Автор Тема: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...  (Прочетена 82362 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Re:Смъртта.Начин на възприемане, на тълкуване....
« Отговор #105 -: Януари 08, 2010, 20:43:49 pm »
Преди години цялото ни семейство катастрофира с кола. Беше лека катастрофа, но колата няколко пъти се преобръща докато падне в канавката и цяла седмица след това имах натъртвания буквално навсякъде, даже ми ляха и куршум заради уплахата. Докато се преобръщах заедно с цялото съдържимо в купето, изпитах едно омиротворение, просто няблюдавах, усещах и чаках да свърши, някакси ми беше и ясно, че това не е краят. Страхът дойде в последствие, и то по- скоро след като наблюдавах реакцията на роднините. Така че може би се възприема много по- леко, ако погледнеш на случващото се просто като наблюдател. Като го погледнеш просто като едно от нещата, които се случват понякога в живота.
На няколко пъти след това ми се е случвало също на косъм да се размина и винаги  се чудя защо съм още тук и се замислям колко крехко същество е това "човекът", не може животът да е просто случайно стечение на обстоятелствата, а всичко в него- просто съвпадение! Твърде много случайности... :-X
Благодаря за споделеното преживяване. Бях любопитен да узная какво е при катастрофа , но не от личен опит.

И на мен веднъж смъртта ми напомни за себе си.
Пресичах релсите на гарата в Плевен и трябва да съм бил така потънал в мисли, че се опомих едва, когато ме блъсна въздушната вълна от профучаващ влак / тъкмо бях стъпил на перона/.
През целия ден на етапи осъзнавах какво се е случило.
« Последна редакция: Януари 08, 2010, 22:01:45 pm от Raven »

Неактивен ChosenOne

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • Infinite consciousness
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #106 -: Януари 08, 2010, 21:26:56 pm »
Както се казва в един уникален филм The Fountain(така се пишеше нали? ;D)- "Death is the road to awe."
Fallow your bliss!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #107 -: Януари 08, 2010, 21:57:58 pm »
:) fishbone Вероятно е благословия смъртта за онези  които си отиват с много болка(физическа,душевна), или онези ,които са на такъв етап, че живеенето не им доставя удоволствие.  :hi:
  :hi: Така е, с тая разлика, че може би вторите са знаели за какво живеят и са имали други разбирания за живота.

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване
« Отговор #108 -: Януари 09, 2010, 11:03:27 am »
Това е една неворятна тема.
Според мен ние не сме дораснали достатъчно духовно, за да разберем смъртта. Ние непознаваме живота все още, а какво да кажем относно смъртта?

Не може да се гледа с пренебрежение, не може да се гледа и с насмешка относно нея.
Да се страхуваме от нея е нормално, защото не знаем нищичко относно нея? Човешко чувство си е.
Сигурно така сме се чувствали преди да обладаем телата си тук на земята, но сега ти и аз и всички ние го живеем.
Смятам че за смърта можем да се подготвим още докато сме живи. И когато деня дойде ще го приемете без притеснение или безпокойство и ще знаете техниките и начините, по които ще трябва да поемете пътуването.
Винаги ще има кой да те поеме когато прекрачиш този свят и навлезеш в състояние на дух без материя. 
Смъртта винаги се усеща предварително и много индивидуално от всеки човек. Много хора не вярват в живот след смъртта, така и в прераждания.
Според мен за да познаваме смъртта трябва първо да познаваме духа. Защото където свършва земното там започва светът на Духьт, на истинското до което сега само гадаем и се опитваме да прохождаме като малки деца.Но все пак е начало.
Вярвам, че какъвто ти е бил живота такава ще ти бъде и смъртта.

Относно смърт, която настъпва бързо и неочаквано е възможно причините да бъдат толкова много. Най-неприятното е ако никога до тогава в живота си не сме обмисляли; или опитали поне да приемем факта, че един ден сега или по-късно тя ще ни навести.
Ако никога не сте се замисляли то ще ви посъветвам да се запознаете с тази наука малко от малко поне.Един път когато приемете със спокойствие смъртта ще приемете и живота (И обратното).
Защо го казвам; всичко това е поради причина, че дори и един ден да стане неочаквано духът ни ще бъде малко от малко по-подготвен и няма да се лута или изпадне в шок на объркване.
Колкото по-спокойно без паника става всичко толкова по добре за всички. Не знам, това са мои мисли в случая. Знам че случайности няма в живота или смъртта.
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 14:21:34 pm от Mirotvorec »
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #109 -: Януари 09, 2010, 17:55:54 pm »
Може с регресивна хипноза.
     При  условие,  че  е  засечена  от  поне  двама  независими  терапевти,  достоверноста  е  до  висока  степен 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #110 -: Януари 10, 2010, 13:31:36 pm »
 :) Вероятно смъртта е и начин да получим възможността за нов, по-добър старт? :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #111 -: Януари 10, 2010, 14:47:36 pm »
:) Вероятно смъртта е и начин да получим възможността за нов, по-добър старт? :hi:
       Винаги  и  задължително  е  така!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #112 -: Януари 12, 2010, 12:12:27 pm »
  :) Май тази сентенция не близо до истината-"ВСИЧКИ ИСКАТ ДА ОТИДАТ В РАЯ, САМО ДЕТО НЕ ИМ СЕ УМИРА"  :lol:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #113 -: Януари 12, 2010, 13:18:09 pm »
  :) Май тази сентенция не близо до истината-"ВСИЧКИ ИСКАТ ДА ОТИДАТ В РАЯ, САМО ДЕТО НЕ ИМ СЕ УМИРА"  :lol:

