Автор Тема: Ваксини  (Прочетена 470446 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Ваксини
« Отговор #195 -: Октомври 24, 2008, 13:44:22 pm »
Не знам ама, аз зацепих, че човека се шегува, като каза че е философ:)))
Ако беше такъв, щеше да е във Форум 2 - форумът на Посветените:)
Наистина много лично го приемате:) Предпочитам да сме Отворено общество, а не Затворена секта ( дори човека пита дали не сме такива:)))
Децата умират от друго...забравят ги в чанти, раждат ги в кенефи, бият ги до смърт....

In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Shin-On

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re:Ваксини
« Отговор #196 -: Октомври 24, 2008, 13:56:23 pm »
Цитат
За хепатит Б, например, защо да се ваксинира едно обикновено дете? Това е болест при травеститите и наркоманите, откъде ще я хване? Да не говорим, че в самата ваксина има един куп атипични за човешкото тяло боклуци, от които можеш да се разболееш от 10 различни болести. Каква е файдата да те излекуват от едно, като ще ти докара няколко други?

Защото,новороденото бебе може да се зарази от инжекции, може да се наложи преливане на кръв, системи, майката може да е била заразена и бебето се ражда с хроничен хепатит Б. Има остър и хроничен хепатит Б.

Разбира се, че има риск, но за тази ваксина са категорични, че е безопасна, страничните ефекти са рядкост.

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Re:Ваксини
« Отговор #197 -: Октомври 24, 2008, 14:19:04 pm »
Защото,новороденото бебе може да се зарази от инжекции, може да се наложи преливане на кръв, системи, майката може да е била заразена и бебето се ражда с хроничен хепатит Б. Има остър и хроничен хепатит Б.

Разбира се, че има риск, но за тази ваксина са категорични, че е безопасна, страничните ефекти са рядкост.

Като диабет например!
Е,нали кръвта я изследват???Системите и иглите нали са за индивидуална употреба,или?
Бебето може да стане носител на хеп.Б,но това изобщо не означава,че ще развие болестта,нито то,нито друг носител!
Или имаш сериозни пропуски по темата,или нарочно влизаш тук с цел да заблуждаваш.
« Последна редакция: Октомври 24, 2008, 14:28:04 pm от Тук и сега »

Неактивен Shin-On

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re:Ваксини
« Отговор #198 -: Октомври 24, 2008, 14:41:02 pm »
А нали е възможно да се допусне грешка? Дори и машините допускат.

Ваксината срещу хепатит Б се бие и за да се предпазят децата от тежки чернодробни заболявания, тази ваксина ги предпазва.Сексуалната култура е достатъчно ниска и възрастовата граница е паднала, което е още един от факторите, понеже се предава и по полов път. Сега ще ви дам няколко сценария, а вие си го сглобете:

-кървящи венци
-небрежно убождане
-партньор, който не подозира, че е заразен
-рани и т.н.

Сега си помислете, че не всеки може да разбере, че се е разболял и чрез раничка (детето хапе, играе си, смуче)да го зарази .Вариантите са много, просто е необходима повече фантазии, за да "разиграете" сценариите.


Неактивен Shin-On

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re:Ваксини
« Отговор #199 -: Октомври 24, 2008, 14:44:09 pm »
Цитат
Или имаш сериозни пропуски по темата,или нарочно влизаш тук с цел да заблуждаваш.

Отново параноиите си пробиха път и мисля, че търпението ми вече се изчерпа. Фантазирайте, явно ви се отдава добре.

Дотук бях с отговорите, явно любезността не ви е първа сила!

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Re:Ваксини
« Отговор #200 -: Октомври 24, 2008, 16:43:31 pm »
Ваксината срещу хепатит Б се бие и за да се предпазят децата от тежки чернодробни заболявания, тази ваксина ги предпазва.Сексуалната култура е достатъчно ниска и възрастовата граница е паднала, което е още един от факторите, понеже се предава и по полов път. Сега ще ви дам няколко сценария, а вие си го сглобете:

-кървящи венци
-небрежно убождане
-партньор, който не подозира, че е заразен
-рани и т.н.

Ваксината хеп.Б се бие на новородени.Те доколкото ми е известно се хранят с кърма,или АМ,a не с алкохол. Или може би да ги предпазим от вредата,която ще им нанесат антибиотиците,които се изписват с лека ръка? За каква сексуална култура говорим при бебетата?
Възможните сценарии....Що за небивалици?Не знам кой го гони параноята.

