Автор Тема: Страхът от...  (Прочетена 45426 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Страхът от...
« Отговор #90 -: Май 04, 2010, 09:56:56 am »
Вероятно говорим за различни видове страх. Моите наблюдения над бебето - държа го на ръце и отварям врата, то се разтреперва - от отварящата се врата! И други подобни. Да речем, че това е инстинкт - защо при други бебета, та и по-големи деца го няма?
Защо едно дете на 2-3 г. не го е страх от нищо (познавам го това дете), а друго от бебе се стъписва от почти всичко (също го познавам)?!

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Страхът от...
« Отговор #91 -: Май 04, 2010, 11:13:34 am »
Не допускате ли, че едно бебе може да се стресира и при самото раждане? Така стана при мен. Първото ми дете се роди през 20ти век, при ЧОВЕШКИ условия и беше много спокойно дете. Второто- се роди при ИЗВЕРГИ, на които не съм платила предварително и решиха да издевателстват над мен- респективно и над детето ми, в 21 ви век! Мислите ли, че това не се отрази на бебето?! Стряскаше се и при най- малкия шум. И все още не понася да му се говори на висок тон, започва да плаче. Вече е на година и половина. Та, светът посрещна второто ми дете ругаещ и бесен, как да се чувства то?...

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Страхът от...
« Отговор #92 -: Май 04, 2010, 11:33:32 am »
Всичко влияе на бебето! За тези два примера за които говря, ето фактите. Майката на безстрашното дете е човек тип непукист. Не толкова от смелост, колкото....айде да не кажа глупост, защото не е точно това, но просто не си прави труд да се хаби в предварителни мисли за нещата, които именно пораждат страха. И тази жена роди дете, което...аз просто не съм виждала такова нещо до сега! Това дете няма страх от НИЩО! Излъчва самоувереност, каквато не съм виждала в никого от хората, които съм срещала в живота си. Излъчва самообладание, спокойствие и увереност на крал. А е само на 2 г.
Майката на другото дете е най-тревожният човек, неувереност и съмнения почти за всяко свое действие,дали ще е правилно или ще сбърка. Неувереност дори да си отвори устата да каже нещо да не би по невнимание да каже нещо неуместно или невярно. Жена, разтревожена от най-дребното (за всяка постъпка и мисъл) до глобалното затопляне, екокатастрофите, човешката еволюция и пр. и пр. и пр. Същата жена по време на бременноста с детето разбира, че е заразена с токсоплазмоза, паразит, който при възрастен човек може да остане незабелязан в организма, но може да увреди плода в тежка степен. И тя ражда дете, уплашено от сянката си.
За това говоря. 

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Страхът от...
« Отговор #93 -: Май 04, 2010, 14:08:06 pm »
Добре де,алибаба-тогава ябълката си пада под крушата.На мен ми е по-странно примерно,че,ако нямаш страх те обявават едва ли не за луд.Еми границата между това да си непукист(и за всичко да ти е все тая)и това да ти пука за доста неща(ако не и всичко),но да си супер спокойна е огромна.Страхът си е чисто физическо явление в доста случаи,а всеки се страхува от непознатото.Как едно дете,което още преди да се роди майка му се е побърквала дали ще е здраво и нормално,или не,което непрекъснато е било под влиянието на чувствата,и емоциите на майка си да не се стряска?!А и след като се е родило,въпреки че си е живо,и здраво-бас държа,че майка му хистерясва непрекъснато.Еми то и възрастен човек трудно би устоял на такъв негативизъм.Междодругото доста често мислейки за някои свои страхове-хората ги карат да се случат.Нали визуализацията е точно това!А я сега да се замислим като нон-стоп някои повтаря на едно малко човече,което нищо не знае как ще го тресне кола,как това ще му се случи и онова,и в неговата главица се запеметят тези страхове,и паранои.Честно казано,възхищавам се на доста деца,понеже родителите им са с проблеми,но все дечицата са им виновни или от прекалено обич ги задушават и побъркват тотално.
За детенцето,което се държи като кралъ-това дете може да е кристално или индигово.А те наистина са си крале и нямат нужда да са като другите,нещо повече-дори да искат няма как да са.
Но много се отклонихме от темата,но в тая насока се чудя дали повечето ни страхове са провокирани от детството ни?!И несъзнателно да ги осъществяваме...
« Последна редакция: Май 05, 2010, 19:30:36 pm от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Страхът от...
« Отговор #94 -: Май 04, 2010, 20:47:15 pm »
Мисълта  на  майката  определя  детето
А ето и откровенията на композитора Оливие Месиен, един от най-великите експресионисти в музиката: „Очаквайки ме, майка ми има поетическо предчувствие. Аз дължа кариерата си на това лирично очакване. Именно майка ми ме поведе още преди раждането ми, към природата и изкуството. Тя го направи с поетични термини – като поет, а аз го изразих по-късно в музика.” Оливие Месиен е и страстен орнитолог, изследовател на птичите гласове и страстен почитател на природата, която той счита за Божествена. Колко малко майки си дават сметка, че именно техните МИСЛИ преди и по време на бременността буквално създават бъдещето на техните деца.

