Автор Тема: Каква алтернатива предлагате?  (Прочетена 51110 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lordsith

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #60 -: Април 25, 2012, 14:36:52 pm »
Така за жените, явно шегата не се получи, съжалявам и се извинявам, ако това е обидило някой.



Неактивен Lordsith

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #61 -: Април 25, 2012, 14:47:53 pm »
SMSI-H: Може би нарушавам правила, като казвам какво мисля, но и на теб ще ти кажа, че потвърждавам това, което съм казал. Също така, докато ти пишеш тук, аз работя в тази насока, за да може утре хората като теб, които могат да пишат и четат  да имат бъдеще а не да изхранват близо 1/3 ако не и повече от неграмотно, плодящо се безконтролно население, което има претенции за равни прави и привилегии.  За България, сам знаеш, коя прослойка консумира най-много от така наречените социални помощи, имай предвид, че не говоря за геноцид а възпитание.




Неактивен Lordsith

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #62 -: Април 25, 2012, 14:50:04 pm »
Що се касае до нямането на хора и липсата на страдание не съм го измислил аз. Погледни към онези, които цар Борис 1 прогони от земите си.

Неактивен sidereal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #63 -: Април 27, 2012, 16:09:22 pm »
Основния проблем мисля, че идва от невежеството и недостатъчната информираност на голяма част от хората...и то на хора, претендиращи, че са "осъзнати". Конспирации от всякакво естество несъмнено съществуват, но голяма част от широко пропагандираните конспирации са просто поредната конспирация...като например идеята за план, който бива изпълняван през последните 100 години и цели абсолютно централизирано управление на човечеството. Тази илюзия е абсолютно вредна за хората, които живеят в нея, понеже им изгражда едно сляпо тесногръдие, чувство за малоценност и тотално обезверяване, че нещата могат някога да тръгнат на добре (ако тръгнат, то това е ще е част от плана, не забравяйте :) ) Това внушение, че някой контролира всеки един аспект от живота ни е пореднтото средство, изфабрикувано от медийния комплекс, целящо да ограничи хората психически и да ги държи в състояние на страх и обществен контрол и най-лошото е, че хората живеещи в тази илюзия считат себе си за по-непредубедени, възприемчиви, прозорливи и просветлени. Сила имаща подобни радикални амбиции и подобен абсолютен ресурс с който да оперира, би постигнала подобно нещо за седмица и би действала веднага, а не за 100 години чрез милиони различни дребни методики...то не е здравеопазване, то не са сякакви дребни конфликти, то не са медийни облъчвания...и тн и тн и тн напрао си е***о ма****а. Конспирации има, но те се извършват от далеч не-толкова могъщи сили и далеч не в такъв мащаб, какъвто много хора си мислят...Хитлер не е кроил конспирациики срещу евреите...той направо е почнал да ги мете (да бе да бе тва е било част от плана, ама с друга цел го казвам :) ) Яд ме хваща от време навреме на за хора, твърдящи, че са се "събудили", а всъщност са по-спящи от всякога...

Неведоми са пътищата на нашата цивилизация...но аз смятам, че някой ден всичко ще е прекрасно...и няма сила и конспирация, която да ме убеди в обратното :)

Поздрави
« Последна редакция: Април 27, 2012, 16:10:36 pm от sidereal »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #64 -: Април 27, 2012, 16:18:43 pm »
И аз така мисля ...
Старая се да го казвам, но въпросните индивиди не слушат. "не приемат", (освен техните си конспирации), а "само предават".
Както Ричард Бах беше казал в една книжка, на много хора просто им харесва, да се смятат за слаби и безпомощни ... и в това няма нищо лошо ...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен sidereal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #65 -: Май 03, 2012, 15:39:48 pm »
Хубава мисъл.... Много хора, смятайки се за безпомощни, оправдават пред себе си липсата на "sense of accomplishment", както и липсата на каквато и да е мотивация да направят нещо полезно за обществото. Извънземните са ми виновни, че за нищо не ставам, щото ме мързи да гледам :) .

