Автор Тема: Ваксини  (Прочетена 471852 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Re:Ваксини
« Отговор #165 -: Октомври 22, 2008, 15:59:35 pm »
п.с.: Грип не се лекува с антибиотици. Факт.

Като е факт, защо докторите упорито ми ги изписват като отида при тях.

И ще те помоля да не ми преиначаваш думите и да се обръщаш към конкретни хора като говориш.

Жив и здрав. Чао.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:Ваксини
« Отговор #166 -: Октомври 22, 2008, 16:31:14 pm »
Между другото оставам с впечатление, че изпитвате силна непоносимост към това да се намесват хора с различно становище, има наличие на тотално неразбиране и неясноти, поради незнание. Останете си с незнанието, вярвайте на жълтинки, които по-скоро те приличат на конспирации, понеже целят паника, дезинформация и при масово въприемане биха довели до катастрофа. Те казват само това "Не се лекувайте"! Да, не се лекувайте, и дано оцелеем. Лекарствата не са създадени за да съкратят живота ви, а за да го удължат.Направете справка и вижте продължителността на един човешки живот през Средновековието и сега. Вероятно, затова сме увеличили многократно, защото някой цели да ни убие. Смъртността е висока в бедните страни, но причините са предимно икономически.

Благодаря за вниманието и смятам да прекратя визитата си, понеже няма нормална дискусия, за да не използвам по-силни думи. Очевидно никой няма да промени възгледите си, но е важно да си припомните от чия камбанария гледате. Отново благодаря на онези, за които бяха полезни отговорите ми.

п.с.: Грип не се лекува с антибиотици. Факт.
Пропускаш няколко "малки" детайла.

Цялото това незнание,целящо дезинформация,всяващо паника казващо "Не се лекувайте" е разпространено пред доста ограничен брой от хора.По телевизиите не текат кампании с "Не взимайте лекарства" ,а точно обратното - заляти сме постоянно с излекуване на всевъзможни проблеми.
Както Крис Рок в едно негово шоу/не той не е нашия водач,който ни промива мозъка  laugh /  Цък  /от 0:39 нататък/


Никой не цели да ни убие...по-добре жив и постоянно болен.Да, ако направим справка със Средновековието ,продължителноста на живота се е увеличила,само че през онези години лепваш чума/шарка и т.н и умираш,а сега ставаш на 30-35/и по рано дори/ и започват куп проблеми които се лекуват само с лекарства, разбира се.Ама това,че с увеличаването на годините се увеличават лекарствата, няма нужда да се споменава...не е важно  :D


Впечатлението ти е грешно,защото този форум точно това прави... поставя разлини становища и гледни точки едни срещу други.Ако бяхме тук само да показваме колко много знаем/опс..сме дезинформирани и незнаем :P / щеше да има 4-5 теми и малкото останали потребители само да се възхищават един на друг.Ако се зачетеш по другите теми,ще откриеш,че не е така както ти го изкарваш.

П.С
Ако отида при личната лекарка със скрита камера и кажа "болен съм от грип" и след това снимам рецептата с която трябва да ме излекува,достатъчно доказателство ли ще е?Или тя сигурно е некомпетентна и е единичен случай?
« Последна редакция: Октомври 22, 2008, 16:36:20 pm от UpsideDown »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Ваксини
« Отговор #167 -: Октомври 22, 2008, 17:02:38 pm »
Приятелю, не се нервирай. Няколко човека тука сме така:))) Прав си, че дискусия няма, защото тука всички са разбирачи. За мен лично ще е загуба за всички, ако си тръгнеш. Опитай се да подминеш днешната "дискусия" с усмивка, и давай напред. Мен лично ми е доста интересно.
Тук има един вакуум от специалисти - медици, инженери и т.н. Само конспиратори-разбирачи:)
Моля, остани.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Ваксини
« Отговор #168 -: Октомври 22, 2008, 18:39:58 pm »
Не се шегувай с такива сериозни неща, "рак" не е деликатес и причината не е една. "Рак" е позната болест още в древността. Причината за рак не е "тайната" лаборатория, а по различни влияния имунната система не разпознава изродените клетки и следователно не ги отстранява. И между другото България е в псисъка сред онези страни, чиито излекувани са най-малко, точно заради късното търсене на медицинска помощ, а на следващо място липсата на медикаменти. И аз съм против химиотерапията :).

