Автор Тема: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...  (Прочетена 82316 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #135 -: Юли 03, 2010, 22:14:40 pm »
Еее ся..ми то това уж е светлинното тяло..Абе карай,истина,лъжа..Можем да го приемем като художествена ислюстрация на събитието ;)

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #136 -: Юли 03, 2010, 22:35:46 pm »
Мисля,че си отговорих на въпроса,защо когато душата ни влиза в тялото се изпитва болка.И имаш чувството,че нещо голямо,трябва да се побере в нещо малко.А то е защото душата ни е била голяма.Категоричен съм,че клипът на Константин не е фейк.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #137 -: Юли 04, 2010, 10:50:23 am »
Хм..не знам дали му е тук мястото на това,ама не можах да се стърпя.Това е снимка извадена от телефона на човек снимал в Кръстова гора,и твърдят,че е истинска..

http://dox.abv.bg/files/listtree;jsessionid=587CA0458527E230A5E1DF48036E1254

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #138 -: Юли 04, 2010, 14:11:35 pm »
Клипчето на konstantin2007 според мен не е фейк, но нещото което най-много ме за интригува са 2та обекта, (черни, единят като, че ли едното се появи от нищото, а другият го последва)които нямам представа какво може да са.
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #139 -: Юли 04, 2010, 16:02:59 pm »
Незнам дали това,което се вижда на клипчето на konstantin2007,е душата на детето,но е мноооого красиво!
Опитай!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #140 -: Юли 04, 2010, 21:11:40 pm »
Незнам дали това,което се вижда на клипчето на konstantin2007,е душата на детето,но е мноооого красиво!
 
     И  много  материал  за  размисъл? 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #141 -: Юли 04, 2010, 22:11:18 pm »
 :) Алибаба този цитат е твой:- "Боговете са ми отредили красива смърт, Секст - каза Максимилиан. - Умирам защото казах това, което мисля.Умирам заради самия себе си. Това не е подвиг - това е просто красива и достойна смърт. Радвай се за мен, направи ми тази услуга.
И отново тишина, звънлива тишина..."
     Как мислиш какво красиво,достойно и впечатляващо може да има в това да излезем от една стая и да влезем в следващата? Защото все пак така наречената смърт е факт само за тленното тяло, а душата излизайки от настоящото тяло(адната стая), след време ще влезе в друго тяло(следваща стая)? Та в какво мислиш се състои красотата на умирането??? :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #142 -: Юли 04, 2010, 23:02:59 pm »
Красотата според мен не е в умирането а в това, че ИЗЯВЯВАШ СЕБЕ СИ без да се страхуваш от смъртта. Тук е достойнството и красивото.
Да речем двама човека са в една килия и ще умрат от една и саща смърт по едно и също време на една и съща възраст. Дотук нищо. Няма особена разлика и какво да се каже. Но има огромна разлика. Единя може би умира втреперан от страх, мразещ убийците си, или пък готов да се влачи по земята за милост...самосъжаляващ се, разкайващ се за някакви постъпки, примерно за глупостта си да каже истината за нещо...другият..както е Максимилиан от книгата - винаги е бил себе си, винаги е следвал собственото си сърце и истината си и винаги е правил само това, което те му диктуват. Сега ще умре. Но не чувства нито съжаление, нито тъга, нито страх, нито ужас, нито омраза към тези, които са го затворили, нито желание да промени каквото и да било от това, което върши и винаги е вършил, бидейке себе си.
Има огромна разлика между двамата и едното е грозно, а другото красиво.
Може Максимилиан няма да има нужда да ходи по други стаи. Той ВЕЧЕ Е себе си.

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #143 -: Юли 05, 2010, 11:24:01 am »
Незнам дали това,което се вижда на клипчето на konstantin2007,е душата на детето,но е мноооого красиво!
 
     И  много  материал  за  размисъл? 
Да,разбира се.Когато осъзнаеш,че тази красота те изпълва,съдържа се и във всички и всичко около теб,тогава започваш да проявяваш повече уважение към другите и към теб самия.
Опитай!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #144 -: Юли 05, 2010, 11:33:55 am »
    Как мислиш какво красиво,достойно и впечатляващо може да има в това да излезем от една стая и да влезем в следващата? ............. Та в какво мислиш се състои красотата на умирането?
 
       Привет  Алдонея
       Смъртта  е  красива  толкова,  колкото  и  раждането!!  Не  е  красиво  когато  излизаш,  красиво  е  когато  влизаш  и  разбереш,  че  си  очакван  с  любов!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #145 -: Юли 05, 2010, 14:20:04 pm »
Повечето хора страдат когато умират, но не защото ги боли или нещо, а защото ги е страх от смъртта.
А представяте ли си какво им е на душите ни когато виждат какво ги очаква на земята...
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #146 -: Юли 05, 2010, 14:29:30 pm »
Много ми е интересно като приказват глупостинякои хора, че и си вярват.
Моята майка, почина от рак, до последно стискаше зъби и не искаше да и се бият болкоуспокоителни. Не сте виждали такова страдание и по добре , но моля не говорете глупости!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #147 -: Юли 05, 2010, 14:46:37 pm »
Да, и аз знам за случай в който жената имаше рак на мозъка и жестоки главоболия и категорично отказваше болкоуспоителни и морфин...до последно..в крайна сметка се подхлъзнала в банята и от това умряла.
Защо е така? Защо не искат болкоуспоителни? За да не притъпяват и малкото оставащи им дни ли? Аз наистина не мога да си отговоря на този въпрос. Не ми се ще и да го разбирам но мой гръб де...

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #148 -: Юли 05, 2010, 14:51:32 pm »
Аз също мисля, че смъртта е тежко изживяване! Ще ми се да вярвам, че е нещо красиво?!, но засега не успявам! За мен тя е непоносима, болезнена, смачкваща...И повече ме е страх не от това да се срещна с нея, а от мъката, която ще постеля върху близките ми...
Преди вече доста години аз също загубих, смъртта ми отне най-добрият приятел...Видях болката му, нежеланието да си отиде...Все още усещам и моята силна болка от неговата липса...Не виждам красота, а пустош...
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #149 -: Юли 05, 2010, 15:34:01 pm »
Въобразявате си, че Вечността е отвъд? Част от нея е тук, друга - там... Чуйте: към четиридесетия ден душата се откъсва от плътта, но още са свързани. До деветия месец продължава да витае над Земята. Обикаля места, които е обитавала. Посещава близки. Тихо се прощава. Може да даде знаци с почукване и съновидения. В тоя период се подготвя отплаване в незримия свят, реален като нашия. Това касае души на средно и извисено ниво. Но има изостанали, примитивни. Не схващат, че са от другата страна на Мира.

Духовните същности по различно време разбират, че са се преселили Отвъд. Зависи от еволюционното им развитие. Някои дълго не могат да осъзнаят, че са без плът и кръв. Яде им се и пие. Но как? Без тяло?... Навиците и желанията, заседнали в душите, ги разкъсват и горят... Говорят на близките, искат нещо от тях, но никой не ги чува. Лишени от език... Огънят на неосъществените желания - това е адът. А не някакви абстрактни вечни пламъци... Тези духовни същности формират низшия астрал. Изгубили физическо тяло, търсят пригодно същество, да задоволят чрез него неотшумелите си страсти.

След четиридесетия ден душата се оттласква от разграждащата се плът. Окончателната раздяла обаче се извършва едва на деветия месец. Тогава отсяда в територията на небесните селения, заслужена, според делата си.

"Материя и дух не са различни неща, а полюси на едно и също "космическо вещество". Затова навсякъде е материя, навсякъде -дух..."


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27