Страшно е да се помисли, какво се случва с дете, чиято майка се колебае до последно дали да абортира или не. Медицината отдавна отрече, че децата не помнят тези чувства на „чакащия смъртната присъда затворник”. И сега целта на много психотерапии е да се справят с последиците от това тежко преживяване за тези, които все пак са оцелели по благоговение на мисълта на собствените си майки.

Страшно е да се помисли, какво се случва с дете, чиято майка е забременяла, защото е искала да накара по този начин баща му да се ожени за нея по една или друга причина. Бъдещето бебе вече ЗНАЕ, че е средство и приема тази мисъл за свое верую.

Страшно е да се помисли, какво се случва с дете, чиято майка не знае кой е бащата и забременява случайно сред многобройни връзки. Когато разбира тя обикновено изпада в ужас, как ще отгледа детето, дори и да не мисли за аборт. Бебето още от първия миг вече ЗНАЕ, че е тежест и страда.

Страшно е да се помисли, какво се случва с дете, чиято майка мисли да го остави за осиновяване, или която се превръща в утроба за създаване на деца, които ще бъдат продадени. Тези бебетата ЗНАЯТ и страдат.

Страшно е да се помисли и за онези свръхамбициозни майки, които имат дете просто, защото биологичния им часовник тиктака и трябва да свършат до 43 години и тази „работа”, а после търсят бавачки и всякакъв друг персонал, който да замести любовта им, защото бебетата ЗНАЯТ, че са част от престиж и кариера и страдат.

Страшно е да се помисли за онези майки, които са си наумили да имат точно момче или момиче и свързват мислите си по време на бременността постоянно с един от двата пола. След това са силно разочаровани, че мечтата им не се сбъднала. Бебето ЗНАЕ това и не иска да бъде разочарование. Така момиченцата започват да искат да са момченца и обратното.

Страшно е да се помисли, какво се случва и с бебетата на малтретирани, нагрубявани, обиждани и отхвърляни жени, особено ако това е дело на най-близките им хора – мъж, родители, роднини. Поради свръхдълбоката връзка майка-дете, това е все едно да малтретираш, унижаваш и отхвърляш собственото си дете /това не разбират бащата и роднините/, което още от първите си мигове ЗНАЕ, че някой не го желае.

Страшно е да се помисли, колко страшно се отразяват страховете и притесненията на майките върху формиращата се психика на зародиша. По тази причина в пренаталната медицина вече се говори и за пренатално възпитание, защото става ясно, е дори неутралното поведение към бъдещето бебе е погрешно, защото показва безразличие.
Бременните жени не само, че трябва да имат спокойствие и ведра обстановка около себе си, не само трябва да се хранят и движат правилно, но те вече трябва съвсем целенасочено да комуникират с детето от първия момент, в който научат за него, а даже и преди това. Защото се оказва, че то РАЗБИРА.

В този смисъл бременните жени вече не слушат просто музика, те слушат заедно с бебето и така формират първите му вкусове, научават го на вдъхновение и радост от изкуството. Замислете се за ужасните поражения, ако майката си слуша редовно чалга.

