Автор Тема: Страхът от...  (Прочетена 45466 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Страхът от...
« Отговор #195 -: Май 28, 2010, 16:30:56 pm »
Blue_Star,
не ме разбираш...боже, какво ви стана бе хора, преди се разбирахме, изведнъж...все едно говоримна различни езици?!
Точно факта, че се прави секс без отдаване е причината за повечето партньори при някои хора...ако се осъществи отдаване веднъж, това автоматично отрязва всякакви мераци за други партньори. След отдаване сексът вече е друго нещо. Не може да се прави с много, по много, с различни и пр.

алибаба,ти нещо явно ти стана,напоследък.Значи всеки според теб трябва да хване първия срещнат и да му се отдаде тотално.Ти май не осъзнаваш,че,ако ти се отдадеш на някой,който те използва-след това,дори да срещнеп твоя си човек-бая трудничко ще можеш да му предложиш,каквото и да е.Ти ще си отдал всичко на някой,който не е заслужавал,дори само секс.Причината за повечето партньори е именно това,че един човек се опитва всячески да е с някой,който просто отказва да е само с него.Е,там е проблема-празноглавие и твърда глава,дори инат.Или че преди да се срещнат единия от двамата се е отдавал доста наляво и надясно.Сексът без чувства,с който човек цели да задоволи чисто физическите си нужни е доста по-поправимо нещо от това да се обвържеш с някои емоционално и как ли не,отдавайки му се.Защо пък да не може да се прави с много,по много,с различни и пр.?Ти не го прави,но всеки друг САМ си решава и избира.Теб какво ти пречи кой какво прави?!
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Страхът от...
« Отговор #196 -: Май 28, 2010, 16:46:27 pm »
Да, явно наистина говорим на различни езици...
Сега да почна ли пак да обяснявам, че не съдя хората кой какво прави...нито ми пречи, нито пък тласкам хората към отдаване....нито пък ги обвинявам в неотдаване...говорим за явлението ОТДАВАНЕ, говорим за това какво значи отдаването в секса или извън секса, като 1000 пъти вече казах, че отдаването не се отнася само до секса, дадох и примери с хирурга и пр. и пр.
Коментираме за нещата, не се критикуваме!!
Иначе ще попитам аз пък теб - на теб (или на вас другите)какво ви пречи дали хората се обичат или мразят та вземате отношение по темата за любовта? Какво ви дреме кой от какво се страхува, та се пускате да разсъждавате по темата за страха? Какво ви дреме кой какво его има и какви проблеми си има с него, та коментирате по темата за егото?
Изобщо какво ви дреме та пишете във форума?

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Страхът от...
« Отговор #197 -: Май 28, 2010, 17:11:52 pm »
Митко, не съм чак толкова отдаден колкото мислиш. А може би това е грешка. Конкретно за жената, разделих се с последното гадже и вече няколко месеца съм сам. Точно в момента съм преодолял всички предишни емоционални обвързвания.

Очевидно нямаме общо определение за "отдаване". На мен лично не ми харесва, че Алибаба ползва толкова много тази дума. Та именно това опитах да обясня. Но явно не съм се изразил добре. Според мен това е мъгляв и неопределим термин. Като такъв е сравнително безмислен.

Цитат
Отдаването - нищо не тръсваш на другия, защото не се отдаваш НА НЕГО персонално.
Танграта разбира отдаването, все едно връчваш юздите си на някого, ама това НЕ Е отдаване, а по-скоро прехвърляне на отговорност.
Това объркване е нормално когато се опитваш чрез егото си да разбереш неща, които са отвърд егото  Smiley
Егото разбира нещата както дяволът чете евангелието.
При отдаването, когато то се случва при секса, женското его не се предава на мъжкото (както май е общоприето да се мисли), нито мъжкото его се предава на женското.
Този, който се отдава предава егото (преодолява егото си). В акта на отдаване его не съществува.
Отдаването по същество е ДЗЕН или ДАО.
Отдаването специално що се отнася до секса е ТАНТРА.
А предаването на едно его на друго его се нарича РОБСТВО.
Значи аз разбирам нещата чрез егото си, следователно напълно погрешно, а ти, Алибаба, ги разбираш извън егото, следователно напълно точно и вярно.
Евала!  ;D
И как може да си сигурна в това?
Как премери аз ли съм с егото или ти?
За пореден път твърдиш за истина неща, които си си наумила и които на теб лично ти харесват и допадат. А не които трезво са преценени като вярни.
Тези дефиниции най-отдолу са също измислица. Също както и понятието "отдаване".
Дао е Празнотата.
Това е по дефиниция.

Цитат
Отдаването - нищо не тръсваш на другия, защото не се отдаваш НА НЕГО персонално.
Танграта разбира отдаването, все едно връчваш юздите си на някого, ама това НЕ Е отдаване, а по-скоро прехвърляне на отговорност.
А как се отдаваш тогава, щом не персонално? Може ли да обясниш по-подробно. Пардон, не по-подробно, а по-конкретно.

Абе само аз ли не мога да схвана дори най-общо какво е това "отдаване" според Алибаба и какво е това "тантра" пак според нея? Или само аз си играя да пиша? Тъп ли съм, че нищо не схващам?

