Автор Тема: Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?  (Прочетена 34937 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен matrixbglan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« -: Февруари 13, 2012, 04:31:51 am »
Здравейте надявам се темата ми да е в точния раздел, извинявам се ако съм се объркал.
Малко за мен като за начало:от много малък си усещах че има повече за света и живота от колкото ми се показва на повърхността.. И така някъде на 12-13 години (сега съм на 20) започнах да попадам "случайно" на разни книжки и да се пробуждам малко по малко. След това гледах тайната много се накефих и продължих да търся, да проверявам чета пробвам нещата и тн. Тъй като бях малък и не много насаден със негативни вярвания и  брейнуош много лесно и бързо попивах и започвах да действам според нещата които чета..Примерно:Да мисля позитивно, да избягвам да слагам етикети на хората, да не приемам нищо лично, да не се обвързвам с резултата когато искам да ми се изпълни някаква цел, да знам че единствено аз определям какво ще се случи с мен а не късмета или съдбата или комунистите или бат бойко, закона на привличнаето, закона на най малкото съпротивлениe, да знам, че каквото се случва, така е трябвало да стане за да науча нещо важно от това, че негативнините на пръв поглед неща по някога се оказват позитвни, тъй като ако не ми се бяха случили нямаше да съм тръгнал по пътя по който вървя сега..
Също живо се вълнувам  от аури,чакри,интуиция,енергии,финни тела,ОИТ,телекинеза и останалите видове кинеза :Д медитации и тн..

Та от няколко години започнаха да ме вълнуват и конспирациите случайно или не скоро пак попаднах на този сайт или по точно на parallelreality-bg.com и започнах да чета якоо  ;D Та силно впечетление ми направи това че New Age-a е създадет от  илюминатите и сега аз се чудя дали нещата с които се занимавам са ню ейдж..Или по точно не съм голям фен на груповите медитации, култове към духовни гурута богове на слънцето и тн..По скоро предпочитам да си правя собствени медитации,ОИТ и тн неща свъразни със мен..
Как да разграничавам нещата които са истинска езотерика от Ню ейдж манипулацията?
Примерно разбиранията ми са че всички хора сме свъразни по някакъв начин, вибрираме си и сме си част от вселената.Не се занимавам с никакви религии и "бог" си го предсатвям като всчико, аз ти, дърветата, планета, вселената и етц. както и за синхроничноста (рибите в морето как знаят да плуват на пасажи и реагират синхронично като хвърлиш камък по тях :D, птиците как летят на ята и тн..)Та това ме навежда че сме свързани по някакъв начин..

Хич не ми харесват култовете към луцифер сатаниски и илюминатски идеали за създаване на единна религия държава пари и тн..
Аз така чувствам нещата които правя и те ме правят щастлив и работят за мен по начин по който ми харесва.
Та приятели кажете на прав път ли съм или съм се майндконтролнал сам със ню ейдж beliefs ;D ?
Как да откривам кое е Ню ейдж и се опитва да ме вкара в техния филм и кое си е свързано с моя път?
За сега следвам интуцията ми, но не бих отказал и малко логика  ;D

« Последна редакция: Февруари 13, 2012, 04:42:43 am от matrixbglan »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2012, 12:19:29 pm »
E само ако можеш да ми отговориш...Какво общо има търсенето с манипулирането?нЗащо е това"или"..Има някаква закономерност между двете действия ли?   

Неактивен N*e*a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #2 -: Февруари 13, 2012, 17:06:11 pm »
 Ще ги разграничиш, когато започнеш да използваш разсъдъка си. Дори да се заблудиш не е толкова важно, нали не зависи живота ти от езотерични твърдения?
 Каква логика очакваш, след като всичко е хаос и всеки може да ти каже да вярваш в каквото си реши?
 С какви неща се занимаваш и се чудиш дали са "Ню Ейдж" хахах

Неактивен matrixbglan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #3 -: Февруари 13, 2012, 17:08:23 pm »
Еми смисъла е че нали Ню ейдж идва от илюминатите целящи да наложат нов световен ред
 1 религя 1 държа 1 валута
и тая религия да е ню ейджа като тайно в него са вкарани култа към луцифер както и ритуали..

