Автор Тема: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...  (Прочетена 82321 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #45 -: Ноември 26, 2009, 21:18:57 pm »
:drinks: Факт е,че не изпитвам такава любов към Бог,каквато изпитвам към детето си...И съвсем не се гордея с това.
    Привет,
     Това е най-голямата глупост която съм чувал и си признавам, че съм шокиран!! Нима смяташ, че майка ти иска да обичаш повече нея отколкото детето си??? Гордей се момиче, гордей се, че за детето си можеш да направиш всичко, както Бог прави всичко за децата си!!!!
Страх ни е защото не сме сложили Бога на първо място в живота ни. А сме допуснали една друга любов в живота ни. Привързали сме се към нащите близки, нашите къщи, коли, пари, и т.н повече от допустимото.......към начина ни на живот и към самият "живот".

Всяки проблем има най-малко две решения само смъртта има едно и то е категорично, както бе казал някой. А наздраве сега. :drinks:
      ФИШБОНЕ ти от коя секта си???? Не любовта към Бога трябва да е на първо място, а любовта към творенията МУ, към децата Му!!! Знаеш ли колко му пука на Бога дали вярваш в него или не, дали го обичаш или не, щом не обичаш децата си, не зачиташ родителите си.....
       Всички проблеми имат решение, само един не!! Всички проблеми да ги решиш в своя полза!!
      Без уважение!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #46 -: Ноември 26, 2009, 21:28:41 pm »
 :hi:Митко,може и да е глупост,но ми е много мъчно,че в сърцето ми няма любов към Бог,освен в някои много редки моменти..Просто не го чувствам.А пък за по-голямата част от творенията Му,изобщо да не говорим... :bad:Лесно е да обичаш своите,но не е ли номерът да се науча да обичам и чуждите като свои?

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване
« Отговор #47 -: Ноември 26, 2009, 21:50:17 pm »
     Когато ти си щастлива и Бог е щастлив и обратно. Не е важно дали ти чустваш Бога, важното е, че Той те усеща, както ти детето си и бъди сигурна божественото е винаги до теб!
Научи се първо да обичаш своите, а за другите не се безпокой и това ще стане натрупат ли се годините!!
« Последна редакция: Ноември 27, 2009, 00:05:35 am от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #48 -: Ноември 26, 2009, 22:08:06 pm »
И аз не го усещам ,Бога де...този, за когото всички тръбят! Усещам себе си...Обичам душата си... Това какво е??? Обичам и хората, и животните, и цветята и камъните! Това какво е??? Не се отказвам да се боря за по-доброто, искам да съм действие ,а не предмет! Не мразя...Това какво е???
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен Иван

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #49 -: Ноември 26, 2009, 22:23:19 pm »
:hi:Митко,може и да е глупост,но ми е много мъчно,че в сърцето ми няма любов към Бог,освен в някои много редки моменти..Просто не го чувствам.А пък за по-голямата част от творенията Му,изобщо да не говорим... :bad:Лесно е да обичаш своите,но не е ли номерът да се науча да обичам и чуждите като свои?

Момиче, поздрави се за думите си, уважавай се за това, което каза!

Ако си Планета, ще обичаш Планетата, ако си Звездна система, ще обичаш Системата, ако си Вселена, ще обичаш Вселената, ... Ти си жена и обичаш децата си, както и себе си, т.е. своето творение. Нима може да направиш нещо по-велико като човек?!

Вие какво - искате да сте повече от това, което сте? Спокойно, има време. До тогава правете това, което е в ръцете ви, какво сте се закахърили? Ей затова гледам снизходително на опитите на някои тук да се боготворят, като заявяват любов и други свойства, които няма как да са им присъщи. Обоготворяват се, пък твърдят че са по-ниски от тревата. Това, освен че е на една крачка от шизофренията, е оскърбително към човешката ни същност. Нима е унизително да си човек? Интересно ми е как великите толерантчици, божите кравички, приемащи различното у другите (!) отхвърлят част от себе си със замах класифицирайки го като грешно и ужасно. А друга част "боготворят". Е как да не си снизходителен към този, който себе си не приема (не приема Бог у себе си!) пък твърди, че виждал божественото у всекиго и навсякъде.  ;D

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #50 -: Ноември 26, 2009, 22:48:27 pm »
А нима е унизително да "растеш" дори като човек?! Не искам да съм само гост на тази земя, на този живот!

"Няма друг път. Аз съм чайка. Ограничен съм от собствената си природа. Ако бях роден, за да науча толкова много за летенето, тогава вместо мозък щях да имам изчислителна ма шина. Ако бях създаден за скоростни полети, щях да имам къси криле на сокол и щях да се храня с мишки вместо с риба. Прав беше баща ми. Трябва да забравя това безумие. Трябва да се върна у дома, при своето Ято, и да се задоволя с това, което съм - жалка, ограничена чаша."

http://knigi.start.bg/article.php?aid=2285

ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #51 -: Ноември 26, 2009, 22:54:36 pm »
И аз не го усещам ,Бога де...този, за когото всички тръбят! Усещам себе си...Обичам душата си... Това какво е??? Обичам и хората, и животните, и цветята и камъните! Това какво е??? Не се отказвам да се боря за по-доброто, искам да съм действие ,а не предмет! Не мразя...Това какво е???

