Автор Тема: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...  (Прочетена 82026 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #330 -: Декември 01, 2012, 12:24:40 pm »
liuba4e,споко бе!Константин вече ти каза нещо! 8)
Вещичка,и друго..Вчера си говорих с един приятел за инкарнациите..Ква е механиката на"последователните"и едновременните..
При последователните Аза трупа пси-енергия/воля/сила/което в един момент му дава възможността да упражни едновременните.
Иначе първоначално няма силата да го прави.Поне така мисля..Демек..Няма как да почнеш едновременни,докато не си минал през последователните. 

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #331 -: Декември 01, 2012, 12:51:39 pm »
konstantin2007,

разлика има във вибрациите на човешкото и животинското, нищо че материята е една и съща - то и на дървената маса материала е от Земята ама ако се халосаш в нея ще те заболи теб, а на нея няма да и пука. Относно Планетарния Дух, то там има разлика между него и един ВА - пътищата им са различни и ако трябва да бъда честна смятам Планетарния Дух за по-висш от един ВА, щото то ебаси ти можеш ли да си представиш върху тялото да щъкат има-нема 9-10 милиарда говеда и да те чоплят, взривяват, дълбаят и прочее и ти да търпиш това стоически. Е, честно казано аз не бих го изтърпяла  ;).

Има и нещо друго - нашият ВА ако се всели директно в нашето тяло, то би ни взривил тялото на секундата. Животните имат групови Души, тоест ако има например 100 милиарда кучета на планетата то в техните тела е разпределена 1 Душа, а един ВА на едновременна инкарнация има само около 2000-3000 тела, които да обитава, тоест има огромна разлика. Тва все едно определено количество вода по една тръба да се разпредели на 100 милиарда чешми или на 2000 чешми - ще има разлика в дебита на водата и в двата случая.

И да, всяка една Едновременна инкарнация е била първо последователна. Аз съм сънувала 3 мои последователни и бяха наистина пълен ташак, но просто ВА решава да се развива и съответно предприема определени мерки. Имам приятел, който знае, че преди да се въплъти в тяло тук на Земята е бил от богомолковидните и не съм много сигурна, но мисля, че и те са последователни. В един момент решава, че това му е скучно и хоп тука на Земята. Разликата между последователните и едновременните е в бързината на учене и израстване - само това.


liuba4e,

абе маце, ти ако си Едновременна инкарнация имаш не 100, а 2000-3000 инкарнации и то ЕДНОВРЕМЕННО, тоест на теб може да ти се струва, че са в миналото или бъдещето, но от гледна точка на висшите нива те си текат едновременно.

Ся за по-голяма образност си представи, че си космонавт и си летиш някъде из космоса и гледаш Земята. В САЩ например хората са станали и си пият кафето рано сутринта, а в БГ са вече на вечеря със салата и ракия (не съм ровила да гледам часовите зони и затова примера със самите държави може да е неверен, но важна е идеята, а не буквоядството), но за теб от гледна точка на космоса нещата протичат едновременно нали. Така е и с едновременните инкарнации - от гледна точка на ВА са едновременни, защото той е на едно по-високо ниво от 3Д реалността, а времето само в 3Д е линейно.

Мисията поне според мен е да се научиш да живееш осъзнато. Де да знам сега, всеки може и да си има нещо различно като мисия, но общата картина е една - да достигнеш Духа в себе си. За всеки човек това става по различен начин.
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен Borislava

