Автор Тема: Плодовото Гладуване / Лечение  (Прочетена 40282 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #45 -: Ноември 06, 2011, 16:49:39 pm »
Умишленото гладуване, както и силовите спортове за мен са насилие и стрес за организма.
Човек трябва да се научи да разбира тялото си, защото то говори.

Да ядеш това, което ти се яде, когато ти се яде. А не да се гледа на храната като враг. Всяка крайност е вредна, нито гладуването, нито преяждането. Ако не се храним разумно, организмът ще се научи да се презапасява и от най-малкото.
Аз съм за балансираното хранене и приятният не натоварващ спорт - йога, пилатес, танци..

За жената от снимката, ако приемем, че не е упгрейдната, тунингована, ретушната и прочие обработвана ми е трудно да повярвам, че е на 51г. Или както казват повечето моделки - въпрос на гени  :)
Говори тялото, дръжки. В повечето случаи егото говори. Да умееш да слушаш тялото трябва да си в идеална физическа, а и психическа форма. В каквато 99% не са. Това са пак на брадатия клишетата, "мъдрости", които на теория звучат верни, но в практиката нямат калибровка и позиция, цветета без корен. Уж красиви, пък след 2 дена увяхват.

Точно силовите спортове и гладуванията водят до качествена промяна в тялото и не само него. Но също и в духа, енергията, кармата и каквото още ти хрумне. Но се иска малко по-силен дух, по-малко мързел, повече пот, и повече бачкане, отколкото да се обличаш в някакви дрехи и да пристъпваш от крак на крак и да си мърмориш под нос някакви песни. (всякакви прилики с действителни групи, личности или учения са случайни или неволни)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #46 -: Ноември 06, 2011, 21:01:55 pm »
Аве Тангра, теб главата май изобщо не те слуша. Много ме разсмя :yahoo:

Имам два въпроса към теб:
1) Напълно ли си сигурен, че твоето тяло не говори?
2) Как се промени кармата ти?

Не е неволно написано, защото ако беше, нямаше да го има цитирането по-горе.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #47 -: Ноември 07, 2011, 00:00:33 am »
Темата е прекрасна! yes

Ето и мнението по този въпрос на един мой приятел:


Джеки Стоев: Отървах се от язва и херния с лечебно гладуване!


Годините обаче никак не му личат (без шега и майтап) и вероятно причина за това е системното лечебно гладуване, което Джеки прилага още от 70-те години на миналия век. Благодарение на него той се е отървал от няколко доста сериозни хронични заболявания и както сам казва, много рядко му се налага да ходи на лекар.

..........
Джеки Стоев е известен с редица филми с национални и международни награди - документалните “Броени дни”, “За мишките и котките”, “Танц”, “Ракът пустинник съм аз” и игралните комични новели “Разводът вчера” и “Разводът днес” (1989). Най-големият му успех сред малка и голяма публика е “Патилата на Спас и Нели” (1987) - увлекателна приказка за весели и щастливи куче и котка, които един ден прекаляват с пакостите и се скитат бездомни из града. Ето какво разказа режисьорът за своите здравословни перипетии, специално за в. “Доктор”.

- Г-н Стоев, знам, че прилагате система за лечебно гладуване - бихте ли разказали повече за нея?
- За първи път гладувах през 70-те години на миналия век, когато имах много сериозен проблем с язва на дванадесетопръстника. Язвата беше голяма колкото грахово зърно и много ме мъчеше. Бяхме на морето и трябваше да ходим на някакъв поход. Нямах нищо за хапване и като ме сви язвата, буквално ходех приведен до земята. Въобще беше голяма мъка. На другия ден срещнах един приятел, който ми препоръча да гладувам 15 дни, за да ми мине язвата. Така без да питам никого, без да се консултирам, просто спрях да ям и така беше 15 дни. Бях само на вода. Междувременно, разбира се, разпитах как трябва да се захраня след гладуването и спазих всички правила. Така язвата изчезна и оттогава не се е “обаждала” повече, независимо че съм правил перманентно всички безобразия, свързани с хапване и пийване, за които можете да се сетите. Общо взето, язвата е едно от нещата, които лесно се лекуват с глад. По принцип може да се каже, че почти всички заболявания се лекуват по този начин, но все пак зависи от пациента. Има хора, които са много отслабнали физически.

- Има ли опасност за здравето на гладуващия?
- Поначало може да се каже, че от преяждане са умрели много повече хора, отколкото от гладувалите. Също така от употребата на пеницилин и други антибиотици има безброй много повече нещастни случаи,
отколкото при хора, които са гладували. По принцип е възможно да се получи нещо опасно за човека по време на гладуването и затова то трябва да се извършва под лекарски надзор. Особено когато е за първи, втори път.

