Автор Тема: Страхът от...  (Прочетена 44909 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Страхът от...
« -: Април 18, 2010, 11:34:56 am »
Искам да ви попитам, от какво се страхувате, и по-важното как го преодолявате?

Не говоря за паранoи и фобии, а за това неочаквано безсилие и отчаяние, което ви завладява, когато най не очаквате.

Поради горното като се замисля, всъщност ме е страх да не съм причина за нечие страдание. Хора, които държат на мен да искат да ми помогнат, защото ме обичат, но да не могат.
Защото аз спуснах преградата ... и реших, че ако съм сама само мен могат да ме наранят, но не и тях или друг на когото държа.

Да но те `блъскат, ритат` по преградата...но аз не я вдигам, просто се чудя, защо тази кръв по пръстите ми, от сърцето е толкова лепкава.
« Последна редакция: Април 18, 2010, 11:43:43 am от persefona »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Страхът от...
« Отговор #1 -: Април 18, 2010, 11:40:59 am »
Страхувам се само и единствено от себе си.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Страхът от...
« Отговор #2 -: Април 18, 2010, 19:29:24 pm »
Страхувам се от много неща. Но се старая да се боря със страховете си.
А единствения начин да се бориш с тях, е като ги срещаш.

Един от най-големите ми страхове, това е страхът, че не съм съвършен.
Т.е. перфекционизма.
Перфекционизма НЕ е желанието за съвършенство, а СТРАХЪТ, че не си съвършен. Като такова, това е абсолютно негативно и неприятно качество. (по-скоро недостатък, а не качество)
Това е много страшно "качество". То блокира възможностите ти за развитие. Прави те негативен, допускащ много повече грешки, дори паникьосващ се на моменти.

Този перфекционизъм може да приеме най-най-разнообразни форми.
Като се започне от това, докато играеш баскетбол и стреляш към коша, страхът дали ще успееш да вкараш; по-натам ако си говориш с някое привлекателно момиче, страхът дали ще те хареса или не, и съответно започваш да издребняваш във своите действия и да грешиш много много повече.
От перфекционизъм може да страдаш в професията си, или пък когато пишеш по форуми.
Което пък ме навежда на друго сходно чувство: "Желанието/Страхът за външно одобрение".
Може би перфекционизмът поражда това второ чувство.
Когато се страхуваш, че не си съвършен, че нещо не ти е 100% супер, тогава идва "Желанието/Страхът за външно одобрение". Което също е много кофти чувство.
Страхът от външно одобрение се припокрива доста със "страхът от водене", което е страх другите да те отблъснат, да не признаят теб, решенията ти, идеите ти, командите ти, вкусовете ти, предпочитанията ти и тн.
Частен случай на това е страхът някой от противоположния пол, че не те харесва, или пък не харесва твоето поведение, решения, предпочитания и тн.


Също така перфекционизмът поражда и "Страхът, че не си изживял/изживяваш смислено живота си", че живееш напразно, или не достатъчно смислено.


Май горе долу това са основните страхове, с които се мъча да се справя напоследък.
Май не се вмества в "безсилието и отчаянието", а може и да се вмества не знам.
Към раздела "страх, че живея живота си недостатъчно смислено". Но чак в отчаяние не съм изпадал, да чукна на дърво.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен why now

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 52
Re:Страхът от...
« Отговор #3 -: Април 18, 2010, 22:54:38 pm »
Доста се почудих от какво ме е страх. :yes: :yes:
Май повече "за" разни неща,отколкото "от".
Както винаги ми се пада по-трудното,защото назовеш ли страха,облечеш ли го наполовина си се справил с него.Или както се казваше в една датска поговорка-"Дяволът не е толкова черен,колкото го рисуват." :yes:

Тан,твоето се оправя,зависи и колко си взискателен де.Но хубавото е,че извличаш нещо полезно от страха си. :dance: :dance:
Където смехът е забранен, обикновено не дават и да се плаче.

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Страхът от...
« Отговор #4 -: Април 18, 2010, 23:29:38 pm »
Tangrata_ wrote: "Също така перфекционизмът поражда и "Страхът, че не си изживял/изживяваш смислено живота си", че живееш напразно, или не достатъчно смислено."

Явно (но не неразбираемо) имаме различни Представи за "страх".

