Автор Тема: Еврейска идеология ли е комунизма?  (Прочетена 34855 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Zarathustra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Re:Еврейска идеология ли е комунизма?
« Отговор #30 -: Март 03, 2010, 14:24:34 pm »


Цитат
Странно защо няма подобна книга за арменците? Защо няма "When in doubt, blame an Armenian" или за руснаците "When in doubt, blame a Russian", или за когото и да е друг "When in doubt, blame anybody, but a Jew"?



Предполагам че от гледна точка на автора отговорът би изглеждал така:

“The reason for blaming Jews is more often “doubt” in the sense of unsubstantiated and ridiculous claims instead of proven fact. If Armenians, or anyone else for that matter were so often blamed because of “doubt” and there was an individual motivated enough to expose how unfair this is, a book called “When in doubt blame an Armenian” or something along these lines would certainly exist.”

Защо обаче съществува "When in doubt blame a Jew" можеш да разбереш ако я прочетеш.



Обяснението, което даваш е просто перифразиране на въпроса и не обеснява нищо. Както и да е.

Неактивен Thoth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 20
Re:Еврейска идеология ли е комунизма?
« Отговор #31 -: Март 03, 2010, 14:44:31 pm »
Не бих могъл да се съглася с теб. Мисля че отговорът на въпроса
защо няма книга "When in doubt, blame anybody, but a Jew"  ясно личи в написаното а той е:

There is more "doubt" in the sense of unsubstantiated and ridiculous claims about Jews than any other people which makes them easier to blame,hence the urge to expose this as unfair.

« Последна редакция: Март 03, 2010, 19:02:46 pm от Mirotvorec »
Art thou ignorant, Asklepius,that Egypt is the image of Heaven, or what is more true, a translation

Неактивен Zarathustra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Re:Еврейска идеология ли е комунизма?
« Отговор #32 -: Март 03, 2010, 16:03:31 pm »
@Thoth,

въпросът ми беше защо няма книга "When in doubt, blame an Armenian"(например) и ти ми отговори с тезата, че само за евреите има "смешни и необосновани" твърдения.

Нека задам въпросът си така - защо за евреите има достатъчно "смешни и необосновани" твърдения, а за арменците(или друг народ) няма? С какво евреите заслужават тези "смешни и необосновани" твърдения?

Ако решиш да се аргументираш с ученията на Християнството, изобразяването на Юда и на фарисеите в Новия Завет, то тогава бих искал да те запитам защо евреите се "радват" и на подобен статут в нерелигиозни общности или общности с друга религия(напр. мюсюлмани)?Защо съществува понятието "антисемитизъм"? Ако съществува "антисемитизъм", не следва ли да съществува и "семитизъм" или дори "просемитизъм"?

Между другото, мисля, че се отклоних доста от основната тема, за което се извинявам. Ако админа желае нека изтрие или премести този пост, за да не разводняваме(повече) темата.

Неактивен Thoth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 20
Re:Еврейска идеология ли е комунизма?
« Отговор #33 -: Март 03, 2010, 16:27:21 pm »
Нa всички твои въпроси ще намериш отговор споменатата книга.

Защи има анти-семитизъм? Накратко заради неблагородните действията на единици евреи поставяни в контекста на напълно погрешно и изопачено тълкуване на аспекти от Еврейската религия от необразовани и неуки люде.(Конкретно за мюсюлмани vs евреи-защото в корана има много остри нападки срещу евреите поради отказа им да приемат Мoхамед за пророк на бог.Позитивното отношение към евреите в по-ранни сури изчезва с фундаментализирането на исляма-"Leon Poliakov")

Сигурен съм че един прост google search-"reasons for anti-semitism" ще покаже многo и интересни резултати.

На въпроса еврейско творение ли е комунизма, отговора е може би да(в смисъл на това, че е приложен на практика от група евреи).Не виждам какво това ни казва за евреите като народ,струва ли си да обвиняваме германците днес за безумията на Хитлер или американците за лъжите на Обама
« Последна редакция: Март 03, 2010, 23:09:23 pm от Thoth »
Art thou ignorant, Asklepius,that Egypt is the image of Heaven, or what is more true, a translation

Неактивен Cargo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
  • ЩеРД - РиГ
Re:Еврейска идеология ли е комунизма?
« Отговор #34 -: Март 04, 2010, 10:28:12 am »

Еврейската религия няма никакво влияние върху това за което говориш.