.Вариантите са много, просто е необходима повече фантазии, за да "разиграете" сценариите.

Отново параноиите си пробиха път и мисля, че търпението ми вече се изчерпа. Фантазирайте, явно ви се отдава добре.

Дотук бях с отговорите, явно любезността не ви е първа сила!

Радвам се,че беше дотук с отговорите. ;)


Breath

  • Гост
Re:Ваксини
« Отговор #201 -: Октомври 24, 2008, 17:12:06 pm »
Breath,

Прекрасна компилация от извадки! Имаш оценка шестица! А сега си дай бележника... :D :D :D

"6"... и следва подпис на даскала...

И какъв е извода? Всяка сутрин си пийте кафето или чая с мед /по възможност незахарен или фруктозен, тоест купен от магазина/. Който не вярва, че кафето е по вкусно с мед, да опита.

Да видим как ще завърша годината  :D
Макар че компилацията не е моя, копирах ги някъде от интернет и вече не помня иначе щях да дам източника, и на мен ми хареса много ( ама сега даскала да не ми намали оценката за преписване?)

Аз лично вярвам, че е по-вкусно кафето с мед, защото съм опитвала ама като си нямам пчелички си го купувам от магазина.  :)

Breath

  • Гост
Re:Ваксини
« Отговор #202 -: Октомври 24, 2008, 17:30:19 pm »
Относно т.н."жива ваксина". Защо е сменена? Защото е имало много деца с увреждания и смъртни случаи ( 1995, 1996г ), и естественно скандал няма, всичко е потулено. За подобни неща не могат да се приведат официални доказателства и документи. Могат да бъдат прочетени от тези, които се интересуват във форумите за деца с увреждания, във форумите за раждане и майчинство, в които много родители споделят какво им се е случило и как лекарите освен на 4 очи не обяснявали по друг начин нищо. А пострадали от това родители следят много стриктно броя на появяващите се следващи случаи.

"Живата" ваксината е сменена по-късно с алтернативна такава, инактивирана или "убита". Което разбира се не се спазва и до ден днешен, в Пловдив се поставят "живи" ваксини през 2007г. Няма да се учудя ако още е така и не само там :

 
Слагат ваксини, които не отговарят на Имунизационния календар

Общопрактикуващите лекари от Пловдив масово поставят живи полиомиелитни ваксини срещу детски паралич, вместо инактивирани или по-популярни като "убити" ваксини, което е абсолютно нарушение на Имунизационния календар на Република България.

РИОКОЗ не разполага с изрично посочените в наредбата препарати и дава на джипитата от старите живи ваксини, които от години са забранени за употреба в Европа заради високата степен на риск за увреждания на децата.

Цялата статия може да прочетете на този адрес: http://news.plovdiv24.com/23502.html

---------

В България се използват и полуживи ваксини, които трябваше да отпаднат през тази година. Не съм се интересувала и не знам дали са ги махнали. Но е факт, че всички тези ваксини са забранени и не се поставят на деца в много европейски страни, да не говорим, че в повечето страни родителите не са преследвани по никакъв начин от закон или нещо подобно ако откажат да ваксинират детето си. При нас родителите, които не искат ваксинации плащат на джипито да ги запише като ваксинирани.

Цитат
Никъде , по никакъв начин и никой не е доказал категорично , че ваксините предпазват от болести!
 Хигиената на живот и бита на хората се е променял през вековете. Имунната система на популацията е еволюирала.
Имам 10 години стаж като рехабилитатор. Работила съм само с деца с увреждания. Повярвайте ми виждала съм големи поразии от ваксини /специално полиомиелитни/ . Лекарят с който работихме , не желаеше да ваксинира децата си.
 Отделно съм наблюдавала ,че противогрипната ваксина , по никакъв начин не предпазва от грип. Дори обратното.
Имунната система е много финна структура , грубата намеса в нея с полужива или мъртва ваксина , я прави уязвима ,ако не към същото заболяване ,то към други.
Мога да цитирам подобни случаи с които съм се сблъсквала , но е излишно.

Не твърдя с категоричност ,че не бива да се поставят ваксини .
Просто за себе си , съм убедена , че не само са излишни ,но и опасни. Това е моята позиция.
Системата по здравеопазване се е обвързала с големи фармацефтични компании заради финансови интереси. Тези ваксини са скъпи.
Факт е , че много от тях вече не са задължителни в редица европейски държави.
 Ваксинирането там е въпрос на избор.
 Но не и в България.
Смятам , че ще бъде справедливо , ако оставят избора за това в ръцете на родителите.
Някакси ,варварско ми се струва да имунизират новородено, 24 ч след появата му на белия свят!