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #332 -: Декември 01, 2012, 13:51:00 pm »
Вещичка,ето това е и моето разбиране "да се научиш да живееш осъзнато."Благодаря!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #333 -: Декември 01, 2012, 15:22:14 pm »
Aaaa,вещичка,ти па ме утепа :D..То оставаше и да се мерим с Планетарния убавец,дето е в пъти по-мощен от нас,мисля..за сравнение между ВА и Планетарен Дух,мноо ясно,че не може да и дума да става...И тука да кажа,че както ВА еволюира,така и Планетарния Дух еволюира.Този на Земята е 3Д.Според някои теории(най-вече се позовават на шумановият резнонас) вече е в 4Д и предстои минаване в 5Д..Въпросното масово възнесение на 21.12. ::)
А тва,че Аза ползва"преносни"средства,за да не изпържи материята е ясно.Мисля,че тук роля играят фините тела,като своеобразни трансформатори на енергията на ВА.Аз за тва и си мисля,че мозъкът не може да работи с пълният си потенциал във вида(вибрациите на материята)в който е.Би се произвела такава,енергия,че ще свари.
Иначе примера ти с чешмата горе долу ми е разбираем..Но така зададен,излиза,че никой не контролира налягането на водата.Щото дебита е без значение,ако има контрол върху налягането.Поне така мисля.Ето ги хилядите чешми в София.Е,ако всички чешми са спрени,и аз пусната моята,това не значи,че ще стане авария,именно защото софийска вода(ВА)контролира налягането.Та..Не знам..Мътно ми е покрай това,дали е възможно част от Планетарен дух,да се"отдели"като самостоятелна единица..Обаче понеже моделът го има,мисля,че е възможно,което не го прави наложително,нито пък е основен принцип,защото именно колективното съзнание е в основата на Планетарния Аз.Но пък...разделението,така или иначе е илюзорно..За тва мисля,че е възможно..Както и да е..
А за вибрациите...Имаш едно огромно,високо стълбище.От най-долното стъпало(плътните вибрации)не можеш да видиш кво става на върха(бързи вибрации),но от върха виждаш всичко става долу.И сега...Ако мислено по най-долното стъпало прекараме една права и това е линията на времето в което пребиваваме,всичките ни инкарнации са си там.Всяка във своя отрязък от линията(свое време,епоха).Но гледайки от най-високото стъпало(където времето не "тече"така бавно)ти виждаш всичките си инкарнации едновременно.
Борислава,е тука вече си абсолютно права!Но,освен да се стремиш да живееш осъзнато,тряя и да се стремиш да разшириш това съзнание.Защото колкото повече се"разширяваш"с толкова повече"неща"се отъждествяваш/припознаваш.А нали в същината си всичко е"Едно".Когато ти се припознаеш като това"Едно",тогава самият ти ставаш това"Едно".Самият ти ставаш"точката"на излъчване.Сливаш се с Абсолюта/Едното/Първоизточника.Животите и"мисиите"ни,не са нищо друго освен обратен път към това"сливане".Пиша го в кавички,защото това сливане е илюзорно.Ние на практика никога не сме прекъсвали връзката с Първоизточника.
И никой не"живее"само на една планета!
п.п.Уфффф кви ги пиша..Нищо не тряя!Тва е образно казано.Свободна воля!
И сега..Понеже пак много отклонихме темата,да кажа,че на фона на това което пишем,смъртта не е нищо повече от трансформация.
« Последна редакция: Декември 01, 2012, 15:44:26 pm от konstantin2007 »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321

Неактивен станка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #335 -: Декември 01, 2012, 18:59:03 pm »
Вещичка,ето това е и моето разбиране "да се научиш да живееш осъзнато."Благодаря!
       Извинявайте  за  наивният  въпрос!  Какво  значи  да  живееш  осъзнато ???

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #336 -: Декември 01, 2012, 19:06:34 pm »
       Извинявайте  за  наивният  въпрос!  Какво  значи  да  живееш  осъзнато ???
Ееееххх,станке станке.. ??? ??? ???
Най-просто казано,за някои е въпрос да осъзнаят себе си и своето искам,а за други да осъзнаят себе си и своето трябва..

Неактивен станка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #337 -: Декември 01, 2012, 19:13:57 pm »
Ееееххх,станке станке.. ??? ??? ???
Най-просто казано,за някои е въпрос да осъзнаят себе си и своето искам,а за други да осъзнаят себе си и своето трябва..
  Нищо  не  разбрах!


