Автор Тема: Има ли Бог? Доказателства, За и Против  (Прочетена 137319 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 848
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #240 -: Април 27, 2011, 12:19:00 pm »
    Клипа  поснат  от  Калан  е  много  поучителен!  Но  не  дава  отговор  на  въпроса  на  Олд.  Къде  е  правото  на  избор  на  шесте  жертви,  нима  това  е  техен  избор ???
Това не е техния избор, а избора на шофьора-идиот.Той е направил избора да си пийне и да даде мръсна газ без причина. С действията си влияем на околните в малка, а понякога голяма степен. За съжаление имам познати, които са с повече от едно висше, често пият и се качват на волана.
« Последна редакция: Април 27, 2011, 12:20:05 pm от kalan »

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #241 -: Април 30, 2011, 18:22:57 pm »
 :hi:  Пророчество за Исус Христос 700 г преди раждането на Исус

Протестантски (1940)
Исая 53
  1. Кой е повярвал известието ни? И на кого се е открила мишцата Господна?
  2. Защото израсна пред Него като отрасъл, И като корен от суха земя; Нямаше благообразие, нито приличие та да Го гледаме, Нито красота та да Го желаем.
  3. Той бе презрян и отхвърлен от човеците. Човек на скърби и навикнал на печал; И, както човек, от когото отвръщат хората лице, Презрян бе, и за нищо Го не счетохме.
  4. Той наистина понесе печалта ни, И със скърбите ни се натовари; А ние Го счетохме за ударен, Поразен от Бога, и наскърбен.
  5. Но Той биде наранен поради нашите престъпления, Бит биде поради нашите беззакония; На Него дойде наказанието докарващо нашия мир, И с Неговите рани ние се изцелихме.
  6. Всички ние се заблудихме както овце, Отбихме се всеки в своя път; И Господ възложи на Него беззаконието на всички ни.
  7. Той беше угнетяван, но смири Себе Си, И не отвори устата Си; Както агне водено на клане, И както овца, която пред стригачите си не издава глас, Така Той не отвори устата Си.
  8. Чрез угнетителен съд биде грабнат; А кой от Неговия род разсъждаваше, Че биде отсечен отсред земята на живите Поради престъплението на Моите люде, върху които трябваше да падне ударът?
  9. И определиха гроба Му между злодеите, Но по смъртта Му при богатия; Защото не беше извършил неправда, Нито имаше измама в устата Му.
  10. Но Господ благоволи той да бъде бит, предаде Го на печал; Когато направиш душата Му принос за грях, Ще види потомството, ще продължи дните Си, И това, в което Господ благоволи, ще успее в ръката Му.
  11. Ще види плодовете от труда на душата Си и ще се насити; Праведният Ми служител ще оправдае мнозина чрез знанието им за Него, И Той ще се натовари с беззаконията им.
  12. Затова ще Му определя дял между великите, И Той ще раздели корист със силните, Защото изложи душата Си на смърт И към престъпници биде причислен, И защото взе на Себе Си греховете на мнозина И ходатайствува за престъпниците.

Пророчество 1000 години преди Христа
Псалом 22:
  15. Силата ми изсъхна като черепка, И езикът ми прилепна за челюстите ми; И Ти си ме свел в пръстта на смъртта.
  16. Защото кучета ме обиколиха; Тълпа от злодейци ме окръжи; Прободоха ръцете ми и нозете ми.
  17. Мога да преброя всичките си кости, Хората се взират в мене и ме гледат.
  18. Разделиха си дрехите ми, И за облеклото ми хвърлиха жребие.
  19. Но Ти, Господи, да се не отдалечиш; Ти, сило моя, побързай да ми помогнеш.

Пророчество 500 години преди Христа
Захария 11:
  12. Тогава им казах: Ако ви се вижда добро, дайте ми заплатата ми, а ако не, недейте. И те ми претеглиха заплатата ми — тридесет сребърника.
  13. И ГОСПОД ми каза: Хвърли ги на грънчаря — славната цена, с която бях оценен от тях! И аз взех тридесетте сребърника и ги хвърлих в ГОСПОДНИЯ дом на грънчаря.
Матей 27:
3. Тогава Иуда, който Го предаде, като видя, че Той е осъден, разкая се и върна трийсетте сребърника на първосвещениците и стареите,
4. като каза: съгреших, че предадох невинна кръв. А те му рекоха: що ни е грижа? Ти му мисли.
5. И като захвърли сребърниците в храма, излезе и отиде, та се обеси. ⇨
6. Първосвещениците прибраха сребърниците и казаха: не бива да се турят в църковния ковчег, защото са цена за кръв.
7. И като направиха съвещание, купиха с тях грънчаревата нива, за да погребват странници;
8. затова и доднес тая нива се нарича кръвна нива; ⇨
9. тогава се сбъдна реченото чрез пророк Иеремия, който казва: "и взеха трийсетте сребърника - цената на Оценения, Когото оцениха синовете Израилеви, ⇨
10. и дадоха ги за грънчаревата нива, както ми заповяда Господ."