Това е Божественното в теб - Благодатта Божия.
Дори и да не го усещаш то не може да не го почувстваш след, като толкова много негови творения обичаш. Може би не допускаш в сърцето си Този, за Когото всички тръбят.т.е си застанала с гръб към Него.
А на Митко искам да кажа, че съм от "сектата" на Любовта. :yes:
И да се върна в темата.
Смърттта е наказание, колкото и да е красива или грозна.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #52 -: Ноември 30, 2009, 11:03:36 am »
Аз пък се гордея! Именно майчинската любов е отражение на пълното отрицание на собственото его! Освен това незнам дали има по-голяма сила от Майката...
Това не е така!

И майчинската любов и тя идва от егото.

Единствената любов без его е тази, която е пръсната по равно към всяка частица от Мирозданието.
Ако слагаш мерки и ограничения от сорта "ще обичам детето си повече отколкото бабата на съседа" това идва от егото!!
Това е очевидно! Замислете се!
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване
« Отговор #53 -: Ноември 30, 2009, 15:09:59 pm »
Отдавна го мисля... :(
« Последна редакция: Декември 01, 2009, 01:25:58 am от Mirotvorec »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #54 -: Ноември 30, 2009, 22:41:26 pm »
Искам да попитам тука групата, онези майки, които пребиват и изоставят децата си, тяхната омраза от егото ли идва идва? Вижте и онези, които осиновяват дете тяхната любов и тя е ли е от егото?
Дори и да е от егото любовта на майката не означава, че на всака цена е егоистична. Егото не е лошо нещо лошо само по себе си. Егото е един рибарски възел незнам на това го оприличавам. Аз не познавам човек без его, както и такъв човек който да обича всички по - равно и себе си включително и да не мрази и ненавижда, ама постоянно без прекъсване Това ли е чистата неегостична любов. Кой може да я задържи? Че то и това е някаква форма на егоизъм, къде е геройството в цялата работа. :unknown:
Майчинската любов може да идва от и от сърцето и да се пречупва през аз-ът, а може и да не се пречупва никъде. Незнам, майките да кажат тука.
Любовта не трябва да се разпилява защото ни посещава не за дълго но поне редовно, а може и да задрамала някъде в нас.
За смъртта беше темата ама айде, какво да кажем още за нея... тя е страшна за ония, които не вярват в нея, и нищожна за онези които живеят в нея.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #55 -: Декември 01, 2009, 00:34:38 am »
Според мен отговорът на първите ти 2 въпроса е "Да", и после пак "Да".

Дали е лошо или не, не знам.
Дали съществуват хора, които не пречупват през егото, не знам.

Не съм против майчината, или пък който и да е друг вид любов.
Дори понякога в безвъзмездното учителстване може да има его. Даже в повечето случаи.
Понякога дори и в изкуствата: свиренето, рисуването и тн.
Може би единствения начин да го елиминираш от тия дейности е ... (някой прати линк към Джонатан Чайката) ... стремежа към съвършенство, поставен над всички други цели...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #56 -: Декември 01, 2009, 00:53:14 am »
     Егото (егоизъма) бива насочено навътре и тогава ти помага да се развиваш. Да тренираш без да се състезаваш, както написа Танграта. Но егото бива  насочено и навън и тогава "развитието" е за сметка на другите!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #57 -: Декември 01, 2009, 22:37:08 pm »
    Егото (егоизъма) бива насочено навътре и тогава ти помага да се развиваш. Да тренираш без да се състезаваш, както написа Танграта. Но егото бива  насочено и навън и тогава "развитието" е за сметка на другите!
:hi: Но човек с насочено навътре его не мисля, че може да постигне  нещо значително. Не във всички случаи егото насочено навън или навътре е за сметка на другите, но винаги е за смека на нещо. Насочим сякаш не е точната дума но и аз немога да открия по подходяща.
 Например рисувам една картина и изливам своя егоизъм на платното. Създавам една картина, от която струи егоизъм. Накъде е насочено егото в този случай? И къде е развитието? Може и да пишеш стихотворение или да свириш някаква музика и там е същата работа. Но истинското изкуство е това в което егоизма липсва или не се долавя.  
« Последна редакция: Декември 01, 2009, 23:45:53 pm от fishbone »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #58 -: Декември 01, 2009, 23:00:56 pm »
Не съм против майчината, или пък който и да е друг вид любов.
Дори понякога в безвъзмездното учителстване може да има его. Даже в повечето случаи.
Понякога дори и в изкуствата: свиренето, рисуването и тн.
Може би единствения начин да го елиминираш от тия дейности е ... (някой прати линк към Джонатан Чайката) ... стремежа към съвършенство, поставен над всички други цели...
... Или може би да осъзнаеш единството на всичко съществуващо. Тогава на преден план вместо „аз“ изплува „всичко“.

Неактивен ChosenOne

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • Infinite consciousness
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване
« Отговор #59 -: Декември 02, 2009, 21:04:04 pm »
Честно казано малко ми се разминава теорията...Това,че физичният свят е мястото,на което душите могат да имат различни изживявания,след като умрем се връщаме до Първоизточника и след това пак се прераждаме в някой друг материален свят,в който да имаме различни изживявания и да се усъвършенстваме.Но ако времето и пространството не съществуват,а са просто илюзия(да кажем на нашата планета),то тогава всички изживявания които сме имали,имаме и ще имаме са се вече случили...Съответно какъв е смисъла?А иначе не страхувам,даже обратното.С нетърпение го чакам ;D да видя как е... А дали е лошо нещо или не..изненадвам се,че има хора в този сайт,които разглеждат нещата по този начин.
« Последна редакция: Декември 02, 2009, 21:06:13 pm от ChosenOne »
Fallow your bliss!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27