Автор Тема: Страхът от...  (Прочетена 45429 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Страхът от...
« Отговор #30 -: Април 27, 2010, 09:49:06 am »
Е,как може да има страх от любов ???
На мен пък това не ми се вписва..Това си е чист егоизъм!
Страхът(или срамът)за който говори Митко,е страхът от самият себе си.Когато тук вършиш нещо"нередно"и гласчето на съвестта опитва да се обади,често го заглушаваме.Поне аз.Случвало се е,и ще се случва и за в бъдеще.Защото тук съм в състояние да го пренебрегвам.Да се направя,че не го чувам.Но това за което говори Митко,е всъщност най-големият ми страх.Моментът в който ще бъда предоставена на собствената си съвест,и тогава всичко което ще имам ще е само този"глас".И няма да съм в състояние да пренебрегна!
« Последна редакция: Април 27, 2010, 09:50:08 am от konstantin2007 »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Страхът от...
« Отговор #31 -: Април 27, 2010, 11:38:23 am »
Чист егоизъм е да нямаш дори и респект към любовта към себе си и пр.
Имах предвид страх породен от любов към нещо..безкористна любов, а не буквално страх от любов. Панимаеш?

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Страхът от...
« Отговор #32 -: Април 27, 2010, 12:33:58 pm »
Е,как може да има страх от любов ???
На мен пък това не ми се вписва..Това си е чист егоизъм!
Страхът(или срамът)за който говори Митко,е страхът от самият себе си.Когато тук вършиш нещо"нередно"и гласчето на съвестта опитва да се обади,често го заглушаваме.Поне аз.Случвало се е,и ще се случва и за в бъдеще.Защото тук съм в състояние да го пренебрегвам.Да се направя,че не го чувам.Но това за което говори Митко,е всъщност най-големият ми страх.Моментът в който ще бъда предоставена на собствената си съвест,и тогава всичко което ще имам ще е само този"глас".И няма да съм в състояние да пренебрегна!
       Към  този  отговор  бих  добавил  само: Не  всичко  което  ще  имаш  е  този  глас!  ТИ  САМАТА  ЩЕ  БЪДЕШ  ТОЗИ  ГЛАС!  И  за  да  стане  по-ясно,  а  и  по-страшно  добавете  телепатията  на  околните! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Страхът от...
« Отговор #33 -: Април 27, 2010, 13:48:31 pm »
Чист егоизъм е да нямаш дори и респект към любовта към себе си и пр.
Имах предвид страх породен от любов към нещо..безкористна любов, а не буквално страх от любов. Панимаеш?
Безкористна любов?!?Що е то,и има ли почва у човешкото съзнание?!?Не,не панимаю!Дай пример за безкористна любов та да те разбера по-добре!

Митко,съгласна съм с теб!Знам,че този"глас"ще бъда самата аз!И в този контекст,казах,че се страхувам само от себе си! :hi:

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Страхът от...
« Отговор #34 -: Април 27, 2010, 14:25:18 pm »
Безкористна любов?!?Що е то,и има ли почва у човешкото съзнание?!?

 :hi:konstantin2007, а майчината любов не е ли такава.
Възможно е не всички майки да са еднакви , но безкористна любов ми се струва че е възможна само ,майка - дете.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Страхът от...
« Отговор #35 -: Април 27, 2010, 14:40:27 pm »
Цитат
Безкористна любов?!?Що е то,и има ли почва у човешкото съзнание?!?Не,не панимаю!Дай пример за безкористна любов та да те разбера по-добре!


ОЛд4 :) изпревари ме но ще постна написаното да не си кривя душата защото въпроса беше към мен май.


Ако не е преакалено здухано съзнанието би трябвало да има почва у него.
Безкористна любов е онази, която не очаква нищо в замяна и не се съобразява със слабостите на другия най-общо казано. За пример ти давам майчината любов. И ти като майка би трябвало да знаеш що е то безкористна любов, защото майчината любов е безкористна по принцип но ето какво какво били открили и "учените".