Има още пророчества за Исус Христос но спирам до тук. И само тези са достатъчни за този който го интересува! ;)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re:Исус Христос
« Отговор #242 -: Май 19, 2011, 14:02:40 pm »
Митко твоите учители не казват ли нещо по въпроса? Попитай ги ако имаш възможност!

     Аз  многократно  съм  писал  по  въпроса  не  ми  се  повтаря.

Въпрос:  Какво  е  налагало  появата  му  в  неразпознаваемо  за  близките  му  тяло ???     
Не ми се влиза в подробности ще го напиша на кратко, тези дето са "стъкмявали" библията са искали да кажат че Христос се е появил в целия си божествен блясък а роднините на Иисус са очаквали да видят брадясалия черен евреин  ;).
  Ние  хората  нямаме  сетива  да  видим  нито  Бог  нито  божественото!

Не е вярно,просто не е постижим за ума.

Неактивен morcikul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 173
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #243 -: Май 21, 2011, 09:42:33 am »
 
Във всяко едно съзнание се крие нещо божественно. Във всяка една материя божественността изразява своята воля и разум и споделя знанието с останалият свят.

Неактивен maniax

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #244 -: Юли 09, 2011, 10:43:47 am »
Аз лично вярвам ,че има някаква сила която предопределя нещата, но замисляли ли сте се над въпроса : Бог ли създаде човек или човека създаде Бог ?  :-X ;)
Този голям свят съществува независимо от нас, хората, и стои пред нас като огромна вечна загадка, до

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #245 -: Юли 10, 2011, 22:26:26 pm »
Изразено математически Бог е: √²-1=i това е имагинерна единица, реално не съществува. Съществува единствено в представите на хората.

А-а-а,не така тази "нереална" единица дава началото на математическият апарат,който се използва в квантовата механика,картографията,електромагнетизма и много други.

А колкото до вярата,мисля че без нея ние не бихме могли да правим избор.Например днес има поддръжници на теорията за единствена вселена и на теорията за мултивселената(много вселени).Физичните закони допускат и двете възможности,но нищо не накланя везните нито към едната нито към другата теория,е? Какво ни кара да изберем една от двете възможности?
А има ли Бог? Въпрос на избор бих казал.

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #246 -: Юли 12, 2011, 15:22:12 pm »
Да търсим доказателства за съществуването на бог е толкова състоятелно колкото да доказваме че дядо коледа съществува или например феичките в дъното на градината.
Вярата не се интересува от научни факти. Човек е свободен да вярва в каквото пожелае. Искрената и безпределна вяра обаче не прави нещото истина.
Аз лично не вярвам в бог защото смятам че възможността да съществува е изключително малка. Просто не мога да го докажа, но пак казвам , че няма смисъл да доказваме всяка човешка приумица. Има ли бог? Има ли летящо спагетено чудовище живеещо на дъното на океана? Има ли същество с формата на тенджера под налягане носещо се в междугалактическото пространство, което пее химна на Аржентина на всяко 5-то число от месеца, притежава 18 пипала и с тях пише поезия?
Нещата звучат абсолютно еквивалентно и доказателствата им са еднакво невъзможни и несъстоятелни.
Не се опитвам да звуча подигравателно, просто искам да покажа колко безсмислено е да доказваме съществуването на бог.
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 499
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #247 -: Юли 13, 2011, 13:56:42 pm »
Да търсим доказателства за съществуването на бог е толкова състоятелно колкото да доказваме че дядо коледа съществува или например феичките в дъното на градината.
Ако ще пишеш нещо конкретно, го пиши. В няколко теми просто даваш подигравателни сравнения, които може би ти помагат за собственото ти самозалъгване. Няма дори да ги цитирам всичките. Фактологията ти поне да беше грешна като в цайтгайста, а тя изцяло липсва.
Един човек, вярващ в Бог и интересуващ се от наука, му е дори обидно, когато някой прави такъв отвратителен сарказъм. Независимо дали аз съм вярващ или не, винаги бих проявил толерантност и уважение към всяко друго човешко същество, най-малкото защото истински вярващият в Бог, чрез своята вяра не пречи на никого. Свободен избор му се вика. И то също е с божествен произход.
Още повече, че от научна гледна точка сравненията ти са неправилни и подходът ти е грешен. "Спагетеното чудовище" беше медийна пропаганда, като всички участващи са се вписали вътре не защото вярват, а заради майтапа и прочее. Разликата е огромна.
Има ли държава оцеляла без Вяра?
Има ли древна цивилизация без Вяра?
Има ли научно обяснение за Любовта?
Или искаш да ми кажеш, че и Любов не съществува, защото няма как да я бутнем в колбичка, да я подрусаме и да гледаме под микроскопа.