  Shin-On, когато говориш за рака, случайно да си чувал нещо за Раймънд Райф? Ако не си чувал, значи не знаеш най-важното нещо за рака!!! Колкото и да твърдиш, че познаваш протичането на болеста и външните й признаци, упорито твърдя, че не можеш да назовеш ИСТИНСКАТА ПРИЧИНА за възникването на заболяването рак, защото нямаш информация за нея. Официалната медицина все още е в областта на хипотезите по отношение причината за рака. Тъкмо това се експлоатира от фармацевтиката, за да измисля голяма купчина химикали, с които уж лекувала рака. Глупости..! Целта им е да си продават лекарствата. И за да си продават лекарствата, ДЕСЕТИЛЕТИЯ УКРИВАТ ИСТИНСКАТА ПРИЧИНА ЗА РАКА, защото лечението му е достатъчно просто и ефективно. А БИЗНЕСЪТ ЗАСЯГА ВСИЧКИ СФЕРИ НА МЕДИЦИНАТА И ВСИЧКИ ЗАБОЛЯВАНИЯ, не само посоченият от мен пример за рака. Не можеш ли да разбереш, че има прекрасни методики за бързо и ефикасно лечение, които упорито се укриват, ЗА ДА ПРОЦЪФТЯВА БИЗНЕСА НА ФАРМАЦЕВТИКАТА.

  И като говориш толкова убедително в полза на официлната медицина, кога ще разберем основната ти професия/образование. Ако те не са във връзка с официалната медицина, тогава... ТИ НЕ СИ ЛИ СЪЩО НЕЗНАЕЩ, каквито наричаш всички останали? Така че не съди!

  Отгоре на това, според поговорката: "Кръдецът вика, дръжте крадеца", ти, като "лицето на официалната медицина" в този сайт, изпадаш в положението на доктор догматик, който казва на пациента си, че е неграмотен, нищо не знае за болестите и заболяванията и не може сам да определя лечението си! А това е смешно не само, защото е противоконституционно, а защото докторите не ни дават право да избираме лечението си... Първо официална медицина има от няколко стотин години. Развита фармацевтика от още по-кратко. И кое дава правото на официалната медицина да бъде АБСОЛЮТНО ВСЕЗНАЕЩА НА ПОСЛЕДНАТА ИСТИНА ЗА ЗДРАВЕТО? Недей пренебрегва познанията на народната медицина, защото тези познания са КОВАНИ ХИЛЯДОЛЕТИЯ, но вече ПОД ДИКТАТА НА ОФИЦИАЛНАТА МЕДИЦИНА са "нарочно" забравени. Преди официалната медицина, хората да не би да не са знаели как да се лекуват. Лекували са се и то доста добре! Да не започвам да ти говоря за източната медицина...

   Съгласен съм, че съвременната официална медицина има множество добри страни, открития и постижения. Евала и поклон на откривателите!... Но доста от нещата, които се откриват от съвременните учени ентусиасти, са били познати в древността и съвременниците ни просто са ги преоткрили. Примери много... Но какво остава на останалите практици в медицината. Те са просто машите на ГОЛЕМИЯТ МЕХАНИЗЪМ, наречен  СЪВРЕМЕННА МЕДИЦИНА. Всичко, което ЗАЧЕРНЯ ИМЕТО МЕДИЦИНА, са методиките на севременните медици и фармацевти, БОРБАТА ИМ СРЕЩУ НАСЕЛЕНИЕТО ЗА ПОВЕЧЕ ПАРИ, ВЛАСТ И ВЛИЯНИЕ. Тях не ги интересува да оздравеем, а да продължим да боледуваме, за да даваме парите си! При това положение цялата ХУМАННОСТ НА МЕДИЦИНАТА отива по дяволите и не само думичката "хуманност", но и цялата конструкция наречена МЕДИЦИНА! И ще ти кажа личния си пример, защо мисля така. Защото съм си имал работа с лекари от много болници в България и никога не видях един от тях наистина да влезе в положението ми и КАТО ИСТИНСКИ ЛЕКАР И ЧОВЕК /НАЙ-ВЕЧЕ/ да ми помогне така, че да оздравея /инвалид съм с доста тежко заболяване/. В същото положение са всички лекари, с които съм бил в контакт. Или те гледат в ръцете, или никога не признават други методики за лечение, или пък изобщо не се вслушват в признаците на болестта, които им описваш, или чувствата ти. Всичко наречено МЕДИЦИНА е опорочено!
« Последна редакция: Октомври 22, 2008, 18:42:23 pm от SMSI-H »