Драги ми Тот,
Няма нещо върху което тази религия да не е оказвала влияние, и да не оказва влияние. Тя оказва влиение дори върху това което ти твърдиш.

И това е така не само защото е всеобхватна и детайлно подробна.

Тази религия стига дори до там да регламентира колко трябва да изчака един четящ молитва, който е пръднал и не може да се трае.
(това го казвам съвсем сериозно!)




Само около 10% от еврейте са ортодоксални, останалите никога не са чели Tалмуда и не могат да цитират един ред от него.

10% от популацията са напълно достатъчни за да се задават модели за поведение на цялата популация. Това не е случайно.

Може би не си чувал нищо за един гаден експеримент, когато 10% от запалянковците по време на един футболен мач викали ууууу когато трябвало да одобряват е се възторгвали когато трябвало да се вика ууууу.
(това е установен научен факт в една приложна социална дисциплина)





Болшинството от хората не знаят абсолютно нищо за еврейската религия,нито за участието на еврейте в човешката история,както е видно и от страниците на този форум ...


Не болшинството, а хората, гоите, т.е. всички ние неюдеи, си нямаме и хабер от еврейската религия.
Изнасянето и разпространяването на каквато и да било информация за юдейската религия и до днес безкомпромисно се наказва със смърт.




Някои от най-великите учени са евреи(дали те са били религиозни или не е друг въпрос,факт е че са закърмени с идеите на юдаизма и в същото време са споделили откритията си с човечеството-нещо което според някои хора по презумпция не би следвало да очакваме от евреин)


Аз не споделям това мнение. За мен то е продукт на световната медия, която с незначителни изключения е собственост на юдеи. Обърни внимание,  не казвам евреи, а юдеи. Юдеите са религиозна общност и в никаква степен не етническа или народностна общност. От друга страна, юдейската религия е строго затворена религия, в която само потомците от коляното на Аарон са допускани до изпълнение на религията.

Нещо повече, имам сериозни основания да бе станало юдейските учени да не бяха "споделяли" своите "открития" с нас гоите, защото например днешния тотален кризис на физиката е резултат от едно такова "споделяне" (СТО и ОТО на юдейския светец Айнщайн), а релативизма вече повече от 105 години чака поне едно единствено експериментално потвърждение за своята състоятелност.
Или класическата механика на лорд Исаак, която се основава на една падаща ябълка - пада ама не към земята, а към Луната и според Нютоновската математика за да пада към земята, та да фрасне "лорда" (по съвместителство и лорд-канцлер на Съкровището) по кратуната, трябва пред използваното уравнение да се постави минус (някой да е виждал минус една ябълка - да се обади да му купим билетче за 4-ти километър).





Пускането на нови технологии се бави от световен елит който няма националност или религия.В него освен евреи има хора от много други националности.Въпросния елит не вярва в понятия като бог,карма,духовност, а религиозната съпричастност към която и да е идеология, разглеждаща връзката на тези понятия с човека, му е чужда.



Отново не съм съгласен, приятелю Тот. Решително не съм съгласен!
Световния елит не би направил такова нещо. Нали елита е най-доброто?!

Става въпрос не за елита на човечеството, а за малка група хорица, разполагащи с неимоверен властови ресурс, позволяващ им да впрегне едина цяла религиозна общност, като интерфейс за изпълнение на насочени срещу човечеството планове и цели. В християнството се говори за възцаряването на Антихриста...




Щом ходи като патка, звучи като патка, изглежда като патка - значи е патка! (Департамент за анализи,

Неактивен Thoth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 20
Re:Еврейска идеология ли е комунизма?
« Отговор #35 -: Март 04, 2010, 16:33:58 pm »
Цитат
Драги ми Тот,
Няма нещо върху което тази религия да не е оказвала влияние, и да не оказва влияние. Тя оказва влиение дори върху това което ти твърдиш.

