Автор Тема: Страхът от...  (Прочетена 45424 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Страхът от...
« Отговор #15 -: Април 25, 2010, 12:47:26 pm »
Този страх от 'Смъртта' никога не съм го разбирала. Да мислила съм си за края на мои близки, и колко би ми било непоносимо без тях. Но от собствената ми смърт-край...представям си го буквално като сън, след който няма да се събудя...все едно да ме е страх да заспивам...

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Страхът от...
« Отговор #16 -: Април 25, 2010, 18:06:16 pm »
    Страх!  Едно  време  питах:  Що  е  това  страх???  Единадесет  годишен  точно  в  полунощ  влязох  в  едно  гробище  и  запалих  свещ  на  един  паметник! 
    А  сега  се  страхувам!  Страх  ме  е  да  не  бъда  безпомощен!  Страх  ме  е  от  това  да  не  бъда  в  тежест  на  семейството  си,  защото  ще  трябва  да  сложа  сам  точката,  а  дали  ще  мога! 
    Срамувам  се  от  това,  че  отида  ли  си  близките  ми  ще  научат  какви  съм  ги  вършил  и  ще  се  срамуват  заради  мене,  вместо  да  се  гордеят! 
    Така  че,  колкото  повече  се  приближава  денят  Х  толкова  повече  се  притеснявам  за  равносметката!  Не  се  притеснявам  от  факта,  че  ще  давам  отчет  някому,  а  че  ще  се  изправя  пред  собствената  си  съвест!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Страхът от...
« Отговор #17 -: Април 25, 2010, 18:08:44 pm »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Страхът от...
« Отговор #18 -: Април 25, 2010, 18:26:08 pm »
    Така  че,  колкото  повече  се  приближава  денят  Х  толкова  повече  се  притеснявам  за  равносметката!  Не  се  притеснявам  от  факта,  че  ще  давам  отчет  някому,  а  че  ще  се  изправя  пред  собствената  си  съвест!   
Привет.
Та тя равносметката не е ли един вид отчет пред съвестта? :-X

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Страхът от...
« Отговор #19 -: Април 25, 2010, 20:21:10 pm »
       Ех,  Фишбоне!  Има  разлика  между  съвеста  тук  и  съвеста  там  горе,  но  това  е   друга  тема!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Страхът от...
« Отговор #20 -: Април 25, 2010, 22:18:55 pm »
Навярно тогава затова те е страх, защото си правил разлика, а там е работата, че няма особенна разлика. Другият вариянт е да не си живял в синхрон със собственната си съвест, която пък на свой ред е свързана, както с Бог, така и егото над което и би трябвало да стои.
Общо взето цялата работа опира до това с какво си се е асоциирал човек през живота си и защо си живял.
 Грехът ражда страха, а страхът от Бога е начало на мъдростта. Но от страх до страх разликата е от небето до земята. Има страх от любов има и страх от невежество
Няма безгрешни хора. Ако имаше то те шяха да са богочовеци, което на този етап е  почти невъзможно.
Смятам, че не сме се отклонили принципно от темата защото има множество допирни точки, а и не може да се буксува на едно място, което разбира се не означава и обратното.

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Страхът от...
« Отговор #21 -: Април 25, 2010, 22:33:55 pm »
Въобще не сте се отклонили, дори.  :) А, много добре я развивате, за което ви благодаря! :hi:

Особено това, много ми хареса:

"Има страх от любов има и страх от невежество"

Абсолютно съгласна съм. И искам да попитам, кое е по-силно? И къде Безсилието надделява? Мерси. :)

