Автор Тема: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...  (Прочетена 82020 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Unlock_the_Light

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 162
  • Veritas Vos Liberabit!
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #15 -: Ноември 06, 2009, 19:54:31 pm »
И въпреки това си говорим не за предишни животи и преживявания, а за самия "момент' на смъртта..... какво определяме за смърт...с каква продължителност е ?
душата в периода между едното и друго физическо тяло в състояние на смърт ли е?
« Последна редакция: Ноември 06, 2009, 20:25:38 pm от Unlock_the_Light »
"Светът е моята страна.....да правя добро е моята религия" -Томас Пейн

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #16 -: Ноември 06, 2009, 20:13:59 pm »
Да това е интересна тема.Аз мисля ,че тя е в голямото нищо.
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #17 -: Ноември 06, 2009, 20:49:13 pm »
И въпреки това си говорим не за предишни животи и преживявания, а за самия "момент' на смъртта..... какво определяме за смърт...с каква продължителност е ?
душата в периода между едното и друго физическо тяло в състояние на смърт ли е?
Някои източници твърдят, че душата е по скоро е в състояние на "зор" докато се освободи от всяка тъкан следователно освобождаването през фонтанелата до скъсването на "сребърната нишка". След това също не е лесно през 40-те дена на митарствата,а след това идва частният съд.

Неактивен Balance

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 40
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #18 -: Ноември 07, 2009, 01:15:22 am »
След това също не е лесно през 40-те дена на митарствата,а след това идва частният съд.

Да затова живей в страх и се подчинявай, защото иначе ще гориш в Ада завинаги !!! :rofl2:
Несигурността се явява неотменна част от живота - и е добре, че е така, защото тя го превръща в с

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #19 -: Ноември 07, 2009, 10:28:12 am »
Смъртта е процес, нормален, естествен и необходим точно толкова, колкото е и раждането. Аз я наричам преход, защото всъщност това се случва-нещо преминава от една реалност в друга.
Забелязал съм три фази на прехода. Първата започва няколко часа преди прехвърлянето и е много интересна. В нея започват да се появяват картини от отвъдното, в началото за съвсем кратко, с течение на времето продължителността на виденията се увеличават. По този начин се подготвя съзнанието на човек да възприеме по-леко реалността отвъд "завесата". В такива моменти човек изпада в нещо като транс, със затворени очи, очните ябълки играят под клепачите. Забелязва се и лека промяна в изражението на лицето, леки усмивки, едва забележими гримаси на някакво въодушевление и почуда, също и сълзи могат да се появят. Може би "вижда" неща, които са му приятни и близки. Когато излезе от този транс човек изглежда смутен, може би не осъзнава как така отново е в леглото си, като само преди секунда е "бил" на друго място.
Втората фаза е моментът на прехода. Убеден съм, че се извършва в точно определено време; убеден съм, че това е контролиран процес, в който участва не само човека, но и нещо от отвъдното. Секунди преди прехода изговаря нещо, но така, че нищо не му се разбира, а след това в погледа му буквално експлодира толкова доброта, нежност и любов, за чиято сила до този момент не сте и подозирали. И следва прехода...
Третата фаза е много важна! Важна е за тези, които изпращат човека, важна е заради реакциите им. В никакъв случай не изразявайте бурно вашите чувства, не викайте, не плачете! Това е огромна грешка, чрез която можете да объркате безболезнения преход(при един такъв случай преходът се е прекратил, човекът отново е върнат в първа фаза, а повторното и протичане далеч не е толкова приятно, както описаното по-горе). Приемането на прехода трябва да бъде с разбиране, с осъзнаване за случващото се, с подкрепа към човека. Идеалният вариант е в този момент да го дарите с всичката си признателност и благодарност, че сте били заедно.

Разбира се, има и други варианти на прехода. Аз така съм го видял.   :)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #20 -: Ноември 07, 2009, 10:32:21 am »
Интересно.И това къде си го чел?
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #21 -: Ноември 07, 2009, 11:03:20 am »
Миротворец много ясно го е посочил, че го е видял, а не прочел. Някои от тези неща и аз наблюдавах в моментите преди прехода и в самия преход от физ. свят към другия при двама мои близки хора. Само няколко минути преди окончателния преход тялото изпуска последните си физиологични нужди. И после настъпва прехода, който е едно невероятно спокойствие за отиващата си душа.