cdms

  • Гост
Re:Ваксини
« Отговор #169 -: Октомври 22, 2008, 19:25:26 pm »
Лекарство да грип. ракия+чесън.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 658
  • WATCHER
Re:Ваксини
« Отговор #170 -: Октомври 22, 2008, 19:26:48 pm »
След като Shine-on  приема мнения само от лекари специалисти може би ще е добре да прочете книгите на доктор Атанас Гълъбов - и него ли ще изкараш че е шарлатанин  ;) Понеже си писал за образование  и т.н  това че имам висше образование и за да  си взема изпитите с отличен е трябвало да говоря и пиша определени неща не означава че вярвам в тях  ;) Това не променя факта че което и да е "образование" промива мозъка защото това е системно обучение.Едни ги "обучават системно" да учат ислям, други друга религия трети определена наука, която им става основа на живота. Това имам предвид под "промиване на мозък". Пишеш  какво ставало ако си сложим  ваксина - ами слагал съм си - 1 седмица не можах да стана от леглото от повръщане след  това ..... А това че нямало хора дето да били умрели от ваксина... не означава че не носи вреди,  които в последствие да доведат до заболяване  благодарение на някои безценни елементи в тях като живак.

Неактивен Shin-On

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re:Ваксини
« Отговор #171 -: Октомври 22, 2008, 19:51:33 pm »
Handle, благодаря, но безсмислено и загуба на време е да обяснявам, че небето го виждам синьо, а онзи ми казва, че е лилаво. Почувствах отговорност, че Eon го оставих с погрешна информация - с антибиотици се лекува при съмнение за бактериална инфекция, а грипът се лекува с противовирусни медикаменти.

Цитат
И ще те помоля да не ми преиначаваш думите и да се обръщаш към конкретни хора като говориш.

Преиначаване на думи? Видя някъде себе си в думите ми и се притесни от това ли? Конспирациите, дечица, не ги открихте вие и не са от вчера, но в различни държави намериха почва в различни периоди от известнни социални групи. Сега са на мода и тук, и на фона на кризата, която е обхванала държава си е намерила много добър приемник, сигурен при това - неграмотност, отчаяние, корупция в здравеопазването, понижаване на качеството. Първо наплашиха малцинствата в България, че щели бездетни да останат.


Цитат
Цялото това незнание,целящо дезинформация,всяващо паника казващо "Не се лекувайте" е разпространено пред доста ограничен брой от хора.По телевизиите не текат кампании с "Не взимайте лекарства" ,а точно обратното - заляти сме постоянно с излекуване на всевъзможни проблеми.

Да, да е ограничен броя - Резултати 1 - 10 от около 33 600 за здравни конспирации.

Какви са тези телевизионни кампании, които съветват и призовават хора с различни заболявания, от всяка възрастова група да приемат дадено лекарство?

Не, тук "разбирачи" няма,а хора, които не искат да слушат, а да спорят, не задават въпроси, защото наистина ги интересува (липсва любознателност), т.е. не се получи дискурсивна формация, но анализ е възможен за този, който вижда проблема в темата. Последният тинейджър UpsideDown намеква за некадърността на лекарите, но сам не се усеща,че се увлича в опетняне на цялото лекарско съсловие, намеквайки за многочисленост от медицинска  некометентност(въпрос на елементарно възпитание), и отклонявайки се от темата "Ваксините". Ваксините не се правят от лекуващите ви лекари, това ясно ли ви е? А дали даден лекар е некадърен - има си комисия, оплачете се, търсете си правата (или те са само на хартия), не стойте само със скръстени ръце и като Бай Ганьо да обиждате, защото не разбирате. Може ли работата на инженер да бъде и моя работа?

От темата за СПИН към UpsideDown:

Тази тема с многократната употреба на спринцовки е известна на всички, дискутирана е, СЗО са запознати и уж щяха да предприемат мерки,говореха за спринцовки, които няма да възможност да бъдат използвани повторно.След като се използва, тя няма да може да се пълни. Има документални филми. Всичко е заснето.