Бремените жени, каквото и да говорят и с когото и да говорят, посвещават в разговора и бебето. По интонацията, по чувствата и по реакциите то РАЗБИРА за какво става въпрос. Затова, когато майката е ядосана, бебето вече е уплашено..., а когато и тя е уплашена, то е направо ужасено и това усещане е крайно силно, защото то го чувства цялостно и без логически защити.

Затова първите месеци преди и след раждането са най-важните и най-отговорните за бъдещето на един човек. В този период майката трябва да знае, че с всяка своя мисъл и чувство тя буквално гради живота на своето дете. Поради свръхдълбоката връзка майка-дете, която се освобождава физически и етерно чак докъм 21-та година, е абсурдно при отглеждането на децата да се разчита на различни социални институции, освен при наличие на някаква загуба. Даването на малко дете на детска ясла на една или две годинки, когато то няма изградено чувство нито за време, нито за пространство, остава в него единствено чувството, че е изхвърлено някъде си за неопределено време, при непознати и не толкова любящи хора. А щом е изхвърлено, значи не е желано, а щом не е желано, значи не е обичано достатъчно. И това, че децата свикват с това безумие, съвсем не означава, че им харесва и не са дълбоко наранени. Аз лично не познавам дете до 5 годишна възраст, което да става сутрин ентусиазирано, че ще ходи на детска градина, а такива до 3 годишна възраст просто не съществуват. Да не говорим за болестите, които са неизбежви и постоянни при над 90% от посещаващите детски градини. Същевременно всички са наясно, че до 5-тата година имунитетът не е изграден докрай и това в съчетание със стреса е очевидната причина за проблемите. А болно дете е детето, на което в определения момент му липсва достатъчно любов и защита.

