Автор Тема: Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?  (Прочетена 34938 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #45 -: Февруари 17, 2012, 21:57:42 pm »
Търсещи,доказващи и какво ли още не.Едва ли някой знае кой какъв е, по точно ако знае няма да е тук.Истинското знание и просветление не се добива с лична воля и с търсене, то е СЪСТОЯНИЕ. То е връзката ти с алфата и омегата.Нищо не можем да постигнем сами, не можем дори да си обършем гъза сами.Единствено Бог е този който може да ни даде,ние не можем да постигнем просветление,ние дори не можем да го търсим.Ние можем само да си мислим ,че правим нещо,да претендираме че знаем,можем и сме намерили,но истината е че ако сме намерили няма да имаме нуждата и няма да можем да говорим за това.

Неактивен N*e*a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #46 -: Февруари 18, 2012, 02:32:20 am »
"Истинското знание и просветление не се добива с лична воля и с търсене, то е СЪСТОЯНИЕ."
 Какво успокоение, добре че си вярваш  ;D

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #47 -: Февруари 18, 2012, 12:27:39 pm »
Ааа..Есес,недей така.Говори в единствено число,щото аз лично не помня Бог да ми е бърсал задника..Всичко е състояние..И просветлението..и търсененето..и намирането..



   Първичното  е  тъмнината,  светлината  се  е  появила по-късно
:good:

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #48 -: Февруари 18, 2012, 12:33:57 pm »

   Въпроса  е  дали  си  манипулиран  като  търсач,  и  самото  търсене  да  е  насочено  в  нежелана  от  теб  насока.  Много  често  се  случва!
Винаги сме манипулирани, един пример ти ни убеждаваш в твоята истина а това е един вид манипулация, не е ли така?
Всичко е вид манипулация.Съзнателна или не.Едно бебе,на 6 месеца,вече е обигран манипулатор..Важно е как ние взаимодействаме с"манипулацията"...

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #49 -: Февруари 18, 2012, 14:09:06 pm »
Моята  истина  е,  че  ирационалното  съществува!  Ако  смяташ,  че  това  е  манипулация  докажи  го!!
:hi:
Аз също вярвам в ирационалното, манипулация са подробностите към това ;).Бях ти писал преди време, истинските знаещи не казват на никого нищо, защото истината не е за всяко ухо, помисли върху това.

Всичко е вид манипулация.Съзнателна или не.Едно бебе,на 6 месеца,вече е обигран манипулатор..Важно е как ние взаимодействаме с"манипулацията"...
:hi: , точно така е това исках да му кажа на Митко.

П.С.Една голяма истина която с годините се убедих, аз знам че нищо незнам!

Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен N*e*a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #50 -: Февруари 18, 2012, 15:05:44 pm »
"Аз също вярвам в ирационалното, манипулация са подробностите към това Wink.Бях ти писал преди време, истинските знаещи не казват на никого нищо, защото истината не е за всяко ухо, помисли върху това."
 След като вярваш в ирационалното, според теб манипулациите за ирационалното(само) ли се използват?
 Тъй като спомена, че към ирационалното манипулациите са подробностите.
 И напротив - истината е за всяко ухо, колкото повече я казват-толкова по-напреднало ще бъде едно общество. А ти от къде имаш информацията, че истинските знаещи си стискат информацията за тях - не знам, но е редно да кажеш, тъй като човека се е постарал да отговори на доста въпроси и ще е некоректно спрямо него.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #51 -: Февруари 18, 2012, 16:04:01 pm »
Аз също вярвам в ирационалното, манипулация са подробностите към това ;).Бях ти писал преди време, истинските знаещи не казват на никого нищо, защото истината не е за всяко ухо, помисли върху това.
 
     ОЛД,  говорили  сме  и  съм  ти  казвал  какво  е  здравословното  ми  състояние,  та  да  попитам:  Защо  трябва  да  си  отида  от  този  свят  и  да  отнеса  едно  знание  трупано  40години?  
     Колкото  до  това,  че  ако  съм  истински  знаещ  ще  трябва  да  си  мълча!  Е  и  аз  мислех  така  тоста  време,  но  едни  Хора  ми  казаха  буквално  следното:  "Знанието  не  се  дава  за  лично  ползване,  то  трябва  да  се  споделя  и  който  е  порасъл  за  него  ще  го  разбере  и  ще  се  възползва."  Както  винаги  се  оказаха  прави.  Пример  за  това  е  отношението  към  тях - знанията  в  този  форум.  Едни  ги  наричат  дезинформация  други  манипулация,  но  знам,  че  трябва  да  пиша  независимо  от  отношението!!!    
      