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Страхът от...
« Отговор #22 -: Април 25, 2010, 22:39:21 pm »
      Радвам  се  за  теб,  Фишбоне,  срещнах  един  праведен,  дано  останеш  такъв  до  края  на  дните!  
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Страхът от...
« Отговор #23 -: Април 25, 2010, 22:45:34 pm »
    Е  аз  се  страхувам  от  съвеста  си,  че  късно  прогледнах!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Страхът от...
« Отговор #24 -: Април 25, 2010, 23:31:18 pm »
     Радвам  се  за  теб,  Фишбоне,  срещнах  един  праведен,  дано  останеш  такъв  до  края  на  дните!  
Колко съм праведен само Господ Бог знае. Аз знам само колко съм грешен та дори и това не знам. А дори и да знам това не ме прави по-малко грешен, или безгрешен. Защото да знаеш не означава, че си озъзнат, а да си осъзнат не означава, че си безгрешен или по малко грешен.
Цитат
  Е  аз  се  страхувам  от  съвеста  си,  че  късно  прогледнах!
Това не е лошо. Би следвало радостта ти да бъде по голяма.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Страхът от...
« Отговор #25 -: Април 26, 2010, 12:23:03 pm »
И искам да попитам, кое е по-силно? И къде Безсилието надделява? Мерси. :)
И аз мерси.
Ако съм разбрал правилно въпросите ви(ако може да са малко по обосновани) ;)бих казал следното:
Понятията, и определенията за същността на чувствата и техният произход са навързани, като свински черва.
 Страхът от Любовта е по силен, защото тя е толкова неизследима и необятна. Силата на страха зависи от това до каква степен не желаем да приемем дадено събитие обикновенно в бъдеще време. Страхът е слабост, неопитност, а защо не невъзможност и липса. Той е грешна представа, липса на информация била тя и визуална или в по суров вид, и нейното неправилно асимилиране, ако има такова. Стархува се умът, сърцето неможе да се страхува.
Ако се страхуваме значи сме допуснали мислите да надделят над чувствата, или обратно инстинктитее над мислите.
Относно безсилието какво е то ...прилагателно? То може да е резултат от най-различни причини няма да ги изброявам предполагаеми такива, защото за всеки е индивидуално кажи-речи. Силата на безсилието зависи и от неговият характер обикновенно многопластов. Къде надделява за всеки е индивидуално то не е "знаменател" но пак си е в единственно число само дето е в ср.род.
« Последна редакция: Април 26, 2010, 13:11:36 pm от fishbone »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Страхът от...
« Отговор #26 -: Април 26, 2010, 13:42:46 pm »
Страхувам се да не загубя хората които обичам.От друго май не се страхувам.Преди време и аз се страхувах че хората могат да разберат за грешките в живота ми,но вече не ме е страх от това, защото се чувствам чиста.Всеки греши,а вината е най жестокото самобичуване.Опитвам се да не мисля за миналото.
Митко, никога не е късно.Може би мислиш че е късно защото очакваш края, но ако края създава понятието късно,то дори за млад човек осъзнал се на 24 и починал на 25 би означавало късно.Не се страхувай че си изпуснал,напротив,получил си,защото си правил грешки.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Страхът от...
« Отговор #27 -: Април 26, 2010, 19:07:14 pm »
 
 Грехът ражда страха, а страхът от Бога е начало на мъдростта. Но от страх до страх разликата е от небето до земята. Има страх от любов има и страх от невежество
Няма безгрешни хора. Ако имаше то те шяха да са богочовеци, което на този етап е  почти невъзможно.
      Фишбоне,  не  ме  е  страх  от  Бога!  Не  може  да  се  страхуваш  и  в  същото  време  да  изпитваш  обич!  Срам  ме  е,  а  това  чуство  е  по-тягостно  от  страхът!  Страхът  се  преодолява - срамът  никога  не  си  отива!
      Страхът  е  началото  на  падение  и  не  може  да  бъде  началото  на  никакво  помъдряване! 
      Не  разбирам  израза:  Страхувай  се  от  Бога!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Страхът от...
« Отговор #28 -: Април 26, 2010, 20:02:19 pm »
    Е  аз  се  страхувам  от  съвеста  си,  че  късно  прогледнах!
Щом вече "виждаш", май няма от какво да се страхуваш... :hi:
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Страхът от...
« Отговор #29 -: Април 27, 2010, 09:04:07 am »
Срам, Съвест.... Страх- не ми се вписват. Това е по скоро някакъв тип съжаление, а не страх.
Страхът за мен е повече обвързан с безсилието- НЕ с безволието- ав това да НЯМАШ възможност дори и през съзнанието да се Освободиш от условностите и да се пребориш.

Продължава да ми е интересен този Страх от любов.... дам... много интересен бих казала.  :)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
44 Отговора
46620 Прегледи
Последна публикация Март 16, 2011, 00:35:15 am
от fishbone
0 Отговора
10674 Прегледи
Последна публикация Април 03, 2009, 00:21:59 am
от H.
26 Отговора
21427 Прегледи
Последна публикация Декември 01, 2009, 16:24:53 pm
от Alien
2 Отговора
4319 Прегледи
Последна публикация Февруари 03, 2010, 16:56:55 pm
от %00
0 Отговора
2578 Прегледи
Последна публикация Април 12, 2010, 15:08:52 pm
от sidewinder

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27