Автор Тема: Каква алтернатива предлагате?  (Прочетена 51143 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #75 -: Май 16, 2012, 10:55:03 am »
Лошото е,че квато и алтернатива да се предложи,тя винаги ще гравитира около идеите на старите идеологии..Нищо ново под слънцето..

Неактивен sidereal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #76 -: Май 17, 2012, 04:32:06 am »
Проблемът, Princess_Deja е, че не си прочела особено внимателно какво съм написал. Комунизмът/Социализмът са се провалили, чисто и просто защото не са били правилно приложени според оригиналните идеологии. Но сега разполагаме с технологии които ни позволяват да го приложим без да се провали.

Шогуна...ти пък съвсем не си разбрал какво имам предвид...къде съм споменал, че безскрупулните империалисти са еволюирали?

Константин...няма лошо да гравитираме около стари идеологии, още повече такива които са останали само на теория. А и каква система може да се измисли която да не е базирана или на компетиция(капитализъм) или на работа в екип(комунизъм).

Поздрави
« Последна редакция: Май 17, 2012, 09:13:19 am от Mirotvorec »

Неактивен shoguna

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #77 -: Май 17, 2012, 07:52:04 am »


А собственик на клетка няма...главно хората се делят на експлоатирани и експлоататори. Няма едноличен собственик и всеки може да се развие до нивото на експлоататор, стига да няма скрупули. За момента собственика на клетката е капиталистическата система сама по себе си. Пример - докопваш се до нещо което другите нямат - било то ресурс или каквото и да е оръдие на производство, оттам започваш да експлоатираш работна ръка - ставаш капиталист. Забогатяваш за сметка на бедните защото това е целта на системата. Ако се наложи нападаш други страни за да разшириш бизнеса и ставаш империалист. Това е проста капиталистическа еволюция, принципите на която хората са описали преди 150 години но няма кой да чете и в днешно време много хора го усложняват излишно с какви ли не истории.

Поздрави
Много добре те разбирам какво искаш да  кажеш.И тъй като в момента се намираме в етап"проста капиталистическа еволюция",бих казал деградация,няма как да стане това което описваш.Ще бъда кратък-НЕ МОЖЕ НА ПРИЯТЕЛ С КОГОТО СИ ЯЛ И ПИЛ(метафорично)ДА МУ ЗАБИЕШ НОЖ В ГЪРБА И ДА МУ КАЖЕШ -НИЩО ЛИЧНО БРАТЛЕ-ПРОСТО БИЗНЕС. И ВЪРХУ ТАЗИ ОСНОВА ДА ГРАДИШ НЕЩО ХУБАВО.Дано ти си ме разбрал какво искам да кажа с примера.

Неактивен sidereal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #78 -: Май 17, 2012, 10:10:09 am »
Шогун, Шогун...ще престана да ти обръщам внимание скоро...за съжаление пак не си разбрал :) Разбираш думата еволюция в погрешен смисъл и оттам губиш идеята на абсолютно целия ми коментар...Под думата "еволюция", в която ти така се вкопчи в случая имам предвид "ПОСЛЕДОВАТЕЛНИ СТАДИИ НА РАЗВИТИЕ", а не "ПОДОБРЕНИЕ". Демек, описал съм статиите на развитие на капиталистическата система, а не твърдя, че тя сама по себе си е еволюция спрямо каквото и да било и определено не я защитаввам. Оттам и примера който си дал въобще няма нищо общо има с коментара ми...Също така споменах, че икономическите философи са описали тези логични стадии на развитие на капиталистическите държави още преди 150-160 години, а сега повечето конспиративни теории описват същото нещо, само че украсено по сякакви начини и хората четат и си мислят, че са открили Америка :).