« Последна редакция: Февруари 18, 2012, 16:13:46 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #52 -: Февруари 18, 2012, 17:01:00 pm »
А ти от къде имаш информацията, че истинските знаещи си стискат информацията за тях - не знам, но е редно да кажеш, тъй като човека се е постарал да отговори на доста въпроси и ще е некоректно спрямо него.

Ами имам я.Не си мисли че имам нещо против Митко, дълбоко го уважавам като ЧОВЕК, но това не значи че трябва да съм съгласен с неговата теория ;).

Олд, човекът не е създаден търсач.
Всъщност отделният човек, да, може би. Някои хора.
Но голяма част от хората не са. Та те са си още в каменната ера. Всичките модерни благини са им дадени наготово. Пусни ги някъде в джунглата и дори и в каменната ера няма да са. Защото в каменната ера хората са си изработвали каменни сечива. А тия хора дори и това няма да направят.
Масата хора не обичат да мислят. А да не обичаш да мислиш е синоним, да не обичаш да търсиш. Всяка благина, която ни различава от каменните хора е дошла от приноса на единици (мислещи хора). И е дадена наготово на стадото. Звучи гадно и цинично. Но пък за сметка на това е очевидно.
:hi:, Добро, с малка поправка, създаден е да е търсач, но го е забравил ;), е на затова е така както си го написал.

P.S.По точно казано, търсещ, не търсач.
« Последна редакция: Февруари 18, 2012, 17:15:18 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен N*e*a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #53 -: Февруари 18, 2012, 17:24:11 pm »
"Ами имам я."
 Ами дръж си я  ;D Така казано с недомлъвки е безполезно и изглежда много по-манипулативно от твърденията на Митко.
 Никой не те кара да си съгласен, ама поне като изказваш мнение е редно да се изкажеш докрай, иначе изглеждаш като страхливец. Но избора си е твой, все пак всеки си решава сам.
 "Всъщност отделният човек, да, може би. Някои хора.
Но голяма част от хората не са. Та те са си още в каменната ера. Всичките модерни благини са им дадени наготово. "
 Аз съм на друго мнение. Мисля че по-голямата част 90%(може и малко по-малко или малко повече) имат желание да бъдат търсещи, но поради страхове и незнание, че могат да го постигнат стоят на едно и също равнище, дори пропадат повече.
 Естествено има и твърдоглави, които и на истината в лицето ще се изплюят, но те са малко.
 А и да допълня още нещо. Сега когато имаме достъп до повече информация е много по-лесно човек да използва повече капацитет от себе си, защото разнообразието дава шанс на всеки да изгради собствена представа за света и да живее според интересите си.
« Последна редакция: Февруари 18, 2012, 17:50:25 pm от N*e*a »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #54 -: Февруари 18, 2012, 19:00:42 pm »
1. Ами дръж си я  ;D
2.Така казано с недомлъвки е безполезно и изглежда много по-манипулативно от твърденията на Митко.
3.Никой не те кара да си съгласен, ама поне като изказваш мнение е редно да се изкажеш докрай, иначе изглеждаш като страхливец.
4.Но избора си е твой, все пак всеки си решава сам.
Подред:
1.Ами това и правя.
2.Моята истина не може да ти е от полза за теб и затова е безмислено да я споделям, иначе ще бъде манипулация от моя страна.
3.Моля без да ме познаваш не ме наричай страхливец!
4.Да избора си е мой!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен N*e*a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #55 -: Февруари 18, 2012, 19:16:08 pm »
1. Ами виждам, ако може един въпрос да ти задам, ако поискаш отговори. Тогава какво правиш в този форум?
 2. Аз не търся полза от никой, обменям опит с който поиска. Ако взема полза, винаги съм признателна и винаги при удобен случай бих се отблагодарила. Това че ти не искаш да застанеш зад мнението си напълно, говори само за теб.
 3. Казах как изглежда. От там нататък, ти си знаеш какъв си.
 4. Да и това е хубавото, че не се налага никой да носи отговорност за теб   ;D
 
 Казваш, този и онзи манипулира, а не обясняваш защо. На кой му е нужно да го чете това? Замислял ли си се.
 Половината ти поустове в този форум са хвалби към Митко, пък сега казваш че манипулира, без дори да си направиш труда да обясниш защо. Много лицемерно
 Аз не мисля че който и да е тук те задължава да вярваш в каквото и да е.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #56 -: Февруари 18, 2012, 19:37:01 pm »
Половината ти поустове в този форум са хвалби към Митко, пък сега казваш че манипулира, без дори да си направиш труда да обясниш защо. Много лицемерно
 Аз не мисля че който и да е тук те задължава да вярваш в каквото и да е.
Да което е за хвалба ... което не .....!Как изглежда на теб това е твой проблем, явно нищо не си разбрала и що се месиш ми е чудно.Защо съм тук в този форум ли, ами има много човеци в него, много неща може да се научи от тях (ти не си от тези  ;)).