Отворих тази тема изцяло с позитивно намерение да обсъдим методики чрез които може да се подобри развитието на цивилизацията ни и какви отговори получих - "Въпроса ти е нелогичен; правиш се на интересен с този объркващ въпрос; ние нищо неможем да направим; безсилни сме да променим каквото и да било; бягаш от истинския въпрос, че докато масите са неосъзнати нищо неможе да се промени"

Общо взето повечето хора проявиха пълна липса на индивидуалност и дадоха поредния пример за "стадния инстинкт" и страха у човека...чак пък някой индивиди ме изкараха неосъзнат и безсърдечен :D ....на мен пък ми е писнало от "осъзнати" депресирани катили без никаква перспектива и коефициент на полезно действие.

PS  Последното изказване е генерално и не е конкретно насочено към някой от форума, така че не ми трийте коментара, моля.

Неактивен Lordsith

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #66 -: Май 09, 2012, 11:25:17 am »
sidereal : много хубаво казано. Само да добавя (разбира се в подкрепа на моето предложение  ;) ) е, че невежеството е следствие, а не причина. Всички хора дошли на този свят сме невежи, някои са останали такива.

Поздрави.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #67 -: Май 09, 2012, 14:40:34 pm »
Всеки сам си избира съдбата! Алтернативи има поне десетки, от това да се мъчиш като грешен дявол в БГ, да се изселиш в някоя уж "цивилизована държава" (и като отидеш там пак да си мрънкаш колко е зле), да се преселиш в някое племе, или да станеш отшелник и да живееш по пещерите...

Наложения модел трудно се променя, освен ако не настъпи някакъв катаклизъм с планетарни мащаби...

"Невежи", "умници", "промити мозъци"... всички сме стадо и само хората успели да променят наложения модел на поведение се отделят от стадото, но за съжаление в повечето случаи го правят с цел власт или пари, така че е съмнително какъв модел налагат.

И пак си остава (въпреки прекрасния призив: "Съединението прави силата!") всеки да си се спасява по единично (и да се надяваме, че планетата ни още дълго ще успява да се справя с консуматорството на хората и техническия "прогрес").

Алтернативата е къща на село (по възможност по забита в планината), сам си се спасяваш, храниш, лекуваш... Докато в един слънчев ден ти писне от самотата и спокойствието и пак се зачудиш за "алтернатива"  :D     Угодия на хората няма!  ::)

Неактивен shoguna

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #68 -: Май 09, 2012, 22:18:17 pm »
Хубава мисъл.... Много хора, смятайки се за безпомощни, оправдават пред себе си липсата на "sense of accomplishment", както и липсата на каквато и да е мотивация да направят нещо полезно за обществото. Извънземните са ми виновни, че за нищо не ставам, щото ме мързи да гледам :) .

Отворих тази тема изцяло с позитивно намерение да обсъдим методики чрез които може да се подобри развитието на цивилизацията ни и какви отговори получих - "Въпроса ти е нелогичен; правиш се на интересен с този объркващ въпрос; ние нищо неможем да направим; безсилни сме да променим каквото и да било; бягаш от истинския въпрос, че докато масите са неосъзнати нищо неможе да се промени"

Общо взето повечето хора проявиха пълна липса на индивидуалност и дадоха поредния пример за "стадния инстинкт" и страха у човека...чак пък някой индивиди ме изкараха неосъзнат и безсърдечен :D ....на мен пък ми е писнало от "осъзнати" депресирани катили без никаква перспектива и коефициент на полезно действие.

PS  Последното изказване е генерално и не е конкретно насочено към някой от форума, така че не ми трийте коментара, моля.
В крайна сметка  ние индивидите все още не сме чули ти каква алтернатива предлагаш и като човек разграничен от стадния инстинкт какво полезно за обществото си направил.