Неактивен Radiance Dawn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 42
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #22 -: Ноември 07, 2009, 11:11:17 am »
И преживяване от първа ръка с Мелън- -Томас Бенедикт
http://nde-bg.net/blog/mellen-thomas-benedict/ :-*
Когато казваш какво мислиш, мисли какво говориш!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #23 -: Ноември 07, 2009, 11:34:08 am »
Някои източници твърдят, че душата е по скоро е в състояние на "зор" докато се освободи от всяка тъкан следователно освобождаването през фонтанелата до скъсването на "сребърната нишка". След това също не е лесно през 40-те дена на митарствата,а след това идва частният съд.
Като спомена за съд... Вероятно ти, а и почти всеки друг е чувал, че в момента на смъртта целия живот на човек преминава пред погледа му. Това от една страна става ускорено, но в същото време и достатъчно подробно. По-късно този процес се повтаря отново при пълното откъсване на душата от личността (не само от физическото, но от астралното и нисшето ментално тяло). Хрумвало ли е на някого, че именно тази ретроспекция е съдът. И тук от значение е как човек ще реагира, как ще възприеме събитията от живота си преминаващи през погледа му. Човекът сам произнася присъдата си, според това как ще реагира на всичко извършено от него. Той може например да не съзре нищо нередно в това, че е поставял единствено себе пред всички останали, а другите е възприемал като средство за удовлетворяване на собствените си желания. Може и дълбоко да съжали за всичко това. Реакцията му в огромна степен ще определи неговото бъдеще. Не са нужни ангели, архангели, светии, богове и каквото и да е друго. Човек сам „съди“ себе си.
Всъщност, според някои източници, последните мисли на човека в момента на смъртта също в голяма степен оказват влияние върху следващото му прераждане. Те представляват обобщение на мислите от целия му живот; изразяват главната насоченост на неговото съзнание. Но доколкото знам, почти никой човек няма нужната сила на волята и съзнателност, да повлияе на тези последни мисли съзнателно и да ги промени, а по-скоро е само техен наблюдател. Просто за да противодействаш на всички мисли, които си допуснал в съзнанието си през целия си живот, е необходима огромна воля и мисловна концентрация на които рядко човек е способен.
« Последна редакция: Ноември 07, 2009, 11:35:41 am от Iris »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #24 -: Ноември 07, 2009, 15:39:28 pm »
Забравих да спомена за още една фаза, която предшества всичко останало, т.е. тя е като подготовка за целия следващ процес. Една седмица по-рано се спира приемането на всякаква храна, а течностите се намаляват до минимум(100-150мл вода). Започва едно голямо изчистване на физическото тялото. Направо е невероятно как човек може да се промени само за някакви си 5-6 дена. Така в деня на прехода тялото е чисто и леко като перце, а човекът е омиротворен до неузнаваемост.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #25 -: Ноември 07, 2009, 15:55:45 pm »
При мен наблюдавах това неядене и пиене на малко течности само през последните 2 дена преди прехода.

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #26 -: Ноември 07, 2009, 16:48:40 pm »
А човек съзнава ли, че наближава смъртта му? Говорим за естествена смърт, предполагам. Как е в случаи на неочаквана, като убийства, нещастни случаи (ако съществуват последните) и още по-интересно, при самоубийство?
Не знам, доколко е по темата, но според вас, има ли значение, какъв ще бъде изборът за съдбата на физическото тяло след смъртта (изгорено или погребано) за последващия път?
« Последна редакция: Ноември 07, 2009, 16:50:35 pm от Amrita »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #27 -: Ноември 07, 2009, 17:06:24 pm »
Това, което съм чел и което съм чувал от хора присъствали на смъртта на други хора е, че човек разбира, че ще умре секунди или дори минути преди това да се случи. И това, което са ми разказвали е, че в този момент няма никакъв страх, никакво притеснение, а спокойствие. При нещастните случаи няма как нещата да са същите. Колкото до самоубийците, тяхното съзнание и без това е толкова хаотично и объркано, че едва ли нещо идващо дълбоко отвътре самите тях би им направило впечатление.

Според мене няма никакво значение за следващото прераждане, дали тялото ще се изгори или погребе. При кремирането обаче „прехода“ и освобождаването на човека от етерното и астралното тяло става по-лесно. Освен това е за предпочитане от чисто хигиенична гледна точка. В България обаче изборът, тялото ти да бъде кремирано е свързан с множество трудности, особено ако не живееш в близост до София и като че ли не си заслужава усилията.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #28 -: Ноември 07, 2009, 18:00:15 pm »
Трудността с кремацията е, че трябва да се даде разрешение от най-близкият роднина и ако той е против, даже и такова да е било желанието на отишлия си от този свят, то не се дава според сега действащия закон.

Иначе, кремацията наистина е по-добре за отделянето на духа от тялото.

Но... и има нещо, което е свързано с донорството на починали хора. Ако им се вземат органите и се присадят на други, то душите и на двамата - и на починалия и на приелият органа се свързват, докато приелият органа не почине и това причинява големи страдания и на двете страни. Душата на починалия не може да си върви по реда, по който би трябвало и стои в пространството между двата свята - и тук, и там и й се причинява много  мъка.

До третия ден не се пипа тялото, затова погребения се правят 2-3 дена след смъртта. До тогава се осъществява скъсването на сребърната нишка с физ. тяло. След това до 40-ят ден настъпва разграждане на етерното тяло, в такива случаи се виждат често в гробищата светлини и др. прояви, които са свързани с това разграждане.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #29 -: Ноември 07, 2009, 18:55:03 pm »
След това също не е лесно през 40-те дена на митарствата,а след това идва частният съд.

Да затова живей в страх и се подчинявай, защото иначе ще гориш в Ада завинаги !!! :rofl2:
На кого да се подчинявам...? И защо в страх.? за Мен БОГ не е страх.! :P
« Последна редакция: Ноември 07, 2009, 18:56:06 pm от fishbone »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27