Бог прилича на Любовта. И двете неща са неразбираеми за ариманичния, материалистичен, чисто логически ум. Трябва логика и математика, но и още нещо, което е отвъд и над тях!

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 729
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #248 -: Юли 13, 2011, 15:22:12 pm »

************************************************************************************

НАУЧЕН ПАРАДОКС

На един прием в края на петдесетте години присъствал известният хирург архиепископ Лука (Войно-Ясенецки), преживял сталинските лагери и войната. Към него се приближил един от членовете на политбюро и с насмешка подхвърлил: - Как си обяснявате факта, че съветските спътници летяха в космоса, но не срещнаха там Бог? - Като хирург много пъти съм правил трепанация на черепа, но никога не съм срещнал там умът.

************************************************************************************

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #249 -: Юли 14, 2011, 04:03:14 am »
P.E.A.C.E. , по-конкретно от това не мога да го напиша. Сравнението ми не е сарказъм. Просто се опитвам да покажа колко много си приличат нещата. Ако твоето съзнание е убедено в съществуването на бог това изобщо не значи че това е така. Пак ще кажа, че човешкият мозък е много податлив на халюцинации. Преглътнете егото си и признайте, че ние хората съвсем не сме толкова интелигентни и съвършени, за да можем да даваме отговори на такива въпроси. Особено нелогично ми се струва това да приемем, че някаква толкова всемогъща сила с възможности да сътвори вселената би се интересувала от това дали еди кой си ще спи със съседката или ходи ли на църква всяка неделя. Да се сърди и да ни устройва апокалипсиси , да ни организира вечни страдания за прегрешения, на които ни е обрекла изначално... и още ред други все чисто човешки характеристики. Как една такава всемогъща и най-вероятно на светлинни години по-интелигентна от нас сила ще има доста човешки характер?
Ако триъгълниците вярваха в бог то той със сигурност щеше да е с три страни.
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 499
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #250 -: Юли 14, 2011, 14:54:30 pm »
Цитат
P.E.A.C.E. , по-конкретно от това не мога да го напиша. Сравнението ми не е сарказъм. Просто се опитвам да покажа колко много си приличат нещата.
Да, заблужденията които се разпространяват, като например атеизма, вианги имат малко истина. Затова и си приличат - вика му се дезинформация, принципите са ясни.
За мен е очевидно, че от Тъмните ложи са много наясно с Бог и неговото присъствие навсякъде и във всичко. Те, дори са по-запознати и от нас, и работят за да поддържат мнение като твоето в масите.
Просто са 10 хода напреде и още са в действие два главни плана, според как ще се нагласи пластелиновата маса - или тотален атеизъм (каквата беше целта през комунизма), или пълно езичество (каквато е била крайната цел на нацизма). Двете "противоположности" се дърпат от едно място.
Цитат
Ако твоето съзнание е убедено в съществуването на бог това изобщо не значи че това е така.
Това не е аргумент. Обратното също е вярно - това, че ти вярваш, че няма Бог, не означава, че това е така.
Цитат
Пак ще кажа, че човешкият мозък е много податлив на халюцинации.
И аз го виждам това :)
Цитат
Преглътнете егото си и признайте, че ние хората съвсем не сме толкова интелигентни и съвършени, за да можем да даваме отговори на такива въпроси.
Връзката с егото ми се изгуби тук. Още повече, че точно Вярата и Смирението са основа за борба с егото.
Сложността на въпроса пък какво общо има с егото? Все едно каза, че само егоистите си задават сложни въпроси, на които няма лесен отговор. Що за врели не кипели са това?!
Цитат
Особено нелогично ми се струва това да приемем, че някаква толкова всемогъща сила с възможности да сътвори вселената би се интересувала от това дали еди кой си ще спи със съседката или ходи ли на църква всяка неделя. Да се сърди и да ни устройва апокалипсиси , да ни организира вечни страдания за прегрешения, на които ни е обрекла изначално... и още ред други все чисто човешки характеристики. Как една такава всемогъща и най-вероятно на светлинни години по-интелигентна от нас сила ще има доста човешки характер?
Ако триъгълниците вярваха в бог то той със сигурност щеше да е с три страни.
Това е твой извод, за хората вярващи в Бог (или поне си мислят така), при това доста обобщаващ и стереотипен. Еми ето ти живо доказателство - аз не вярвам в нито едно изброените предположения от теб - "какво е в главата на един вярващ".
Поставяш предположения и мисли, все едно аз или някой друг вярва в тях. Никъде не съм говорил за която и да е от изброените, смешни небивалици.
Напълно съм съгласен с теб, че това което си изброил като заблуди са точно това - пълни глупости.
Да, има хора които са изпаднали в такива заблуждения. Е и?