И още много, много подобни мнения и не само на този адрес.
http://www.zachatie.org




Breath

  • Гост
Re:Ваксини
« Отговор #203 -: Октомври 24, 2008, 17:45:03 pm »
Нещо за ваксината за хепатит В, свързано е със СПИН-а и разпространението му в САЩ.

Всички знаем версията за СПИН за зелената маймуна в Централна Африка, ухапала местния туземец. Интересното е, че същите тези светила, които излизат на преден план с тази умопомрачаваща медицинска теория, впоследствие откриват и доказват, че едно, че вируса на СПИН не се среща при маймуните, и второ, че генетически е невъзможно пренасянето на вируса от маймуна върху човек по естествен път. И друго, болестта се появява едновременно в 4 държави. Значи това прави 4-ри маймуни ухапали 4-ма туземци по едно и също време. Както и да е......

До 1978г. този вирус не е съществувал в САЩ, до момента, когато се въвежда ВАКСИНАТА за Хепатит В.

"Центърът за контролиране на болестите" съобщава през 1981г., че 4% от всички, получили противохепатитна ваксина са инфектирани със СПИН.
През 1984г. те са вече 60%. Оттам нататък центърът отказва коментар. Защо ли?

От горното за мен лично ( това е лично мнение и не го налагам на никой ) става ясно, че вируса не идва в САЩ от Африка и маймуните, а се разпространява чрез противохепатитна ваксина.

Тук съм се подготвила с източници, че много ми работи въображението и може някой да си помисли, че си ги съчинявам тези неща вечер преди лягане. Който се интересува да го потърси и да чете: " Heаlth Freedman News, September 1987, vol.2"


Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 570
    • Сериалът Heroes
Re:Ваксини
« Отговор #204 -: Октомври 25, 2008, 00:57:25 am »
Ваксина срещу хепатит В. Задължителна за България и се поставя още до 24-ия час след
раждането. Втората инжекция е на 1-вия месец, а третата - на 6-ия. От януари 2001 г. се въведена задължителна имунизация срещу хепатит В за децата до 18 г., родени преди 1992 г.
Първото нещо, което трябва да знаете във връзка с хепатит В, е, че това заболяване е характерно
за наркомани (използват общи спринцовки за интравенозно инжектиране на дрога), за хора, водещи
разпуснат сексуален живот с честа смяна на партньорите, хомо- или хетеросексуални, и при такива, при
които често се прави хемотрансфузия (преливане на кръв), като на риск е изложен и медицинският
персонал, обслужващ тези групи. Но аз искам да ви попитам: вие към коя от тях бихте причислили
своето новородено бебе?
Според "Гайд ту клиникъл привентив сървисиз" между 60 и 80% от наркоманите имат
серологични данни за хепатит Б инфекция, но тя не е проявена.
Според д-р Робърт Менделсон поне две трети от лекарите, подлежащи на тази имунизация,
отказват да се ваксинират. (Появяването на СПИН в САЩ се свързва от някои учени именно с
ваксината срещу хепатит В.)
Само за периода от 1 ноември 1990 г. до 31юли 1992 г. в САЩ има официално докладвани 4227
случая на странични реакции след слагането на ваксината. От тях 383 са определени като сериозни, а
57 като животозастрашаващи. На 241 души се е наложило да бъдат хоспитализирани, 108 са получили
трайни увреждания, а 17 са починали. В 45 случая е последвало опадване на косата. И въпреки това
СDС, АМА, СЗО и други "здравни" и „медицински” организации поддържат включването на ваксината
хепатит В като задължителна в детския имунизационен календар. Понастоящем в 42 щата в САЩ я
изискват, за да приемат детето в училище, а много предприятия и институти да вземат възрастни хора
на работа, ако не са си я направили.
За целия период от 1990 до 2000 г. са съобщени на VAERS повече от 16 000 хоспитализации,
увреждания и смъртни случаи след поставянето на ваксина срещу хепатит В!
Самото заболяване няма алопатично лечение (освен симптоматично въздействие) и се оставя на
естествения си ход, като спазването на определена диета е най-важният фактор за оздравяването.
Според известния учебник на Харисън "Принципи на вътрешната медицина" 95% от прекаралите го се
възстановяват напълно, а имунитетът е пожизнен. При много хора се установява т. нар. австралийски
антиген, разположен по повърхността на вируса, "предизвикващ" заболяването, но те никога не помнят
да са проявявали симптоми на хепатит.
Случаите на хепатит в детска възраст представляват само от 1 до 3% от общия брой заболели. В
развитите държави честотата на заболяването е ниска, но не е така в страните от третия свят, като това
отново е свързано с хигиената и начина на живот.
През 1991 г. в САЩ е имало 18 003 случая на хепатит В за население от 248 млн. души. През
1996 г. - 10 637, като от тях само 279 са при деца под 14 г. Но според NVIC, за да оправдае
ваксинационната си политика и кампании, СDС представя силно завишени и манипулативни данни на
хронично болните и новозаразените, без изобщо да цитира източниците, от които ги е получил.
Подобна тактика се използва и от някои фармацевтични фирми в диплянките, приложени към
ваксината. Отново целта е да се всява страх, за да се накарат хората да се ваксинират!
През 1986 г. FDA дава лиценз на „Мерк енд Ко." за производство на първата рекомбинантна
(генно манипулирана) ваксина срещу хепатит В, която да замени старата, получавана от кръв от
хронични носители на вируса. С вкарването в човешкия организъм на тази ваксина, която се култивира
в яйчници на китайски хамстери, има възможност за внасяне на чужд генетичен материал. На самите
указания към ваксината от 1996 г. насам пише, че "не се знае дали (ваксината) причинява увреждане на
плода, когато е сложена на бременна жена и дали може да засегне репродуктивните възможности",
както и "не се знае дали ваксината се излъчва в млякото на кърмачките". Както всички други ваксини,
така и тази стимулира създаването само на временен и несигурен имунитет. Освен това тя никога не е
била изследвана за безопасност в дългосрочен план, защото FDA не го изисква.
От установените досега странични ефекти става ясно, че ваксината срещу хепатит В може да
предизвика демиелинизиращи процеси в нервната система и свързани с това заболявания, Гилен-Баре
синдром, смърт, включително и СВДС. През 1996 г. д-р Бъртън Вайсбрън, специалист по инфекциозни
болести и клетъчна биология, който е един от основателите на Американското дружество по
инфекциозни болести, пише в "Уискънсин медикъл джърнъл", че "има все повече съобщения в медицинската литература за демиелинизиращи заболявания, настъпващи след като индивидът е
получил ваксина срещу хепатит В". Той предупреждава, че създадената с помощта на генното
инженерство ваксина съдържа такава последователност от полипептиди, каквато се среща в човешката
нервна тъкан, например миелина, и чрез механизъм, наречен молекулярна мимикрия, тези полипептиди
могат да действат като автоантигени, стимулиращи развитието на автоимунен демиелинизиращ процес,
какъвто е например мултиплената склероза.
Канадският лекар Байрън Хайд, международно признат авторитет по миалгичен
енцефаломиелит, известен още като синдром на хроничната умора, заявява през 1997 г. на една
конференция, свързана с предизвиканите от ваксинациите хронични заболявания, че е събрал данни от
повече от 200 случая на сериозни имунологични и неврологични заболявания, възникнали след
имунизация за хепатит В. Според него: "...част от проблема е, че самите фармацевтични компании и
правителствата казват: „Ето, вземете това хапче, то е безопасно, то е чудесно нещо, не носи рискове и
проблеми”, а лекарите... действително са повярвали в тази опасна философия..."
« Последна редакция: Октомври 25, 2008, 01:01:32 am от jediguardian »

