Автор Тема: Когато сте на границата на отчаянието  (Прочетена 23029 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #45 -: Февруари 08, 2010, 08:45:53 am »
Аз имам една формула в живота, която си е лично мое мнение и не карам никой да се съгласява с нея!
Всички ние сме един индивидялен космос по отделно.
Когато и каквото да ни се случи лошо, много лошо, смятам че трябва да го приемете като учение като един урок, да намерите коренчето да извлечете поуката и да загърбите лошите чувства. Каквато и да е болката аз вярвам че времето лекува. И когато си помисля че всичко е един сън тук и сега и когато заспим навлизаме в друг сън ние просто сме живи заспали. Ние живэм в една една илюзия!
Каквато и да е болката тя е голяма и тежи.
Не вярвам в това че човек получава в каквото вярва.Защото никой не желае да му се случват лоши неща.

За да преминем живота по лесно и разумно без много да навличаме карма на себе си, МИСЛЕТЕ че сте един войник на фронта.

Всичко ще премине много кратко и бързо!

Това е живота. Прошка, търпение, любов,смирение и силна вяра !
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #46 -: Февруари 08, 2010, 12:19:12 pm »
За пореден път се убеждавам, че психиката на човека е много сложно нещо.
Убеденоста ми идва не само от тази тема, а и от случки от живота около мен. Мой познат наскоро се самоуби! Млад човек на 25 години. На 18 год. изпада в някаква депресия и така 7 год., та до тези дни...
Има случаи като този, когато нито съвети, нито доктори могат да помогнат.
Сложно е!

=====================================

Това е живота. Прошка, търпение, любов,смирение и силна вяра !


С Лорчето сте си плюли в устите...
Да не пеете в един хор..?
Банално е повтарянето на тази мантра!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #47 -: Февруари 08, 2010, 12:22:02 pm »
Според мен няма такова нещо като "граница на отчаянието", а дори и да има какво трябва да разделя тя или загражда ?
 По правилно е да се каже когато сте на крачка от отчаянието(депресията).

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #48 -: Февруари 08, 2010, 13:44:04 pm »
Ами според мен когато човек каже за себе си, че е на границата на отчаянието (или пък, че е на крачка от отчаянието), той вече е отчаян. Разбира се съществува вариант при който изричайки подобни думи, човек просто търси съжаление и съчувствие.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #49 -: Февруари 08, 2010, 15:00:24 pm »
        Пожелавам  ти  никога  да  не  изричаш  подобни  думи  и  никога  да  не    ти  дойде  до  главата  границата  на  отчаянието!  Бъди  винаги  галеник  на  съдбата  както  досега! 
« Последна редакция: Февруари 09, 2010, 07:25:11 am от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #50 -: Февруари 08, 2010, 17:01:53 pm »
Галеник на съдбата казваш... възможно е. Едно знам със сигурност – не съм се вкопчил в това, което ме прави щастлив. На страданията гледам просто като на нещо, което неизменно отминава. После ги забравям, защото споменът за страданията създава страхове и комплекси, които докато съществуват, ще ги поддържат живи и ще ги привличат обратно в живота ми. Всяко страдание си има смисъл, който ако бъде открит, осъзнат и приет, страданието няма да се стовари отгоре му с пълната си сила. Ако се бунтуваш срещу малките страдания, идват големите. Съдбата не подлага хората на безсмислени страдания. Последните сами си ги създаваме.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #51 -: Февруари 08, 2010, 18:14:32 pm »
Това, Ирис , е абстрактно и логично разсъждение. Като такова при него отсъства емоционален заряд. По принцип си прав, такава би трябвало да е нагласата, но понякога съдбата ни праща такива проблеми, че колкото и да осъзнаваш логически нещата, които написа, отдолу емоцията клокочи и иска друго. Някои човешки емоции могат да бъдат невеорятно силни. И далеч не е задължително да са положителни. Не е и толкова лесно да се намери "смисъла", защото в някои проблеми НЯМА смисъл, няма! Или поне няма такъв в човешките мерки за справедливост. Единствено така, обаче, можеш да калиш душата си.
Някои хора поначало водят по-спокоен живот от други. Женят се, създават си семейство, майките и бащите им са около тях, ходят си на работа и се прибират в къщи. Други имат най-разнообразни проблеми, здравословни, с работата, сами са, и нямат мъж/жена, или пък ги е оставил мъжа/жената, а те са с дете, или две деца, или пък са загубили близки в катастрофа, или нещо друго подобно, и тн и тн.
Докато ти самия не попаднеш на тяхно място, е трудно да разбереш какво чувстват те. И дори да им кажеш логически "всеки проблем отминава, времето лекува", "всичко е плод на твоето болно въображение", някак няма да им помогне особено, защото близкия им няма да се върне от гроба, нито комшията ще започне да помага да се гледа детето. Затова и малко или много трябва да си на определена възраст, да имаш малко повече опит, за да разбираш по-добре хората.
Аз например 2 години влачих едно разочарование. 2 години ме боля и ревах с глас и виех като вълк. А преди същите тия 2 години, че и преди 5, ако ми погледнеш постовете съм ги писал същите работи - ала бала, човек сам си решава дали да страда или не, трябва да си прости и тн и тн. Ама само със сухото знаене не помага. Защото подсъзнанието отдолу рита и дърпа като обезумяло. То си знае своето. То иска кръв и да къса на парчета. Човешкият мозък е на 3нива - най-долу е рептилоидния (от земната еволюция и земните рептилии идва), по-горе е примАтивния (бозайническия), и най-горе е кората - неокортекса, с който ние мислим логично.
Първия отговаря за най-основните природни нужди - глад, секс, болка, бой/оцеляване. Към тях най-веорятно спадат и загриженост за потомството, ревност, желание/страдание към срещуположния пол и тн.
Вторият е за останалите инстинкти и емоции. Например, инстинкт да се събираме в стада и тн.
Третият е за аналитичното мислене, и е присъщ само за човека.