SMSI-H:

Много емоция е излишна. Никъде не плюя народната медицина, посочи ми тази част. Говорим за незнание, което само по себе си е обяснимо, защото не всеки изучава медицина като задължителна дисциплина. Не говорим за неграмотност, явно се объркахте :). Но, когато нещо се обяснва съвсем нормално, а насреща им  думи като "шибан", "ебал", "бе", "к'во","полови органи" и т.н., епитети, които можеш да чуеш само в гето. Никъде не споменах неграмотност, SMSI-H, моля да забележите това.

Професията ми - за справка ли ви трябва? Философ да кажем. И не намеквайте за нарушаване на конституция, защото аз никъде не давам диагноза, не предписвам лекарства, не казвам коя ваксина е добра и коя лоша. Напротив, тук има хора (дама мисля, която препоръчва и призовава друг да не ваксинира детето си. Този човек няма ли близък лекар и с него да се консултира за рисковете? Точно нейното действие е недопустимо.


Цитат
в България и никога не видях един от тях наистина да влезе в положението ми и КАТО ИСТИНСКИ ЛЕКАР И ЧОВЕК

Съжалявам, наистина това вече става масово. Хумаността е на изчезване. Професионалността също. Но най-вече човечността.


Цитат
Или те гледат в ръцете, или никога не признават други методики за лечение, или пък изобщо не се вслушват в признаците на болестта, които им описваш, или чувствата ти. Всичко наречено МЕДИЦИНА е опорочено!

Oтново съжалявам, че не сте попаднали на лекар, съжалявам, че и заради такива медицината е на това ниво днес, когато се предполага тя е на много по-високо стъпало. Вероятно ще ви накарам да я намразите още повече, но никой лекар официално няма да ви посъветва да предприемете алтернативно лечение, защото за него това е риск. Както има излекувани, така има и пострадали от народната медица, зависи кой "пипа". Затова в публикациите си приканвах да правите разлика между медицина и лекар, т.е. ти можеш да си купиш хубава кола, но ако си лош шофьор и катастрофираш кой ще е виновен? Разбира се, че този, който управлява.

Но има и добри лекари. Не се наемам да окачаствявам всички.

Alien:
Твоите родини лекари какво казват за д-р Гълъбов :)? Гълъбов завършва медицина, но не я практикува и не знам как бихте се доверили на човек, който ima само теоретично знание.Вие бихте ли дали да ви лекувам болния зъб, като знаете, че нямам практика? Някои неща, които казва са така - за правилното хранене, за флуора, но за други са просто измишльотини. Не може да си специалист във всичко. За ваксини може да говорят най-вече вирусолози и имунолози, а не хомеопати. Тяхната област няма нищо общо с другите две.


Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 658
  • WATCHER
Re:Ваксини
« Отговор #172 -: Октомври 22, 2008, 20:14:19 pm »
Ами именно Shine-on - ако приемем че ти решиш да изучиш дадена наука и в процеса на изучаването й установиш безброй много не просто грешки а умишлени манипулации + "заговори" тези манипулации да си останат действащи и евентуалното опълчване срещу тях да те направи "аутсайдер" в "научните среди" какво ще предпочетеш - да търсиш истината или да се позоваваш на "авторитети" точно като религиозен опиум след като фактите говорят друго . Но не тези факти направени чрез  научната дисциплина "стъкмистика". Дори сам може всеки да се направи изводите на базата на личния си живот. Колко и дали "лекарствата" са му помогнали кои са му помогнали кои не са защо как и т.н, да пробва примерно при грип 2-3 пъти да не вземе рекламното лекарство от телевизията и да пробва нещо по-природно и да установи примерно че грипа вместо за 3-4 дена минава за 1-2  и т.н примери могат да се дават до безкрай.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Re:Ваксини
« Отговор #173 -: Октомври 22, 2008, 20:24:49 pm »
Почувствах отговорност, че Eon го оставих с погрешна информация - с антибиотици се лекува при съмнение за бактериална инфекция, а грипът се лекува с противовирусни медикаменти.


И аз това твърдя де... А защо колкото пъти съм ходил на лекар са ми изписвали антибиотици? Грипът се причинява от вирус, а не от бактерия.