- Не са ли много 15 дни глад?
- Не са много. Когато човек гладува, на третия ден спират да се отделят стомашни сокове и след това вече не изпитваш никакъв глад. Аз съм готвил на приятели по време на гладуване и даже не изпитвам носталгия по храната. На 10-ия ден започват да се отделят всички хранителни вещества, които са необходими за поддържането на човешкия живот. Звучи абсурдно, но може да се каже, че по време на глад човек се храни най-пълноценно - има всички необходими аминокиселини, витамини, минерали и т.н. И то в точните пропорции, необходими за организма. Разбира се, количеството е малко и трябва да се избягват по-големи физически усилия. Когато започне гладуването, организмът изяжда най-напред всички болни клетки, за да може да остави тези вещества за поддържането на живота на здравите клетки. Животните също не се хранят, когато са болни - това не е случайно.

- Все още ли гладувате с лечебна цел?
- Да, изобщо не съм спирал. Общо през годините може да се каже, че съм
гладувал около година и половина.

Най-дългият период, през който съм спазвал лечебно гладуване, е 40 дни - само на вода. През това време се чувствам добре физически, само отслабвам на килограми. Сега вече съм избрал ежедневния си режим на здравословно хранене - храната е предимно от растителен произход - плодове, зеленчуци, ядки, по-малко млечни продукти. Хранейки се така, човек лека-полека забравя за извратеното хранене - с некачествени и преработени продукти, с много мазнини и т.н. Разбира се, от време на време си правя празнични угощения, когато се храня с каквото поискам.

- Лечебното гладуване помогна ли ви за излекуването и на други заболявания?
- Да, помогна ми. Имах и хронично възпаление на уретрата, което лекувах и тук, и в Германия, но безуспешно. Прави се посявка и се пробва кой антибиотик действа най-добре. Така болестта се отстраняваше за момента, но се връщаше отново. Трябваха ми десетина поредни години с гладуване, за да ми мине това възпаление. Целенасочено гладувах за лечението на ингвиналната херния, която имах. Тя се появява на семенния канал, който минава от тестисите, през костта, където има дупчица. Има хрущялно образувание, така че семенният канал е плътно обхванат от него. При вдигане на нещо много тежко обаче тази дупчица се разхлабва и семенният канал изпада. Затова се прави операция за стягане на хернията, но аз погладувах 15-20 дни и ми мина. Не знам как ми помогна това, вероятно се получава калциране на хрущялното образувание. Организмът си знае работата. За дясното коляно, което е със скъсан менискус още от казармата, съм гладувал много често. Отказах се от операция още тогава, коляното ми се подуваше, болеше ме, но не мога да кажа, че съм го оправил напълно. Поначало ставите са най-трудни за лечение.

- Това значи ли, че не ползвате лекари?
- Не, не значи. Медицината има много голям напредък в хирургията и помага на хората. Най-хубавото е човек да не се разболява.

Сега лекарите лекуват повече следствията на едно заболяване, отколкото неговите причини. Прилагат се много хапчета, защото всеки иска да глътне лекарство и да оздравее веднага - а то не става така. Трябва да се положат усилия, за да се постигне нещо - това винаги ме е възмущавало, но няма как.

- Вие познавахте ли се с Лидия Ковачева, която е автор на системата за лечебно гладуване?
- Да, познавах се с нея. Около 1978 г. даже исках да правя филм за лечението с глад, бях заснел част от него. Но започнах първия си филм и така и не го направих. Тя е била много болна, когато започва да прилага върху себе си лечението с глад. Била е на 40 години, когато е гладувала за първи път. Имала е туберкулоза с каверни в напреднал стадий с почти изчерпана белодробна тъкан двустранно. След десетгодишно лечение в клиники и санаториуми (лекарите й давали до 3 месеца живот) била с цироза на черния дроб от приеманите лекарства, сърдечна аритмия от детските й години. Тя обаче чрез гладуването се излекувала напълно. И след това посвещава живота си,за да помага на други хора, и то напълно безкористно. Освен това въвежда и нещо ново и уникално. Не пълен глад само на вода, а поемане на ограничено количество плодове и зеленчуци. Резултатите са почти аналогични, но пациентите се чувстват много по-комфортно.

По-късно се запознах и с д-р Георги Гайдурков, който е ученик на Лидия Ковачева. Той ми препоръча режим за захранването, защото този период е много важен. Неговите начини на захранване ми действат много благоприятно.

- Сега чувствате ли се здрав?
- В момента имам малък здравословен проблем, но не мога да започна гладуване, тъй като другия месец ми предстои един круиз с кораб. Страдам от вътрешна хрема, която ме кара да кашлям. Ходих на лекар, пих антибиотик, но не ми мина. Сега ходя на иглотерапия и се надявам да овладея положението до пътуването.

