Автор Тема: Anti - "Zeitgeist"  (Прочетена 37761 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен arvent

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #45 -: Септември 13, 2010, 15:51:30 pm »
Мисля, че филма постига основната си цел, а именно да разбуди хората и да ги пита дали нещо не е наред тука. В крайна сметка всеки седи на различно равнище на развитие и гледа филма от тази позиция. Не ни възспира от търсенето на истината само казва, че има повече от това с което много са свикнали.

Неактивен Disinfo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
  • Дисинформатор
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #46 -: Септември 14, 2010, 14:07:57 pm »
"Религията дава информация която неможе да се намери НИКЪДЕ ДРУГАДЕ! Пак повтарям НИКЪДЕ ДРУГАДЕ!"

Интуитивно не съм съгласен.Лично аз смятам,че религията е в основата на нашето робство ,но от сега казвам - не ми се спори и не мога да се аргументирам по друг начин освен с интуицията си.

Това е едно от най-тъмните неща създавани някога от човека..
Ние на всяка религия можем само до стоим на прага, като гост, който никога няма да бъде приет.
Тя е недостъпна за научни познание.

Може по някои точки да  не сте съгласни със Зайтгайст,дори и по всички, но Питър Джозеф излага възгледите на един Атеист(или Non-theist, Не-вярващ),мислещ логично, критично. 
(като междувременно всеки има правото изповядва своята религия или безсмислиците, в които някой го е убедил, стига да не налага мнението си върху другите хора.)

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #47 -: Септември 14, 2010, 15:10:32 pm »
Атеистите са най-големите религиозни фанатици, тяхната вяра е най-сляпа.
Защото дори една елементарна логика, може да ни помогне да стигнем до заключението, че има Висша Сила, Природа, Свръх Разум, Бог или както искате го наричайте.
До същото заключение са стигнали и най-великите учени на съвремието.
От Айнщайн до Никола Тесла.

Неактивен Disinfo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
  • Дисинформатор
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #48 -: Септември 14, 2010, 20:42:32 pm »
Атеистите са най-големите религиозни фанатици, тяхната вяра е най-сляпа.
Защото дори една елементарна логика, може да ни помогне да стигнем до заключението, че има Висша Сила, Природа, Свръх Разум, Бог или както искате го наричайте.
До същото заключение са стигнали и най-великите учени на съвремието.
От Айнщайн до Никола Тесла.

Напротив! Логиката отрича суеверията и божествеността. Кой бог си избра ти? Християнин ли си или почиташ друг божествен разум? Това е един спор-загуба-на-време, защото никой от двама ни не би се обедил в противно на мнението си, асъм сигурен, че с хора като теб, имаме много общи идеи. Дори някои от вас да не са съгласни с частта за религията в зайтгайст, не е нужно тя да ви спира от сътрудничество с едно голямо, световно движение искащо промяна. Имат ли значение, някои подробности от убежденията ни, щом всички искаме корпоративните боклуци да спрат да се налагат върху човечеството?
Peace  :flag_of_truce:

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #49 -: Септември 15, 2010, 09:37:51 am »
Тези против които искаш да се обединяваме, много добре зная че Бог съществува.
С тази малка разлика, че те служат на Него без го знаят. Служат, като се подчиняват на паднали и други такива тъмни сили.
А в действителност, най-опасни са тези които си мислят че не служат на никого, които не вярват. Защото по този начин, слугуват на не когото трябва Несъзнателно.
Един цитат, от автор който може би искал да бъде анонимен.
- Щом има река, значи някъде Горе, в Балкана има извор. Щом има живот - значи има и извор на живот.

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #50 -: Септември 15, 2010, 18:34:57 pm »
P.E.A.C.E., Не слагай всички атеисти в един кюп. Има бая големи разлики. Не-вярващ човек просто няма. "Невярващия" вярва в себе си, в парите(материалното), дори това да вярваш, че няма Бог е форма на вяра.