Перфекционизмът... това ми е толкова непонятно, щото е НЕдостижимо.
Няма как да ме интересува, дали, как качвайки се в таксито, таксиметровия шофьор, ще е в настроение да се Впечатли от мен, за да минем по най-краткия маршрут и двамата да се чувстваме добре.
В момента, в който осъзнаем Неперфектността си, не е нужно толкова да се стараем да маскираме недостатъци-те и да ги крием. Напротив. Откритостта, би предразположила, към разбиране и последващо споделяне на собствени такива недостатъци.
В момента, в който, ми е неприятно, или разбера, че на някой не му харесва, че използвам `дрисла` вместо `кифла`- просто спирам да използвам `дрисла`пред него, а не започвам да се страхувам, че той ме харесва по-малко.
Защото преди това той ми е казал- в началото- нещо съвсем уникално и различно, от всички останали до тук: Ти си повече, отколкото някога съм искал!
какво би ме отблъснало от такъв човек? Не се сещам.
Страхът му е добре да е ....осъзнат. За да може да го преодолее.
но...ако не може да ми обясни, защо...тази кръв е толкова...лепкава...тогава просто ще затворя очи, и той повече няма да съществува.


« Последна редакция: Април 18, 2010, 23:34:01 pm от persefona »

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Страхът от...
« Отговор #5 -: Април 19, 2010, 00:05:20 am »
Страхувам се от безсилието! Тогава, когато не знам и не мога ...Това ме паникьосва! Това ме прави слаба...
Страхувам се от глупостта, защото тя е могъща и незнам какво оръжие да ползвам срещу нея!
Страхувам се от хората, които обичам, защото с тях ... не съм на себе си...Те ме правят много силна, но и много слаба!
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Страхът от...
« Отговор #6 -: Април 19, 2010, 00:13:58 am »
Цитат
Искам да ви попитам, от какво се страхувате, и по-важното как го преодолявате?

Страхувам се от себе си. Преодолявам го, като държа възможно най-малък кръг приятели покрай мен.


Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Страхът от...
« Отговор #7 -: Април 19, 2010, 15:10:05 pm »
Интересен метод..Но се съмнявам,че е много ефективен.
« Последна редакция: Април 20, 2010, 07:14:04 am от Mirotvorec »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Страхът от...
« Отговор #8 -: Април 19, 2010, 17:42:31 pm »
С нетърпение чакам "госпожата" , страхувам се като се срещнем да не се уплаша и избягам.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Страхът от...
« Отговор #9 -: Април 19, 2010, 17:54:45 pm »
Няма как да избягаш, но можеш да...припаднеш, да загубиш съзнание де...

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Страхът от...
« Отговор #10 -: Април 19, 2010, 17:56:17 pm »
С нетърпение чакам "госпожата" , страхувам се като се срещнем да не се уплаша и избягам.
Олд,споко..щом я чакаш с нетърпение,значи няма да се уплашиш!Пък и хич не вярвам да е страшна..Даже,чух,че била симпатична и внимателна ;)

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Страхът от...
« Отговор #11 -: Април 19, 2010, 18:15:43 pm »
Аз я познавам лично. Говорили сме си.В един сън, който продължи 3 поредни нощи.
Каза ми да не се страхувам, че ми е приятелка и че винаги ще бъде до мен да ме съветва. Това беше преди доста години. Тя удържа на обещанието си. Непрекъснато я...усещам зад..лявото си рамо...
« Последна редакция: Април 19, 2010, 18:38:15 pm от алибаба »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Страхът от...
« Отговор #12 -: Април 19, 2010, 18:18:53 pm »
Олд,споко..щом я чакаш с нетърпение,значи няма да се уплашиш!Пък и хич не вярвам да е страшна..Даже,чух,че била симпатична и внимателна ;)
Ти ме разбра  :hi: .

Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен EcTeTa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re:Страхът от...
« Отговор #13 -: Април 24, 2010, 23:35:42 pm »
я разяснете за някоя определена госпожа ли става въпрос :D , или за някоя абстрактна ?

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Страхът от...
« Отговор #14 -: Април 24, 2010, 23:44:36 pm »
я разяснете за някоя определена госпожа ли става въпрос :D , или за някоя абстрактна ?

Става дума за "онази с косата" !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
44 Отговора
45815 Прегледи
Последна публикация Март 16, 2011, 00:35:15 am
от fishbone
0 Отговора
10646 Прегледи
Последна публикация Април 03, 2009, 00:21:59 am
от H.
26 Отговора
20593 Прегледи
Последна публикация Декември 01, 2009, 16:24:53 pm
от Alien
2 Отговора
4297 Прегледи
Последна публикация Февруари 03, 2010, 16:56:55 pm
от %00
0 Отговора
2564 Прегледи
Последна публикация Април 12, 2010, 15:08:52 pm
от sidewinder

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27