Казах преиначаване на думи, защото се обръщаш към всички и предполагам и към мен също, защото и аз участвам в дискусията. Тезата ми е следната, както и други го казаха във форума: "Никой не отрича заслугите на модерната медицина и откритите лекарства и т.н.". Аз лично съм се разболявал и съм пил антибиотици и съм оздравявал. Проблем няма никъде. Преиначаване на думите е, че ти ни изкарваш някакви сектанти, които са против ВСЯКАКВА лекарска намеса. Поне при мен няма такова нещо, за другите не мога да ги твърдя и едва ли има такива хора в дискусията.

Разбира се, че като се разболеем от грип до (недай си боже) нещо по-сериозно ще отидем при лекар, няма да си пеем мантри за да оздравеем я...

Проблема е, че ние приемаме теорията/факта (зависи от случая), че има отделни болести и отделни личности, които целят да създадат хронично болни било от някакви супер скъпи лекарства (при условие, че има алтернатива - евтина) или пък целенасочено ни тъпчат с отрови (под формата на храна, и т.н.) и след това пак ние даваме пари да ни излекуват от тези отрови. и т.н. и т.н. да не повтарям колегите в по-предните постове...

Разликата между нас идва от там, ние приемаме съществуването на това нещо и казваме, че има такива случаи, ти казваш че това не може да стане изобщо.

Поправи ме ако греша.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:Ваксини
« Отговор #174 -: Октомври 22, 2008, 20:38:46 pm »
Цитат
Да, да е ограничен броя - Резултати 1 - 10 от около 33 600 за здравни конспирации.
Тези резултати от гугъл,ако ги прегледаш всичките,а не първите няколко страници ще откриеш доста простотии.Да не говорим колко хора търсят подобно нещо.Всъщност колко от "нормално" мислещите хора като чуят думата конспирация, не затварят страницата веднага или не се отнасят с насмешка към темата?Понеже съм виждал как реагират хората/на живо ще кажеш,че са малко,но имам и наблюдения от  големи,наистина масови форуми/ когато се използв нещо подобно в контекста на разговора.


Цитат
Какви са тези телевизионни кампании, които съветват и призовават хора с различни заболявания, от всяка възрастова група да приемат дадено лекарство?

Ако си гледал малко телевизия щеше да знаеш какви кампании за употребата лекарства има/разбира се, не така както ти го описа/.Човека от клипа който дадох,макар и да иронизира,го прави с неща от реалния живот.Има online stream на USA канали,там можеш да видиш за какво става на въпрос,защото по нашите телевизии нищо не е в сравнение с тях.

 
Цитат
Последният тинейджър UpsideDown намеква за некадърността на лекарите, но сам не се усеща,че се увлича в опетняне на цялото лекарско съсловие, намеквайки за многочисленост от медицинска  некометентност(въпрос на елементарно възпитание), и отклонявайки се от темата "Ваксините". Ваксините не се правят от лекуващите ви лекари, това ясно ли ви е? А дали даден лекар е некадърен - има си комисия, оплачете се, търсете си правата (или те са само на хартия), не стойте само със скръстени ръце и като Бай Ганьо да обиждате, защото не разбирате. Може ли работата на инженер да бъде и моя работа?

Какъв тинейджър? аз още не съм влязъл в пубертета  ;D
Не намеквам за некадърност на лекарите,а на тези които се подвизават като "лични" защото от всичките ми срещи с тях/и не само мои/ те гледат да те претупат набързо и това е/винаги има изключения, разбира се/.Ако си прочел поста ми в другата тема нямам нищо против лекарите,даже точно обратното.Никой не опетнява лекарите,а това с направата на ваксините..  laugh.
Колкото до последното...то коиисия може и да има, и оплаквания има,ама всичко спира до там.
Интересно е как усещаш в какво се увличам и едва ли не какво мисля,но изводите направени от това нямат нищо общо с реалноста.



Цитат
От темата за СПИН към UpsideDown:

Тази тема с многократната употреба на спринцовки е известна на всички, дискутирана е, СЗО са запознати и уж щяха да предприемат мерки,говореха за спринцовки, които няма да възможност да бъдат използвани повторно.След като се използва, тя няма да може да се пълни. Има документални филми. Всичко е заснето.