Сега, въпреки, че някои технократи могат да се напикаят от кеф, при благоговеенето към последния мозък, истината е, че ВСИЧКИ 3 имат важни функции. Истината е, че въпреки, че само с 3я може да се мисли, най-голяма сила като заряд на електрическите импулси, а и изобщо има 1я мозък (рептилния). Истината е, че точно като компютърна програма, той има максимален приоритет, и може да override-ва (преодолява) всеки друг от горните 2 мозъка. Той е на най-основно ниво.
Когато спориш с някой с бъдещия курс на долара и край теб мине най-красивата жена, която си виждал напоследък само че гола, ще продължиш ли да си разсъждаваш логически глупостите за долара? Или ще обърнеш внимание на нещо далеч по важно и съществено? Така е устроен човека, важните неща като храна, секс, болка са най-отдолу и най-здраво закодирани. Другото с логиката е бонус.

Така че, човек може логически да си мисли едни неща, да ги вярва дори, но отдолу организма му да иска друго. И тогава много да боли.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #52 -: Февруари 08, 2010, 19:00:29 pm »
..............................................

Tangra , ти си Tangra за годините си  :hi: !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #53 -: Февруари 08, 2010, 19:10:31 pm »
Екзакт Tangra !
Не е важно къде и колко си живял,важното е какво си разбрал!
 :)

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #54 -: Февруари 08, 2010, 21:42:04 pm »
Мнението ми не беше само логическо. Когато пиша, винаги съм искрен. Ако не усетя вътрешно нещо като вярно, не бих го написал. Не знам за емоциите... От отрицателните емоции може да ми се случи да изпитам единствено раздразнение и то за кратко. Също и страх, но това е по-скоро инстинкт. Може да не съм попадал в крайно трудни ситуации, но пък имам опит с не чак дотам крайни. И винаги съм ги преодолявал по-описания в предходния ми пост начин. А и това доколко тежка е една ситуация е въпрос на личен светоглед и оценка. Когато попадна в една ситуация гледам да я реша, а не да оценявам колко е отчайваща, още по-малко пък да обвинявам нещо или някого за възникването й. Почти на 100 % мога да заявя, че каквато и загуба да преживея – материална или на близък, няма да оценя ситуацията като екстремно-трудна и няма да изпадна в отчаяние. Вероятно бих оценил като изключително тежко едно състояние на непрекъсната и силна болка, защото то би направило трудно запазването на вътрешното ми равновесие и самообладание, а всички успокояващи лекарства в случая действат зле на концентрацията и на психиката. Но пък като помисля, отново не бих се отчаял и изгубил надежда. Просто няма как да изгубя вярата си в духовния живот.