Смисъла е че аз съм за повечето неща в ню ейджа като
медитация,излизане от тялото,аури,чакри,психически способности
ака. търсене във себеси

и против култа към някакви богове ритуали заклинания почитане и кланяне във луцифер
ака. търсене във външен фактор в случая групата, някакъв гуру или божество

Как да разбера каде е границата и кое го вкарват илюминатите за да мътят водата  ;)
« Последна редакция: Февруари 13, 2012, 17:09:55 pm от matrixbglan »

Неактивен N*e*a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #4 -: Февруари 13, 2012, 17:19:44 pm »
 М ти какво от тези неща практикуваш?
Медитация, излизане от тялото? Какви "психически способности" притежаваш?
 Мислиш че илюминатите ще дойдат, да ти мътят главата докато медитираш ли?
 Ти според мен още не си тръгнал нищо да правиш, а само го обмисляш дали да го направиш и се страхуваш. Важно е какви са ти целите?
 А чакрите и аурите са теорията, чудиш се дали да вярваш че съществуват?
 Не се сещам..

Неактивен matrixbglan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #5 -: Февруари 13, 2012, 17:40:56 pm »
Всичките тия неща които съм изброил ги правя от 5~  години е не всеки ден но си практикувам от време на време.

Цитат
Мислиш че илюминатите ще дойдат, да ти мътят главата докато медитираш ли?
Нее
Цитат
Важно е какви са ти целите?
себеразвитие, себепознание и пътешествие из вселената  8)

Цитат
А чакрите и аурите са теорията, чудиш се дали да вярваш че съществуват?
Аз знам че съществуват.

Въпроса ми беше друг, но сам си отговорих вече.
Чудех се как да знам коя практика е "чиста" и коя вкарва енергията ми към чужд ритуал или към чужда цел..
Сигурно писанията ми изглеждат объркани  ;D ама няма значение важното е че аз си разбрах това което исках.
Благодаря на всички писали в темата  :-*

Неактивен N*e*a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #6 -: Февруари 13, 2012, 17:45:07 pm »
 Приятно пътешествие тогава   

Неактивен Hound Dog

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #7 -: Февруари 13, 2012, 17:51:43 pm »
Как очакваш някой да ти отговори, на въпроси на които си дошъл тук ( в смисъл на земята) за да търсиш отговорите. Да не говорим, че никой не знае истината. Пътят е в съмнението, съмнението в това, което ти казват другите е било началото на твоя път и не можеш да намериш убежище тук, от лъжите. Защото никой на тази земя не знае цялата истина.
Развивай се, учи се, търси. Да, разбира се, питай, но ти очакваш всичко на готово да ти изсипе някой, вземи прочети Корана и стани мюсюлманин - там всичко ти се казва как е, всичко е ясно и точно. Или приеми, че няма такива работи, всичко е физическия свят и това, дето казват по новините - пак всичко е ясно и точно.
Ако обаче се съмняваш, че това е правилния път, трябва да продължиш да се луташ. Не е проблема да четеш ню ейдж, там има огромна част истина, но ти сам трябва да я откриеш като слушаш интуицията си - внимавай, гласът който казва кое е истинно, и гласът, който казва кое ти се иска да е истинно, са често два различни гласа. Имай си едно наум, че в ню ейджа, а и навсякъде, истината е примесена с лъжа. Може да ти е полезно да понаучиш за древни обреди и ритуали, как са възникнали, защото така се разбира и усеща логиката и смисъла, по който всеки окултен ритуал е построен и ще можеш да ги разпознаваш. Трудно е да намериш подобни материали, ако искаш пиши ми и ще ти изпратя мои записки, които пазя - тия неща ги няма по книгите и са ценни. Това са изкуства и науки, които са абстрактни и сложни, на първо четене звучи все едно всичко е дъги и кристалчета, ама нещата са по-дълбоки.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #8 -: Февруари 13, 2012, 17:58:57 pm »
Значи дълбокото потапяне в тия неща, води до отдалечаване от света на хората (и това вече всеки ще си реши дали му харесва или не), моето мнение е, че някои неща не бива да се правят просто ей така на своя глава, ненапразно преди се е предавало от учител на ученик с години и то не като сегашните гурута, които много от тях са подставени лица и наистина работата им е да мътят главите на хората.
На мен ми допадат части от различни системи. Мисля че трябва да се гледа конкретно, и има достатъчно практики които в началните си нива само помагат.
А  иначе, не ми допада да се слага в купа всичко като New Age. На мен не би ми хрумнало да мисля, че например Ци Гун е New Age...