П.С.Към тези които не търсят заяждането, спомнете си за Лора Дана, тя също споделяше своята истина  ;)..........
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #57 -: Февруари 18, 2012, 19:45:33 pm »
Old,замислял ли си се,че и най-голямата истина(не,че има такава де..)да ти се разкрие,ако ти не си готов за нея,ако я отхвърлиш,ако не я разпознаеш..Тогава,какво значение имат думите на някакъв"просветен"?
Митко,прав си,напълно егоистично е,да държиш знанията и опита си само за теб.То ако беше така..за к'во и тоя форум?
Знаеш,че не съм на ти с религиите,ама..И Христос е"споделял"знания..
От една моя любима книга.."Аз само чегъртам с джобното ножче в стената, не за да дълбая тунела за бягство, а за да ви държа будни нощем"...Понякога..ей така..някой ти каже нещо..сподели..и една дума е в състояние да направи чудеса..Малките камъчета,обръщат каручката..

п.п.Няма нищо лицемерно да кажеш открито какво мислиш.Виж ако Олд,ми беше писал на лични,какъв манипулатор е Митко,тогава вече е лицемерие. :writer:


П.С.Към тези които не търсят заяждането, спомнете си за Лора Дана, тя също споделяше своята истина  ;)..........

Е и?Всеки си знае неговата песен.Лошо няма.А и донякъде има имаше истина в думите и.
« Последна редакция: Февруари 18, 2012, 19:50:05 pm от konstantin2007 »

Неактивен N*e*a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #58 -: Февруари 18, 2012, 19:50:49 pm »
 "Как изглежда на теб това е твой проблем, явно нищо не си разбрала и що се месиш ми е чудно."
 Ами меся  се защото на хората разбиранията се месят така или иначе. А и съм любопитна. Ако за теб истината трябва да се крие, за мен е по-различно.
  "Защо съм тук в този форум ли, ами има много човеци в него, много неща може да се научи от тях (ти не си от тези ) "
Нямам и претенции да съм   8) Никой не съм вързала с мнението си  :)
 Пожелавам ти да научиш всичко необходимо  ;)
 

"п.п.Няма нищо лицемерно да кажеш открито какво мислиш.Виж ако Олд,ми беше писал на лични,какъв манипулатор е Митко,тогава вече е лицемерие."

 Донякъде и аз мисля така, но от друга страна мисля че  не е много спортсменско да не кажеш причината, защото така изглежда че искаш да изцедиш нещо от него, а Митко супер благородно се отнася към всички и споделя прекалено много неща за себе си, за такова отношение  @--- Мое мнение. Плюс това и той попита защо, но отговор не получи.
 Както и да е .
« Последна редакция: Февруари 18, 2012, 20:03:15 pm от N*e*a »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #59 -: Февруари 18, 2012, 20:47:35 pm »
Бях написал:
Цитат
Винаги сме манипулирани, един пример ти ни убеждаваш в твоята истина а това е един вид манипулация, не е ли така?

Как би прозвучало например, ти със твоите писания манипулираш хората и т.н....А?
Да ама не съм го писал така ;).Това не е от голямо значение, важното е другото че човек се води не по истината а по чувствата, това за сетен път се убеждавам.И  правилно го е написал руснака, чукча писател, чукча не читател ;).

Знаеш,че не съм на ти с религиите,ама..И Христос е"споделял"знания..
Ами не мога да се похваля че и аз съм разбирач но никъде не съм прочел че учи някого на тайнствата, за знания какво означава знания, уточни.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
44 Отговора
45814 Прегледи
Последна публикация Март 16, 2011, 00:35:15 am
от fishbone
3 Отговора
6644 Прегледи
Последна публикация Юли 04, 2010, 22:40:11 pm
от elunez
3 Отговора
5794 Прегледи
Последна публикация Декември 24, 2010, 14:53:07 pm
от cassio
44 Отговора
18038 Прегледи
Последна публикация Октомври 07, 2012, 15:37:02 pm
от mitko
5 Отговора
7309 Прегледи
Последна публикация Септември 01, 2012, 19:44:46 pm
от bojinkata

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27