Автор Тема: Страхът от...  (Прочетена 45454 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Страхът от...
« Отговор #60 -: Април 30, 2010, 21:06:09 pm »
      Да  нямаме  очаквания,  значи  да  убием  надеждата!
      На  коя  врата  стоеше  надписа? - " Надежда  всяка  тука  оставете"
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Страхът от...
« Отговор #61 -: Април 30, 2010, 23:04:25 pm »
      Да  нямаме  очаквания,  значи  да  убием  надеждата!
      На  коя  врата  стоеше  надписа? - " Надежда  всяка  тука  оставете"
Защо пък,ако нямаш очаквания убиваш надеждата? ::)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Страхът от...
« Отговор #62 -: Април 30, 2010, 23:07:33 pm »
      Да  нямаме  очаквания,  значи  да  убием  надеждата!
      На  коя  врата  стоеше  надписа? - " Надежда  всяка  тука  оставете"
Портите на ада.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Страхът от...
« Отговор #63 -: Април 30, 2010, 23:14:41 pm »
Да де,ама аз се чудя колко хора правят разлика между очакване и надяване,между чувства и емоции?Просто непрекъснато слушам как,ако спре да изпитва нещо-то човек умира или става жив мъртвец.Аз пък мисля,че повечето хора и сега са живи "мъртъвци",но надали го знаят.Просто доста си хабят енергията за изживяване на емоции,а чувствата за тези доста са лишено от смисъл начинание.
За безкористната любов-доста има изписано,може още толкова да се изпише,но човек или го изпитва,или не-това е положението.Пък и разликата между любов,обич,привличане,желание,изискване(и задоволяване)в някакъв аспект-все различни неща,които незнайно защо все за тая "безкористна" любов се приемат.За майчината любов и ступването-понякога е полезен боя,но от друга страна как да научиш някой на нещо,което ти самия не знаеш или не разбираш?!Просто повечето родители(поне да се надявам на това ми остава)правят най-доброто според тях самите за децата си.
« Последна редакция: Април 30, 2010, 23:15:50 pm от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Страхът от...
« Отговор #64 -: Май 01, 2010, 02:01:35 am »
Цитат
.Пък и разликата между любов,обич,привличане,желание,изискване(и задоволяване)в някакъв аспект-все различни неща,които незнайно защо все за тая "безкористна" любов се приемат
Да и аз до този извод достигам...макар, че знам, че не е точно така. На прав път си
т.е права си поне за мен.  :drinks:
« Последна редакция: Май 01, 2010, 02:02:46 am от fishbone »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Страхът от...
« Отговор #65 -: Май 01, 2010, 02:07:39 am »
fishbone,в крайна сметка всичко е едно,но,за да го приема като Едно ми се наложи да мина етапа на разграничаването на почти всичко,след това отричането му и накрая приемането му за ВСИЧКО И НИЩО.А повечето хора "играят",че са стигнали последния етап.Аз за себе си отказвам да разбера какъв е смисъла да приема за "безкористна" любов привличането към някого или просто секса(брех,че съм груба),но ако предните две доведат до любов-ок,става.В крайна сметка всеки е прав за самия себе си.Всичко е такова,каквото трябва да бъде!  :drinks:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Страхът от...
« Отговор #66 -: Май 01, 2010, 04:30:00 am »
я разяснете за някоя определена госпожа ли става въпрос :D , или за някоя абстрактна ?
За баба ти смърт....която ще ти каже здравей ..........а  може и добрру...утру.  :-X :-X :drinks:
« Последна редакция: Май 01, 2010, 05:04:56 am от fishbone »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Страхът от...
« Отговор #67 -: Май 01, 2010, 08:21:17 am »
      Надежда - очакване;  надяване;  вяра;........
      Очакване - надежда;   надяване;...........
      Така,  че  не  аз  бъркам  понятията  Blue|_Star
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Страхът от...
« Отговор #68 -: Май 01, 2010, 10:12:02 am »

 
ЛЪЖАТА ,КАТО ФОРМА НА ЖИВОТ
 
   На тази думичка ме наведе интервю с бившата съпруга на Боби Цанков,тя разказа за неговото дотам,развихрено въображение ,да не кажа шизофренично фантазиране,повярвах й и си спомних за мой познат,набор на гореспоменатия.Момчето изпадаше в такива омайни фантазьорски измислени истории,че дори да искаш не бе възможно да го спреш,...
   И все таки,макар че лъжеше,то излъчваше такъв наивитет и не само,че просто бе обожаван от женското съсловие - удолствие бе да бъдеш обект на измишльотините му,като се започне от това колко си прекрасна , та до неговия велик живот-минало и настояще-Казанова,не какво си мислите ,та той “не си пада по жени”,ама изобщо
той има “по-различна сексуалност ,всъщност “само по теб”,а за живота по света,контактите с посланици като се започне от двете големи сили –руския и американския,.....то е като редуването на водка с уйски.

   Независимо ,че говорим за лъжата ви казвам истина,заклевам се...

   Дори веднъж , когато се бе покрил каза ,че е в Париж и е толкова депресиран,че не му се излиза от квартирата ...... и все пак е чаровник,неговите лъжи са забавни и прозрачни и ако искаш да бъдеш лъган просто му се оставяш ,ей така на сладкото течение на лъжата –мираж ,глътката различна свежест.
Лъжата ,замисляли ли сме се някога кога ,защо ,къде и колко лъжем или ни лъжат,тя май е станала нещо като втората ни природа.Лъжата е начин на живот ,тя е нещо неразривно свързано с нашия лъжовен свят.”Обичам ,да ме лъжат.”
 -Чували ли сте тези думи ?