Неактивен Akira_san

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #69 -: Май 13, 2012, 20:13:26 pm »
Осъзнат - да не вярваш на всичко, което е пред теб. Да разследваш и научиш как нещата стоят.
Конспирация - Заговор. Разбира се, че има конспирация и то срещу целия човешки род. Разделяш мнозинството, като смесваш различни народи, така че да не можем, да се обединим.

Неактивен sidereal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #70 -: Май 15, 2012, 20:02:53 pm »
Шогуна какво съм дал на обществото няма да изтъквам, само ще кажа, че в момента разработвам филантропичен проект, който ще бъде завършен най-късно август, когато ще ви го разкрия в детайл. Мисля, че проекта има потенциал да постигне някакъв успех в световен мащаб.

Както и да е, във връзка с въпроса с алтернативата, мисля, че е достатъчно само една държава да промени икономическо-политическо-социалния си строй, за да може останалите да я последват. Все пак историята ни учи точно на това. Мисля, че е нужна изцяло нова форма на комунизъм - но реалистична, а не като идеите на Маркс и Енгелс за безкласно общество. Класове винаги ще има, чисто и просто защото хората са различни и имперфектни. Дори да не са обосновани с разлика в материалното състояние, класове ще се образуват по други стандарти - разлика в интелигентност, амбиции, способност, постижения и авторитет. Социализъм от друга страна би могъл да съществува в чиста форма, различна от тази в която е бил приложен. Тя не е постигнала успех понеже диктатурата на пролетариата се е превърнала в новата империалистична единица.

Със съвременните технологии, на теория, би могъл да бъде изграден комунистически/социалистически строй, в който всички да бъдат щастливи, задоволени, образовани и свободни. И понеже думата социализъм предизвиква негативни емоции в съзнанията на повечето хора, аз бих кръстил тази система Хуманизъм, Хуманитаризъм или нещо бодобно. Пак повтарям, мисля, че е достатъчно само една държава да успее да изгради подобно нещо за да може после други държави да последват примера и до момента в който не се глобализираме напълно, понеже според мен глобализацията е следващата логична стъпка за развитие на човечеството. Определена форма на глобализация вече е налице - интернет. За да се случи нещо такова, най-вероятно ще са нужни няколко поколения, но трябва все да се почне от някъде. Въпроса е коя държава/съюз има потенциал да набере смелост да се отдели от наложения световен механизъм и да приложи нещо различно. При всички положения рано или късно ще стане нещо подобно, но дали прехода ще е мирен или ще се случи някаква тирания за пореден път, не се знае.

Акира_сан честно казано, не мисля, че на земята съществува осъзнат човек...в крайна сметка съзнанието на всеки е просто субективна рефлекция на обективната реалност - но каква е тази обективна реалност и дололко е обективна едва ли някой знае със сигурност. :)

Поздрави
« Последна редакция: Май 15, 2012, 20:16:02 pm от sidereal »

Неактивен shoguna

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #71 -: Май 15, 2012, 22:28:55 pm »
Благодаря за отговора.Уважавам мнението ти макар да не съм съгласен с някои неща.Но ако ми кажеш с оглед сегашната ситуация в света коя държава или съюз мислиш ,че може да промени икономическо-политическо-социалния си строй с  посочения от теб хуманизъм,вече ще научим наистина нещо ново.А глобализацията за мен лично е като да се опитваш да събереш в една клетка да живеят змия,кокошка,лисица,овца, вълк и тигър и да очакваш нещо хубаво.Друг е въпроса ако собственика на клетката е решил да превърне генетично всички в овце. :D

Неактивен sidereal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #72 -: Май 15, 2012, 23:26:42 pm »
Шогуна, виж сега, всичките си коментари ги пиша на фрийстайл. Естествено, че за 5 минути немога да измисля как да се оправи света...като индивид немога да го направя и за 5000 години. Целта е да се дават идеи и после да се коментират и развиват. Когато Маркс и Енгелс развиват комунизма на теория, да не мислиш, че на някои му се е струвало реалистично, че тази икономическа система би могла да бъде приложена някъде? 60-70 години по-късно обаче руснаците правят революция и успяват да превърнат идеята във факт. Как е станало - комунистическата партия начело с Ленин прави преврати и атаки към тогавашния цар и накрая успява да вземе властта. По същия начин е станало и в България, където хиляди комунисти са избити от цар Борис, преди накрая да вземат властта от аристокрацията. Затова посочих, че може и да се случи тиранично и с много кръв, както историята ни учи.

