Автор Тема: За и против мисленето  (Прочетена 14536 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:За и против мисленето
« Отговор #30 -: Януари 30, 2010, 21:17:50 pm »
Ползваме си други техники, като например да играем баскетбол, а също и да идем на диско.

Не говорех за универсален метод, а за само отделна техника. Човек може да действа и със 100 техники.
Това не изключва медитацията, или заниманията с други изкуства.

Но, далеч не намирам същността на спорта или изкуствата в "почивка и разтоварване". Косвено може и да вършат такава работа, когато ни дистанцират от материалното ежедневие, но това не е първостепенната функция.
"Почивка и разтоварване" мога да използвам като седна да изпия няколко бири.
Изобщо не мога да го оприлича и на играенето на електронни игри. Защото в единия случай си адекватен в Реалността, а в другия лапаш мухите, или там каквото хвърчи на екрана.

Прочее ...
!!!
В случая мога да ползвам битовизми като "баскетбол" и "дискотека". От една страна да вкарам оригинална гледна точка, от друга да подразня някои хора (чрез показване на истината), и от трета да изразя нещата хем ясно хем не ясно.
Но!
Тези битовизми са само понятия ...
Нима нямаше една притча за Конфуций и ЛаоДзе, за стареца който вадел ръчно вода от кладенеца. Спрял се един умен човек да му дава акул и да му обяснява, че може и да се автоматизира ваденето на вода, и няма нужда да се труди.
А той отговорил:
"Остави ме, защо искаш да вкараш във грях един стар човек? Цял живот съм работил с ръцете си. Остави ме да си умра така, като обикновен човек, неомърсен."
Нима монасите от ШаоЛин не са тренирали по 15 и по 18 часа на ден най-тежки тренировки, като основната идея е била именно същото? Чрез действието да смирят себе си и Егото.

Този принцип на динамичната медитация далеч не съм го измислил аз. И далеч не е някоя моя субективна приумица. Хиляди години хората само по този начин могат да се просветлят. Дали ще си обущар и ще ковеш обувки, или ще си копач на нивата, принципите които можеш да приложиш са все същите.
Та не знам ... може и да е универсален, може и да не е . Според мен е, а и не само според мен. Както съм казал и пак го казвам, ето ви реалността, творете! Кой както може. И ще постигне каквото може. (а не каквото си мисли)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:За и против мисленето
« Отговор #31 -: Януари 30, 2010, 21:38:23 pm »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:За и против мисленето
« Отговор #32 -: Януари 31, 2010, 22:53:53 pm »
Tangra пряви каквото искаш и както намериш за добре,нямам никакви претенции нито към теб нито към когото и да е(изключвам семейството си)Щом смяташ че по този начин имаш резултати, супер. Аз обичам танците и танцувам почти всеки ден, но не го разглеждам по този начин.Всеки извършва някакви действия които му помагат да смири егото си.Не всеки му дава име.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:За и против мисленето
« Отговор #33 -: Февруари 01, 2010, 21:56:23 pm »
      Никога  няма  да  се  смириш  Есес  ти  си  високомерна!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:За и против мисленето
« Отговор #34 -: Февруари 01, 2010, 22:06:33 pm »
      Никога  няма  да  се  смириш  Есес  ти  си  високомерна!
... рече и отсече...
...water can flow, and water can crash...

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:За и против мисленето
« Отговор #35 -: Февруари 02, 2010, 10:52:47 am »
;D
Такава съм каквато съм,ти обаче едва ли знаеш каква съм точно.Гледай си живота и не прави такива кардинални изказвания.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:За и против мисленето
« Отговор #36 -: Февруари 05, 2010, 14:18:51 pm »
   "Дъждът, това е вятър, казва едно шест годишно дете. В такъв случай дъждът и вятърът едно и също ли са? - пита го психологът. Не. - Какво е вятърът? - Дъжд. - Тогава е едно и също? - Не, не е същото. - Кое не е същото? - Вятърът".

Из "Детството" на Анри Валон и Рьоне Зазо
« Последна редакция: Февруари 05, 2010, 14:30:06 pm от fishbone »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:За и против мисленето
« Отговор #37 -: Февруари 05, 2010, 19:08:16 pm »
;D
Такава съм каквато съм,ти обаче едва ли знаеш каква съм точно.Гледай си живота и не прави такива кардинални изказвания.

      Ще  се  радвам  ако  ме  принудиш  да  си  променя  мнението!  Цитата  само  потвърждава  мнението  ми!
   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:За и против мисленето
« Отговор #38 -: Февруари 05, 2010, 19:48:20 pm »
Дигиталният потоп засяга вече начина ни на мислене
http://www.glasove.com/article-6943.php

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:За и против мисленето
« Отговор #39 -: Февруари 05, 2010, 22:14:20 pm »
;D
Такава съм каквато съм,ти обаче едва ли знаеш каква съм точно.Гледай си живота и не прави такива кардинални изказвания.

      Ще  се  радвам  ако  ме  принудиш  да  си  променя  мнението!  Цитата  само  потвърждава  мнението  ми!
   
пф не ме интересува твоето мнение Митко,осбено мнението ти за мен.Не може всички да ме харесват  ;D виждаш ли още едно потвърждение за твоето мнение,можеш да си сложиш още една звездичка,за познал отговора  ;D

Неактивен tanyta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:За и против мисленето
« Отговор #40 -: Март 05, 2010, 12:09:55 pm »
То се мисли, ама ако има с какво.   :diablo:

Не виждам какво толкова има да се спори. Просто всеки за себе си трябва да спазва баланса между мисли и чувства, между ума и сърцето. Залитането в каквато и да е посока не е желателно.

 :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27