Автор Тема: Третата част на филма Zeitgeist - Zeitgeist Moving Forward  (Прочетена 43340 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен gotiniq7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • онлайн видеотека
Re:Третата част на филма Zeitgeist - Zeitgeist Moving Forward
« Отговор #60 -: Февруари 15, 2011, 22:13:38 pm »
Цитат на  P.E.A.C.E.  "...и това искат да изберем един от ДВА ГРЕШНИ "отговора".

Луцифер - "откажи се от инкарнация, не се раждай, живей само в духовното"
Ариман - "откажи се от смъртта, бъди безсмъртен физически със супер технологиите които имаш"

Само да ви кажа, че и 2те неща са постижими, и 2те неща са постигани вече, и 2те неща са грешни."
      
И според теб кое е правилното? Да свалим гащите, да се наведем, и да чакаме някой да благоволи, така ли?
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 22:16:40 pm от gotiniq7 »
May The Force Be With You

Неактивен JulesWinnfield

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 60
Re:Третата част на филма Zeitgeist - Zeitgeist Moving Forward
« Отговор #61 -: Февруари 16, 2011, 06:48:04 am »
Откъде пък го извади този извод... и защо искаш той да ти каже кое е правилното?

Неактивен gotiniq7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • онлайн видеотека
Re:Третата част на филма Zeitgeist - Zeitgeist Moving Forward
« Отговор #62 -: Февруари 16, 2011, 20:56:36 pm »
Нали казва че това било грешно, според него кое е правилното?
May The Force Be With You

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Третата част на филма Zeitgeist - Zeitgeist Moving Forward
« Отговор #63 -: Март 15, 2011, 13:22:26 pm »
Ето едно мнение което му допадна в замунда.

Цитат
"Факт е, че тази трета част е най-малко радикална и злободневна; не се набляба на теми - ''бестселъри'' като религията, тероризма, 11 Септември и Федералният Резерв; набляга предимно на причини, не на следствия. Също така е и с най-малко ''ефект на психозата'' като режисьорски похват. Но е много по-добре балансирана и с доста по-малко противоречия от първите две. В другите две ( особено в първата) си личи, че режисьорът се лута и няма някаква обща идея. А тука много добре в първият половин-един час се дискутират основите на човешкото поведение, мотивация, влиянието на средата, митовете и легендите за човешкият морал и природа и т.н. И хората, които ги дискутират тези неща не са някакви самозвани хипари или фанатизирани анархисти - ами са хора, капацитети в тези области, които цял живот се занимават със последиците от изкривеното от средата човешко поведение. Можете да ги проверите в гугъл по имена. Това определено ми се струва, че е най-добрият ''Цайтгайст'' досега."
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен gotiniq7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • онлайн видеотека
Re:Третата част на филма Zeitgeist - Zeitgeist Moving Forward
« Отговор #64 -: Април 29, 2011, 19:40:20 pm »
Цайтгайст започна с първия си практически ход - проекта BOINC: computer for science. Какво представлява?
Инсталирате си малка програмка, която взаимства част от процесорната мощ на вашия компютър. Теоретично ако се достигне числото от 25000 свързани към този проект, ще се достигне мощност като тази на най-големите суперкомпютри в света. Суперкомпютрите винаги са начело на новините, а такъв, който решава проблемите на града на бъдещето със сигурност ще предизвика сериозен отклик по света. Може би промяната все пак е възможна?!
Още за това тук http://www.thezeitgeistmovement.com/wiki/index.php?title=BOINC
Програмата можете да си изтеглите оттук http://boinc.berkeley.edu/download.php
May The Force Be With You

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Третата част на филма Zeitgeist - Zeitgeist Moving Forward
« Отговор #65 -: Април 30, 2011, 07:51:59 am »
Глупости са това.
Филмът Цайтгайст излиза 2007,
а тази програма я има от Април 2002.
Справка:
http://en.wikipedia.org/wiki/Berkeley_Open_Infrastructure_for_Network_Computing

Филма няма нищо общо с програмата. А пък да се говори за някакви практически проекти си е пълна глупост.
Аз помня още тогава 2002-2003 имах един приятел, който си я инсталираше на компютъра за да подпомага проекта СЕТИ.

Още тогава ми се стори доста тъпа идея.
Самата идея не е чак толкова тъпа, да се използва безплатна процесорна мощ, но проектите - метеорологично превдиждане на времето, програма СЕТИ са си глупости за мен.
На всичкото отгоре е имало периоди, където тази програма застрашава сигурността на ПЦ-то и може да се вкара троянски кон.