- Какво е мнението ви за българските лекари?
- Аз не ходя често на лекар. Сред лекарите, както и при режисьорите, и във всички останали браншове не може да няма немалко тъпи некадърници, колкото и сред моите колеги. С други думи мисля, че сред лекарското съсловие има сравнително ограничен кръг от свестни, кадърни и истински хора - така излиза по пътя на логиката.

- Защо според вас след като няколко хилядолетия лечението с глад е давало блестящи резултати, то се практикува от доста ограничен кръг хора днес?

- Причините са по-скоро психологически. Когато човек взима решения, той не използва пълноценно разума и интелекта си (даже и когато притежава такива). Обикновено решенията се вземат под натиска на някакъв вътрешен подтик или инстинкт. А разума използваме единствено за да оправдаем постъпките си. Нашият живот - за добро или за лошо - е подчинен на пазарния принцип. Ако искаш нещо, трябва да си платиш цената. В пари или усилия. Ако искаш да си здрав и да се чувстваш млад, с хапчета няма да стане. Трябва да положиш усилия. Изборът е ваш! Аз съм избрал за себе си лечебното гладуване.


Едно интервю на Маргарита Благоева

http://www.-Цензурурано - Жълт сайт на Пеевски/article/27707

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #48 -: Ноември 07, 2011, 04:11:23 am »
@insomnia1304
Този за 40 дена само на вода да свали само няколко кила . . .нещо съмнително ми се вижда  :yes:
Soli Deo Gloria!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #49 -: Ноември 07, 2011, 15:01:17 pm »
Аве Тангра, теб главата май изобщо не те слуша. Много ме разсмя :yahoo:

Имам два въпроса към теб:
1) Напълно ли си сигурен, че твоето тяло не говори?
2) Как се промени кармата ти?

Не е неволно написано, защото ако беше, нямаше да го има цитирането по-горе.
Както вече казах, тялото наистина говори, ама много тихо.
Егото обикновено говори много по-силно, направо крещи.
И в 99.99% от случаите хората чуват само егото си. Шепота на тялото остава нечут.
Ти откъде знаеш, че слушаш точно тялото си, а не егото?
Особено пък както ми звучиш лежерно настроена.  ;)
Със сигурност егото ти ще намери някакво обяснение колко безполезно и дори гнусно е да се потиш и да изпитваш болка. Някак си е под достойнството ти на важна личност.

А по втория въпрос, просто няма как да ти отговоря с думи. Както и ти знаеш, тези работи се усещат и е въпрос на личен опит.

« Последна редакция: Ноември 07, 2011, 15:02:32 pm от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #50 -: Ноември 07, 2011, 20:43:30 pm »
Ако си чел книги за психосоматиката, може би щеше да се сетиш, че тялото говори чрез болестите. А те в един човешки живот са почти неизбежните подаръци по Пътя, придружени от страданието.
Вечният кръг е: "Душата зачева, умът създава, тялото изживява".
Пътят е дълъг, но пряк и лесен път в живота няма- първо трябва да има осъзнаване, приемане и желание, след това следва промяна на мисленето, от там действията и накрая живота.
Не преминеш ли по този път, няма как едно плодово гладуване в случая за 20 дни да ти помогне да възстановиш баланса. Да, ще отслабнеш, ще стресираш тялото и проблемът ще продължи.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #51 -: Ноември 08, 2011, 00:28:48 am »
да ПРЕминеш?
Че има ли някой преминал? За сега всички само минаваме. И за по-ефективно минаване си има измислени средства. В тях спадат и плодовото гладуване, и тренировките. А и много други неща. Включително и такива, които не ме влекат и не се занимавам с тях. Вкусове разни.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #52 -: Ноември 09, 2011, 23:21:20 pm »
Сега погледнах, че темата е твое творение. Та оттук и въпрос, ако не е прекалено лично, моля, би ли споделил причината, която те отведе до центъра на д-р Емилова? merci;D
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #53 -: Ноември 10, 2011, 01:51:35 am »
Пише го в темата !

Ти какво, очакваш да съм се разложил от болести ли? Много далече съм от това, момичето ми.
С присъщото си високомерие търсиш клечките в очите на хората. Дори и когато ги няма там. Ровиш усилено, но едва ли ще намериш за какво да се захванеш.
А ти по колко пъти на ден ще си сменяш аватара? Дали ще успееш да го докараш да приляга на внушителната ти женственост?  ;D
« Последна редакция: Ноември 10, 2011, 01:53:59 am от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #54 -: Ноември 10, 2011, 09:12:27 am »
Аве, ти наистина получаваш факсове ;D
Нищо не очаквам, ако очаквах нямаше да пиша, защото вече щях да знам. Питах те (причината преди да стигнеш до центъра и да се подложиш на плодовото гладуване?), защото съм любознателна, а не любопитна :writer: и исках да разбера какво те е накарало да отидеш там, защото в писанията ти не я намирам, но явно няма да е в този живот.
Ами напротив, "клечките" си ги има и е нормално, интересното е под какъв ъгъл ги виждат хората и как се справят с тях. Винаги има за какво човек да се хване, най-малкото, че "клечките" не са еднакви. Важното е, че независимо от всички "клечки" във всеки един от нас има светлина, човечност и душевно красота.
Въпросът за аватара се отнася лично до мен и няма отношение по темата. Поне не виждам плодове на него, но виж за твоя може да се поспори, може също да се отбележи и че липсата на средства води до гладуване, оттам и до почти липсата на дрехи :lol:

¡Ya Basta!
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #55 -: Ноември 10, 2011, 14:58:42 pm »
И аз викам "баста".
Както вече писах, причината съм я описал само страничка назад.
Предполага се, че който пише по дадена тема му е интересна темата и я чел. Още повече ако е само 2 страници.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен lubricant

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #56 -: Ноември 10, 2011, 16:07:02 pm »
В книгата на Лидия Ковачева е описан много подробно плодово-чаеният режим, а и изобщо как трябва да се храним здравословно. Който има интерес, може да си я свали от тук. Общо взето казва, че при всяко неразположение и дискомфорт на тялото е хубаво да направим почивка на организма и да преминем за поне 2-3 дни на чай и плодове, които са омекотена форма на глад. Това лечебно гладуване е съобразено с нашите географски ширини и наистина има лечебен ефект, казвам го от собствен опит и от споделяне на близки, които са го практикували - високо кръвно, висока захар, камъни в жлъчката и бъбреците са се повлияли по този начин. Естествено, ако искаме да имаме добро здраве не става да погладуваме и после да плющим пържоли и пастички. Трябва да има умереност и балансираност на храненето. Пълният глад има още по-голям оздравителен ефект, но при него е хубаво да има някакво лекарско наблюдение, затова този омекотен вариант е по-удачен, не е нужно човек да нарушава естествения ритъм на живот, за да го направи, не е задължително и да ходи при Емилова, освен, ако проблема не е по-сериозен и да изисква лекарско наблюдение.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #57 -: Ноември 10, 2011, 16:50:50 pm »
Стига с изрежданията на тия болести, жлъчки, камъни и прочее бабешки болежки, щото наистина хората си помислиха, че който се занимава с плодово гладуване задължително е някакъв болен инвалид.
Също така и много хора (главно с хейтърско мислене), си мислят, че ако спортуваш, то непременно е за да отслабваш, например.
За добра форма и за здрав дух и тяло определено не са чували.
Бг манталитет. Какво повече да се добави.
Плюе се по начина на живот в западните страни, и колко сме извисени на изток, а на практика е точно обратното.
В бг-то масата хора или пиянстват и се дрогират, или лежат и дебелеят, а в редки случаи слабеят и анорексират, за да поддържат "фигура".
На запад, за разлика от бг, хората си тренират във фитнес редовно. И мъже и жени. И не някакво анаболно и химично трениране, а именно здравословно и за тонус. Според най-новите методики, придружени с професионален инструктор. Включващи както и силови натоварвания, клекове, напади, игра с медицинска топка, всякакви комплексни ротационни движения, така и чисто ареобни натоварвания, ходене, и бягане.
Това и мъже и жени.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #58 -: Ноември 10, 2011, 18:41:32 pm »
@insomnia1304
Този за 40 дена само на вода да свали само няколко кила . . .нещо съмнително ми се вижда  :yes:
Няма нищо странно. Ако се прави по правилата, тялото знае колко да свали- ако си много пълен- ще свалиш много, защото излишното ти е много, ако си по- слаб, сваляш малко. Като мине само на вода, организмът почва да чисти всичко излишно, като започва от най-спешното, примерно, ако има злокачествени образувания, ракови клетки и т.н.разгражда първо тях.
Нормално е дори да се качат килограми по време на гладуване, защото по-пълноценно се използва енергията от етера.Но това вече след многогодишна практика и в случай че си променил начина на хранене.
И не на последно място мисленето си. ;)
Тялото и духът са тясно свързани. Не може да се грижиш за тялото, а да занемариш вътрешното. Все едно да чистиш двора, а къщата ти да е като кочина.
И обратно.
 :hi:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #59 -: Ноември 11, 2011, 13:44:42 pm »
@Magnolia
Нека да отгатна, вие не познавате такъв човек, който да е изкарал на вода 40 дена като е бил под наблюдение през това време за доказателство.
Между другото знете ли какво става със стомаха, когато в него не се пъхне никаква храна за повече от 10 дена?
Soli Deo Gloria!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27