И това е така не само защото е всеобхватна и детайлно подробна.

Тази религия стига дори до там да регламентира колко трябва да изчака един четящ молитва, който е пръднал и не може да се трае.
(това го казвам съвсем сериозно!)


Степента до която нещо е всеобхватно и подробно далеч не е доказетлство за неговото влияние, а е просто количествен показател за информацията с която то си служи. Нима твърдиш че някой би се повлиял в избора си на религия спирайки се на юдаизма защото за разлика от други религии той е по подробен и всеобхватен регламентирайки колко четящия молитва трябва да изчака след като е пръднал? Как би повлияло това или каквото и да друго в една всеобхватна и подробна религия някой който дори не чете молитви или не е религиозен примерно?(Същото важи и за примера с изследването което си дал по-долу)


Да вземем за пример християните. Колко хора които които се самоопределят като християни и празнуват великден и коледа изобщо ходят на църква през останалото време от годината или пък са чели библията? Сугурен съм нищожен процент.


Цитат
10% от популацията са напълно достатъчни за да се задават модели за поведение на цялата популация. Това не е случайно.

Може би не си чувал нищо за един гаден експеримент, когато 10% от запалянковците по време на един футболен мач викали ууууу когато трябвало да одобряват е се възторгвали когато трябвало да се вика ууууу.
(това е установен научен факт в една приложна социална дисциплина)

Този т.нар "установен научен факт" доказва нещо в напълно различен контекст. Освиркването и виковете на одобрение от старна на запалянковците са форма на поведение присъщи за хора които симатизират на даден отбор. С други думи контролната група в експеримента е имала причина да прави това защото е симпатизирала на даден отбор. Възможността на 10-те % да манипулират реакциите на контролната група е налице именно благодарението на наличието на такива реакции. Когато обаче на стадиона присъстват хора които симпатизират на 3 отбор който не е на терена, хора които изобщо не се интересуват от футбол или дори такива които например не знаят правилата на футболната игра то реакция като освиркване или викове на одобрение изобщо не би имало(или в най-добрия случай тази реакция е неизвестна) окъдето следва че експеримента не би имал никакъв резултат.


Цитат
Не болшинството, а хората, гоите, т.е. всички ние неюдеи, си нямаме и хабер от еврейската религия.
Изнасянето и разпространяването на каквато и да било информация за юдейската религия и до днес безкомпромисно се наказва със смърт


Нищо не може да е по-далеч от истината.За юдаизма има написани дестки книги чиито автори са все още живи.

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=judaism&x=0&y=0

Т.е ако някой си няма "хабер" от юдаизъм е защото не се е интересувал а не поради липса на информация която има в преизобилие(около 10,000,000 резултата в гуугъл).



Цитат
Аз не споделям това мнение. За мен то е продукт на световната медия, която с незначителни изключения е собственост на юдеи. Обърни внимание,  не казвам евреи, а юдеи. Юдеите са религиозна общност и в никаква степен не етническа или народностна общност. От друга страна, юдейската религия е строго затворена религия, в която само потомците от коляното на Аарон са допускани до изпълнение на религията.

Нещо повече, имам сериозни основания да бе станало юдейските учени да не бяха "споделяли" своите "открития" с нас гоите, защото например днешния тотален кризис на физиката е резултат от едно такова "споделяне" (СТО и ОТО на юдейския светец Айнщайн), а релативизма вече повече от 105 години чака поне едно единствено експериментално потвърждение за своята състоятелност.