Е щом е диксутирана и известна на всички,чак и документални филми са направили за това,оттеглям нещата които написах  :D

П.С
При сблъсък на противоположни мнения неможе да се получи само слушане.Възниква спор и при представяне на тезите,доказателствата и т.н на 2-те страни,ако хората са нормални се достига до консенсус/независимо дали ще се вземе едната страна за "правилна" /. В този случай това няма как да стане,поради простата причина,че едната страна си има нейните източници с убеждения и разсъждения почерпени от тях,а другата същото само,че цялата концепция отхвърля голяма част от противоположните.Затова няма да намерите желаната дискусия и "изслушване" тук.











« Последна редакция: Октомври 22, 2008, 20:45:40 pm от UpsideDown »

Неактивен Shin-On

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re:Ваксини
« Отговор #175 -: Октомври 22, 2008, 20:44:59 pm »
от опозицията най-адекватно се държи Alien.

Eon, ти преиначаваш сега - попитах дали сте сектанти, а не, че сте. Това за втори път го повтарям.

Не мога да ти кажа защо са ти изписали лекарства, не знам каква е била диагнозата ти.

UpsideDown - без отговор, ти и нямаш нужда от него по принцип.


Наистина изгубих доста време. Безсмислено беше. Вероятно и вашето изгубих. Нека си спестим мъките. :)


Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Re:Ваксини
« Отговор #176 -: Октомври 22, 2008, 20:53:34 pm »
от опозицията най-адекватно се държи Alien.

Eon, ти преиначаваш сега - попитах дали сте сектанти, а не, че сте. Това за втори път го повтарям.


OK, извинявам се.

Breath

  • Гост
Re:Ваксини
« Отговор #177 -: Октомври 22, 2008, 21:45:26 pm »

Професията ми - за справка ли ви трябва? Философ да кажем. И не намеквайте за нарушаване на конституция, защото аз никъде не давам диагноза, не предписвам лекарства, не казвам коя ваксина е добра и коя лоша. Напротив, тук има хора (дама мисля, която препоръчва и призовава друг да не ваксинира детето си. Този човек няма ли близък лекар и с него да се консултира за рисковете? Точно нейното действие е недопустимо.


И след като ти самият/самата не си лекар как може да ми казваш, че дискусията е излишна, защото видите ли аз нямам медицинско образование? Защо започваш и продължаваш ти дискусията в такъв случай?
Изобщо това за "дебелите книжки" беше доста странно меко казано изказване. Много хора, пишещи в този форум имат образование и професии не по-маловажни от тези на медиците.

Покажи ми точно къде съм написала - Не ваксинирайте детето? В кой точно пост? Изказала съм мнение базирано на това, което съм чела, знам и вярвам, че е така.
Да, имам близки, с които да се консултирам. Дядо - лекар, педиатър, чичо - лекар, хирург, майка ми също е с медицинско образование. Точно поради тази причина питай ме колко ваксини имам поставени аз или сестра ми? Или изобщо дали някой от нашето семейство се ваксинира против грип  например?
 
Това пък за сектантите изобщо няма да го коментирам, какво точно си имал/а предвид и как е казано. Много добре се разбра още първия път в какъв смисъл е казано. Сега започваш да смегчаваш тона малко, какво стана? И наистина бихме ли могли да разберем професията, образованието ти, тези филисофските са ясни, видяхме ги всички.

И още нещо, ако мислиш да се задържаш в този форум искам да ти кажа, че това е последния пост, който пиша в отговор към теб. Достатъчни са ми тези, които са около мен ежедневно, та и тук ли.....

За едно единственно нещо беше прав/а - НЯМА ДАННИ, наистина няма официални данни за уврежданията, които се получават, за смъртните случаи и т.н, и т.н. Всичко се покрива много бързо..

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Ваксини
« Отговор #178 -: Октомври 22, 2008, 22:54:24 pm »
Shin-On,

Не мисля да се извинявам, но ти говоря на "ти", тъй като мисля, че съм един от възрастните в този форум...

Признай си, че Breath те срази отвсякъде с последното си изказване. Самата тя е от семейство на медици. Какво да говорим, кой има по-авторитетно мнение, ти или тя...