И когато се говори толкова активно за някаква еманципация с мъжете, е добре например да се прочете биографията на самата Маргарет Тачър, където тя описва как сама отглежда двамата си сина, стоейки си вкъщи 11 години, до момента, в който те не стават големи. Не ги изпраща на детска градина и всеки ден пазарува и им готви сама. Е, преди това е завършила химия в Кембридж, а след това става и министър-председател на Англия. Не е невъзможно.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Страхът от...
« Отговор #95 -: Май 04, 2010, 21:23:25 pm »
mitko,много добре написано,но все пак децата още преди да бъдат заченати са си избрали точно тези родители(някои го наричат случайност,други съдба),следователно за всичко има някаква причина.За аборта-според мен зависи от майката-ами,ако си промени мнението и с чувства покаже на бебето си,че от нежелано е станало желано.Мисълта ми е,че според мен децата повече усещат емоциите и чувствата,един вид невидимото,отколкото слушат значението на думите,песните и прочие.За музиката-то е доказано,че,ако пуснеш на една крава Вагнер-ще дава повече мляко.Както и че на едно растение,ако говориш само обидни думи-няма да порастне,а хубавите думи и музика-му действа другояче.Дори водата "помни".За абортите-това е право на избор,има различни житейски ситуации в крайна сметка.Да,някои неща са гадни и жестоки,но ги има,и понякога се водят,дори изход-с всеки е различно.
Аз познавам 2 доста интересни жени-едната решава да абортира,но една седмица преди определената дата,всеки ден сънува бебето,което я пита "Мамо,защо искаш да ме убиеш?!"Е,жената не издържа и оставя бебето.Сега смята,че това е най-големия и дар.Но малко трудно в България е да мислиш едно дете за подарък,ако е непланирано и нямаш сигурна работа,а знаеш,че детските са 35 лева,и нямаш право на социални помощи(а и да имаш са около 100-тина лева).
Другата жена пък си ходи на редовни прегледи,всичко според лекарите е наред,но всякаш чувства,че трябва да махне детето.Тя,понеже е против някой неща-запазва го и спира да ходи на лекар,докато не дойде време да ражда,за да не и кажат нещо,което усеща,но отказва да приеме или да знае.Е,сега гледа болно детенце от синдрома на Даун.Казва,че,дори да е знаела със сигурност това,което сега знае-пак е нямала да направи аборт.Има страшно много случки и различни хора.Най се кефя как някои майки знаят дори,кога ще се дори детето инстинктивно.Междодругото и обстановката около една бременна жена оказва огромно влияние върху бъдещия малък човек.Но все пак,всичко е въпрос на избор и най-добрия начин да научим някой тежък урок е от родителите си,и семейството.За някои хора може това да са глупости,но хубаво би било,ако се замисляме повече върху това,което правим.
Преди една седмица бях потресена от отношението на една млада жена в болницата.Викаше на медицинската сестра,че лекарите трябвало да се научат да пишат правилно и си искаше изследванията веднага,понеже иска дете.Добре де,малко толеранстност не е навредила на никого.Дали хората държейки се кофти с другите също не се оставяме на страхът?!Страхът от това да си добър и разбран,да си "будалата" и "прецаканият",понеже си дал-без да очакваш нищо.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Страхът от...
« Отговор #96 -: Май 05, 2010, 09:36:01 am »
Преди една седмица бях потресена от отношението на една млада жена в болницата.Викаше на медицинската сестра,че лекарите трябвало да се научат да пишат правилно и си искаше изследванията веднага,понеже иска дете.Добре де,малко толеранстност не е навредила на никого.Дали хората държейки се кофти с другите също не се оставяме на страхът?!Страхът от това да си добър и разбран,да си "будалата" и "прецаканият",понеже си дал-без да очакваш нищо.
Достатъчно толеранс към здравната система. Съществуват две възможности: да си платиш или да направиш скандал, иначе никой не ти обръща внимание. Та въпросната млада на жена сигурно вече и е писнало и не я обвинявайте, че вика. Сигурно я е страх, че надеждите й да има дете се прахосват от некадърници.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Страхът от...
« Отговор #97 -: Май 05, 2010, 10:16:38 am »
Митко  :hi:
Казал си го така точно и изчерпателно, че направо ми се ще да има начин да влезе някак във възпитанието на хората, в образованието например (вместо да учат децата на купища безполезна информация нека им кажат нещо подобно), да влезе при сключване на брак, при настъпване на пълнолетност....някак си ми се иска написането от теб да получи видимост и гласност за ВСЕКИ един млад човек независимо от пола!
Нама ли начин бе хора?!!
« Последна редакция: Май 05, 2010, 11:57:28 am от алибаба »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Страхът от...
« Отговор #98 -: Май 05, 2010, 14:21:47 pm »
Преди една седмица бях потресена от отношението на една млада жена в болницата.Викаше на медицинската сестра,че лекарите трябвало да се научат да пишат правилно и си искаше изследванията веднага,понеже иска дете.Добре де,малко толеранстност не е навредила на никого.Дали хората държейки се кофти с другите също не се оставяме на страхът?!Страхът от това да си добър и разбран,да си "будалата" и "прецаканият",понеже си дал-без да очакваш нищо.
Достатъчно толеранс към здравната система. Съществуват две възможности: да си платиш или да направиш скандал, иначе никой не ти обръща внимание. Та въпросната млада на жена сигурно вече и е писнало и не я обвинявайте, че вика. Сигурно я е страх, че надеждите й да има дете се прахосват от некадърници.
Мама Котка-ок,съгласна съм.Но тя ми направи супер лошо впечатление.И това не е единствения случай.Имах колежка във фирмата,която работех преди години-наричаше детето си "л*йно",понеже мразеше мъжа си,с който бяха разделени.Е,кажи ми утре това момченце какъв мъж ще стане.Да,може двама родители да имат доста проблеми и да са много натоварени,но да си го изкарват на детето...Здравната система е кофти в България,но е гадно,че няма и организации за закрила на детето,които да си вършат работата.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Страхът от...
« Отговор #99 -: Май 05, 2010, 15:58:46 pm »
Blu_Star, последното ти мнение няма нищо общо с темата ми.
Обърнах внимание на модератор.
Моля те, ако ти е трудно и няма какво да напишеш по темата Ми, помисли си дали нещо не бъркаш, като пишеш.
Мерси за разбирането.