Лично аз не вярвам в бога по начина описван в библията, но това не ми пречи да вярвам във Висшата сила, или Вселенския разум или както искате го наречете. Най-близо до моето светоусещане е "силата" на Джедайте. :) или силата която кара планетата да се върти, и да задържа на едно място атомите от които съм изграден. Просто знам че го има без да  го персонифицирам. Там мисля че е грешката на сляпо вярващите. Сляпата вяра е по-опасна, поражда догми и фундаментализъм.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен fabio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #51 -: Септември 30, 2010, 17:18:56 pm »
Скъпи съфорумци, ще си позволя да дам и моя скромен коментар към филмите заитгеист.
1. съм разочарован от негативни коментари на доста хора, явно са под ходили към филма с прекалено големи очаквания, или от позицията си на по осведомени. но главната цел на филма е да бъде достъпен за по широк кръг от хора, в който да породи въпроси.
2. филма е наистина много всеобхватен и не може да бъде упрекван, че е не задълбава достатъчно в темите, там те са подхвърлени просто като насоки и идеи. не може да се отрече че чисто фактологическата страна на филма е много силна и много от нещата макар да присъстват в сред нас не са така систематизирани и навързани ( особено провокациите за войните ) това го няма в учебника ви по история.
3. относно религиите аз изучавайки антична история и история на изкуството, бях наясно с астрологическия корен не само на църквата но и на почти всички митове и легенди. но тук е представено по един много достъпен начин за широка публика, и да недостатъчно е но който се заинтригува ще намери начин да го допълни.
4. проект Венера и самата идея зад него е доста резонна, на мен не ми допадна тази технократщина, но наистина е нелепо при днешното ниво на технология развитие и благосъстояние, обикновения човек да е длъжен да се бори за оцеляване. във филма е показана просто една алтернатива нищо повече
 В заключение ще кажа, че е лесно да критикуваш и намираш слаби места, но нека някой направи нещо по добро тогава, по информативно което обаче да е достъпно за обикновения заспал човек, да не доскучава с дълга и монотонна фактология и теория. (правдоподобно за масовия зрител го прави и факта, че няма теории с извънземни ануннанки и рептили)
 Една от силните страни на филма е именно това, че нито става скучен нито е трудно разбираем нито е теоретично насочен, най много ми хареса именно това, че имаше малко и почти никаква теория а просто поставяне на въпроси чрез факти и систематизиран набор от документи. Много неща може да не са верни други може да липсват но това е един от най добрите стартови филми за един затънал в ежедневието човек.

Аз лично на всички мой приятели и познати препоръчвам да гледат първо Заитгейст 1 и 2, а след това Езотерик Адженда и Киматика това е според мен едно добро начало.
« Последна редакция: Септември 30, 2010, 17:31:32 pm от fabio »

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #52 -: Септември 30, 2010, 18:44:36 pm »
Zeitgeist

Бе първия досег до тази материя.Мисля,че през 2007 години излезе,а втората част през 2008.След това интереса ми към тази материя се задълбочи и разбрах,че цайгайст не е "върха на сладоледа".Мисля да го гледам,за да го видя как ще го приема сега със сегашната ми гледна точка и така ще се опресня нещата които съм разбрал от филма.
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен anarhist

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #53 -: Февруари 26, 2011, 03:00:48 am »
От скоро влизам тук и чета доста от темите и ми е адски интересно вичко. По повод Цайтгаист искам да споделя и аз. Този филм отваря очите на много хора, които след време ще продължат да търсят истината и това всъщност го прави ценен. Може някой да не е съгласен с всички факти показани във филма, всеки си има свое мнение и разбиране за нещата. Но незнам защо толкова хора са готови да водят "свещенна война" срещу неверниците Цайтгайст понеже не им харесва идеята за религиите, които са представени в първата част. И между другото и третия филм не е лош.

Неактивен blagovest89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #54 -: Февруари 26, 2011, 10:35:50 am »
От скоро влизам тук и чета доста от темите и ми е адски интересно вичко. По повод Цайтгаист искам да споделя и аз. Този филм отваря очите на много хора, които след време ще продължат да търсят истината и това всъщност го прави ценен. Може някой да не е съгласен с всички факти показани във филма, всеки си има свое мнение и разбиране за нещата. Но незнам защо толкова хора са готови да водят "свещенна война" срещу неверниците Цайтгайст понеже не им харесва идеята за религиите, които са представени в първата част. И между другото и третия филм не е лош.
Поредицата Тhe Arrivals мисля,че е много по-добра от цайтгайст. Има я в замунда.