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #79 -: Май 17, 2012, 11:00:33 am »
          Капитализъма  се  крепи  на  два  стълба - алчността  и  завистта.  За  да  говорим,  че  има  еволюция  при  капитализъма  е  просто  смешно,  през  годините  само  е  ставал  по-фин  нищо  повече.   Еволюирала  завист  и  алчност  как  може  да  стане  това?? 
         Накои  смятат,  че  капитализъма  е  победил  социализъма,  не  е  вярно,  той  го  купи  залагайки  на  същите  онези  качества  алчност  и  завист.
         Шогуна  е  прав!  В  света  на  капитала  има  сделки,  но  морал  я  не  се  шегувайте!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен shoguna

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #80 -: Май 17, 2012, 12:59:59 pm »
Шогун, Шогун...ще престана да ти обръщам внимание скоро...за съжаление пак не си разбрал :) Разбираш думата еволюция в погрешен смисъл и оттам губиш идеята на абсолютно целия ми коментар...Под думата "еволюция", в която ти така се вкопчи в случая имам предвид "ПОСЛЕДОВАТЕЛНИ СТАДИИ НА РАЗВИТИЕ", а не "ПОДОБРЕНИЕ". Демек, описал съм статиите на развитие на капиталистическата система, а не твърдя, че тя сама по себе си е еволюция спрямо каквото и да било и определено не я защитаввам. Оттам и примера който си дал въобще няма нищо общо има с коментара ми...Също така споменах, че икономическите философи са описали тези логични стадии на развитие на капиталистическите държави още преди 150-160 години, а сега повечето конспиративни теории описват същото нещо, само че украсено по сякакви начини и хората четат и си мислят, че са открили Америка :).

Хе-хе благодаря за отделеното внимание,макар че не се чувствам по-еволюирал след него.Но въпреки всичко чакам обещаното-да запознаеш аудиторията с новият ти проект:)))

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #81 -: Май 17, 2012, 21:06:52 pm »
Цитат

Комунизмът/Социализмът са се провалили, чисто и просто защото не са били правилно приложени според оригиналните идеологии.


Хайде бе! Ти ще кажеш, че не са били. Съвсем съвестно и точно не само са били приложени, ами за разлика от една теория като "идеология" са и показали в практиката, какво им издиша на идеологиите и утопиите.
Какво общо имат съвременните технологии?
И има леко противоречие, защото именно създателите на идеологията са живели в един свят, където максимално са се опитали само от история и евентуални фантазии да пред-положат нещо като оптимален модел на управление и Държавност.
Къде го бившия СССР? Защо САЩ не се разпадна?

Технологиите, конкретно би ли пояснил какво биха помогнали при хибрида, предлаган от теб.
Именно технологиите и всякакви други съмнителни новости в техниката и науката бяха дълги години забранявани. Заради което бяхме и с години назад. Като се започне от дрехи и технологии при производство на храни и се стигне до съвсем елементарни телеприемници с дистанционно? Защото именно в идеологията ясно се набляга над застрашаване на Властта. Няма ли авторитетна Власт ще стане анархия.
Не са това строевете за управление. Ни социализъм, ни комунизъм, ни демокрация. Диктатура на илюминатите  :drinks: и свобода на народа  :flag_of_truce:
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен sidereal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #82 -: Май 18, 2012, 03:59:14 am »
Кажи ми къде точно в теоретичния комунизъм се споменава, че трябва да се отнемат свободата и правата на хората, както е станало на практика? Къде се споменава, че партията трябва да диктува всеки един аспект от живота на хората? При пренаписването на конституцията когато комунистическите партии са взели властта, те са се превърнали в новата империалистична единица и новата буржоазия. Идеята на комунизма е била точно обратната - премахване на буржоазията и елиминиране на класовете.