Мисля че си объркал понятията. Релативизмът не е понятие от физиката а от философията
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC

Ако имаш предвид теорията на относителността то тя преминава успешно всички тестове
http://science.jrank.org/pages/5797/Relativity-Special-Experimental-verification.html

(има и други подобни твърдения може би не толкова крайни-според които теорията на относителностa показва неточности в ранните етапи от съествуването си. Newtonian Mechanics,Relativity Theory and Qunatum Theory са приложими при различни условия което не значи че никоя от тях не работи)


Т.нар криза във физиката (мисля че това е неимоверно преувеличено) не може да се дължи на това че някой е споделил нещо което очевидно е официално признато,приложено и ползвано успешно и до днес. Лесно е да критикуваш без да предлагаш алтернативи. Бих искал да видя мението на истински учени които твърдят че Айнщайн и Нютон са виновни за каквото ида било или че са безполезни.Всъщност ако напрвиш собствено изследване ще разбереш че в научните среди преобладава именно обратното мнение.


Цитат
Или класическата механика на лорд Исаак, която се основава на една падаща ябълка - пада ама не към земята, а към Луната и според Нютоновската математика за да пада към земята, та да фрасне "лорда" (по съвместителство и лорд-канцлер на Съкровището) по кратуната, трябва пред използваното уравнение да се постави минус (някой да е виждал минус една ябълка - да се обади да му купим билетче за 4-ти километър).

Относно т.нар ябълка на Нютон,напълно погрешно си интерпретирал фактите. Ябълката не се движи към луната, а възоснова на неиното движение към земята Нютон прави извод за движението на Луната към Земята.Не съм физик, но очевидно ако някъде има минус, той не се отнася към ябълката като предмет а към една от силите в уравнението (което може би ще разреши парадокса с отрицателната ябълка пред които сме изправени с по-горното тълкуване)


Цитат
Отново не съм съгласен, приятелю Тот. Решително не съм съгласен!
Световния елит не би направил такова нещо. Нали елита е най-доброто?!

Става въпрос не за елита на човечеството, а за малка група хорица, разполагащи с неимоверен властови ресурс, позволяващ им да впрегне едина цяла религиозна общност, като интерфейс за изпълнение на насочени срещу човечеството планове и цели. В християнството се говори за възцаряването на Антихриста...

Моята позиция относно т.нар елит би трябвало да е ясна от написаното. Очевидно е, че не влагам позитивен смисъл в думата така поставена от мен във въпросния контекст-елит-безбожно и бездушно малцинство от хора поставящи личния си интерес над всичко.Не мисля че липсата на кавички ("елит") или добавката "управленски" е заблудила някой. Това какво се говoри в християнството не е доказателство за нищо,още по малко в този случай-християнството и юдаизма имат общ корен.


Цитат
да впрегне едина цяла религиозна общност, като интерфейс за изпълнение на насочени срещу човечеството планове и цели

Бих искал да звърша с думите на Р.А Уилсън

What the thinker thinks,the prover proves



  



« Последна редакция: Март 04, 2010, 18:23:09 pm от Thoth »
Art thou ignorant, Asklepius,that Egypt is the image of Heaven, or what is more true, a translation

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Еврейска идеология ли е комунизма?
« Отговор #36 -: Март 04, 2010, 17:39:37 pm »
Cargo, усещаш ли, какво става?

Цитат
"Евреи!
.....
Говорете и постъпвайте уверено, напористо и агресивно, обезкуражаващо и зашеметяващо. Повече шум и словесен разкош, повече непонятно и наукообразно. Създавайте теории, хипотези,...
...Не е важно какво вие говорите, а как го говорите. Вашата самоувереност ще бъде възприемана като убеденост, амбицията – като възвишеност на ума, маниера да се поучава и поправя – като превъзходство. Завъртявайте им ума, вдигайте нервите им..."
;D

Неактивен Зигфрид

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 98
Re:Еврейска идеология ли е комунизма?
« Отговор #37 -: Март 04, 2010, 18:02:31 pm »
Да, комунизмът е ПРЕДИМНО юдейска идеология. Това може да го прочетете дори в източници от типа на "Encyclopedia Judaica" - съставена от евреи. Ако някой иска въпросната енциклопедия мога да му я пратя в цифров формат(pdf).