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 570
    • Сериалът Heroes
Re:Ваксини
« Отговор #205 -: Октомври 25, 2008, 01:00:08 am »
Ето част от свидетелските показания на Барбара Лоу Фишер, президент на NVIC, пред Съвета за
обществено здраве в Спрингфийлд на 28 март 1998 г.: "Едно 6-годишно момиче на име Кетрин сега
лежи в леглото си в Скууки, Илиноис, и не може да повдигне главата си от възглавницата или да отиде
до тоалетната. Само допреди 13 седмици Кетрин с неизчерпаема енергия се пързаляше с кънки на лед и
мечтаеше да отиде на олимпиада. Майка й не искаше да й се слага ваксина срещу хепатит В, но
нейният педиатър й казал, че това е политически въпрос като СПИН и скоро Американската академия
по педиатрия ще направи тази имунизация задължителна. На Кетрин й сложили инжекцията и сега тя
може би повече никога няма да може да кара зимни кънки. Къде е нейното право на информирано
съгласие? И къде ще бъдат лекарите от щатското здравно министерство, СDС и ААР, когато майка й я
носи нагоре по стълбите към банята? И ще плати ли щатът Илиноис сумите, свързани с лечението й,
когато й изтече застраховката, и ако Министерството на правосъдието постанови да не й се изплаща
компенсация?"
Проф. Вони Дънбар, учен с 25-годишен стаж в областта на ваксините, представя на същото
слушане в Спрингфийлд случаите на асистентката, работила с него, и на своя брат, получили
увреждания в резултат на ваксинация срещу хепатит В. "Преди три години брат ми, който е геолог,
агроном и има четири научни звания, дойде да работи при мен в “Бейлър Колидж ъф медисин” върху
един общ проект в областта на молекулярното генно инженерство... Беше му поставено изискване да си
направи имунизация срещу хепатит В. От 24-ия час до четвъртия ден след поставянето на ваксината
той имаше температура и се чувстваше силно отпаднал. От две до четири седмици след имунизацията
се проявиха цял куп симптоми и 15 лекари заявиха, че това са странични ефекти от тази ваксина. От
името на щата Тексас дори му беше изплатена компенсация от 300 000 USD, колкото бяха
медицинските разходи, свързани с лечението му.
Почти по същото време при мен в лабораторията дойде да работи за през лятото една 21-
годишна студентка по медицина. Тя също трябваше да си направи ваксина срещу хепатит В. След
първата инжекция вдигна температура и се почувства отпаднала. Три седмици след втората инжекция
тя загуби зрението на едното си око, което се възвърна частично след 6 месеца. Тя не искаше да си
слага третата доза и затова проведе разговор с нейния лекар, но той й казал, че тази ваксина е най-
безопасната (?!) и няма никакъв проблем. След третата инжекция се наложи да бъде приета в болница
за два месеца поради сериозните усложнения, които настъпиха и изгуби напълно зрението на окото си."
Д-р Дънбар заявил на слушането, че през последните З години, докато е събирал данни,
свързани с ваксината срещу хепатит В, към него са се обръщали стотици лекари и пациенти от целия
свят, които са му съобщавали за различни странични ефекти и сериозни автоимунни и неврологични
усложнения в резултат на имунизацията в напълно здрави преди това деца и възрастни: много силни
обриви, треска, болки в ставите, хронична умора, загуба на зрение, отслабване на паметта, мултиплена
склероза и други неврологични проблеми, симптоми, подобни на тези, които се срещат при колагенози
и др.
През 1998 г. френски адвокати са завели съдебно дело срещу френското правителство от името
на 15 000 граждани на страната с обвинението, че "е омаловажило рисковете, свързани с ваксината, и преувеличило ползите за обикновения човек". Междувременно един френски лекар е събрал данни за
над 600 души със сериозни имунологични и неврологични увреждания, настъпили след поставянето на
ваксина срещу хепатит В, като много симптоми напомнят на тези при мултиплена склероза.
Ето какво казва през май 1999 г. Барбара Лоу Фишер на слушане пред подкомитета по
правителствени реформи за правосъдието, лекарствената политика и човешките ресурси с тема
"Ваксината срещу хепатит В": "В NVIC са получени досега стотици съобщения за увреждания и смърт
след поставяне на ваксина срещу хепатит В... Имаме съобщения за чернодробен рак, развиващ се при
малки деца след имунизация срещу хепатит В. Има семейства, в които двама и дори трима члена са
получили трайни увреждания след ваксинирането. Трагичното е, че при новородените и бебетата под 2-
месечна възраст страничната реакция може да завърши със смърт.. Семействата, чиито деца са
увредени от ваксини, се опитват да се справят с мисълта, че са направили правилния избор. Те са
направили това, което са им казвали официалните здравни власти и лекарите. Повечето от тези деца са
били много умни и напълно здрави до момента на поставянето на ваксината... В някои случаи
родителите са били принудени да сложат (на детето) поредната доза, независимо че вече е имало
сериозна реакция от предишната... Ние имаме съобщения от толкова много хора, които са били
принуждавани и заплашвани да продължат с имунизирането докрай, независимо че са получавали
треска, кожни обриви по цялото тяло, силни ставни болки, неврологични симптоми и признаци,
подсказващи за развитието на автоимунен процес."
Хипотезата за демиелинизацията на централната нервна система след поставянето на тази
ваксина се подкрепя и от статията на четирима учени, озаглавена "Загуба на зрение и еозинофилия след
приложение на рекомбинантна ваксина срещу хепатит В", публикувана в италианското издание на
"Лансет" от април 1994 г. Изследвани са 30 пациенти, при които са настъпили гърчове, висока
температура или разстройство непосредствено след имунизацията. Установено е било наличието на
определени антигени, показващи възможната автоимунна база за възникване на процеса на
демиелинизация.