За това, че съм се бил засилил към трапа, май е от другата тема, но да отговоря тук.
Според мен пък е точно обратното. Аз съм бил там, където ти Алибаба, и то когато имах много по-малко опит и реални знания, отколкото сега. Аз се връщам от там, откъдето ти. И аз се опитвам да ти извикам, че има трап, ама ти нещеш и да чуеш, а пердашиш напред като кон с капаци (към трапа). И както ти казах, живота ще те научи, ако не рано, то късно ... Но ще съжаляваш много (може би) за пропуснатото време.

И най-вече, пиша не само за теб, но за хората, които ще прочетат и които са в сходно положение. Може да са 5, може да са 10 човека. Ако четат твоите фантазии може да се устремят към трапа, и да загубят много от живота си. Друго си е да им се даде отрезвителна информация.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Страхът от...
« Отговор #198 -: Май 28, 2010, 18:08:19 pm »
Да, явно наистина говорим на различни езици...
Сега да почна ли пак да обяснявам, че не съдя хората кой какво прави...нито ми пречи, нито пък тласкам хората към отдаване....нито пък ги обвинявам в неотдаване...говорим за явлението ОТДАВАНЕ, говорим за това какво значи отдаването в секса или извън секса, като 1000 пъти вече казах, че отдаването не се отнася само до секса, дадох и примери с хирурга и пр. и пр.
Коментираме за нещата, не се критикуваме!!
Иначе ще попитам аз пък теб - на теб (или на вас другите)какво ви пречи дали хората се обичат или мразят та вземате отношение по темата за любовта? Какво ви дреме кой от какво се страхува, та се пускате да разсъждавате по темата за страха? Какво ви дреме кой какво его има и какви проблеми си има с него, та коментирате по темата за егото?
Изобщо какво ви дреме та пишете във форума?

Значи задължително трябва да ми пречи нещо,за да пиша в темите?А дали другите се обичат или мразят си е техен избор,пък и омразата и любовта са страните на една и съща монета.За дременето-би трябвало да се радваш,че на толкова хора им "дреме",инак щеше да си пишат във форума 2-ма човека на кръст.Егати,конкуренцията,егати чудото.  :dance: За отдаването и вдъхновението-не знам какво да ти кажа.Алибаба,направо се чудя това ти ли си?!Нещо напоследък верно на различни езици говориме.А за отдаването-а,дай да заставим всички са се отдадат на това,което ние вярваме.Дори хората,които ти виждаш като "неотдаващи" се-пак са се отдали на нещо,но това нещо е различно от твойте разбирания или обекта на твоето отдаване,и затова автоматически ги регистрираш тези хора като "неотдаващи" се "егоисти".Ама то си е техен избор,бре!
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Страхът от...
« Отговор #199 -: Май 29, 2010, 20:28:27 pm »
Мисля, че за да се отдаде, човек първо трябва да повярва в нещо. Да му се довери. Тогава се отдава. И по темата за "страха" се получава в един момент така, че страхът е именно в този миг, когато решаваш да се отдадеш/повярваш. Направиш ли го веднъж, страхът изчезва. Като да се потопиш в топла или студена вода, с температура различна, от температурата на тялото ти.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Страхът от...
« Отговор #200 -: Май 29, 2010, 21:11:51 pm »
Много точно Cassio  :good:
Радвам се, че ги свърза нещата.
Наистина всичко опира до този страх, а не до нещо друго.
Защо толкова ни е страх да се отдадем?
Какво ни е страх, че ще загубим?

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Страхът от...
« Отговор #201 -: Май 29, 2010, 21:18:38 pm »
Себе си.
« Последна редакция: Май 30, 2010, 09:09:00 am от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Страхът от...
« Отговор #202 -: Май 30, 2010, 08:21:22 am »
Деца, от какво толкова ни е страх питате?

Ами ясно е, че на различните хора може да се гласува различна вяра и доверие. То си е за страх какво могат разни хора да ти направят, дето ги считаш за близки.

Но на никой не можеш да се жалваш. Ето защо не може сляпо да си мечтаеш за отдавания и за вяра към простосмъртни. Това е безумие.

А след това ако не ти оправдаят очакванията следват оплаквания и вайкания.
Ами не стават така нещата. Това не е зряло поведение на духовно силен човек.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Страхът от...
« Отговор #203 -: Май 30, 2010, 09:10:17 am »
Ако тръгнеш към нещо или някого отдавайки се, но със сляпа вяра (т.е. без да осъзнаваш какво вършиш) е постъпка на ГЛУПАК (или просто неопитност).
Но ако направиш същото нещо, но ПРИЕМАЙКИ пълна отговорност за евентуалните последствия след като вече си преценил, че имаш силата да ги понесеш - е друго.
Когато го взимаш вече си отвъд вайкането и жалването. Можеш например да си си представил най-лошия възможен (според теб) вариант и да си го ....приел така да се каже.
Кое е най-лошото, което човекът си мисли, че може да му се случи?
 

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Страхът от...
« Отговор #204 -: Май 30, 2010, 10:06:38 am »
Деца, от какво толкова ни е страх питате?

