Автор Тема: Когато сте на границата на отчаянието  (Прочетена 22979 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #15 -: Февруари 02, 2010, 20:19:50 pm »
Живота е една непрекъсната борба .
Цял живот съм се борил , не ме е спирала никаква трудност , никога не съм унивал .Най голяма борба съм водил с неправдата с хорската злоба и завист но ...... но живота ми намери цаката , сега съм един стар мухльо безпътник !


П.С. Бъдете щастливи младежи (деца) , не унивайте , знайте че живота е най ценното нещо и го пазете !
« Последна редакция: Февруари 02, 2010, 20:22:12 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #16 -: Февруари 02, 2010, 23:58:43 pm »
Съвети за справяне с отчаянието много и то работещи, но ми е интересно има ли съвет за премахване на причината за него?

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #17 -: Февруари 03, 2010, 10:41:57 am »
Eli съчувствам ти за проблема който имаш, дано нямаш деца в момента които също да носят този товар.Пожелавам ти попътен вятър и бързо излизане от този кошмар.
Тангра- не съм взела толкова присърце тренировките ти по баскетбол, спокойно не си създавай излишни главоблъскания за това на някой харесва ли му или не баскетбола  :drinks:
« Последна редакция: Февруари 03, 2010, 10:44:26 am от eses »

Неактивен Elena

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #18 -: Февруари 03, 2010, 11:58:50 am »
eli, моята лична философия към най-тежките проблеми, е следната.
Те идват, те винаги идват и запретват ръкави, озъбени, настървени, готови да разкъсват на части душата ти.
Големи или малки, това го решават "очите ни", онези на страха или другите на мъдростта. Предизвикват ни, обсебват, първо мислите, съня ни, настоящето, заграбват миговете, дните, месеците.....колкото им позволим.
Казвам си, война е неизбежно е да се размине без жертви. Воювам. И в миговете на отмора, пресмятам хладнокръвно загубите. Когато станат твърде големи, спирам да оказвам съпротива. Тогава кулминацията идва най-бързо, нощта е най-черна, но се напрягам да чуя щурците, бурята е най-силна, но виждам как най-малко страда тревата.
Нямам формула за добра стратегия, единствено осъзнавам, че признаването на неговото съществуване, моето "поражение", заедно с платената цена, която доброволно или не ще бъде взета, водят до решение в по-кратки срокове.
И тогава идва изгрева...или жадуваната победа.

Успех и сили ти желая!
« Последна редакция: Февруари 03, 2010, 12:04:16 pm от Elena »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #19 -: Февруари 03, 2010, 21:49:18 pm »
     Веднъж  допуснах  отчаянието  до  себе  си  и  се  озовах  на  дъното,  там  откъдето  не  можеш  да  падаш  повече!  И  тогава  една  мъдра  жена  ми  каза  следното:  Момче,  има  само  два  начина  да  изживееш  живота  си - като  мъж  или  като  дрисльо!  Оттогава  изключих  задната  скорост  и  съм  добре,  даже  бих  попитал: - Отчаяние  що  е  то?  Нека  очите  ви  се  смеят  и  всичко  ще  бъде  наред!!!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #20 -: Февруари 03, 2010, 23:31:45 pm »
eli, решението на проблемите идва когато разбереш, че си част от тях, а не самостойна единица. Ти си причината за всичките си проблеми. Остава да разбереш с какво си ги привлякла и да разтвориш от полето си тези мисловни модели. Тогава постепенно ще дойде и психичната и физическата свобода.

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #21 -: Февруари 03, 2010, 23:34:30 pm »
Така е, ние сме удивителни същества, намираме сили дори и в мрака да се усмихваме и да знаем, че след бурята изгрява слънце, въздуха е свеж и дъжда е измил старите и опадали листа от дърветета.
Мисля, че в това е величието на Човека и се радвам, че тука намирам хора способни на това.
Чак се плаша от тази си способност - просто да се обърна да продължа напред със същата си жажда за живот и същата усмивка на лицето си. И си казвам дано някой ден не срещна по - голямо изпитание, което да премери колко Сила имам. Защото това беше достъчно голямо и повече не искам друго. Истина е, че само в такива моменти откриваме тази си удивителна способност да бъде недосегаеми Човеци, но все си казвам дано вече нямаме нужда от проблеми, за да откриваме себе си. Дано скоро се опазнаем добре, дано не забравяме кои сме, за да не се налага да си припомняме в бурята.
Така приятели, Благодаря ви за милите думи, пожелавам ви и на вас Сила и способност за усмивки в тези трудни времена.
Чудя се дали и преди нас хората са живяли в такива усложнения или наистина напоследък са настанали трудни времена за човечеството?