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 570
    • Сериалът Heroes
Re:Ваксини
« Отговор #206 -: Октомври 25, 2008, 01:01:02 am »
Ето някои цитати от писмото на Пати Уайт, писано от името на група медицински сестри от Мисури до слушане на специална подкомисия на американския конгрес на 18 май 1999 г. по въпроса за ваксината срещу хепатит В:
 "Ние непрекъснато виждаме все повече и повече засегнати деца в училищата и сме много загрижени, защото огромната част от тези увреждания може би се дължат на въздействието на ваксината срещу хепатит В върху нервната и имунната система на новороденото... За последните три или четири години забелязахме значително увеличение на броя на децата, които влизат в училище с разстройства на развитието, неспособност за учене, намален обем на вниманието и/или сериозни хронични заболявания като диабет, астма или припадъци. Всяка следваща година положението е по-лошо, отколкото предходната. Има само една обща нишка, която свързва тези деца с подобни проблеми: те са получили новата опитна ваксина срещу хепатит като новородени в началото на 90-те... СDС и FDA нямат никаква представа за това какви биха могли да бъдат дълготрайните ефекти на тази ваксина върху развиващата се нервна и имунна система на новороденото. Те само отричат връзката между уврежданията и сложената само няколко часа след раждането ваксина срещу хепатит В. СDС признава, че няма никакви изследвания по въпроса и заявява, че дори не се знае колко време ще действа ваксината.
През 1950 г. (преди започването на масовите имунизации) САЩ е била на трето място в света по най-ниска детска смъртност. Днес е на 24-о.
Основните класове са пълни с деца, при които има симптоми на неврологични и/или
имунологични увреждания: епилепсия, гърчове, различни видове парализа, аутизъм, забавено развитие, ювенилен диабет, астма, проблеми със зрението, загуба на слуха и най-различни поведенчески проблеми... Нашите районни училищни здравни статистики погазват, че поне 20% от децата ни имат значителни неврологични увреждания и/или хронични заболявания...
Ние вярваме, че ваксината срещу хепатит В е насилие над развиващата се имунна и нервна система на новороденото. Предполага се, че ваксините трябва да ни направят по-здрави, но аз в 25-годишната си практика на медицинска сестра никога досега не съм виждала толкова много болни деца.
Нещо много, много лошо става със синовете и дъщерите ни. Статистическите данни погазват за 4 години увеличение с 300% на децата, които ежедневно идват за здравни консултации при нас...
Преживяването, което имах с моята дъщеря след ваксинацията й срещу хепатит В, ме направи много по-отворена към информацията, която получавахме от пациенти, учители и други сестри. Трябваше аз сама, лично да направя проучване, за да установя, че съм прилагала и подкрепяла линия на действие, която всъщност повече е увреждала децата, отколкото да им помага. Аз прекарах безброй часове в четене на книги, свидетелски показания при слушания, научни доклади, статии в медицински списания и интернет-сайтове от целия свят. Не стигнах леко до това решение, уверявам ви. Двадесет и пет години пълно доверие в нещо не се отхвърля толкова лесно.
През тези години аз бях изричала хиляди пъти добре репетирания рефрен “Проявете разум и мъдрост, имунизирайте”, и бях успокоявала безброй родители, че те вземат правилното решение, като ваксинират децата си... дори когато идваха при мен със сериозни съмнения и резерви. Сега ще трябва да живея с това.
Сега ние сме изправени пред морална дилема: дали да защитим “свещената крава на
конвенционалната имунизационна философия”, или да говорим ясно и без колебание и да отстояваме смело здравето и благополучието на невинните деца..."



От книгата на Гълъбов са цитатите.
« Последна редакция: Октомври 25, 2008, 10:09:48 am от Mirotvorec »

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Re:Ваксини
« Отговор #207 -: Октомври 25, 2008, 13:05:43 pm »
Д-p Александр Коток, хомеопат: Хомеопатията не подкрепя използването на ваксини

Александр Коток е лекар хомеопат, завършил е Московския медицински институт "И. М. Сеченов". Доктор е по философия на Еврейския университет в Йерусалим. Членува в Европейската асоциация по история на медицината от 1998 г. Автор на много публикации в научни списания и сборници в Англия, Германия, Холандия, Индия, Русия, Украйна. В България е от две години, във Варна има кабинет.