 ”Лъжи ме ,лъжи ме “-тананикали ли сте си тази песен?
 Още като малки ни залъгват с биберони залъгалки ,занимават ни с лъжовни приказни герои ,сплашват ни с несъществуващи торбалановци и Баби Яги,
после ни лъжат за произхода на човека -от маймуна ,а на живота –от бульон.
Говорят ни лъжовни истории за велики хора ,за за живеем с лъжливи мечти ,които ни довеждат в бъдеще до отчаяно разкаяние на неуспели неудачници.
Трябва да вярваме в изтъкани от лъжовна възхита  Ахиловци и Крали Марковци.
Смеем се глупаво на лъжите на Хитрия Петър и собствената си ориенталска природа видяна в Бай ти Ганя.
Приемаме с възторг и див смях Троянския конник и се смеем като издигаме в култ Хубавата Елена ,а не горкия излъган съпруг Менелай.
   Ето така растем и възпитаваме и своите деца ,с лекота използваме лъжата в своя живот –в и извън дома.
Лъжата като оправдание или нападение.
Лъжем и в любовта ,казваме по често –обичам те ,но на кого и защо ,лъжовно се усмихваме ,дори когато ни се плаче ,премълчаваме и залъгваме дори себе си ,губим искренността в отношенията дори с най близките си ....
Така изгубваме мерилото ,дори не се замисляме лъжейки другите ,излъгваме себе си ....
 
“Ти закъсняваш понякога истино ,но винаги идваш ,
идваш при нас..........”


 ДА,дано не е твърде късно ,за всеки от нас!

 Тази лъжовни истини споделих с вас аз- М.,
този път не ви излъгах,не ми вярвайте , всички обичат да са лъгани ........!!!!!!!!!!!

http://melinik63.blog.bg/lichni-dnevnici/2010/03/15/lyjata-kato-forma-na-jivot.511680

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Страхът от...
« Отговор #69 -: Май 01, 2010, 12:39:57 pm »
      Надежда - очакване;  надяване;  вяра;........
      Очакване - надежда;   надяване;...........
      Така,  че  не  аз  бъркам  понятията  Blue|_Star
mitko,въпрос-ти сега вярваш или знаеш,че аз ти пиша от друг компютър?!
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Страхът от...
« Отговор #70 -: Май 01, 2010, 19:57:14 pm »
Ще отговоря вместо "mitko"(на ..... въпрос(по желание прилагателно на мястото на точките))
Той (аз, и всички останали) Знаем, че пишеш от друг компютър.

Защото имаме достатъчното, но НЕнеобходимо условие да установим, че на нашите си в момента пишем само ние.
Щяхме да Вярваме, ако основанието беше едновременно и необходимо с достатъчното.
Но сега пак ще се обидиш, ако ти кажа, че това не е лъжица за теб....

надяването и очакването
чувствата и емоциите са неща, за щастие, които можем да контролираме. Трябва и се налага да контролираме.
И когато си говорим и пишем тук, поясняваме, къде точно пропуските не ни дават достатъчното основания, за да се справяме и като повярваме да го направим.

Защото, ако безкористност- е висша степен на безусловност, ТО тогава, контролът би се насочил към овладяване на Страхът, а не към просто неговото установяване.
« Последна редакция: Май 02, 2010, 08:25:10 am от Mirotvorec »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Страхът от...
« Отговор #71 -: Май 01, 2010, 20:09:56 pm »
persefona,въпросът беше към Mitko,не към теб.  ;)
Без да се засягаш,но мисля,че си "оп".Тъй че наистина според твойте разбирания може би лъжицата няма как да е,за която и да е уста.Мир,Перси!Зададох си въпроса и очаквам да ми отговори човекът,към който беше отправен,а не ти.Но няма значение.Бъди щастлива. :)
« Последна редакция: Май 02, 2010, 08:25:41 am от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Страхът от...
« Отговор #72 -: Май 02, 2010, 09:46:45 am »
     Да  нямаме  очаквания,  значи  да  убием  надеждата!
      На  коя  врата  стоеше  надписа? - " Надежда  всяка  тука  оставете"

     Надежда - очакване;  надяване;  вяра;........
      Очакване - надежда;   надяване;...........
      Така,  че  не  аз  бъркам  понятията  Blue|_Star
Мисля че придаваш малко по-различен смисъл на думата „очакване“ от някои от писалите преди тебе и затова се получава едно доста съществено разминаване. Да, „очакване“ може да се употреби в смисъл на „надежда“, но в много от мненията по-горе, според мен то е употребено в смисъл на „предположение“. А между надеждата и предположението разликата е очевидна.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Страхът от...
« Отговор #73 -: Май 02, 2010, 10:00:03 am »
       Привет  Ирис,
       Прав  си!!  Много  от  споровете  се  водят  поради  различно  тълкуване  на  понятията!  Затова  предлагам  когато  спорим  да  използваме  речник!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Страхът от...
« Отговор #74 -: Май 02, 2010, 10:48:41 am »
Не знам за значението на думите,но знам,че,когато човек знае-той вече няма как да вярва.Той просто знае и очакванията губят смисъл,поради знанието.А надеждата винаги си я има,макар че зависи от човека.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
44 Отговора
46637 Прегледи
Последна публикация Март 16, 2011, 00:35:15 am
от fishbone
0 Отговора
10674 Прегледи
Последна публикация Април 03, 2009, 00:21:59 am
от H.
26 Отговора
21436 Прегледи
Последна публикация Декември 01, 2009, 16:24:53 pm
от Alien
2 Отговора
4319 Прегледи
Последна публикация Февруари 03, 2010, 16:56:55 pm
от %00
0 Отговора
2578 Прегледи
Последна публикация Април 12, 2010, 15:08:52 pm
от sidewinder

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27