Алибаба, няма различни видове страх....пак нещо шизофреничко го даваме.
А, да и бебето не се страхува- питай който искаш психиатър. Щом на мен не ми вярваш.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Страхът от...
« Отговор #100 -: Май 05, 2010, 16:24:54 pm »
Напротив, има 2 вида страх - първият е свързан с инстинкт за оцеляване и има корени в реалността. Например страх от куче, което ти се зъби, страх от змия, която ти пълзи до крака, страх от инжекция, от зъболекар и пр. и пр.
Вторият е абстрактен страх. Страх от нещо, за което мислим по повод на бадещето например. Страх, че ще ни обидят, че ще ни се подиграват, страх от мнението на някого, и какви ли не още страхове, които се преживяват БЕЗ нарична конкретна причина, заплашваща ни в момента с нещо реално. Теб те е страх от нещо...евентуално, но това нещо го няма в момента, но страхът го има. Страх априори.
Такъв страх, да, малките деца нямат, защото при тях абстрактното мислене се развива малко по-късно. А и защо да питам психиатър като мога да наблюдавам самото дете?
И всъщност до каква възраст говорим за дете?
« Последна редакция: Май 05, 2010, 16:33:40 pm от алибаба »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Страхът от...
« Отговор #101 -: Май 05, 2010, 16:25:32 pm »
А, да и бебето не се страхува- питай който искаш психиатър. Щом на мен не ми вярваш.

persefona ,защо като угасиш лампата и бебето почва да плаче , като я светнеш спира ? Не ми се ходи на психиатър да питам , защото може да ме вкара във "веселата болничка" , а и то май беше психолог ;D .
« Последна редакция: Май 05, 2010, 16:41:12 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Страхът от...
« Отговор #102 -: Май 05, 2010, 17:02:36 pm »
 На мен нещо тази теория с априори страхът не ми се връзва..Синът ми сега навърши 3год.и чак сега започна да проявява признаци на страх.До преди това дори и като съвсем малко бебе не е имал никакъв страх.От нищо.И това с лампата,инжекцията и т.н.не е вярно...Никога не е спал на лампа,камо ли да се страхува от тъмното.Та нали това бебе 9месеца е обвито в тъмнина..Всъщност,съвсем честно си давам сметка,че страховете които сега започва да проявавя са следствие на моят начин възпитание!И се опитвам да поправя ситуацията..
Изключение правят животните може би,но там инстинктивно се усеща заплахата.Не е задължително да има страх!

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Страхът от...
« Отговор #103 -: Май 05, 2010, 17:48:31 pm »
persefona-ок,ако модераторите решат да трият това,което не е по темата.
Аз имах предвид,че нашето отношение и страхове много голямо влияние оказват върху децата.Просто това,от което се страхува всеки един човек като възрастен-в над 50% от случаите има вързка с детството му и родителите.Да пази Господ да се стига до психиатър,психолозите са по-добрия вариант. :)
В тази връзка се сещам за сексуалните видове страхове,импотентност на един възрастен млад мъж и това как е имал властна майка,която го е принуждавала да си "свърши" работата над гърнето.Макар да не съм привърженик на Фройд,понякога е учудващо откъде и как имаме някои страхове.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Страхът от...
« Отговор #104 -: Май 05, 2010, 18:35:54 pm »
А, да и бебето не се страхува- питай който искаш психиатър. Щом на мен не ми вярваш.

Защо да вярвам на психиатрите?!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
44 Отговора
46620 Прегледи
Последна публикация Март 16, 2011, 00:35:15 am
от fishbone
0 Отговора
10674 Прегледи
Последна публикация Април 03, 2009, 00:21:59 am
от H.
26 Отговора
21427 Прегледи
Последна публикация Декември 01, 2009, 16:24:53 pm
от Alien
2 Отговора
4319 Прегледи
Последна публикация Февруари 03, 2010, 16:56:55 pm
от %00
0 Отговора
2578 Прегледи
Последна публикация Април 12, 2010, 15:08:52 pm
от sidewinder

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27