Автор Тема: Каква алтернатива предлагате?  (Прочетена 50911 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен georg121

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #30 -: Април 02, 2012, 00:46:14 am »
Пълна свобода и независимост се постига само и единствено когато успееш да се изтръгнеш изцяло извън системата. Това е много труден и различен избор на живот.
« Последна редакция: Април 02, 2012, 14:02:49 pm от Mirotvorec »

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #31 -: Април 02, 2012, 13:35:48 pm »
Някой направил ли го е и как!?!?Да се изтръгнеш от системата,значи да си отшелник!?!?Може би греша!?!Както и да е,ще ми е интересно да чуя(прочета).
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #32 -: Април 02, 2012, 15:02:09 pm »
Чисто теоретично ми хрумват следните варианти за отделяне от системата:
1. отшелник
а) скитник/бездомник в големия град
б) в малкия град
в) отшелник в гората
2. член на комуна (така влизаш в друга система. Тази на комуната. И трябва да си много много внимателен какво избираш. Да не се окаже "от трън, та на глог"
3. член на мафията, или организираната престъпност (отново влизаш в друга система. И отново трябва добре да си направиш сметката. Защото тази друга система си има свои правила, които се спазват, а също и рискове)
4. Имаш известно количество пари и ги ползваш по малко за да покриеш елементарни нужди. По този начин на практика излизаш от системата, защото елиминираш главната зависимост. (по презумпция предполагаме, че другите по-малки зависимости, медии, телевизии, реклами, новини, поп-идоли, вече си елиминирал)

На мен за сега ми е добре в системата. Тъй като не мога да приложа нито една от тези точки. Може би някой ден ще стигна до точка 4. Но за сега не се очертава.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #33 -: Април 02, 2012, 15:31:34 pm »
Мисля,че да излезеш от дадена сиситема,означава да успееш да я накараш да работи за теб,а не ти за нея.С бягство и отшелничество,не мисля,че ще стане.Освен ако не искаш да изучаваш природата,а не човешката същност..

п.п.Иначе..в известен смисъл да..Да се откъснеш от системата обикновено означава точно това..да се превърнеш в отшелник оттеглил се в дълбините на собствения си разум..

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #34 -: Април 02, 2012, 19:02:29 pm »
Тимшел-човек винаги има избор!Когато говорим,за човек,като самостоятелен индивид,но когато отглежда и възпитава деца,почти няма.Май е най добре да се нагажда според системата стараейки се тя минимално да му влияе!
« Последна редакция: Април 02, 2012, 19:04:16 pm от Терес »
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен sidereal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #35 -: Април 03, 2012, 19:22:14 pm »
Изолирайки се от системата определено не ти дава пълна свобода...даже те ограничава доста...как ще пътувам насам натам по света? :) Всеки има пълната свобода да си построи колиба в гората и да си гледа плодове и зеленчуци, в крайна сметка не ти трябва кой знае колко капитал да направиш подобно нещо, но за мен това е по-скоро ограничаващо...reverse evolution =] Идеята е да адаптираме системата към желанията на всеки потребител в нея по някакъв начин...аз съм сигурен, че ако се ангажират правилните хора с подходящия капитал, подобно нещо може да се постигне със съвременните технологии...

Неактивен shoguna

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #36 -: Април 03, 2012, 21:35:51 pm »
Мисля че няма смисъл от отшелничество.Номера е да ползваш технологиите на системата ,а да си извън нея.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #37 -: Април 04, 2012, 22:50:01 pm »
Като чета повечето от мненията и ми изглежда като да няма алтернатива наистина.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #38 -: Април 05, 2012, 00:58:23 am »
Това е очевидно и без да чета мненията.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен shoguna

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #39 -: Април 05, 2012, 07:46:42 am »
Като чета повечето от мненията и ми изглежда като да няма алтернатива наистина.
[/quote/] ??? Ами как да ти изглежда по друг начин след като няма точно и ясно формулиран въпрос.Иначе за всяко нещо има алтернатива.Ако започнем примерно от последните постинги-ами първо би трябвало да се изясни какво е системата.За някои е  едно за други друго.След това да се зададе конкретен въпрос с ясна цел."Каква алтернатива предлагате" -алтернатива за какво?Някой се оплаквал и другия го пита каква алтернатива предлага.Ами той ще неще ще си намери алтернатива ако има мозък и съзнание.Ако няма ще пита по форумите "Каква алтернатива предлагате"? пуууууууууууу.
« Последна редакция: Април 05, 2012, 09:24:48 am от Mirotvorec »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #40 -: Април 05, 2012, 16:11:32 pm »
От Системата се излиза с много лавиране. Грубият начин да се измъкнеш от системата много прилича на тази сцена от трилогията "Матрицата", когато на Нео му дадоха да вземе хапчето за излизане от Систмета, той се събуди и буквално машините го изплюха в небитието.


Моят съвет е минимум допирни точки с институции, без GSM, спрете телевизията, без кола (колело и електрифициран транспорт само), правете само добро, помагайте на бедни, стремете се да не наливате вода в мелницата на Системата като мислите винаги какво правите. Старайте се да не се набивате на очи, не участвайте в медийни изяви, не купувайте неща, с които да подпомагате Системата да расте и да се развива в този порочен вариант. Не се ангажирайте с абонаменти.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #41 -: Април 06, 2012, 00:51:30 am »
Това с транспорта не ми стана много ясно.
В моя град за обществения транспорт има обща карта, за всички линии и метрото. Плащаш ежемесечно и можеш да ползваш всички линии автобуси и метро.
Сега тук идва следната дилема.
Аз мога само в метрото да се качвам, защото е електрическо. Но пък с парите от картата, дефакто, плащам за да се поддържа всичкия транспорт. Включително и автобусите, които са с бензин.
Та, дали ще е по-добре да зарежа и метрото и да вървя само пеш, или да си плащам за всичко, но да ползвам само електрическото метро?
« Последна редакция: Април 24, 2012, 09:23:45 am от Mirotvorec »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #42 -: Април 08, 2012, 11:41:27 am »
   .........  не  живейте  на  кредит,  никога  и  по  никакъв  повод!!
   .........  не  позволяваите  друг  да  мисли  вместо  вас,  защото  той  няма  да  страда  вместо  вас!! 
 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Lordsith

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #43 -: Април 24, 2012, 14:07:39 pm »
Аз предлагам:
1. Ако хора, които не могат да осигурят необходими условия за развитие на едно дете, до израстването му на индивид способен да допринесе за обществото да им бъде забранено да имат деца.
2. Ако имат едно, да бъдат "възпрепятствани" да имат още, но да им се даде шанс да отгледат първото.
Така като начало мисля, че това ще е добра крачка към подобряване на ситуацията на човечеството. (Няма хора, няма страдание)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #44 -: Април 24, 2012, 15:17:04 pm »
Викаш, само богатите да имат деца.
Е... то аз съм "за" ..., ама някак си не мисля, че е добра идея.

Ако към това приемем и многоженството, ще преглътна морала и ще се дам на новия модел.  :D :flag_of_truce:
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27