"Някой го наричат Марксизъм - аз го наричам Юдаизъм."
Равинът Стефън Вайс

"В душата си, Комунизмът е Юдаизъм. От това следва, че триумфът на руската болшевишка революция, всъщност е триумф на Юдаизма; както и при триумфът на Фашизма ще триумфира Юдаизма"
Равинът Хари Уатън


Какво стана, чакам я таЯ "Encyclopedia Judaica" в цифров формат да прочета къде точно пише ,че Фашизма(или Нацизма) е триумф на Юдаизма и е Еврейска идеолигия !
То човек се "учи" докато е жив ,нали така, дай я най - накрая тая "Encyclopedia Judaica" да се образоваме и ние !

"Wir sind wieder da!"

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Re:Еврейска идеология ли е комунизма?
« Отговор #38 -: Март 04, 2010, 21:52:13 pm »
Зигфрид , има я в The Pirate Bay (торент сайт). Напиши точно Encyclopedia Judaica и си я дръпни.
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен Zarathustra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
Re:Еврейска идеология ли е комунизма?
« Отговор #39 -: Март 04, 2010, 22:07:37 pm »
Да, комунизмът е ПРЕДИМНО юдейска идеология. Това може да го прочетете дори в източници от типа на "Encyclopedia Judaica" - съставена от евреи. Ако някой иска въпросната енциклопедия мога да му я пратя в цифров формат(pdf).

"Някой го наричат Марксизъм - аз го наричам Юдаизъм."
Равинът Стефън Вайс

"В душата си, Комунизмът е Юдаизъм. От това следва, че триумфът на руската болшевишка революция, всъщност е триумф на Юдаизма; както и при триумфът на Фашизма ще триумфира Юдаизма"
Равинът Хари Уатън


Какво стана, чакам я таЯ "Encyclopedia Judaica" в цифров формат да прочета къде точно пише ,че Фашизма(или Нацизма) е триумф на Юдаизма и е Еврейска идеолигия !
То човек се "учи" докато е жив ,нали така, дай я най - накрая тая "Encyclopedia Judaica" да се образоваме и ние !



Тези цитати няма да ги намериш там, но статиите за марксизъм и социализъм в Encyclopedia Judaica са достатъчно обективни, за да споменат, че евреите са били изключително активни в реализирането на тази идеология.

Писах ти ЛС.

Иначе от този про-еврейски сайт можеш да прочетеш по въпроса. Не забравяй, че е про-еврейски.

http://www.jewishachievement.com/domains/badguys.html

Неактивен daskala

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 611
Re:Еврейска идеология ли е комунизма?
« Отговор #40 -: Март 05, 2010, 10:51:20 am »
@Thoth,

въпросът ми беше защо няма книга "When in doubt, blame an Armenian"(например) и ти ми отговори с тезата, че само за евреите има "смешни и необосновани" твърдения.

Как да има такава книга? Та нали евреите управляват Америка.Останалите са само пионки.

Неактивен Cargo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
  • ЩеРД - РиГ
Re:Еврейска идеология ли е комунизма?
« Отговор #41 -: Март 08, 2010, 02:11:44 am »
Цитат
Драги ми Тот,
Няма нещо върху което тази религия да не е оказвала влияние, и да не оказва влияние. Тя оказва влиение дори върху това което ти твърдиш.

И това е така не само защото е всеобхватна и детайлно подробна.

Тази религия стига дори до там да регламентира колко трябва да изчака един четящ молитва, който е пръднал и не може да се трае.
(това го казвам съвсем сериозно!)


Степента до която нещо е всеобхватно и подробно далеч не е доказетлство за неговото влияние, а е просто количествен показател за информацията с която то си служи. Нима твърдиш че някой би се повлиял в избора си на религия спирайки се на юдаизма защото за разлика от други религии той е по подробен и всеобхватен регламентирайки колко четящия молитва трябва да изчака след като е пръднал? Как би повлияло това или каквото и да друго в една всеобхватна и подробна религия някой който дори не чете молитви или не е религиозен примерно?(Същото важи и за примера с изследването което си дал по-долу)


Да вземем за пример християните. Колко хора които които се самоопределят като християни и празнуват великден и коледа изобщо ходят на църква през останалото време от годината или пък са чели библията? Сугурен съм нищожен процент.




