи по темата.Но не ми отговори на предния пост.Ок,ти или който,и да е,решава,че има полза от чиповете-слага си го и се чувства супер.Един вид,както да отидеш на зъболекар и да ти лекуват зъбите.(Ти даде примера със зъболекара и затова,и аз продължавам с него.:) )Добре де,но аз,ако нямам развален зъб,ЗАЩО е необходимо да си слагам упойки,че после и пломби,и какво ли не?Тъй че,дори да приема абсурдната идея,че чиповете са полезни-ами,ако за някои не са или дори са вредни?Защо тези хора са длъжни да страдат от това,че имат здрави зъби?Трябва да си мазохист или луд,за да си къртиш и пломбираш напълно здрави зъби.(Или пък да попаднеш на кофти зъболекар.  ;D )
И защо реши,че имам нужда от "лекуване"?Наистина ли се мислиш за толкова "над" другите?Тъжно е,да знаеш.
« Последна редакция: Април 17, 2010, 11:37:03 am от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #433 -: Април 17, 2010, 12:06:56 pm »
ПерсефонО, ша пробвам пак да ти догоня мисълта....за чиповете.
Искаш да кажеш, че...ни пробутват нещо абсурдно и ни карат да мислим ЗА него все едно е нещо, което е обикновено и можем да имаме различни мнения и пр., но всъщност са ни вкарали вече идеята в мозъците по този начин. Някой по-горе бе споменал нещо подобно.
Вкарват ни "идеята за чип" и тя рано или късно се намърдва в съзнанието ни и не след дълго....можем да свикнем с нея, да започне да ни изглежда не чак толкоз странна и пр.
каккто на времето с тези "пола-панталон". Като излезе тая мода всички се чудеха що е пък това и дори се дразнеха, а след време самите те си купуваха...
Това ли казваш?
« Последна редакция: Април 17, 2010, 13:04:10 pm от алибаба »

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Бихте ли си имплантирали чип?
« Отговор #434 -: Април 17, 2010, 12:48:16 pm »
В известен смисъл това казвам. Но, за сложната част на нещата, трябва да помисля. Защото няма да стане с елементарни примери. Важно е да се разбира ПРАВИЛнО. И да е постепенно. Изведнъж няма как да стане. Изведнъж ... може... да изчезна (примерно)....

БлуСтар, не се Мисля за ..."над другите".
Аз СЪМ Над другите, освен НАД теб.
Просто го приеми- Факт.
Ама такъв по-обоснован Факт. А не като твоя, че зъбите ти никога няма да се развалят. Ако съществуваха такива същества... нямаше да има зъболекари, първо, после щяхме да попитаме тези същества с вечни зъби- абе...вие с чейнета ли сте или с хоботи? Баси, горките ви мъже- имат си два значи....:)
« Последна редакция: Април 17, 2010, 12:56:05 pm от persefona »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27