Ами ясно е, че на различните хора може да се гласува различна вяра и доверие. То си е за страх какво могат разни хора да ти направят, дето ги считаш за близки.

Но на никой не можеш да се жалваш. Ето защо не може сляпо да си мечтаеш за отдавания и за вяра към простосмъртни. Това е безумие.

А след това ако не ти оправдаят очакванията следват оплаквания и вайкания.
Ами не стават така нещата. Това не е зряло поведение на духовно силен човек.
 

      Тежък  много  тежък  ще  бъде  живота  ти  Тангра!
      Когато  знаеш  защо  обичаш;  Когато  знаеш  защо  един  човек  ти  е  приятел;  това  не  е  любов  нито  приятелство,  това  е  сделка!!!!!!  Ако  един  човек  знае  какво  ще  му  се  случи  значи  му  е  отнето  бъдещето!
"А  човека  е  човек  защото  има  бъдеще  независимо  от  качеството  на  миналото  му!"  
     Това  което  ти  наричаш  безумие  е  солта  на  живота,  Тангра!
     Да  излъганото  доверие  е  нещо  много  болезнено,  но  това  е  един  от  чудесните  пътищата  да  натрупаш  опит  и  то  ценен!
     ......излъганият  остава  с  болката  и  поуката,  а  излъгалия  натрупва  негативна  карма!  "Трябва  да  се  има  предвид,  че  кармични  задължения  могат  да  се  изплащат  и  в  живота  в  който  са  направени!"  Паалла - Хоол  
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Страхът от...
« Отговор #205 -: Май 30, 2010, 10:14:20 am »
Мястото не му е тук и да се оплакваш от админите!Не ти ли стига,че цяла тема си направила за тази простотия,та и в другите теми пишеш?!?
      Да  можеш  да  понасяш  чуждото  мнение  независимо  от  исказа  и  качеството  му  е  признак  на  зрялост!  Нали  не  се  сърдиме  на  децата  си  за  това  че  говорят,  а  и  вършат  глупости! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Страхът от...
« Отговор #206 -: Май 30, 2010, 10:19:13 am »
Мястото не му е тук и да се оплакваш от админите!Не ти ли стига,че цяла тема си направила за тази простотия,та и в другите теми пишеш?!?
      Да  можеш  да  понасяш  чуждото  мнение  независимо  от  исказа  и  качеството  му  е  признак  на  зрялост!  Нали  не  се  сърдиме  на  децата  си  за  това  че  говорят,  а  и  вършат  глупости! 
Ми то хубаво е тъй..ама само като говорим за своите деца!Иначе ако можех да понасям и чуджите,щях да стана детска учителка!
П.с........Еее,добре де!Прав си.И го знам.Но е по-силно от мен :)

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Страхът от...
« Отговор #207 -: Май 30, 2010, 14:50:19 pm »
Митко, много си точен в последните си постове, това, което казваш на Танграта, това което казваш за зрелостта да понесем чуждите грешшки, и още повече пък собствените си... :hi:
Но..има нещо, което мен понякога ме обърква и в живота също, не само във форума.
Чудя се когато някой греши и аз виждам това....трябва ли да се обаждам.
Да речем, че аз имам в себе си силата да понеса грешката му, дори и когато съм засегната лично, но...човекът как ще разбере, че е сбъркал ако аз не реагирам?
Не е ли нечестно спрямо него да си затрая и да развивам само своята издръжливост и зрялост...и да го оставя без...коректив? Това не е ли егоцентрично?


Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Страхът от...
« Отговор #208 -: Май 30, 2010, 16:58:30 pm »
Чуждото мнение си го има всеки, това обаче не означава, че трябва да си търсиш аудитория и да го демонстрираш и да занимаваш хората!

За провокативното поведение, което търси ответната реакция не го считам като начин за изразяване на мнение. Благодаря, тези ниски вайбове не са нужни на никого.

П.с:Моля в темите  да не обсъждате администраторите, ако ще и да не може да спите спокойно, заради тях. Има си друг раздел за това.Човек ако е достатъчно интелигентен може по - съвсем деликатен начин да изрази недоволството си, и разбира се грамотно написано.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Страхът от...
« Отговор #209 -: Май 30, 2010, 18:52:04 pm »
Докато човек има очаквания и желания-има страдания,и болка.А страхът е от това,че можем да изгубим себе си такива,каквито сме в момента,което и без друго неминуемо ще се случи.Но,когато са замесени и други хора-все си мислиме,че те са ни променили.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
44 Отговора
46637 Прегледи
Последна публикация Март 16, 2011, 00:35:15 am
от fishbone
0 Отговора
10674 Прегледи
Последна публикация Април 03, 2009, 00:21:59 am
от H.
26 Отговора
21436 Прегледи
Последна публикация Декември 01, 2009, 16:24:53 pm
от Alien
2 Отговора
4319 Прегледи
Последна публикация Февруари 03, 2010, 16:56:55 pm
от %00
0 Отговора
2578 Прегледи
Последна публикация Април 12, 2010, 15:08:52 pm
от sidewinder

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27