п.п. Думи в стил „всичко е резултат от твоето болно въображение“ не помня някога да съм произнасял през живота си.

п.п.п. Предлагам да не се спекулира толкова много с годините ми. Не съм нито прекалено млад, нито много възрастен. Колкото до опита, мисля че по-важно е не това, какво е преживял човек, а как. Иначе, особено поддръжниците на прераждането ще се съгласят, че опит всеки си има предостатъчно.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #55 -: Февруари 09, 2010, 01:33:00 am »

п.п. Думи в стил „всичко е резултат от твоето болно въображение“ не помня някога да съм произнасял през живота си.
Това го казвам аз понякога, но на майтап.
Ако си чел "Свирепия (войн)" ще се досетиш.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #56 -: Февруари 09, 2010, 14:26:06 pm »
     Ирис,  Приятелю, 
     Никак,  ама  никак  не  е  важно  на  колко  години  си,  възраста  на  човека  се  определя  от  преживяното  и  осмислянето  му!  Едно  само  не  искаш  да  приемеш  и  разбереш,  че  има  ситуации  наложени  отвън  които  отнемат  възможноста  ти  да  мислиш,  да  расъждаваш  ИЗОБЩО,  просто  емоцията  те  поема  и  тъмнината  те  поглъща! В  такива  ситуации  бих  казал  първосигнални  не  помага  научено  като  теория,  всичко  като  култура,  възпитание  и  други  показности  отиват  по  дяволите!  Помага  само  практическият  опит  защото  само  той  може  да  се  изведе  като  първосигнална  реакция!  Веднъж  в  мината  кал  затрупваше  колега,  пропълзях  и  започнах  да  копая  с  шепи  калта  около  главата  му,  след  секунди  до  мен  пльокна  дъска  и  чух  майстора  на  смяната  да  крещи:  Лягай  на  дъската  твойта  м....  След  това  друга  дъска  и  още  и  още -  извадиха  ни!  В  сводката  пишеше:  Спасени  двама! 
       
    Ако се бунтуваш срещу малките страдания, идват големите. Съдбата не подлага хората на безсмислени страдания. Последните сами си ги създаваме.
     Съдбата  не  ни  подлага  на  безсмислени  страдания,  от  нейна  страна,  но  не  тя  чуства,  а  потърпевшият!  Болката  идва  най-вече  от  факта,  че  не  ни  е  позволено  да  знаем  големият  план,  тоест  защо!
    Разбира се съществува вариант при който изричайки подобни думи, човек просто търси съжаление и съчувствие.
    Важното  е  от  кого  може  да  полуи  съжаление  и  съчуствие!  Може  да  съжалява  и  съчуства  истински  от  сърце  само  човек  който  знае  какво  е  на  дъното,  тоест:  "Вил  е  кто  вук  по  месечина" 
    Силна  личност  е  онази  личност,  която  може  да  споделя  и  обсъжда  провалите  си!       
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #57 -: Февруари 09, 2010, 20:51:13 pm »
    Много добре и вярно казано mitko. :hi:
Всичко се случва понеже искаме или не искаме да избягаме или не избягаме - от нашата съдба респ. карма.
Това е то пътят на астралната змия.
 :drinks:
« Последна редакция: Февруари 09, 2010, 20:54:40 pm от fishbone »

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #58 -: Февруари 24, 2010, 00:33:31 am »
 :) Вероятно всеки е опитвал вкуса на отчаянието по един или друг повод.В момент на отчаяние стоим пред огромна, залостена врата и се опитваме да намерим начин да я отворим, а в същото това време, ако се огледаме ще открием понедруги две врати, които с лекота ще отворим.
Смятам, че до отчаяние стигаме само тогава,когато все още не познаваме себе си.  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #59 -: Февруари 24, 2010, 02:42:32 am »
Ние не се познаваме докрай. Щом все още живеем тоя живот. В това е смисъла - да познаеш себе си. Но е дълъг път. Непрекъснатото изпитване на себе си води по тоя път - на себепознание.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27