Защо мислиш така ?
Аз искам да умра само да не боледувам за да съм в тежест ,просто заспивам и ....край .Не се стремя и към рай ,аз тук съм в ада все едно ми е там къде ще бъда !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #114 -: Януари 12, 2010, 15:11:03 pm »
    old4 разбирам те донякъде но само да те осведомя, че този ад земния има край, а ония там няма.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #115 -: Януари 12, 2010, 15:50:13 pm »
    old4 разбирам те донякъде но само да те осведомя, че този ад земния има край, а ония там няма.

Значи си го заслужавам !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #116 -: Януари 12, 2010, 16:02:22 pm »
 ;D Здравейте.
   Позволете да ви дам две теми за размисъл относно смъртта:
1.Защо за някои починали се казва: еди кой си почина.
2.Защо за някои починали се казва: еди кой си умря.
 Ползотворни размишления, но не стигайте до крайности-за починалите или добро или нищо.
  Живи и здрави. :hi:
П.П.aldonea    ;D
Цитат
Май тази сентенция не близо до истината-"ВСИЧКИ ИСКАТ ДА ОТИДАТ В РАЯ, САМО ДЕТО НЕ ИМ СЕ УМИРА"
Кат са умира не се ли ходи в гробището. :blush:  А някой да е чувал за райската градина на Семирамида.
« Последна редакция: Януари 12, 2010, 18:57:45 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #117 -: Януари 14, 2010, 10:59:11 am »
 :) meander,ако се единтифицираме с тленното си тяло, да то се връща в земята, но онова,което прави тялото, тленната материя живо, само претърпява своята поредна трансформация. Това си е моето мнение!
А относно 1.ПОЧИНА, допускам , че напускайки своят затвор душата се освобождава и си почива!
          2.УМРЯ, бих ползвала отново за материалната част(тялото) въпреки, че и то претърпява трансформация.
 :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #118 -: Януари 14, 2010, 20:02:10 pm »
aldonea  ;D  Здравей.
  Един по различен поглед от мене:
  1.ПОЧИНА,- е за човек който е живял правилно(добър).За тях е характерно че предусещат времето на "кончината" си.Приемат я спокойно и дават последни наставления на близките си.Пример:И да гледате хубаво хайванчето,да не се резилите,и др. подобни.
2.УМРЯ,-характерно е за тях че умират внезапно вследствие на енергийна намеса или на живот ориентиран към негативност.Ако се залежат болни търсят близките си за прошка а не е редно.Времето до "кончината" им е за да си кажат какви са ги "свършили".За да знаят близките им.Оттам идва приказката -За умрелите или добро или нищо.
Цитат
само претърпява своята поредна трансформация.
Човешкото тяло се трансформира(променя)само в реалния(земния) живот.И то само във "формат" семейство.Ако семейството е правилно създадено(не по сметка).Само тогава се получава трансфериране(на енергии) и развитие.Имаме две тела материално и енергийно.Мъжете развиваме опитност(материалното тяло) а жените осъзнатост(енергийното тяло).Трансфера е възможен само при наличие на обич(женска).Засега толкова.Живи и здрави. :hi:
П.П.
Цитат
че напускайки своят затвор душата се освобождава и си почива
Тука сме в разногласие.Какво те кара да мислиш че душата е затворник.Какво мислиш за приказката-Орел,Рак и Щука.Какво мислиш за приказката-на тоя човек му изкараха душицата.
« Последна редакция: Януари 14, 2010, 22:15:37 pm от meander »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #119 -: Май 31, 2010, 22:16:51 pm »
 :) Живота няма край, той само сменя дрехата си. Така, че дали някой си мисли смяната за почивка или я наричасмърт си е негова работа, но нищо не изчезва само се видоизменя. :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27