- Г-н Коток, защо хомеопатите са против имунизациите?
- Уникалността на ваксините се състои в това, че те подлагат на опасност здрави хора и нямат за цел да подобрят състоянието им. Никой не гарантира, че ваксината няма да стане причина за пожизнена инвалидност и дори смърт. Никакви сериозни изследвания не се изискват, за бъде лицензи-рана поредната ваксина и да стане задължителна за ползване от милиони деца. Тя притежава "презумпция за невинност" дотогава, докато не бъде доказана вредата й. Това е точна илюстрация на двойния стандарт. Например, ваксината MMR (тройната детска ваксина), за която родители твърдят, че вследствие на нея децата им са заболели от аутизъм. Медицинските власти заявяват, че тя е безопасна, защото не е доказана връзката й с аутизма. Защо обаче, когато се появи "лудата крава"и теорията за тази болест бе само хипотеза, масово започнаха да се унищожават болните животни? Кой е доказал връзката между заболяването на животното и на човека? При това ваксините не се проверяват нито за канцерогени, нито за мутагенни ефекти.


- Предизвикват ли ваксините срив в имунната система на децата?
- Когато ваксината се лицензира, тя става приложима за всички деца, без да се прави разлика при съпътстващи болести, генетични особености на детето и други важни фактори. Утвърждава се философията, че с много ваксини трябва да се създаде т. нар. колективен имунитет. Те ускоряват като катализатор процеса на "изразходване" на лимфоцитите, изкуствено привеждайки организма на човека към преждевременно стареене. Оттук идат и старческите болести у младежите. Например, ваксинирането на момичета като малки ги лишава от възможността да придобият пожизнен имунитет към инфекциозни болести, които могат да предадат чрез кърмата или плацентата на бъдещето си дете. Така бебето не получава майчините антитела и се оказва незащитено срещу болестите в най-ранна детска възраст - простуда, заушка, морбили и т.н. Ако вие оставите детето напълно изолирано в продължение на 6 г. и после го пуснете при другите деца, то ще боледува години наред - защото не е получило "своята порция" болести. Няма друг способ на обучение на имунитета, освен болестта.
Стремително растящата заболеваемост от астма и алергиите са доказателство за това как природата реагира на безотговорното вмешателство на човека в законите й. Американският изследовател Харис Култер написа книга, в която разкри, че растящото число на престъпления, хиперактивност, и неспособност за обучение, поради проблеми с разконцентрацията на вниманието, може да имат връзка с възпаление на главния мозък, предизвикано от ваксини. Дори се посочва за пример ваксината против коклюш.


- Може ли самата ваксина да е по-вредна от болестта, срещу която се поставя?
- Ние точно това считаме. Например тетанусът е много опасна болест, но много рядко срещана. Мисля, че рискът от поставяне на ваксина против тетанус не е оправдан. Същото е с такива болести като рубеолата и заушката, с новата ваксина против дребната шарка.


- Световната здравна организация е авторитетна институция и непрекъснато алармира да се правят ваксини срещу грип и детски паралич. Какъв е Вашият коментар?
- До края на 19 в. за детски паралич въобще не се е знаело. И изведнъж - като отникъде, се появява епидемия от детски паралич. На основата на моите изследвания считам, че тя се провокира от изключително големия брой имунизации. Съществуват два вида полиоваксини - мъртва и жива.
Втората съдържа жив вирус и може да предизвика паралич у детето. В Русия ежегодно се регистрират от 8 до 12 случая на изкуствено заболяване от полиомиелит, а случаи на естествена зараза (непредизвикана от ваксина) в света от 1998 г. насам въобще няма. Децата, заболели от полиомиелит, остават пожизнени инвалиди. Другият тип ваксина е мъртвата. В развитите страни първите три ваксини на детето задължително са "убити". В България и Русия обаче тази ваксина не се използва, защото е изключително скъпа. Що се отнася до ваксините против грип, усложненията не щадят никого. Според проведено в Канада изследване, у 89 на сто от ваксинираните против грип са се проявили някакви реакции - възпаление, отоци и т.н., а у 49% са възникнали системни усложнения - отпадналост, треска, главоболие, възпаление на шийните лимфни възли, безсъние...