Освен това ти имаш точно 0ва възможност да видиш какво реално се обработва от компютъра ти. Заради факта, че информацията е силно фрагментирана (разделена на парчета).
Изобщо няма гаранция, че компютъра ти наистина е работил точно по проекта СЕТИ, или по тоя на метеорологичната служба.
Може цялата тая работа да се ръководи от ЦРУ-то или не знам кой и да си ползват компютрите на хората да си смятат някакви техни работи там. Примерно калибрацията на Хаарпа или някоя нова резнансна технология, или каквото има там друго за смятане.
« Последна редакция: Април 30, 2011, 07:57:05 am от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен gotiniq7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • онлайн видеотека
Re:Третата част на филма Zeitgeist - Zeitgeist Moving Forward
« Отговор #66 -: Април 30, 2011, 10:21:53 am »
Цитат: http://www.bgzeitgeist.com/forum/viewtopic.php?f=25&t=1861&sid=776bc40aefb4a38d936409cf4d3b551a
 Здравейте, приятели. Предлагам ви да се присъедините към нашия екип ‘The Zeitgeist Movement’ сега в проекта aqua@home на Berkeley Open Infrastructure for Network Computing (BOINC). Искаме да сформираме най-големия екип с най-многото кредит което би помогнало да се получи заслужено признание сред научно-изследователските среди и би ни помогнало да се превърнем в крайно-уважавана организация. Надяваме се да сме в състояние да изградим взаимоотношения с D-Wave Systems, компанията зад този проект, затова те могат да ни помогнат да построим централния компютър на кибернетизираната система на града, когато дойде моментът да бъде построен първият град. Необходими са само 20 минути да се инсталира и да се настрои.
Разпространявайте проекта по всички възможни начини - социални мрежи, мейл групи, вербално, или както ви хрумне - и участвайте смело. Програмата не пречи при нормална употреба на компютъра и оползотворява ресурсите му, когато вие си почивате. Вкъщи и на работа съм впрегнал даже и калкулаторите да смятат  Инстината е, че компютрите ни обикновено не са много заети, докато не сме на тях, а тази програма ползва свободните ресурси точно в такива промеждутъци. Просто като ставате от компютъра напуснете програмите, които не са ви нужни и оставете BOINCManager да изчислява.
Както се изразява Дъглас Малет в обръщението, "помогни ни да напреднем към бъдещето, докато сънуваш "

Програмата я има от доста време, просто проекта за който става дума е aqua@home
 - свързан с Проект Венера, колкото до приказките за ЦРУ да добавя а защо не ДС  ;D, или ЧК

И да добавя, програмите за които говориш и от които виждам че те е страх ,сигурно ги ползваш постоянно- Windows и Skype. А честито
« Последна редакция: Април 30, 2011, 10:52:45 am от gotiniq7 »
May The Force Be With You

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Третата част на филма Zeitgeist - Zeitgeist Moving Forward
« Отговор #67 -: Май 01, 2011, 00:47:32 am »
Аз лично бих избягвал да правя неща, които не съм наясно какво са.

А съм сигурен, тоя кибер-централен компютър не си наясно за какво ще служи.
Оттам, тази инициатива с програмката също.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен gotiniq7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • онлайн видеотека
Re:Третата част на филма Zeitgeist - Zeitgeist Moving Forward
« Отговор #68 -: Май 01, 2011, 01:02:32 am »
И със своето бездействие да поощрявам седенето в лайната? Мерси, като не ти харесва - твоя си работа, имам 3 компа в къщи и 20 в частна мрежа като всичките ще са в aqua проект. Много скоро  :) Изкажи се докрай да мога да ти отговоря, мисля че темата е интересна за доста хора, нищо че не пишат. Лично мое мнение е че това е следващата логична стъпка, която ще ни даде добър старт
May The Force Be With You

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Третата част на филма Zeitgeist - Zeitgeist Moving Forward
« Отговор #69 -: Май 01, 2011, 08:42:07 am »
Аха, значи иначе си "бездействаш в лайната",
но ако качиш програмка да ти цикли на компютрите, тогава изведнъж ставаш много полезен за нещо си и се скъсваш от полезно действие...

Ми какво да ти кажа ... щом това те кара да се чувстваш щастлив и полезен, пусни си 10 000 програмки да си циклят и да помагат за бъдещото създаване на свърх кибер компютър (каквото и да значи това).