Доказано е, че съществува безкористна любов
Учените отдавна се опитват да изследват природата на любовта. Под каква форма се появяват тези емоции и има ли безкористна любов.
Отначало се е считало, че хората са длъжни да изпитват чувство на любов, само към тези, с които имат родствена връзка и които помагат да се предаде гена на бъдещото поколение – родители, деца, съпрузи. Но се оказа, че чувството на любов може да се появи и към човек, с който нямаме родсвена връзка. Наричаме я безкористна.
Специалисти, провели експерименти с хора, които срещу почти символично заплащане приели да се проведе експеримент с тях. В хода на изследванията се доказало, че те притежават способността да обичат безкористно.
С помощта магнитно-резонансни изследвания на главния мозък при доброволците се активизирали 7 дяла от главния мозък, като 3 от тях са свързани с романтични емоции. В останалите дялове на мозъка се регистрирала преработката на хормона допамин, който извиква чувства на радост и еуфория.
http://svejo.net/story/parties/224114-Dokazano-e-che-sushtestvuva-bezkoristna-liubov


Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Страхът от...
« Отговор #36 -: Април 27, 2010, 16:27:13 pm »
Безкористна любов?!?Що е то,и има ли почва у човешкото съзнание?!?

 :hi:konstantin2007, а майчината любов не е ли такава.
Възможно е не всички майки да са еднакви , но безкористна любов ми се струва че е възможна само ,майка - дете.

Олд,fishbone,да..донякъде може и да има нещо такова..
Но аз лично мисля,че дори майчината любов не е съвсем такава.Или поне много рядко е.
И за да ме разберете по-добре,първо си задайте въпросът:Защо,ставаме родители?Кое е това нещо което ни кара да създаваме на всяка цена"свои"деца(елементарен пример сурогатството!?)Или пък въобще да ставаме родители?
Съмнявам се,че е безкористният стремеж и желание да помогнем на други души в техният път...
По-скоро търсим начин да"осмислим"живота си.
Та повечето хора гледат на децата си,като на собственост.Който каквото ще да ми говори,и това чувство много трудно се преодолява,да не говорим,че почти никога.А и модели за"безкористна родителска"любов"има навсякъде около нас!Дори и в сегашният ББ(който го гледа :blush:).И за това има и толкова комплексирани.Не може да си шамариш детето и днеска и нощеска,да го караш да учи по 5 езика още първи клас,да имаш очаквания да стане най-малкото депутат,шамион или поне миска ,и да говорим за безкористна любов!Казвам го именно защото ежедневието ми минава на детската площадка,където още не проходили децата се учат,че са по-по-най от другите!(увисва въпросът защо нужно такова сравнение и съревнование с"другите" ???)
И това е  най-вече заради болните амбиции,пардон,бекористната любов на родителите!
Хората стават родители поради ред други причини,но не и безкористна любов.Да майчината любов е много силно нещо.Много силна любов.Но дори и тя много рядко е съвсем безкористна. :hi:
Не казвам,че няма хора способни на безкористна любов...Все си мисля за майка Тереза и такива като нея.
п.с.Тези в"свежо нет"са ми толкова достоверен източник на информация,колкото и "шок"примерно..Та не виждам за кво го пробутваш тук,ма както и да е..Безкористна любов към не познати?!?Тези са големи гений!Като се има предвид,че малцина са имали привилегията да познават бъдещата си половинка цял живот!И значи,все в един момент са били непознати!Колко възвишено!Не са се изяли веднага след срещането си,а взели,че се заобичали..Пример за безкористност..Тези ще ме уморат.По тъпа статия скоро не бях чела.
« Последна редакция: Април 27, 2010, 17:03:45 pm от konstantin2007 »

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Страхът от...
« Отговор #37 -: Април 27, 2010, 17:12:19 pm »
Изумително наистина. Жена да не разбира майчината-безкористна любов. И аз нямам думи. А двама мъже да са го обяснили толкова ясно.
Жената, която е призвана да роди живот да НЕ разбира какво всъщност дарява. Изумително.
Само да отбележа покрай шока си:
Няма нищо общо между ПРИЧИНАТА да имаш дете, и да си родител- СЛЕДСТВИЕТО да имаш дете и да си родител и ФАКТЪТ да имаш дете и да си родител. Това са три различни неща. А безкористна любов е майчината любов, но и бащината.  :)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Страхът от...
« Отговор #38 -: Април 27, 2010, 17:25:15 pm »
Можеш да се изумяваш и интерпретираш думите ми до второ пришествие ;)
...Въпрсът е кой как го разбира.От неграмотност и невежество а не от безкористна любов се раждат деца които биват малтретирани,оскатявани психически,и то в добри семейства!..понякога дори изхвярлени,убивани и т.н.
И има мноооого общо между причината и следствието.Но който както може така да го разбира!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Страхът от...
« Отговор #39 -: Април 28, 2010, 07:34:34 am »
Ами обяснили са го двамата мъже, ама бъркат. Язък им за мъжката логика.
Откъде да го почна това твърдение, не знам. Примери 10 000.