Драги ми Тод,

Моля да ме извиниш, но аз не мога да видя връзката между написаното от мен,
което ти цитираш
и написаното от теб.

Няма логическа връзка.

Опитай пак - може и да се получи?!



Щом ходи като патка, звучи като патка, изглежда като патка - значи е патка! (Департамент за анализи,

Неактивен Cargo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
  • ЩеРД - РиГ
Re:Еврейска идеология ли е комунизма?
« Отговор #42 -: Март 08, 2010, 02:37:53 am »
Цитат
10% от популацията са напълно достатъчни за да се задават модели за поведение на цялата популация. Това не е случайно.

Може би не си чувал нищо за един гаден експеримент, когато 10% от запалянковците по време на един футболен мач викали ууууу когато трябвало да одобряват е се възторгвали когато трябвало да се вика ууууу.
(това е установен научен факт в една приложна социална дисциплина)

Този т.нар "установен научен факт" доказва нещо в напълно различен контекст. Освиркването и виковете на одобрение от старна на запалянковците са форма на поведение присъщи за хора които симатизират на даден отбор. С други думи контролната група в експеримента е имала причина да прави това защото е симпатизирала на даден отбор. Възможността на 10-те % да манипулират реакциите на контролната група е налице именно благодарението на наличието на такива реакции. Когато обаче на стадиона присъстват хора които симпатизират на 3 отбор който не е на терена, хора които изобщо не се интересуват от футбол или дори такива които например не знаят правилата на футболната игра то реакция като освиркване или викове на одобрение изобщо не би имало(или в най-добрия случай тази реакция е неизвестна) окъдето следва че експеримента не би имал никакъв резултат.



Уважаеми Тод,

Явно не разбирате за какво иде реч. Съжалявам. Ще се опитам да обясня по-подрабно.

Установения научен факт (без кавички) се отнася за манипулиране на предпочитанията в частност и поведението на популацията въобще,
с помоща на контрол върху само 10% част от популацията.

Спекулациите кой какво на футболен мач са безпредметни, ако подведем
реално съществувал контекст в други случаи.

Така например:

В един индонезийски провинциален градец избухва непровокиран конфликт - за само, само! само! 30 минути
(времето за което протича този социален конфликт)
са изклани, изклани, изклани 40 000 китайски иммигранти,
дълги години до тогава, мирно съжителствували редом с местните индонезийци.

Началото и края са твърдо установени и заковани в рамките на точно 30 минути.
Това също е научно установен социален факт!!!





Щом ходи като патка, звучи като патка, изглежда като патка - значи е патка! (Департамент за анализи,

Неактивен Cargo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
  • ЩеРД - РиГ
Re:Еврейска идеология ли е комунизма?
« Отговор #43 -: Март 08, 2010, 03:17:10 am »
Цитат
Не болшинството, а хората, гоите, т.е. всички ние неюдеи, си нямаме и хабер от еврейската религия.
Изнасянето и разпространяването на каквато и да било информация за юдейската религия и до днес безкомпромисно се наказва със смърт


Нищо не може да е по-далеч от истината.За юдаизма има написани дестки книги чиито автори са все още живи.

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=judaism&x=0&y=0

Т.е ако някой си няма "хабер" от юдаизъм е защото не се е интересувал а не поради липса на информация която има в преизобилие(около 10,000,000 резултата в гуугъл).



Уважаеми Тод,

Може би си прав!
Сигурно си прав!

Наистина аз лично си нямам и  Х А Б Е Р  от религиозния контент в
религиозните писания на основополагащите юдейски книги.

Те са секретни и информацията за контента се наказва със смърт. (и днес, както и вчера!)
За тази религия мога да съдя опосредствано, например четейки Шалхун тарух с коментарите на преподобния Маймунид, която може да се намери в мрежата преведена и на руски.

Каквото и да се говори в хилядите книги за юдюизма бълвани от юдейски издателства (юдеейска собственост)или милионите резултати бълвани от юдейския гугъл или хилядите статии публикувани в юдейската уикипедия,
това не променя факта, че основните религиозни трудове са секретни и
неизвестни на неюдейската общност в света.