Така и не ми стана ясно. Питах, но май и ти не знаеш, как по точно тези програми ще помогнат за създаването на такъв "кибер-компютър"?
Някаква фирма ще печели пари от тоя проет с паразитните програмки и после с парите ще купи "кибер-компютър"?
Или изобщо какво точно ще става?
Питах, но май не разбра. Питам пак, наясно ли си в какво по-точно участваш?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен gotiniq7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • онлайн видеотека
Re:Третата част на филма Zeitgeist - Zeitgeist Moving Forward
« Отговор #70 -: Май 02, 2011, 10:05:39 am »
Подкрепям проект Венера, ето това правя. Участвам , макар и скромно в разработването и подобряването на http://pcworld.bg/?call=USE~home%3B&page=paper&n=2831. Ти ако си против това да се подобряват компютрите, имаш възможност за постоянен даунгрейд :) запазил съм няколко стари процесора, и ще ти ги подаря, да си ги сменяш когато решиш. Най-добър в твоя случай е Сайрикс - идеален направо
« Последна редакция: Май 02, 2011, 10:52:24 am от gotiniq7 »
May The Force Be With You

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Третата част на филма Zeitgeist - Zeitgeist Moving Forward
« Отговор #71 -: Май 03, 2011, 07:23:17 am »
Пич, аз съм имал собствена верига клубове, когато си ходил прав под масата.
Едва ли си на повече от 18.
Имам си всякакви части, мерси.
Успокой малко топката. Участвай си в каквито проекти искаш.
Нелепото е, че само ти си мислиш, че участваш в нещо. Но както казах, щом те кара да се чувстваш полезен, няма лошо.
Жалко, че последно изхвърлих на болклука няколко компютъра. Можеше да ти ги даря, за да им инсталираш тая програма и да работи 24 часа. Току виж измислили по-хубав компютър с нея. И помогнем на проект "Венера" (който не съм на ясно за какво е, но не ми и трябва да знам)

Мерси за линка, интересен е.

Бих кандидатствал в тая фирма за работа, да им помогна с проекта, ама са в противположната част на Канада - Ванкувър. Аз съм на изток.

Чудя се обаче ти как по-точно помагаш за развиването на тоя квантов (светлинен) компютър?
Броиш кварките и светлинните фотони? Някак разработката на квантов компютър (особено хардуерната част) и цикленето на някакви изчисления в някаква програмка не ми се връзват заедно.
Ако можеш да ми обясниш и да обясниш каква по-точно е ролята ти в проекта, наистина ще ме изненадаш.
« Последна редакция: Май 03, 2011, 07:42:47 am от Mirotvorec »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен gotiniq7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • онлайн видеотека
Re:Третата част на филма Zeitgeist - Zeitgeist Moving Forward
« Отговор #72 -: Май 03, 2011, 10:53:49 am »
Не знаеш какво е проекта "Венера" :) Темата е "Третата част на филма Zeitgeist -  Zeitgeist Moving Forward" , коментираш без да си изгледал и една серия... Във втората част става дума за този проект - Zeitgeist Addendum - http://zamunda.net/details.php?id=197387&hit=1 изгледай го ако искаш. Future by Design / Дизайн на бъдещето http://zamunda.net/details.php?id=214743&hit=1 - още един много добър
May The Force Be With You

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Третата част на филма Zeitgeist - Zeitgeist Moving Forward
« Отговор #73 -: Май 03, 2011, 15:21:43 pm »
За проекта "Венера" прочетох вчера. И преди съм чел набързо, но съм забравил.

А филмите не съм гледал, но за сега нямам и намерение. Главно заради това, което пише за тях във форума.

Имам 1000 филми и книги за гледане, доста от тях важни. И все не остава време.

Горе долу ми е ясно за какво става въпрос - ресурсна икономика и тн други промени.

Което за мене означава само едно. 100% НСР. Разбира се, това е мое лично мнение, което в момента не искам да обсъждам. Писал съм някъде някога в този форум по този въпрос по-подробно, но не ми се търси. Май беше в темата "Престъпна система ли е капитализма" или нещо подобно. И точно надълго и нашироко обсъждахме с хора, гледали филма и вярващи в идеите му. Е, не успяха да ме убедят, че си струва.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен gotiniq7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • онлайн видеотека
Re:Третата част на филма Zeitgeist - Zeitgeist Moving Forward
« Отговор #74 -: Май 03, 2011, 22:40:32 pm »
Гледай Zeitgeist Addendum там се разбира най-добре, няма да ти отнеме много време. Добър филм е ще се убедиш сам.
May The Force Be With You

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
74 Отговора
39016 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2009, 11:14:25 am
от Спорт-Здраве4
Anti - "Zeitgeist"

Започната от Breath « 1 2 3 4 5 » Мултимедия

65 Отговора
37900 Прегледи
Последна публикация Декември 06, 2012, 23:03:22 pm
от blade
21 Отговора
15583 Прегледи
Последна публикация Април 15, 2015, 19:15:37 pm
от Schicksal

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27