- Каква е причината задължителните у нас ваксини против морбили и заушка да предизвикват аутизъм?
- Аутизмът е практически непознат в света до края на 1940 г., когато започват масовите ваксинации против дифеерит и тетанус, а по-късно и срещу коклюш. И ако преди се е говорело, че детето се е родило аутист, сега преобладава т.нар. регресивен аутизъм. Това означава, че детето се ражда съвършено здраво и прекрасно се развива до 12-18 месеца, после внезапно губи социалните си навици (престава да говори, не влиза в контакт, затваря се в своя свят, губи способност да изразява емоции), Аутизмът е страшна болест. Имаше един американски филм с Дъстин Хофман. Там ставаше дума за нетипичен аутизъм. Момчето беше странно, но голям математик. Това е изключително рядък случай, в който човекът има някакво компенсаторно развитие. Много по-често обаче аутистите са дълбоки инвалиди. Ваксините са паница, от която се хранят производители, чиновници, разпространители, лекари, които получават процент от по-големия брой имунизации. Не е тайна, че в САЩ и Англия лекарите вземат процент от тези сделки. Вълнуват ли се компаниите за здравето на децата? Не. Те се вълнуват от това да спечелят повече пари. Това е настоящата мафия.

- Какво предлагат хо-меопатите вместо ваксинация, за да се предпазят децата от инфекциозни болести?
- Хомеопатията е особена област на медицината, при която подходите са съвсем различни - към болестта, към лечението й. Що се отнася до лечението на усложненията, хомеопатията разполага с богат арсенал, с който може да помогне. Няма универсални препарати, но ние можем да дадем различно лекарство, в зависимост от това какви са последствията от ваксината.

http://www.slkbg.com/serv/Document?Action=show&OrderBy=CreationTime&Order=DESC&DocID=483459548

Надявам се скоро да можем да четем книгата на Коток"Ваксините-въпроси и отговори за мислещи родители":
http://www.chitanka.info/lib/work/limit=10/offset=130

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 658
  • WATCHER
Re:Ваксини
« Отговор #208 -: Октомври 25, 2008, 21:38:46 pm »
Още един интересен повод зашо трябва да откажете "задължителна ваксина"  ;)

25 октомври 2008 / News.dir.bg

Двама студенти по медицина са били задържани в Пазарджик за изнудване на млада жена и нейното семейство.
Измамната схема се разиграла преди дни, когато на вратата на жилището на 21-годишна жена от града се позвънило, съобщи Дарик.
Мъж, представящ се за лекар я информирал, че трябва да се подложи на задължителна безплатна имунизация. Жената се съгласила и поканила мнимия доктор в апартамента, където била извършена имунизацията. Малко по-късно на мобилния телефон на майката на младата жена, били получени смс-и с информация, че на дъщеря и е инжектирана отрова и ако желае да получи противоотрова и да я спаси трябва да закупи няколко “златни кода” на стойност 200 000 лева.
Пред вратата на жилището било открито и писмо с подборни указания за закупуването на т. нар. “кодовете”. Семейството и техни близки потърсили за съдействие полицията. На потърпевшата са били направени пълни медицински изследвания. Оказало се, че все пак момичето е инжектирано с физиологичен разтвор, съобщи bTV.
Задържани за 24 часа в ареста са 24-годишен мъж от пазарджишкото село Ивайло и неговият 23-годишен колега от Стара Загора. И двамата са студенти по медицина в Пловдив, а единият от тях е бил много близък на семейството. Районната прокуратура в областния град е удължила срока на задържането със 72 часа и се очаква да бъде поискана постоянна мярка "задържане под стража" за двамата рекетьори, заяви говорителят на Областната полиция в Пазарджик Мирослав Стоянов, цитиран от bTV.


Тук по-скоро става въпрос за манталитет! Но и е показателно доколко е "зомбирано" обществото да не подлага на съмнение информацията когато му се каже че нещо е "задължително"! Ако пък нещата се развиваха на територията на болнично заведение съм сигурен че успеха на "измамниците" би бил и още по-добър от гледна точка на "съгласните да се ваксинират задължително".

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
    • Music of the world
Re:Ваксини
« Отговор #209 -: Октомври 26, 2008, 08:22:32 am »
И друго интересно нещо прави впечатление, просто зомбираността е наистина на много нива. Едното ниво в случая е очевидно - това, което ти споменаваш, но има и още - забележи сумата, която студентът е поискал. Е колко трябва да си зомбиран от алчност, че да повярваш, че случаен човек (Е, освен ако в случая не става дума за случаен човек, но много не се връзва, понеже ако не е случаен някакси не виждам да се хване на подобно нещо) ще може да ти плати подобна сума, вместо да стане както в случая и да си доста на минус, така да се каже ;)
« Последна редакция: Октомври 26, 2008, 08:38:51 am от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27