Автор Тема: НАТО изследва Ханта вируса в България  (Прочетена 7311 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
НАТО изследва Ханта вируса в България
« -: Февруари 10, 2012, 12:43:48 pm »
Мой колега, който се занимава със зоология на гръбначните животни ми сподели нещо много важно.

Неговият екип има съвместен проект с египетска лаборатория - една от най-големите банки за вируси под ръководството на НАТО.

Аз го попитах за какво им е на натовците такава лаборатория, защото по презумпция като чуиш на едно място думите вирус и война и се сещаш за биологично оръжие за масово поразяване.

Проектът има за цел да изследва Ханта вируса по мишки и плъхове. Този вирус е един от най-смъртоносните за човека. Гризачите са само междинен преносител. Да се открият къде са естествените огнища на вируса. Леталния край при заразяване е над 65%. Заразяването става много трудно - само кръвен път чрез ухапване. Но стане ли, няма спасение.

Случаите на смърт най вече са в селските региони, където има големи популации от гризачите.

Той попитал един от американците същото нещо. Попитал ги защо ви е на вас да знаете от какво умираме ние. Той му отговорил - "На нас не ни трябва да знаем от какво умирате вие, на нас ни трябва да знаем от какво биха умрели американските войници при едно евентуално нахлуване".

Така че сами можете да си направите извода какво ни се пише.
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 12:49:53 pm от sidewinder »

Неактивен divoom12

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:НАТО изследва Ханта вируса в България
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2012, 20:57:59 pm »
Няква идея в коя част на България го изследват ?
There is no escaping, there's no place to hide.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:НАТО изследва Ханта вируса в България
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2012, 23:35:03 pm »
Това, че има 175 прочитания и един коментар по темата не ме учудва, ама никак. Просто за това нещо няма да се чуе по новините. Натовците финансират проекта, а лабораторията се оборудва тепърва.

Тук не е толкова важно защо го изследват, по е важно защо ще искат войници на НАТО да знаят от какво да се пазят и защо ще навлизат у нас.

Неактивен ivi2010

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re: НАТО изследва Ханта вируса в България
« Отговор #3 -: Април 06, 2012, 15:33:58 pm »
http://www.bas.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0358&n=000010&g=&var1=010   Това са проекти по които БАН работи с НАТО. Само за минало време.Сигурно ще се намери информация и за сегашните. Преди я намирах тая информация със сумите,платени за завършени проекти и бр.хора, участвали в тях.Уверявам ви сумите хич не бяха малки.  А освен това има много проекти на ЮНЕСКО,на ЕС. Много от проектите са био и се отнасят за вируси.

Неактивен Smile

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re: НАТО изследва Ханта вируса в България
« Отговор #4 -: Септември 01, 2012, 18:52:12 pm »
Напълно вярно. Същата програма се провеждаше и сред пациентите на Инфекциозното Отделение на Окръжна болница в София мисля 2010 есента. Бях им пациент и говоря от личен опит. Лекарката обясняваше, че американците искали да проверят с какви инфекциозни болести американците биха се срещнали тук.  Вземаше се кръвна проба и след 1 месец се вземаше втора такава. Дадох само първа проба - за развитието на науката, ама и досега много ме е яд. Аз съм за  и ако е с безкористни цели и 100 проби да им дам, да си ги изследват,  но после като попрочетох малко повече в интернет реших, че съм бил в огромна грешка имайки предвид някои алчни индивиди, де да знам какво готвят в действителност. Но оттогава доста си мисля какво толкова като инфо ще съберат за българите,  освен, луди български гени ;) или може би да си документират следите от кемтрейлите - между другото тогава точно беше истерията със свинския грип и се спукахме да боледуваме. Добре, че бяха на баба ми билките да ни оправят.
А Ханта май си го има по тези ширини открай време само дето наште доктори не знаят, иначе във вестниците редовно си пише как млад прав и здрав пък се гътнал ей тъй от нищо.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: НАТО изследва Ханта вируса в България
« Отговор #5 -: Септември 01, 2012, 19:44:46 pm »
Още малко информация за Ханта вируса намерих вhttp://www.bbc.co.uk/russian/rolling_news/. От него днес са починали двама американци, туристи в парка Йосемити. Властите се опасяват и за останалите около 10 000 посетители. За първи път има жертви, като досега е имало съмнения за заболявания. Според автора разпространението става и чрез обикновен допир, а не само по кръвен път. Носители са гризачи.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
121 Отговора
57180 Прегледи
Последна публикация Декември 09, 2010, 16:46:09 pm
от K0NSTANTIN_BG
38 Отговора
21232 Прегледи
Последна публикация Септември 26, 2010, 02:53:46 am
от ARRI
3 Отговора
5794 Прегледи
Последна публикация Декември 24, 2010, 14:53:07 pm
от cassio
4 Отговора
4370 Прегледи
Последна публикация Март 06, 2011, 11:05:42 am
от ARRI
81 Отговора
34938 Прегледи
Последна публикация Април 28, 2012, 15:46:42 pm
от m2f

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27