Автор Тема: Ваксини  (Прочетена 472198 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Androctonus

  • Гост
Re:Ваксини
« Отговор #150 -: Октомври 21, 2008, 21:55:53 pm »
Какво ви е мнението за противогрипните ваксини?

Неактивен Цветове

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Ваксини
« Отговор #151 -: Октомври 21, 2008, 22:19:19 pm »

Извинете, но вие (противниците на медицината) сектанти ли сте?

За жалост не осъзнаваш, че сектанта си ти!
Дано успееш да се отскубнеш...

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 570
    • Сериалът Heroes
Re:Ваксини
« Отговор #152 -: Октомври 21, 2008, 22:25:25 pm »
Какво ви е мнението за противогрипните ваксини?
Дори моята лична лекарка още откакто съм се родил повтаря, че ваксините за грип са боклуци. Прави си сам изводите.

Shin-on виж сега. Тук никой не отрича ортодоксалната медицина. Отричат се методите. Никой не казва, че е лошо, ако те блъсне кола да те заведат в спешното. Но да те ваксинират срещу една болест и да ти докарват още 10 с тая ваксина е недопусимо. Да те тъпчат с лекарства за най-обикновени болести, които могат да се лекуват с обикновени билки да кажем е идиотско. Ти просто не можеш да проумееш какви неща се правят за пари. 100% първите ваксини не са замисляни да те разболяват, но след като са видяли определени хора какъв бизнес е това е било важно само да се изкарат пари. Важното е да се предпазва(а даже и това не става в част от случаите) от някоя болест, без да се проверява за страничните ефекти. Всъщност се проверява, но след като се развиват след години техните ръце са чисти. Сега да не ми изтърсиш, че 1 на милион са лошите ваксини. Но нищо, така са те учили в университета. Или сега ще кажеш, че и университета отричаме. Научи се да не виждаш само в черно и бяло, остаряха вече тези телевизори.
« Последна редакция: Октомври 21, 2008, 22:43:02 pm от jediguardian »

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Re:Ваксини
« Отговор #153 -: Октомври 21, 2008, 22:54:56 pm »
Сега на работа правят безплатни ваксини. Познайте батко ви Любчо дали се е записал  ;D :D
It' oil stupid.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Re:Ваксини
« Отговор #154 -: Октомври 21, 2008, 23:36:04 pm »
Shin-On, как би обяснил факта, че в по-предния ми работодател се ваксинираха маса хора с противогрипна ваксина. Аз 'лекинко'  :D пропуснах упражнението...

След няколко седмици половината от тях ми подсмърчаха, имаха температура, болеше ги гърло, че и излизаха в отпуски по болест... въобще мамата си трака

Как става тоя номер?

А малкото, които пропуснаха си бяха ОК, вкл. и аз.

Неактивен dlakon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
  • 65% chance for critical post
Re:Ваксини
« Отговор #155 -: Октомври 22, 2008, 05:22:37 am »
Грипа има стотици разновидности, съответно и причинители.. не може да се ваксинираш против всичките.
Все едно да ти дам следния пример (съвсем истински при това): баба ми се ваксинира преди няколко месеца и няма грип, а обикновенно много я лови..

А и по принцип няма нищо странно в това да се разболеят след ваксинирането, ако имунната им система е по-слаба направо са абонати. Самата ваксина представлява точно това - грип.. но в много малки количества, за да може организма да се справи с него и да се бори по-ефективно после (и евентуално включени някакви антибиотици за помощ). А ако човек не успее да се справи и с малкото от ваксината - нормално е да се разболее.

Как така една ваксина против дадена болест ще ти причини още 10? И това има логично обяснение, ако ти е слаб организма и ти трябва повечко време да се пребориш с 'дозата' от вируса във ваксината, имунната ти система е заета, следователно оставя отворена врата за други..

А иначе като бях по-малък майка ми, която работеше в болница забраняваше да ми слагат каквито и да е ваксини, с много малко изключения.. и като изключим 10-15 минутки неразположеност след ваксинирането не съм забелязвал други странични ефекти..

А вие забелязвали ли сте странични ефекти? Някой умрял от спин, ампутирани крайници? извадени очи? или само мозъци.. :D

А най-интересното е на базата на какво приемате, че сте 100% прави, а човека срещу вас 100% грещи. Как така неговите книжки са грешни, а вашите  верни?  ;)
Asatoma sat gamaya, tamasoma jyotir gamaya, mrityorma anritam gamaya..