Например колко майки, ако имат пред себе си своето дете и някое чуждо и трябва да изберат кое да живее и кое да умре биха избрали чуждото?
Колко?
Една на 100, на милион?
Защо? (Важен въпрос, изисква мислене) (подсказка: има го и Егото в уравнението)

Второ, колко майки са привързани към децата си, и изобщо това, което обичат?
Защо?
Какво би станало, ако детето внезапно изчезне?
А как би реагирала тя, ако любовта е наистина безусловна?

Трето, колко майки обичат чуждите деца, точно със същата сила с която обичат своите?
Говорим за наистина непознати деца. Например тия в Сомалия?
Наистина ли една майка, например в Люлин на детската площадка, която си играе с детето, обича по същия начин, в същия момент и със същата сила едно дете в Сомалия?
А защо да, или пък защо не?

Четвърто, защо пък изобщо трябва да са деца?
Защо трябва да са с привилегия за специална любов именно към тях?
Не може ли да е безкористна любов, към някоя баба? Със същата сила и решителност, каквато е към децата?
Нима безкористната любов избира кого да се обича?
Защо?

Пето, защо трябва да са майките?
Това е отново субективно ограничение?
Защо е необходимо?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Страхът от...
« Отговор #40 -: Април 28, 2010, 07:45:37 am »

Нима безкористната любов избира кого да се обича?



Тангра, :hi: разбрал си ме много добре!
За останалите изумяващи и недоумяващи обобщавам:Докато егото е мотив да се възпроизвеждаме ,за никаква безкористност не можем да говорим!

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Страхът от...
« Отговор #41 -: Април 28, 2010, 08:08:26 am »
.......................................

Tangra
, ти за точно определена жена ли говориш или за всички по света ?
Не се обиждай но с това последното изказване , "изби рибата".
« Последна редакция: Април 28, 2010, 10:26:19 am от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Страхът от...
« Отговор #42 -: Април 28, 2010, 08:29:09 am »
А аз мисля, че омешахте нещата- по скоро забравихте страха в цялата картинка, но карай.  :)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Страхът от...
« Отговор #43 -: Април 28, 2010, 08:35:24 am »
Не,не сме.И ако съществува безкористна любов,то не би трябвало да произтича никакъв,ама никакъв  страх от нея!Майчината любов е много силно и велико чувство.Но най-големият страх на всяка майка е да не изгуби детето СИ!

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Страхът от...
« Отговор #44 -: Април 28, 2010, 10:17:38 am »
Не,не сме.И ако съществува безкористна любов,то не би трябвало да произтича никакъв,ама никакъв  страх от нея!Майчината любов е много силно и велико чувство.Но най-големият страх на всяка майка е да не изгуби детето СИ!


:hi:

Синоними:
безвъзмезден
честен, предан, съвестен, скрупулен, правдив, добродетелен
безплатен, доброволен
самоотвержен, себеотрицателен, самопожертвувателен

konstantin2007, я обясни на мене стария гупак , дал съм синонимите на безкористен.Какво като те е страх ,точно това показва че обичаш !
Когато нямаш чувства към някого , тогава нямаш и страх за него ..... просто не ти пука .
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
44 Отговора
46621 Прегледи
Последна публикация Март 16, 2011, 00:35:15 am
от fishbone
0 Отговора
10674 Прегледи
Последна публикация Април 03, 2009, 00:21:59 am
от H.
26 Отговора
21427 Прегледи
Последна публикация Декември 01, 2009, 16:24:53 pm
от Alien
2 Отговора
4319 Прегледи
Последна публикация Февруари 03, 2010, 16:56:55 pm
от %00
0 Отговора
2578 Прегледи
Последна публикация Април 12, 2010, 15:08:52 pm
от sidewinder

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27