Теоретичният комунизъм пропагандира равно разпределяне на оръдията на производство. А за технологиите - в момента няма да има нужда от партия, която да контролира процесите в държавата, всичко може да бъде ръководено и направлявано от компютър, което ще елиминира нуждата от политика и ще направи комунизма изцяло икономическа система за равноправно разпределяне на ресурсите. Понеже партията е имала нужда от работна ръка която да извършва труда, пак е имало работническа класа. Роботизирането може да премахне нуждата от работническа класа и хората ще бъдат преквалифицирани и преобразовани да се занимават с нещо смислено. В момента има толкова безумни държавни административни постове, че не е истина. И защо само да се отделят пари за заплати за тези постове? По добре без да работи нищо съответния човек да взима 2 пъти по-малко държавни пари и поста да бъде елиминиран, а човека преквалифициран.

На такова технологично ниво сме, че всеки ще може да бъде осигурен с изобилие от каквото си поиска. Всичко обаче ще бъде регулирано, за да не се превърнем пак в тъпо консуматорско общество. Може да се измисли някаква система на заемане вместо на притежание. Днес ми се кара ферари - не си го купувам а го взимам само за днес. Утре някой друг го ползва и така. Можеш ли да си представиш каква еволюция в съзнанието на хората ще настъпи за няколко години...Постепенно в съзнанието на хората материалното ще се обезценява и следователно ценностите ще се променят - ако мога да имам всичко което поискам, за какво друго да живея освен да допринасям за развитието на обществото? Какво друго би могло да ме удовлетвори?

Естествено всеки ще трябва да допринася за цялостното развитие според капацитета си, който ще бъде измерван за да бъде сложен съответния човек на подходяща работна позиция, която да е в добра пропорция желания спрямо капацитет. Който го мързи да допринася няма да получава колкото другите и готово, но пак ще е много по добре осигурен от хора които в момента си късат г*за от работа за 500 лева на месец. А и според мен всеки би искал да работи нещо което му харесва в замяна на изобилие.  Всичко ще е много по лежерно от сега, да кажем работиш 4 дена в седмицата, 3 почиваш. Определено ще липсва агресивната компетиция и борба за оцеляване на които сме свидетели в капиталистическата система. Естествено системата ще има и минуси, но няма начин...важното е пропорцията предимства спрямо недостатъци да е много по голяма отколкото при капиталистическата система, която води до глад, мизерия, депресия, войни и сякакви ла*на.

Друго за технологиите. При взимането на определено решение, няма как обикновен човек да изчисли дали позитивните последствия ще са повече от негативните, но компютърът може...ще има специални центрове за изчисления на риска преди каквото и решение за по нататъшно развитие да бъде взето. Развитието на обществото ще се ръководи от науката а не политиката и бизнеса, които само дърпат културното и научното развитие назад.

И стига с тия илюминати...не разбрахте ли, че това е поредното изобретение целящо да прокарва страх и обществен контрол...

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #83 -: Май 18, 2012, 05:52:27 am »
Това е абсурд :)
Откъде по-напред да го коментирам.
Виж сега, sidereal, без да се обиждаш, но доста наивно разсъждаваш. Очевидно нямаш познания нито по компютрите, нито по икономиката.
Реално сметката не излиза на много много места. За много от тях аз вече съм писал ... ама няма кой да чете.
Ето някои конкретни проблеми, които лесно мога да ги обоснова. Не ми се влиза да задълбавам за всяко нещо, защото аргументите ми няма да бъдат разбрани.
Започваме с най-лесния:
Компютрите НЕ МОГАТ да изчисляват рискове и вероятности в такива мащаби. Прекалено много са неизвестните. И някой ще трябва да ги зададе. А бъдещето е невъзможно да се предвиди.
Такъв тип изчисления, разбира се в много по-малки мащаби - за отделни отрасли, компании, една компания, опредлен пазар и тн, се правят. Но се правят от ХОРА. Наричат се актюери. Или актюерни математици. Много е близо до статистици. В математическия смисъл на думата, а не тия дето работят в статистическия институт. Тия хора, получават стотици хиляди $. Само защото са учили и умеят да изчисляват такива работи. Но пак се повтарям, в много много по малки мащаби.
Ако наистина можеше да се изчислява с компютър, лошите капиталисти щяха да платят там 10ина хиляди $ за 10 ина компютъра и ги подпалват с изчисленията. Даже могат и 24 часа на ден да ги пуснат да работят.
Ама не става така ...

