Автор Тема: Ваксини  (Прочетена 471850 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Breath

  • Гост
Re:Ваксини
« Отговор #210 -: Октомври 26, 2008, 14:41:23 pm »
Така и чипове ще започнат да им слагат и никой няма да се дърпа. Като им кажат, че е задължително и безплатно...

Breath

  • Гост
Re:Ваксини
« Отговор #211 -: Октомври 26, 2008, 14:45:02 pm »
Противогрипната ваксина е официално призната за провал!


Центъра за Контрол и Превенция на Болестите на САЩ (CDC) излезе с официално становище, че тази година противогрипната ваксина е имала "слаба или никаква ефективност" срещу грипа и грипоподобните болести. В зависимост от начина, по който са анализирани данните, ваксината е предпазила от 0 (нула) до 14% от участвалите в проучването на CDC.

 
В рамките на това проучване били разпратени въпросници на 3100 работещи в системата на здравеопазването, с които им се поставял въпросът дали са си правили противогрипна ваксина и дали са се разболявали от грип или грипоподобни заболявания; отговорили 1886 души. Проучването било първото по рода си, провеждано от CDC.

26.10.2008
Източник: http://homeohelp.eu
Centers for Disease Control and Prevention: http://www.cdc.gov/


Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 570
    • Сериалът Heroes
Re:Ваксини
« Отговор #212 -: Октомври 26, 2008, 21:00:10 pm »
Ваксинирането срещу папиломавируса намалява наполовина риска от рак

Системното ваксиниране срещу човешкия папиломавирус (VPH) между 12 и 45 годишна възраст, може да намали наполовина риска от рак на матката, според изследване на американски учени, основаващо се на математически модел, съобщава Франс прес.

Според този модел, ваксинирането от 12 до 45 години, намалява с 53 от 76 % за млади момичета на 19 години, с 34 от 67 % за жени на 25 години, с 34 от 63 % за 35-годишните дами и с 29 от 55 % за 45-годишните. Този модел се гради върху хипотезата за 100 % прилагане на ваксината, което изглежда нереалистично в САЩ, признават авторите на разработката по време на първия ден от 48-ата годишна конференция за антимикробни вещества и химиотерапия във Вашингтон. Три четвърти от случаите на заболяването на шийката на матката са провокирани от пренесен по полов път вирус VPH. Ваксината, разработена от лабораториите на американския концерн Merck, наречена "Гардазил", може да предпази до 95 % от причинителя на около 70 % от всички случаи на рак на матката. "Гардазил", първата ваксина срещу VPH, е разрешена от Американската агенция за медикаментите през юни 2006 г. за жени между 9 и 26 години. От "Merck" се опитват да получат одобрение за разширяване на възрастовия обхват за употребата на ваксината. Американските федерални центрове за превенция и контрол на заболяванията препоръчват по волята на родителите да ваксинират съвсем малки момичета от 9 годишна възраст нагоре. Това се възприема със съпротива от страна на консервативните религиозни среди в страната. Повторна ваксинация се препоръчва между 13 и 26 годишна възраст. Уорнър Хъх, основен автор на модела, е включил в него и алтернативната ваксина, "Серварикс", на британския концерн GlaxoSmithKlin, появил се по-късно на пазара и получил одобрение в Европа, но все още не и в САЩ. Клинични изследвания сочат до 95 % ефективност и на тази ваксина. /БГНЕС
[/i]

http://news.vestnik24.com/lifestyle/lifestyle_680690.html

Продължава обработването.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 658
  • WATCHER
Re:Ваксини
« Отговор #213 -: Октомври 26, 2008, 21:23:44 pm »
Аз специално за тази ваксина четах обширна статия в която пишеше че няма гаранция че ваксинираната няма да се разболее а дали е ефективна ваксината ще се разбере след 25 години щото се била ползвала само от 5 и била нова  ;)

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Ваксини
« Отговор #214 -: Октомври 27, 2008, 00:29:04 am »
Преди няколко години като ме викаха да ми бият последната ваксина, аз не отидох ;D  Лекарката побесня ;D ;D ;D

Неактивен bibi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Ваксини
« Отговор #215 -: Декември 08, 2008, 11:29:18 am »
Дъщеря ми е на 7години и трябва по задължитерна схема да я ваксинирам за морбили и тн. Тримовакс" се казва ваксината-3 в едно, за 3те вида шарки. За сега се въздържам да я ваксинирам, но отвсякъде и от училище и доктора ме притискат. А аз не съм убедена че трябва. Обвиняват ме че ако не я ваксинирам едва ли не ще съм аз виновната, ако се разболее като порасне и ще е по-зле за нея тогава. Какво да направя. Някой може ли да ме посъветва...