 
« Последна редакция: Декември 01, 2012, 19:21:39 pm от станка »

Неактивен liuba4e

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #338 -: Декември 01, 2012, 19:53:49 pm »
       Извинявайте  за  наивният  въпрос!  Какво  значи  да  живееш  осъзнато ???

Няма за какво да се извиняваш, Станке. Спокойно. Честно казано и аз не знам какво означава да живееш осъзнато. Да не ти пука. Джаскай само напред. ;)

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #339 -: Септември 08, 2023, 19:28:08 pm »
КАКВО КАЗВАТ ХОРАТА
Някои вярват, че съществува отвъден свят, тоест че след смъртта си хората отиват на небето, в ада, в чистилището или в Лимбо. Други пък смятат, че човек се преражда в различна форма на живот. А трети, които отхвърлят религиозните идеи, са на мнение, че смъртта е просто краят на човешкото съществуване.

КАКВО КАЗВА БИБЛИЯТА
В Еклисиаст 9:10 се казва, че „няма нито работа, нито замисъл, нито познание, нито мъдрост в гроба, където отиваш“. Библията също обяснява какво става както с хората, така и с животните при смъртта. Тя казва: „Всички отиват на едно място. Всички са произлезли от пръстта и всички се връщат в пръстта.“ (Еклисиаст 3:20)

 Какво е състоянието на мъртвите?
„Духът му излиза и той се връща в пръстта си, в същия ден изчезват мислите му.“ (Псалм 146:4)

КАКВО КАЗВАТ ХОРАТА
Мнозина биват учени, че това, което се случва на човек в отвъдното, зависи от делата му на земята. Ако е правил добри неща, го очаква вечно блаженство, а ако е вършил зло, е обречен на вечни мъки. Смята се, че хората трябва да бъдат пречистени от греха, преди да бъдат допуснати в присъствието на Бога след смъртта си. Онези, които не са пречистени, ще бъдат лишени завинаги от тази радост.

КАКВО КАЗВА БИБЛИЯТА
Мъртвите нито изпитват радост, нито понасят мъчения. Тъй като не съзнават нищо, те не усещат каквото и да било и не могат нито да помогнат, нито да навредят на живите. В Еклисиаст 9:5, 6 се казва: „Живите съзнават, че ще умрат, а мъртвите не съзнават нищо ... И любовта им, и омразата им, и ревността им ги няма и те никога вече няма да имат дял в онова, което се прави под слънцето.“

Има ли надежда за мъртвите?
„Ако човек умре, ще живее ли

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 376
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #340 -: Септември 08, 2023, 21:35:52 pm »
Е,аз чаках,чаках да продължиш,а ти спря на недовършено изречение.

Има ли надежда за мъртвите?
„Ако човек умре, ще живее ли
.....и как продължава нататък?

Ето така продължава:

„Ако човек умре, ще живее ли отново? Ще чакам през всичките дни на робството си, докато не дойде освобождението ми.“ (Йов 14:14)

Източник:
https://www.jw.org/bg/%D0%B1%D0%B8%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B0/%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/g201406/%D1%81%D0%BC%D1%8A%D1%80%D1%82%D1%82%D0%B0/

Думи на кирилица в адреса и стана дълга маймуница.Сайтът обаче ми харесва,изчистен дизайн,лесен и приятен за четене.Бях го позабравил,мерси,че ми припомни.
"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен Noris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 519
Re: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #341 -: Септември 09, 2023, 17:28:12 pm »
Благодаря, всъщност, че ме продължи. Често ми се случва, като пиша тук, да ми звънне телефонът и спирам до там. Нито мога да редактирам нито желание ми остава да коментирам.

Все пак днес ми се прати инфо, каква ще да е разликата между едновременните инкарнации и и последователните в гроба?!
« Последна редакция: Септември 09, 2023, 17:38:39 pm от Noris »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27