Взимането на ферарита под наем ...
Хмм, откъде да го почна това. Да си чувал лафа: жена и кола не се дава!
Тая кола като вземе да минава през ръцете на всякакви келеши селяндури, то ще са въртене на гуми, гонки, КАТАСТРОФИ. Малко ли келешчета катастрофират. За карането пиян, дрогиран и без книжка да не говорим.
Айде, ти сигурно си съвестно момче. Ще внимаваш като караш. Но чисто статистически! ... въпрос на време е докато и се намери майстора. И ще е по-скоро рано, отколкото късно. Броени дни.
Масата хора са ужасно примитивни. Прости, тъпи, нагли и егоисти. Разбират единствено от едно. Тояжката през пръстите. (в случая - парите). Като се прави план за държавно устройство, и ако нямаш намерение да избиеш всички келеши, ще трябва да ги толерираш и да измислиш КАК да не ти прецакват пясъчните кули, дето ги фабрикувате. ТИ, като организатор на плана, носиш отговорност за ТЯХ, безотговорните.
Сегаааа,
а колко ферарита има на глава от населението в бг?
Ами ако днес е слънчево, а цяла седмица е валяло, и точно днес ми се привози на туй пусто ферари?
Отивам аз, а още 100 000човека чакат на опашка за него. Блъскане, бой, чак линейки ще дотрябват.
Мислете малко.

А това с незадължителното работене ...
Ама вие сериозно вярвате ли, че наистина хората ще ходят по 4 дена в седмицата на работа?
Аз си мисля, че половината народ ще ходят по 0.
А тази част, които са много съвестни и добросъвестни, ще ходят по 1, а ако им е скучно в къщи и отвън вали понякога и 2.
Виж, роботите ще са там всеки ден, ама за сега никой няма идея какво ПО-ТОЧНО ще правят те.

Искам да запитам, всеки, който вижда нещата по подобен начин, вие лично, какво точно планирате да работите, по колко точно и как точно. В кой град точно и в коя фирма точно.
Също, каква по-точно работа ще се върши от роботи, която сега се върши от хора? Кой ще ги прави тия роботи, кой ще ги поддържа, метал, чипове, откъде ще се вземат? Кой ще е индженера? Кой ще им пише софтуера? Кой ще е механика им? Да припомня само, че роботите не растат по дърветата, като крушите. Иска се организация със хиляди души всевъзможни специалисти по най-различни неща, които да работят организирано и синхронизирано.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #84 -: Май 18, 2012, 11:43:02 am »
Кажи ми къде точно в теоретичния комунизъм се споменава, че трябва да се отнемат свободата и правата на хората, както е станало на практика? Къде се споменава, че партията трябва да диктува всеки един аспект от живота на хората?


Естествено всеки ще трябва да допринася за цялостното развитие според капацитета си, който ще бъде измерван за да бъде сложен съответния човек на подходяща работна позиция, която да е в добра пропорция желания спрямо капацитет.
     