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Re:Ваксини
« Отговор #216 -: Декември 08, 2008, 14:36:25 pm »
Здравей bibi!
Има само един вариант-изход, ако си решила да не слагаш повече ваксини на дъщеря си!
Намират се доктори, които все още имат нещо в главите си... и биха ти помогнали. Намери такъв, който е готов да отбелязва в картона на детето ти, че му е сложил ваксина, а дефакто същата се е озовала в коша за боклук, където и е мястото...!
Успех. :)
« Последна редакция: Декември 08, 2008, 14:37:45 pm от Здравец »
Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:Ваксини
« Отговор #217 -: Декември 08, 2008, 14:48:38 pm »
Здравей bibi!
Има само един вариант-изход, ако си решила да не слагаш повече ваксини на дъщеря си!
Намират се доктори, които все още имат нещо в главите си... и биха ти помогнали. Намери такъв, който е готов да отбелязва в картона на детето ти, че му е сложил ваксина, а дефакто същата се е озовала в коша за боклук, където и е мястото...!
Успех. :)
Дори и да нямат нещо в главите се,ако им сложиш нещо в джоба,ще направят същия "трик".Да се избегне ваксинацията е лесно,да разбереш, че е вредна е трудното.Всичко е въпрос на разбиране и избор,да не се получат пак обвинения,че караме хората да не се ваксинират и застрашаваме здравето им  :P
« Последна редакция: Декември 08, 2008, 14:49:55 pm от UpsideDown »

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Re:Ваксини
« Отговор #218 -: Декември 08, 2008, 14:59:33 pm »
Верни работи казваш UpsideDown!

Подчертавам това: "Да се избегне ваксинацията е лесно,да разбереш, че е вредна е трудното".

А колкото до обвиненията, ние само предлагаме Изход за решилите.
Всеки сам преценява и избира.
Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

Androctonus

  • Гост
Re:Ваксини
« Отговор #219 -: Декември 11, 2008, 19:21:18 pm »
Дъщеря ми е на 7години и трябва по задължитерна схема да я ваксинирам за морбили и тн. Тримовакс" се казва ваксината-3 в едно, за 3те вида шарки. За сега се въздържам да я ваксинирам, но отвсякъде и от училище и доктора ме притискат. А аз не съм убедена че трябва. Обвиняват ме че ако не я ваксинирам едва ли не ще съм аз виновната, ако се разболее като порасне и ще е по-зле за нея тогава. Какво да направя. Някой може ли да ме посъветва...

Ако те е грижа за дъщеря ти, не се доверявай на никой, който те съветва нещо относно здравословното й състояние по интернет.
Поздрави!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 369
Re:Ваксини
« Отговор #220 -: Декември 11, 2008, 19:54:35 pm »
Значи, винаги има две групи хора : ЗА и Против нещо си. В случая е за ваксините.Аз съм за ваксините, но с индивидуален подход.Естествено, че има хора, на които ваксините не понасят или доже са им противопоказни.Но това са съвсем малък процент.Означава ли, че всички други трябва да се откажат?
За над 90 % от хората ваксините са полезни и ги предпазват от болести.

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 570
    • Сериалът Heroes
Re:Ваксини
« Отговор #221 -: Декември 11, 2008, 23:11:11 pm »
Аз съм за ваксините. Но съм против начина, по който се провежда ваксинирането в момента и боклуците, които съдържат ваксините. Колкото и да сте против ваксинацията не можете да отречете, че примерно ваксината против тетанус е абсолютно задължителна. Няма да чакам гърчовете, та да ми бият антидот ако се одера на някой пирон. Ваксините в момента са боклуци. Трябва да се правят по съвсем различна технология, без ненужни тела в тях и под строг контрол.

Androctonus

  • Гост
Re:Ваксини
« Отговор #222 -: Декември 12, 2008, 21:11:59 pm »
Я предложи един такъв метод ;)

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 570
    • Сериалът Heroes
Re:Ваксини
« Отговор #223 -: Декември 12, 2008, 23:43:58 pm »
Той ще дойде сам, ако се отървем от капиталистическото общество.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Ваксини
« Отговор #224 -: Декември 13, 2008, 04:01:17 am »
Колкото и да сте против ваксинацията не можете да отречете, че примерно ваксината против тетанус е абсолютно задължителна.

Не е задължителна. Можеш да я откажеш. :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27