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Re:Ваксини
« Отговор #156 -: Октомври 22, 2008, 08:59:07 am »
Номера е, че тези хората можеха да НЕ се ваксинират и да останат здрави. Което показва още веднъж, колко са с промити мозъци и как самите си причиняват болестите.

Елементарно е. Няма нужда да разискваме 1000 страници и да развиваме философии.

Като има 1000 вида грип, мен какъв ми е кяра, че ще хвана точно от тоя грип, който е бил във ваксината и ще бъда защитен видиш ли.

Отивам при оня дето ми е бил ваксината и му викам: "Пич, е*ал съм ти ваксината, разболях се след 3 седмици."
И оня кво ще ми отговори: "Ма то има 1000 вида грип."
"Е, че за какъв *** ми я биеш тая ваксина тогава ве? Да ме защитава от 5 от 1000-та вида. Че и ако ми е слаба имунната система хващам всичките тея 5 броя дето са вътре в спринцовката, и чакам за допълнително от останалите 995 бр."

Красота.  ;D

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Ваксини
« Отговор #157 -: Октомври 22, 2008, 09:22:15 am »
Кво скачате на Shin-On не проумявам аз? Вместо да сте благодарни и за мнение от гилдията? Ми прав е човека за доста неща.
Eon, това че са подсмърчали, а ти не си, е нормална реакция на организма към ваксината. Да ама след 1-2 месеца ти ще се разболееш ( може би, не на 100% ), ама те на 100% не биха се разболяли. Анадък:)? Едно подсмърчане не е болест:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Re:Ваксини
« Отговор #158 -: Октомври 22, 2008, 09:24:42 am »
Кво скачате на Shin-On не проумявам аз? Вместо да сте благодарни и за мнение от гилдията? Ми прав е човека за доста неща.
Eon, това че са подсмърчали, а ти не си, е нормална реакция на организма към ваксината. Да ама след 1-2 месеца ти ще се разболееш ( може би, не на 100% ), ама те на 100% не биха се разболяли. Анадък:)? Едно подсмърчане не е болест:)

Ми изкарах си зимата без да се разболея.. А след подсмърчането нали ти казвам, че имаше и други работи
Цитат
имаха температура, болеше ги гърло, че и излизаха в отпуски по болест...
. Разболяха се от грипец...

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 570
    • Сериалът Heroes
Re:Ваксини
« Отговор #159 -: Октомври 22, 2008, 09:43:16 am »
"All truth passes through three stages. First, it is ridiculed. Second, it is violently opposed. Third, it is accepted as being self-evident."
                                 —Arthur Schopenhauer (German philosopher, 1788-1860)

Неактивен Shin-On

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re:Ваксини
« Отговор #160 -: Октомври 22, 2008, 15:14:36 pm »
В един момент, докато четях отговорите ви се почувствах като в лудница.

"А това че този вирус се е повил "сега" а преди го е нямало е съвесем в реда на нещата нали.."

А това, че сега има интернет, а преди не, пак ли е някаква конспирация или се нарича "прогрес", респ. при вирусите "еволюция", "мутация"?

"в тази огромна манипулация е доста малка и те не умират от рак защото имат начини да си го лекуват..."

Не се шегувай с такива сериозни неща, "рак" не е деликатес и причината не е една. "Рак" е позната болест още в древността. Причината за рак не е "тайната" лаборатория, а по различни влияния имунната система не разпознава изродените клетки и следователно не ги отстранява. И между другото България е в псисъка сред онези страни, чиито излекувани са най-малко, точно заради късното търсене на медицинска помощ, а на следващо място липсата на медикаменти. И аз съм против химиотерапията :).

"под промиване на мозък нямам предвид някаква специaлна процедура - дори елементарното ходене на училище и в университет също е такова - въпроса е с какво ти го промиват..."

Против образованието ли си? Искаш да си "грамотен" по свой си начин? Това е твой избор, след 8 клас ти решаваш дали да продължиш или не. Не можем всички да бъдем с еднаква професия "без образование".

Цитат
Shin-On, как би обяснил факта, че в по-предния ми работодател се ваксинираха маса хора с противогрипна ваксина. Аз 'лекинко'  Cheesy пропуснах упражнението...

След няколко седмици половината от тях ми подсмърчаха, имаха температура, болеше ги гърло, че и излизаха в отпуски по болест... въобще мамата си трака

Как става тоя номер?