Неактивен eli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 167
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #22 -: Февруари 03, 2010, 23:42:13 pm »
eli, решението на проблемите идва когато разбереш, че си част от тях, а не самостойна единица. Ти си причината за всичките си проблеми. Остава да разбереш с какво си ги привлякла и да разтвориш от полето си тези мисловни модели. Тогава постепенно ще дойде и психичната и физическата свобода.

Ох, аз знам, че съм причината за проблемите си. Този път го видях много ясно. Проблема е, че някои модели са толкова надълбоко вкоренени в начина ни на мислене, че е много трудно първо да ги видим, а после да се оттървем от тях. Но се опитвам да работя по въпроса. Аз моите модели поне ги видях. Не смея да твърдя, че съм осъзнала всички, това е невъзможно - но поне много добре видях резултата. Беше ми показан по начин, по който нямаше как да се направя, че не съм го видяла :) Сега остава най - трудната задача да ги изкореня от себе си. Дано успея по - бързо /макар че понякога се съмнявам/, защото не искам сценария да се повтаря.  
« Последна редакция: Февруари 03, 2010, 23:43:56 pm от eli »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #23 -: Февруари 03, 2010, 23:59:30 pm »
Обикновено тези неща са инкарнационна примка и не могат да бъдат изчистени. Когато човекът не го осъзнава. Ти обаче знаеш. Това значи 100%, че има начин за разграждане. Трябва да простиш най-вече на себе си. Другото не е важно.

Неактивен tsen

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #24 -: Февруари 04, 2010, 14:22:27 pm »
Мила Eli!
Това което аз се опитвам да правя и когато успея- дава ефект, е следното.
.Давам си малко почивка от мислене и чувства.
.Казвам им нещо от сорта- след малко пак...
.Всред природа, или любими животни или музика.
.Старая се да изпитам към себе си, някак отстрани- топло чувство.
.Дишам дълбоко.
.Не съдя НИКОГО И НИЩО. Включая и себе си.
.Аз съм християнка и за да спра потока, си повтарям Исусовата Молитва
Господи Исусе Христе, Сине Божий, Помилуй ме!
      Може и нещо друго... Да се спре Инерцията...
.Добавям и мисълта, че и други са в депресия и отчаяние, става ми мило за тях!
И-някак моята мъка се размива.

РЕШЕНИЕТО ВИНАГИ Е НА 1/2 ръка разстояние, но за да го видим- трябва да се успокоим и да не съдим НИКОГО И НИЩО!

Ценка

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #25 -: Февруари 05, 2010, 11:36:41 am »
“Стой на границата на отчаянието. А когато не можеш повече, отдръпни се и седни, изпий чашка чай”  :)
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #26 -: Февруари 05, 2010, 21:07:39 pm »
Цитат:
"Живота е една непрекъсната борба"
За тези, които мислят така , живота наистина  ще е непрекъсната борба.Всеки получава това, в което вярва

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #27 -: Февруари 06, 2010, 15:54:09 pm »
     Няма  по-приятно  чуство  от  това  на  победата!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #28 -: Февруари 06, 2010, 17:00:05 pm »
Когато съм пробвала всичко и и въпреки това нищо не става,чакам,чакам до като дойде момент в които отново има какво да направя,а ако не дойде такъв най вероятно го примам.Някой неща не могат да бъдат решени,те просто са такива.

Много точно казано!
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Когато сте на границата на отчаянието
« Отговор #29 -: Февруари 06, 2010, 17:02:20 pm »
Съвети за справяне с отчаянието много и то работещи, но ми е интересно има ли съвет за премахване на причината за него?

Няма.

Винаги има причина а има ли причина има първопричина- търси я нея!
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27