Юдейстата религия е затворена религия - тя може да се изпълнява само от
потомци от коляното на Аарон - първия Първосвещенник на юдаизма. Някои ги наричат левити - един Бог знае точно как се казват...


В този смисъл бих оценил твоето твърдение в случая като безхабирие, ако не е апология.



Щом ходи като патка, звучи като патка, изглежда като патка - значи е патка! (Департамент за анализи,

Неактивен Cargo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
  • ЩеРД - РиГ
Re:Еврейска идеология ли е комунизма?
« Отговор #44 -: Март 08, 2010, 03:51:46 am »

Цитат
Аз не споделям това мнение. За мен то е продукт на световната медия, която с незначителни изключения е собственост на юдеи. Обърни внимание,  не казвам евреи, а юдеи. Юдеите са религиозна общност и в никаква степен не етническа или народностна общност. От друга страна, юдейската религия е строго затворена религия, в която само потомците от коляното на Аарон са допускани до изпълнение на религията.

Нещо повече, имам сериозни основания да бе станало юдейските учени да не бяха "споделяли" своите "открития" с нас гоите, защото например днешния тотален кризис на физиката е резултат от едно такова "споделяне" (СТО и ОТО на юдейския светец Айнщайн), а релативизма вече повече от 105 години чака поне едно единствено експериментално потвърждение за своята състоятелност.

Мисля че си объркал понятията. Релативизмът не е понятие от физиката а от философията
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC

Ако имаш предвид теорията на относителността то тя преминава успешно всички тестове
http://science.jrank.org/pages/5797/Relativity-Special-Experimental-verification.html

(има и други подобни твърдения може би не толкова крайни-според които теорията на относителностa показва неточности в ранните етапи от съествуването си. Newtonian Mechanics,Relativity Theory and Qunatum Theory са приложими при различни условия което не значи че никоя от тях не работи)

Т.нар криза във физиката (мисля че това е неимоверно преувеличено) не може да се дължи на това че някой е споделил нещо което очевидно е официално признато,приложено и ползвано успешно и до днес. Лесно е да критикуваш без да предлагаш алтернативи. Бих искал да видя мението на истински учени които твърдят че Айнщайн и Нютон са виновни за каквото ида било или че са безполезни.Всъщност ако напрвиш собствено изследване ще разбереш че в научните среди преобладава именно обратното мнение.


Драги ми Тод,

Как още освен тотален кризис на съвременната физика да наречем състоянието
в което се намира тази наука?!
Физиката и днес, днес, днес,

няма и   х а б е р   какво е ::::
материя;
светлина;
топлина;
гравитация.

и още много друго основополагащо.

Ако за теб плащането на сметки за електроенергия и парно
са доказателство за състоятелност на днешната физика - моля!  Въпросът е изчерпан!

Науката която не може да обясни дори приблизително тези
фундаментални компоненти  на битието - какво е?

Ако Тесла не ти е достатъчен като авторитет казал,
че СТО и ОТО са глупост,
то едва ли може да ти се помогне.



А само Тесла ли е?
Остава да ме попиташ и кой беше този Тесла, за него в уиките пише, че ...

Да се зоба от жидовската уикипедия и да я сочиш като аргументиран възглед е ...
как да ти го обясни човек?!





« Последна редакция: Март 08, 2010, 03:53:23 am от Cargo »
Щом ходи като патка, звучи като патка, изглежда като патка - значи е патка! (Департамент за анализи,

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
44 Отговора
27557 Прегледи
Последна публикация Юли 19, 2011, 16:24:10 pm
от Hacko
56 Отговора
28864 Прегледи
Последна публикация Юни 07, 2010, 21:44:01 pm
от insomnia1304
3 Отговора
4287 Прегледи
Последна публикация Юни 26, 2010, 09:37:55 am
от insomnia1304
14 Отговора
12735 Прегледи
Последна публикация Януари 21, 2011, 20:30:23 pm
от teni
7 Отговора
7353 Прегледи
Последна публикация Януари 15, 2012, 20:27:38 pm
от ети

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27