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #251 -: Юли 15, 2011, 21:12:47 pm »
Халюцинира този, който вижда нещо, което другите не виждат. Ти си човекът , който вижда и приема нещо по дефиниция невидимо и извън човешките възприятия. Аз ли тогава халюцинирам?
"какво е в главата на един вярващ" - халюцинация. Той вярва.
Сигурно ще кажеш, че много хора вярват и не си само ти. Затова му се вика религия.
Вярващият има нужда да вярва , има нужда от бог, от покровител и затова приема идеята за абсолютна истина. Много е просто.
Факт е че не мога да оборя съществуването на бог, както не мога да оборя съществуването на малкият космически гном, реещ се из вселената. Просто смятам и двете за еднакво безсмислени, за доказване и еднакво почти невъзможни.
За егото виждам , че не ме разбра. Да вярваш в идеята, че бог е създал хората по един по-специален начин - свой образ и подобие е егоцентрична. На всеки му се иска да е по-специален ама не е. Всички сме едно и сме плод на еволюцията. Доста съм се чудил за какво са му на бог нос, вежди, брада, ръце, крака... все пак щом човек е по негов образ и подобие значи и той е горе долу така. Тъкмо за това казах , че бог доста прилича на нас хората и е много по-вероятно ние да сме създали него отколкото той нас. Все пак ти си склонен да приемеш, че някаква жена преди 2000 години наистина е забременяла по непорочен начин (щото на господ са му липсвали идеи как да прати сина си на земята) заплодена от някакво божество, вместо от съседа.
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 729
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #252 -: Юли 15, 2011, 21:48:47 pm »

Скоро на бях чел, по-профанско изказване от това, но понякога е добре да има и такива, за да върви "еволюцията".... ;D

   

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #253 -: Юли 15, 2011, 22:19:26 pm »
SoturinTie:"Все пак ти си склонен да приемеш, че някаква жена преди 2000 години наистина е забременяла по непорочен начин (щото на господ са му липсвали идеи как да прати сина си на земята) заплодена от някакво божество, вместо от съседа."
Ако се запознаеш малко повече ще научиш, че така нареченото непорочно зачатие е възможно.Просто имаш нужда от подходящата технология за това.
Прав си, че сме ЕДНО.За това са ни дадени и други сетива чрез които да познаем цялоста си и Бог.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Има ли Бог? Доказателства, За и Против
« Отговор #254 -: Юли 15, 2011, 22:30:26 pm »
.............. но замисляли ли сте се над въпроса : Бог ли създаде човек или човека създаде Бог ?  :-X ;)
     И  двете  твърдения  са  верни!!   Бог  ни  създаде  по  свой  образ  и  подобие  като  съзнание,  ние  хората  му  върнахме  "услугата"  и  го  създадохме  по  наш  образ  и  подобие  с  тяло  и  отвратителен  характер!!  
    Цитат:    
"Еволюцията  на  човека  протича  в  две  направледия  -  като  физика  и като  съзнание.  В  първият  случай  дарвиновата  теория  е  вярна,  във  вторият  случай  нещата  стоят  съвсем  по  друг  начин.  Общото  в  двата  вида  еволюция  е  закона,  че  количествените  натрупвания  винаги  водят  до  качествени  изменения"  
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27