Автор Тема: Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...  (Прочетена 82024 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #30 -: Ноември 07, 2009, 19:40:45 pm »


Иначе, кремацията наистина е по-добре за отделянето на духа от тялото.


Това го каза, така че все едно помниш как си умирала веднъж и са те кремирали.  ;D

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #31 -: Ноември 07, 2009, 23:47:42 pm »
Аз съм правир "Пхова" няколко пъти. Тази практика е подготовка за съзнателно пренасяне на ума по време на смърта.
Който иска да разбере повече за смърта и какво се случва след като тялото изстине, препоръчвам книгата " тибетска книга за живота и смърта "
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #32 -: Ноември 08, 2009, 23:39:56 pm »
      Привет,
      Миротвореца е точен дума по дума! За да го не повтарям ще добавя само, че винаги смъртта се предусеща!
      Баща ми беше атеист и в мозъка на костите си. Двадесет дни преди прехода започна да си говори с мъртвите. Разговорите бяха като по телефон, напълно смислени. В деня на прехода беше около 19часът ме помоли много настоятелно да си отида в къщи - живея на около километър оттам. В 1ч след полунощ помолил и сестра ми да отиде да си легне, а да дойде майка ми, в 1 и 15 почина!
      Всеки епилептичен припадък също е докосване до смърта! Припадъците се предусещат около 15 - 20 минути преди настъпването им, а около пет минути след излизане от ситуацията припадналия не може да се осъзнае къде е!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #33 -: Ноември 09, 2009, 07:20:04 am »
И какво се услеща преди смъртта?
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #34 -: Ноември 09, 2009, 10:07:21 am »
      Привет,
      Спомени имам от две регресивни смърти, обесване и от куршум! Отделянето на душата е идиентично с ОИТ липсва само стебристата нишка. Болката е до скъсване на нишката, след това болката изчезва и настъпва едно умиротворяване. Не знам как става, но винаги има близък да те поведе!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #35 -: Ноември 09, 2009, 18:52:53 pm »
Две бебета си говорят в корема на бременна жена.

Невярващото бебе: Вярваш ли в живота след раждането?

Вярващото бебе: Разбира се, че вярвам. Очевидно е, че има живот след раждането. Целта на престоя ни тук е да станем достатъчно силни и да се приготвим за живота.

Н: Пълни глупости! Не може да има живот след раждането. Можеш ли да си представиш що за живот ще е това?

В: Е, не знам подробности, но вярвам, че ще има повече светлина и ще можем да ходим с краката си и ядем с устата си.

Н: Глупости! Невъзможно е да ходиш със собствените си крака и да ядеш със собствената си уста! Това е нелепо! Имаме пъпна връв, която ни храни. Ето какво ще ти кажа: не може да има живот след раждането, защото истинският ни живот - пъпната връв - и без друго е твърде къса.

В: Въпреки това, сигурно съм, че животът след раждането е съвсем възможен. Просто всичко ще бъде малко по-различно. Представи си само.

Н: Но никой не се е върнал оттам! Животът просто свършва с раждането! С други думи, животът не е нищо друго, освен страдание в мрака.

В: О, не! Не знам какъв ще бъде животът ни след раждането, но със сигурност ще срещнем Мама и Тя ще се грижи за нас.

Н: Мама? Значи ти вярваш в съществуването на Мама? И къде мислиш е Тя?

В: Тя е навсякъде около нас, ние пребиваваме в Нея, способни сме да се движим и живеем благодарение на Нея, без Нея не можем да съществуваме.

Н: Дрън-дрън! Никога не съм виждало никаква Мама - следователно, повече от ясно е, че Тя не съществува.

В: Не, не мога да се съглася с теб. Понякога, когато всичко около нас утихне, я чувам да пее и усещам как гали нашия свят. Убедено съм, че истинският ни живот ще започне след раждането, а ти?

   

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #36 -: Ноември 26, 2009, 15:42:32 pm »
Не ме е страх от смъртта.Много ми е интересно и любопитно.Приемам я като смяна на дрехата най-общо казано. ;)
« Последна редакция: Ноември 26, 2009, 19:07:51 pm от konstantin2007 »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване
« Отговор #37 -: Ноември 26, 2009, 16:45:33 pm »
     Щом не те е страх, значи си много млада и не си се сблъсквала с нея!
« Последна редакция: Ноември 26, 2009, 17:07:15 pm от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #38 -: Ноември 26, 2009, 17:19:00 pm »
Амии,на 33 съм,пограбала съм няколко близки роднини,брат,леля,баба,дядо(още няколко)както и някои приятели..Предстои ми да изпратя и родителите си.Но не ме е страх.Просто го приемам като смяна на адреса.В крайна сметка,умира тялото ми,не аз.
 :hi:

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #39 -: Ноември 26, 2009, 18:48:30 pm »
   Радвам се, че си смела! Аз също не се страхувам да си отида в къщи, но има неща от които ще се срамувам това е проблема!!!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #40 -: Ноември 26, 2009, 19:01:17 pm »
Аз пък се страхувам,ужасно ме е страх...Това е нещо,което не мога да превъзмогна за момента...Незнам и как!
Но да уточня, не се страхувам за себе си, Страх ме е ,че няма да ме има до синът ми...до семейството ми, до тези,които обичам и които ме обичат...
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #41 -: Ноември 26, 2009, 19:07:19 pm »
  Радвам се, че си смела! Аз също не се страхувам да си отида в къщи, но има неща от които ще се срамувам това е проблема!!!!
ООООООоо,за това изобщо не ми се коментира 8)Със сигурност и аз ще бера голям срам...
Аз пък се страхувам,ужасно ме е страх...Това е нещо,което не мога да превъзмогна за момента...Незнам и как!
Но да уточня, не се страхувам за себе си, Страх ме е ,че няма да ме има до синът ми...до семейството ми, до тези,които обичам и които ме обичат...
Разбирам тези ти страхове.И аз изпитвам подобни..Но в крайна сметка каквото има да се случи,то ще се случи.Животът тук ще продължи,и ако близките ми трябва да продължат без мен,значи е имало причина за това.
« Последна редакция: Ноември 26, 2009, 19:16:21 pm от konstantin2007 »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #42 -: Ноември 26, 2009, 19:45:16 pm »
Страх ни е защото не сме сложили Бога на първо място в живота ни. А сме допуснали една друга любов в живота ни. Привързали сме се към нащите близки, нашите къщи, коли, пари, и т.н повече от допустимото.......към начина ни на живот и към самият "живот".
Виновникът за това кой е....? Това е АЗът - егото което трябва да захлупим с паница, и да го превъзпитаме. Най накрая да му залепим устата и сложим каска против вредни мисли.
Всяки проблем има най-малко две решения само смъртта има едно и то е категорично, както бе казал някой. А наздраве сега. :drinks:

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване
« Отговор #43 -: Ноември 26, 2009, 20:36:56 pm »
 :drinks: Прав си. Но е много по-лесно да кажеш отколкото да направиш. Факт е,че не изпитвам такава любов към Бог, каквато изпитвам към детето си...И съвсем не се гордея с това.
« Последна редакция: Ноември 27, 2009, 00:03:27 am от Mirotvorec »

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Смъртта - начин на възприемане и тълкуване...
« Отговор #44 -: Ноември 26, 2009, 20:52:10 pm »
Аз пък се гордея! Именно майчинската любов е отражение на пълното отрицание на собственото его! Освен това незнам дали има по-голяма сила от Майката...
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27