А глобализацията лично на мен ми се струва неизбежна и рано или късно ще настъпи като естествено развитие на обществото - първо хората са се обединили в племена, после в държави, после в съюзи...разбираш на къде бия. Та ти не виждаш ли, че интернет се превърна от мрежа с няколко компютъра в ГЛОБАЛНА система на комуникация и споделяне на информация само за няколко десетилетия. Ти спомена, че аз съм неосъзнат, а самия ти не виждаш какво се случва пред очите ти :). Представи си къде ще сме след 20 години при днешното супер-бързо експоненциално технологично развитие. Сега телефона ти има повече компютърна мощ от американското правителство преди 40 год. :)

А примера който даде не ми се струва релевантен - в много общества и нации са събрани змии, овце, кокошки, лисици, вълци и тигри и това не им пречи да живеят в симбиоза. Аз от три години живея в Лондон и на ден виждам по 10 различни етнически групи и въобще всякакви различни видове хора и това не им пречи да си живеят в общност. Идеята е не да изгладим различията си а да ги толерираме и да се научим да живеем с тях.

А собственик на клетка няма...главно хората се делят на експлоатирани и експлоататори. Няма едноличен собственик и всеки може да се развие до нивото на експлоататор, стига да няма скрупули. За момента собственика на клетката е капиталистическата система сама по себе си. Пример - докопваш се до нещо което другите нямат - било то ресурс или каквото и да е оръдие на производство, оттам започваш да експлоатираш работна ръка - ставаш капиталист. Забогатяваш за сметка на бедните защото това е целта на системата. Ако се наложи нападаш други страни за да разшириш бизнеса и ставаш империалист. Това е проста капиталистическа еволюция, принципите на която хората са описали преди 150 години но няма кой да чете и в днешно време много хора го усложняват излишно с какви ли не истории.

Поздрави

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #73 -: Май 16, 2012, 01:09:03 am »
Проблемът sidereal, в това което ти предлагаш като някакъв хибрид между комунизъм и социализъм (въпреки, че специално "комунизъмът" в чист вид никъде го е нямало)- е че тези системи са имали възможност и са се провалили с гръм и трясък! Освен китайците. Но аз не съм много сигурна, че стават за пример.
В същото време именно "лошият" Капитализъм (както и е заглавието в същността си на основният труд от Маркс) е просъществувал толкова време. В момента е факт, че конкретно с избирането на Обама се правят някакви манипулативни постановки за надмощие на социалното, но в същността си Капитализмът е този, който е "оцелял".
Не империите, не социализма.
Така че алтернативата не винаги е в някаква "толерантна каша" от строеве и политически системи, а в адекватен механизъм за управление на масите. Управление, не като терор и диктатура, разбира се. А като съвсем нормално контролиране на икономическите процеси, без непеременото недоволство на масите, а тяхното реципрочно участие в цялата държава, като основен елемент, който освен да се "отблагодарява" за грижите, но и да прави максималното да не се уповава само и единствено на държавата, лентяйствайки. За да не станем като гърците...
« Последна редакция: Май 16, 2012, 01:13:09 am от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен shoguna

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #74 -: Май 16, 2012, 07:50:21 am »
SIDEREAL не бих нарекъл империализма и безскруполните и агресивни хора-еволюирали,поне аз така смятам.По начина ти на мислене подразбирах,че живееш някъде на запад и си от облагодетелстваната страна.Докато навсякъде по света действа пирамидалната структура на управление няма как да говорим за добродетели еволюция на масите и просперитет.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27