         Уравниловката  е  нещо  невъзможно,  природата  не  дава  никаква  възможност  за  съществуване  на  два  еднакви  индивида.  Невъзможен  е  и  еднаквият  старт,  защото  природата  на  два  индивида  не  е  еднаква.  Всички  сме  заченати  по  един  и  същи  метод,  но  започваме  да  се  различаваме  още  в  утробата.  държавата  да  определя  еднакъв  старт  и  какво  от  това,  ако  аз  високият  165см  снажен  мъж  имам  еднакъв  старт  в  баскетбола  с  един  190сантимитров?  Уравниловка  =  утопия
         Относно  доброволно  полагане  на  труд,  то   и  сега  е  доброволно,  но  възползвалите  се  от  това  си  право  ги  наричат  клошари!!  Жито  се  сее  наесен  а  не  когато  ни  се  поиска.   Така,  че  да  забравим  доброволният  труд!  Да  изчистим  България  за  един  ден  -  като  пример.  Доброволен  труд  =  утопия
          Социални  гаранции  -  да  но  само  за  работещи!!!!!!!!!!!!
         Единственото  което  държавата  е  длъжна  да  осигуги  е  възможност  за  работа!   
         Така,  комунизъм  ли?  Какво  е  това?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #85 -: Май 18, 2012, 19:02:59 pm »
Прочетох темата и доста се посмях, поста ми пак ще е един вид офтопик ....
(Каква алтернатива предлагате?), моето предложение е, следващата инкарнация :D .
Толкова ли не сте наясно че адът е тук и ние сме в най големия казан, във вица е казано, един се помъчи да изскочи, двама го дръпнат надолу, каква алтернатива с такива "играчи" ???
« Последна редакция: Май 18, 2012, 19:04:27 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #86 -: Май 18, 2012, 23:35:20 pm »
Прочетох темата и доста се посмях, поста ми пак ще е един вид офтопик ....
(Каква алтернатива предлагате?), моето предложение е, следващата инкарнация :D .
Толкова ли не сте наясно че адът е тук и ние сме в най големия казан, във вица е казано, един се помъчи да изскочи, двама го дръпнат надолу, каква алтернатива с такива "играчи" ???
         След  тоя  пост  много  мълко  може  да  се  каже! :diablo: :hi:
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #87 -: Май 19, 2012, 01:06:00 am »
На такова технологично ниво сме, че всеки ще може да бъде осигурен с изобилие от каквото си поиска. Всичко обаче ще бъде регулирано, за да не се превърнем пак в тъпо консуматорско общество. Може да се измисли някаква система на заемане вместо на притежание.
Ей, радвам се, че има хора и с такова мислене и желание за промяна на света към по-добро,  :hi: колкото и да е непостижима идеята за в момента, но това не означава, че е невъзможно  ;)   . Съществуват такива общности (разбира се не разполагат с ферарита  :D    ). Така че този модел не е чак толкоз в сферата на идеите.

Цялата работа ми се струва, че е в следствие на пренаселването на градовете ни, т.е. прекалено много сме на ограничена територия и все на някого някой му пречи... Да не допълвам и манталитета на нацията ни и нещата си клокочат в казана и си търсим алтернативата, тъй като сме си масово неудовлетворени. За това си чакаме с такова огромно нетърпение този апокалипсис на 20.12.2012 - дано да се промени нещо от самосебе си! Надали!   :nea:




« Последна редакция: Май 19, 2012, 01:07:20 am от Passiflora »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #88 -: Май 19, 2012, 05:14:27 am »
...
Цялата работа ми се струва, че е в следствие на пренаселването на градовете ни, т.е. прекалено много сме на ограничена територия и все на някого някой му пречи... Да не допълвам и манталитета на нацията ни и нещата си клокочат в казана и си търсим алтернативата, тъй като сме си масово неудовлетворени. За това си чакаме с такова огромно нетърпение този апокалипсис на 20.12.2012 - дано да се промени нещо от самосебе си! Надали!   :nea:
Ама ти сериозно ли!?
Нито го чакам тоя апокалипсис с  нетърпение, нито пък вярвам да дойде.
И да беше дошъл какво? Ще избие грешните, и ще останат праведните. Или ще избие всички?
Изобщо, голям келепир.

А, че търсим алтернатива, защото сме масово неудоволетворени си уцелила десятката. Въпросът е, какво следва от този извод.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Каква алтернатива предлагате?
« Отговор #89 -: Май 20, 2012, 19:58:49 pm »
A, аз нарочно използвах първо лице множествено число (т.е. включих себе си) от дипломатичност.
Иначе и без алтернатива пак ми е добре.
Ако решите да ме правите комунистически президент, или пък шогун, няма да откажа.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27