Казваш факт - съжалявам, за мен е просто слух, понеже научно не го потвърждаваш, а само констатираш, без да търсиш причина по научен път чрез диагностика. Правиш ли разлика между грип и настинка, понеже настинката настъпва внезапно, с температура, а предварително може да са били заразени, но грипа проявява симтоми постепенно. тези хора консултираха ли се с личните лекари каква ваксина да използват? 100% не. И защо след като са се почувствали зле, не са уведомили лекуващите си лекари? Ще отговоря предварително - защото българите нямат навика да се консултират, да разпитват.

Колко са умрелите досега от противогрипни ваксини? Нула.

Колко са умрелите от грипни вируси по света - 1 млн. годишно, а милиони боледуват и причинават сезонни епидемии.

Цитат
За жалост не осъзнаваш, че сектанта си ти!

Дано подобно мислене не се превърне в мода! аз къде споменах, че сте сектанти? Мисля, че зададох въпрос, а не обвинение.

Цитат
Не, нямам медицинско образование 

Toва обезсмисля по-нататъшната дискусия, но все пак - как тогава разбрахте, че тези конспирации за истинни? Като не разбирате от медицина, как достигнахте до убеждението, че именно тази наука и е враг на човечеството?

Няма такива данни за България. Това е лъжа.
« Последна редакция: Октомври 24, 2008, 00:24:48 am от H. »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Re:Ваксини
« Отговор #161 -: Октомври 22, 2008, 15:23:48 pm »

Казваш факт - съжалявам, за мен е просто слух, понеже научно не го потвърждаваш, а само констатираш, без да търсиш причина по научен път чрез диагностика.

За мене е достатъчен като факт, защото го видях с очите си. За тебе ако си е слух си е твоя работа. Как да го потвърдя научно бе? Да ги вкарам под строй 100 човека да ги водя по клиники, само и само за да докажа на Shin-On, че ваксините са шибана работа. Или да си зарежа работата и да тръгна да правя научно изследване и да ги диагностицирам един по един. Ти чуваш ли се?  ;D

Неактивен Shin-On

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re:Ваксини
« Отговор #162 -: Октомври 22, 2008, 15:35:10 pm »
Тогава не претендирай за сериозност, защото "теорията" има място само в жълт вестник, без доказателство. Не ти да ги "караш" по клиники, а те са уведомят лекуващите лекари. И това те питах "Защо не са ги уведомили"! В медицината няма "видях с очите", а търсене на причината и лекуване на болестта.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Re:Ваксини
« Отговор #163 -: Октомври 22, 2008, 15:44:55 pm »
Тогава не претендирай за сериозност, защото "теорията" има място само в жълт вестник, без доказателство. Не ти да ги "караш" по клиники, а те са уведомят лекуващите лекари. И това те питах "Защо не са ги уведомили"! В медицината няма "видях с очите", а търсене на причината и лекуване на болестта.

И като ги уведомят кво? Ще им изпишат антибиотици и ще ги пратят вкъщи да пият чайчета и фервекси....

Добре, как ще ми докажеш твоето твърдение щом оспорваш моето.

Неактивен Shin-On

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re:Ваксини
« Отговор #164 -: Октомври 22, 2008, 15:55:37 pm »
Между другото оставам с впечатление, че изпитвате силна непоносимост към това да се намесват хора с различно становище, има наличие на тотално неразбиране и неясноти, поради незнание. Останете си с незнанието, вярвайте на жълтинки, които по-скоро те приличат на конспирации, понеже целят паника, дезинформация и при масово въприемане биха довели до катастрофа. Те казват само това "Не се лекувайте"! Да, не се лекувайте, и дано оцелеем. Лекарствата не са създадени за да съкратят живота ви, а за да го удължат.Направете справка и вижте продължителността на един човешки живот през Средновековието и сега. Вероятно, затова сме увеличили многократно, защото някой цели да ни убие. Смъртността е висока в бедните страни, но причините са предимно икономически.

Благодаря за вниманието и смятам да прекратя визитата си, понеже няма нормална дискусия, за да не използвам по-силни думи. Очевидно никой няма да промени възгледите си, но е важно да си припомните от чия камбанария гледате. Отново благодаря на онези, за които бяха полезни отговорите ми.

п.с.: Грип не се лекува с антибиотици. Факт.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27