П.с. А по основния въпрос, дали си търсещ или манипулиран :) еми щом търсиш отговори явно си търсещ, а иначе всички сме манипулирани, и въобще започне човек ли да вярва, че знае всичко и никой не може да го манипулира си е манипулация.
« Последна редакция: Февруари 13, 2012, 18:01:53 pm от Ashaman »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #9 -: Февруари 13, 2012, 18:35:42 pm »
Еми смисъла е че нали Ню ейдж идва от илюминатите целящи да наложат нов световен ред
 

Хм..значи не е нужно да си търсещ,за да бъдеш манипулиран.Както и обратното.Не виждам нищо общо между двете неща.Всеки търси.Дори"слепецът"..Рано или късно вярната посока я намираш.Но няма как друг да ти каже какво или как да усещаш,мислиш и правиш.Т.е.има как де..и..всъщност..и това си е"вярна посока"..Изобщо..май всеки модел е"верен".Докат не го изживееш,усвоиш,разбереш и ако е нужно,разградиш напълно.Въпрос на избор.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #10 -: Февруари 13, 2012, 19:23:29 pm »
Как очакваш някой да ти отговори, на въпроси на които си дошъл тук ( в смисъл на земята) за да търсиш отговорите. Да не говорим, че никой не знае истината. Пътят е в съмнението, съмнението в това, което ти казват другите е било началото на твоя път и не можеш да намериш убежище тук, от лъжите. Защото никой на тази земя не знае цялата истина.
. . . .
Най-голямата неистина е да се твърди че другите не знаят истината. защото това означава че твърдящия я знае :-)
, аз например съм bogoizbrania и знам почти цялата истина, но само дребни детайли съм пропуснал, но и тях скоро ще намеря.
Soli Deo Gloria!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #11 -: Февруари 13, 2012, 20:25:03 pm »
От  твоя  гледна  точка,  а  тя  съвпада  ли  с  моята?  Нееее,  тогава  чия  истина  е  Истина?
     Дали  зи  търсещ? - Въпросите  са  повече  от  отговорите  и  всеки  отговор  е  само  база  за  още  въпроси,  тоест  при  търсещият  има  само  въпроси. 
     Манипулираният  има  "отговор"  за  всичко  и  е  много  "компетентен"   
« Последна редакция: Февруари 14, 2012, 07:55:26 am от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #12 -: Февруари 13, 2012, 23:27:01 pm »
matrixbglan, ми щом си се усетила, че ню ейджа е от ценорасписа на илюминанти, значи си добре с главата. За което не мога да кажа за другите съфорумници.....Те са по-зле от теб.....Преорално са поели ню ейджа.....и са се оцапали цялите в него....ама като всеки отлепил се от Земята, твърдят, че не са се отлепили(лудия ню ейджър, никога не признава, че е луд ;)).....за тва не ги дразни. На Л.С., ще ти кажа кои са......Тук се дръж прилично, не ги опровергавай, не оспорвай, прави се, че си тъп, а те просветени...., ама не им чети каламбурите. Те се включват само по езотеричните теми ;).....в другите ги няма....Давам ти жокер-едни са се подложили на регресия и твърдят, че знаят всичко за отвъдното....други търсят място да живеят далеч от нас, за да се правят на малкия буда(ние сме непросветени, и наполеончо бяга от нас ;D)....другите примадони те дебнат от засада, за да те дразнят и да ти се набиват в очите.....собствениците на Сайта и админите се мяркат рядко тук...Те са пичове. Опитаха се да закрият лудницата(езотеричния и философски раздел у форума), ама лудите езотерици нападат от всякъде и чупят решетките и админите се отказаха да се борят с 23 чакра на 13 тяло на еди кой си потребител....понеже наполеончо ;) извади позитивното мислене и го замери с христосовата 32 йерархия на екзотичния принц. Та ей така стоят нещата у форума :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:....ААААААА, забравих да ти кажа са супернабожните форумци ;D.....Те супермодернизират форума......

Поздрави ARRI  :hi:

Поздрави ARRI  :hi:
« Последна редакция: Февруари 13, 2012, 23:28:42 pm от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #13 -: Февруари 14, 2012, 07:53:25 am »
Няма общовалидна за всички Истина, всеки си търси неговата.
Ако си щастлив/а безпричинно(не благодарение на нещо или някого) значи си на прав път.
Поздрави.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #14 -: Февруари 14, 2012, 09:43:50 am »
Няма общовалидна за всички Истина, всеки си търси неговата.
:good:



п.п.Митко ..знаех си,че си дезинформатор! :P...ма не знаех,че си илюминат.. ::)
« Последна редакция: Февруари 14, 2012, 09:45:28 am от konstantin2007 »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
44 Отговора
45814 Прегледи
Последна публикация Март 16, 2011, 00:35:15 am
от fishbone
3 Отговора
6644 Прегледи
Последна публикация Юли 04, 2010, 22:40:11 pm
от elunez
3 Отговора
5794 Прегледи
Последна публикация Декември 24, 2010, 14:53:07 pm
от cassio
44 Отговора
18038 Прегледи
Последна публикация Октомври 07, 2012, 15:37:02 pm
от mitko
5 Отговора
7309 Прегледи
Последна публикация Септември 01, 2012, 19:44:46 pm
от bojinkata

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27