И в тази връзка отново намеквам, след коментара ти за основната ти сфера на дейност, че нямаш моралното право да ни съдиш, НАЙ-ВЕЧЕ КАТО ИЗРАЗИТЕЛИ НА СОБСТВЕНИТЕ СИ МНЕНИЯ, ЗАЩОТО НЕ СИ СПЕЦИАЛСТ МЕДИК-ПРАКТИК. :-X Пък и да си медик, кое ти дава право да съдиш изразяващите свободни мнения. Пък и може да има по-прост метод, с който да приключиш въпроса. Направи така, както направи Елтимир. Той каза, каквото имаше да казва, направи няколко неоснователни обвинения към форума /и най-вече към администраторите/ и "си дигна шапката". Ако не си съгласен с тук обсъжданите мнения, твое право е да кажеш, каквото мислиш без заобикалки и да постъпиш като него. Но ти не го правиш, което значи, че в теб има съмнение в мислите ти. Не скъпи, продължаването на присъствието ти доказва само едно. А именно: ПЪРВО, ако си философ разсъжденията ти са напълно адекватни на присъстващата догматичност и тенденциозност, на ширещият се модел на непогрешимост и претенция за достигната върховост на истината в цялото ни общество, което не зачита РАЗЛИЧНОТО МНЕНИЕ /придържаността ти към този тип мислене, автоматично изключва понятието "философ" от същността ти, защото философите не мислят както е общоприето/; ВТОРО, тъкмо заради ПЪРВОТО, защото много добре знаеш като философ, че първото е практически невъзможно, ти изпитваш дълбоки съмнения в заобикалящият те свят И ТЪРСИШ РАЗЛИЧНОТО; ТРЕТО, усещаш, че си нужен на този форум и има какво да научиш от него /затова е прав Хендъла, като те моли да останеш, така и ентусиастите на форума могат да "тренират" мисленето си в откриване на слабите места на човешката цивилизация/; и ЧЕТВЪРТО, с третото допринасяме за развитието на човешкото мислене и се развиваме, а ти искаш или да преодолееш съмненията в мислите си, или да се промениш коренно /второто е за предпочитане, защото догматици дал Бог много, хора със свободно мислене не. Ти от кои, в крайна сметка, искаш да си ;)?/, но просто не си сигурен, какво искаш.

И ако си наистина философ, дръж се философски, НЕ СЪДИ! Гледай истински/философски на нещата и си отвори очите! В този форум са описани много от грешките на човечеството!

Напоследък, от многото разправии, позабравихме главната тема. Не мислите ли?

« Последна редакция: Октомври 22, 2008, 22:58:09 pm от SMSI-H »

Неактивен Цветове

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Ваксини
« Отговор #179 -: Октомври 23, 2008, 10:22:59 am »
Първо те плаши със смърт!
После ти показва "спасението" за да я избегнеш!
Статия обработваща в "правилна" посока съзнанието!:

"ГРИП С ПНЕВМОНИЯ УБИВА 2000 БЪЛГАРИ"
Петя Дикова
Над 2 000 жертви годишно взима грипният вирус у нас, предупреди за DeltaNews епидемиологът Ангел Кунчев.

Закъснялото лечение или липсата на такова води до много тежки последици за организма, което нерядко води до фатален край. Между 250 000 и 500 000 са повалените в световен мащаб.Най-често грипът убива възрастни хора над 65 години, но не липсват случаи и на по-млади млади жертви. „Самолечението е много погрешен подход“, каза още д-р Кунчев. Той добави, че дори силните антивирусни препарати спират да действат след 48-мия час на разболяването. Пневмонии, бронхити и ларингити са сред най-честите и понякога смъртоносни усложнения. В по-редки случаи се стига до менингит или миокардит.

Спасение

„Все още българите гледат с недоверие към ваксините, но именно те са спасението“, уточни специалистът. Освен обичайните за всяка зима противогрипни имунизации, лекарят препоръча за по-възрастните и пневмококова ваксина, която също да ги пази от опасни усложнения. „Разбира се, гледайте да избягвате контакта с болни“, припомни Ангел Кунчев.


Грижа

25 000 безплатни ваксини отпуска тази година здравното министерство. Те ще идат при възрастните в социалните домове и при служителите в Спешна помощ. Причината е, че миналата есен едва 347 000 българи се имунизираха срещу грип. В същото време в станата ни живеят близо 2 млн пенсионери над 60 години.

http://www.deltanews.bg/irj/portal/anonymous?NavigationTarget=navurl://ddc02483e599c1618fedc88564c9d6d6&aid=5120&c=495

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27