Автор Тема: Плодовото Гладуване / Лечение  (Прочетена 40461 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #60 -: Ноември 11, 2011, 23:33:42 pm »
Не бих делила хората така, а бих ги разглеждала, като ниво на осъзнаване. А и такива обобщения са прекалено крайни, най-вече от хора не живеещи в страната.
Има една прекрасна философия -„Източно тяло – Западен дух”.

Лично до Танграта, тъй като все забравях да го напиша, но сега се присетих. Преди 4г., когато бях на практика в един университет в САЩ, две от книгите на Петър Дънов стояха на бюрото на професора и асистента по клинична психология. Така че "нормално" е да е отричан от повечето българи, въпрос на последната дума от първото изречение.
« Последна редакция: Ноември 11, 2011, 23:35:39 pm от Iveta »
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #61 -: Ноември 12, 2011, 04:48:19 am »
Обикновено и аз така ги деля хората, на ниво на осъзнаване.
В повечето случаи, обаче състоянието на тялото е в пряка връзка с нивото на осъзнаване.
Натъртвам, казвам повечето. Има и изключения.
Но сигурно и имаме различни понятия под "осъзнаване".

Именно когато живея в чужбина имам повече поглед. Защото достатъчно често ходя в България, живял съм там. Живял съм и на друго място. И то не като турист и гурбетчия а "вътре в кухнята" на нещата, както се казва.

За професора.
Определено явно изобщо не си разбрала що за човек съм, щом си мислиш, че ще се впечатля от някакъв си професор.
От това се впечатляват овчи тип хора. Които не могат сами да мислят с главата си и да взимат отговорност за решения, а вечно гледат някой друг какво направил, че да го повторят.
Определено когато действам, не гледам другите и не ги следвам сляпо. Така правят овцете. А и хората без самочувствие и без лична стойност и оценка.

На всичкото отгоре, дори и да е имало там книги в библиотеката, това нищо не значи. Ами той може и книга на Хитлер да държи там. Щом е със специалност клинична психология, сигурно го вълнуват случаи (клинични) всякакви.

До колкото бил българин и затова не сме го били следвали.
Първо, учението си е учение. Следването е стадна работа. Можеш да си ученик на някой и пак няма да го следваш.
Второ, най-безценните идеи и ценностна система, които имам са от друг българин.
Така, че да намесваш българщината е меко казано неуместно, а по-твърдо казано откровена демагогия.
Изобщо не е етично да се приписват дивиденти на някой, само защото е българин.
И още повече да се изкарва, че видиш ли точно това му е недостатъка и да се прикрива всичко останало. Това е манипулация.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #62 -: Ноември 12, 2011, 06:16:06 am »
@Magnolia
Нека да отгатна, вие не познавате такъв човек, който да е изкарал на вода 40 дена като е бил под наблюдение през това време за доказателство.
Между другото знете ли какво става със стомаха, когато в него не се пъхне никаква храна за повече от 10 дена?
А ти виждал ли си неутино? Не си. Значи не съществува!
И всички ревностни защитници на този метод, вкл. и Парцелз за лъжци и измамници.
bogoizbrania, надявам се, че във форума няма чак толкова изперкали хора, които да се юрнат да гладуват 40 дни, ей така. Трябва да минат години подготовка, за да се стигне до такъв период на гладуване. И въпреки всичко предупредих в предишния си пост, че трябва да се прави по правилата. По правилата значи да изчетеш теорията и да се види дали е за теб или не е.
Примера за качване на килограми по време на гладуване съм го чела в книгата на Ангел Ангелов "Гладувайте правилно". Има я в нета, можеш да я прочетеш, а не да питаш какво става със стомаха, за да преливаме от пусто в празно.

Пф, сега видях, че Ангелов бил професор. Дано не е проблем това. ;D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #63 -: Ноември 12, 2011, 10:23:05 am »
Аз за Христос се сетих,дето гладувал 40 дена в пустинята,но тогава се изправил срещу всичките си демони,вероятно защото главата е свързана с тялото по анатомичен подход,а както знаем,от един графит на Централна Гара „Сатаната е дух,той действа в помислите„.На друго място се споменава,че Волята е едно от божествените качества.
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #64 -: Ноември 12, 2011, 15:06:53 pm »
@ Magnolia
Професорите днешно време пишат интересни неща, не знаех че трябва да им се вярва. Радвам че сте намерили сериозен авторитет, както кават почти всики около мен важното е да се вярва, без значение в какво.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #65 -: Ноември 21, 2011, 19:45:15 pm »
@ Magnolia
Професорите днешно време пишат интересни неща, не знаех че трябва да им се вярва. Радвам че сте намерили сериозен авторитет, както кават почти всики около мен важното е да се вярва, без значение в какво.

Този авторитет е и ПРАКТИК!
Просто отговорих на въпроса ти.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Caramel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re: Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #66 -: Май 30, 2012, 01:37:49 am »
В днешно време, колко ли е лечебно това плодово гладуване.. ГМО гладуване по-точно.
Е, освен ако си нямаш собствена градинка с няколко овошки.. но и това не е гаранция.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27