Неактивен blagovest89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #55 -: Февруари 26, 2011, 10:45:11 am »
Частта на цайтгайст, където се разглежда темата за религията, Е ОТКРОВЕНА МАСОНСКА ПРОПАГАНДА, ЦЕЛЯЩА ДА ВИ УБЕДИ, че религията е измислица едва ли не. Езическите религии взаимстват от християнството, а не обратното! Още в началото ми направи впечатление колко повърхностно го разглеждат. В ТHE ARRIVALS-по моето скромно мнение най-добрата поредица, която съм гледал-ясно се говори, че частта за религията в цайтгайст не е истина. Но аз и си бях убеден че е така, не ми бяха нужни доказателства. Така че горещо ви препоръчвам да изгледате поредицата "Тhe Arrivals"-тя е от 50 части по 10 минути.

Неактивен anarhist

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #56 -: Февруари 26, 2011, 17:54:30 pm »
Съгласен съм, The Arrivals е много хубава поредица. И на мен много ми допадна, както и Raising of The New Eden също не е за изпускане.

Просто в Цайтгаист се разглеждат по-различни аспекти на един и същи пъзел. Повече се набляга на физическото и материалното отколкото на духовното, но така се възприема и по-лесно от повечето хора. Въпреки това, филма крещи "отвори си очите, събуди се, става нещо нередно!!!", от там нататък всеки е свободен да избира дали да продължи да търси повече информация или да игнорира видяното и да продължи да дреме.
А кое е истина и кое не във филма нека всеки сам прецени на базата на своите познания и вътрешно усещане.
« Последна редакция: Февруари 26, 2011, 19:21:07 pm от Mirotvorec »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #57 -: Февруари 26, 2011, 20:25:45 pm »
Езическите религии взаимстват от християнството, а не обратното!

Не може по- старото да заимства от по- новото. Няма как да стане. ;)

Нагледах се на неграмотни мнения на последните страници. Моля ви, редактирайте се малко, поне от уважение към четящите.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #58 -: Февруари 26, 2011, 22:57:22 pm »
Атеистите са най-големите религиозни фанатици, тяхната вяра е най-сляпа.
Защото дори една елементарна логика, може да ни помогне да стигнем до заключението, че има Висша Сила, Природа, Свръх Разум, Бог или както искате го наричайте.
До същото заключение са стигнали и най-великите учени на съвремието.
От Айнщайн до Никола Тесла.
Не бих го казал по-добре. Ако го нямаше този Свръх Разум, Създател, аз го наричам Висш Космически Разум, все едно да "чакаме" две-три гръмотевици да ударят някоя автоборса за бракувани коли и след това от нея да излезе чисто нов Мерцедес, примерно. Смятам, че съм ясен-да не изпадам в подробности за "първичната супа", "аминокиселините", "светкавиците" и т.н.
Не ми е ясно и от къде се взе тази яростна антизейтгейт кампания-филм като филм, със своите положителни и отрицателни страни. Може би, някои се чувстват много засегнати от истините казани в него?
« Последна редакция: Февруари 26, 2011, 23:04:01 pm от teni »

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Anti - "Zeitgeist"
« Отговор #59 -: Февруари 27, 2011, 16:31:44 pm »
Тези против които искаш да се обединяваме, много добре зная че Бог съществува.
С тази малка разлика, че те служат на Него без го знаят. Служат, като се подчиняват на паднали и други такива тъмни сили.
А в действителност, най-опасни са тези които си мислят че не служат на никого, които не вярват. Защото по този начин, слугуват на не когото трябва Несъзнателно.

Всички, които не вярват на Бог - му се противопоставят. Ако си сатанист си даже още по-противен на Бог, независимо дали си атеистичен сатанист или теистичен.
« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 16:38:12 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
74 Отговора
38894 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2009, 11:14:25 am
от Спорт-Здраве4
1 Отговора
7918 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
8 Отговора
10313 Прегледи
Последна публикация Май 03, 2010, 07:54:49 am
от Мама Котка
17 Отговора
14137 Прегледи
Последна публикация Януари 23, 2011, 15:50:32 pm
от Дейзи
82 Отговора
43219 Прегледи
Последна публикация Декември 11, 2014, 16:48:11 pm
от sterov

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27