Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 252312 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #600 -: Април 26, 2011, 21:32:50 pm »
Това за изкупването на чужди грехове си е чиста стъкмистика, никой неможе да изкупи чужд грях.Това за превъплащението не го разбрах, аз ти писах че Исус при въскресението тялото му изчезва, а твоето май си е тук, поне на мен така ми се струва.
 
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re: Исус Христос
« Отговор #601 -: Април 26, 2011, 22:17:17 pm »
Цитат
Хайде  пак  да  попитам:  Със  смърта  си  на  кръста  Христос  изкупва  греховете  на  последователите  си,  но  се  оказва,  че  няма  смърт?  С  три  дена  в  клинична смърт  не  ми  се  вижда,  че  много  неща  можеш  да  изкупиш?    Кои  грехове  изкупва  миналите  или  бъдещите?  Тази  баба  дали  е  изкупила  някакви  грехове  минали  и  бъдещи  на  близките  си?  Абе  искам  да  съм  добър  християнин,  но  тези  въпроси  бъкат  в  главата  ми  като  бълхи  в  софииско  куче  и  ми  пречат  да  видя  цялата  църковна  картина. 
mitko, ти как ги виждаш нещата по тези въпроси?

Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Исус Христос
« Отговор #602 -: Април 26, 2011, 23:09:35 pm »
Това за изкупването на чужди грехове си е чиста стъкмистика, никой неможе да изкупи чужд грях.Това за превъплащението не го разбрах, аз ти писах че Исус при въскресението тялото му изчезва, а твоето май си е тук, поне на мен така ми се струва.
 

 :hi: Греховете не се изкупуват.
Опрощава се грешника а греховете му се отнемат за известно време до края на съдебния процес след който греховете се връщат на грешника ако се намери недостоен.
В другия случай греховете се възлагат на Сатана който е причина за греховете на Земята. Всъщност Христос като отнеме греховете на грешника му дава възможността да започне на чисто и да бъде приет от небесното съдилище като невинен.
Описано с образи в Левит 16 глава
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #603 -: Април 26, 2011, 23:53:48 pm »
Това за изкупването на чужди грехове си е чиста стъкмистика, никой неможе да изкупи чужд грях.Това за превъплащението не го разбрах, аз ти писах че Исус при въскресението тялото му изчезва, а твоето май си е тук, поне на мен така ми се струва.
 
   При  възкресението  не  може  да  изчезне  тялото,  защото  там  оттатъка  нищо  материално  не  може  да  премине!    Та  къде  е  тялото?   При  превъплъщението  душата  винаги  се  въплъщава в  тяло  малко  преди  да  се  роди!
Така,  че,  ако  Христос  се  е  явил  в  друго  тяло  това  е  овсебване,  абе  нямат  ли  край  паранормалните  явления  (чудесата)
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #604 -: Април 27, 2011, 15:55:10 pm »
Глупостите нямат край Митко, ама като има който да им вярва така ще е.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: Исус Христос
« Отговор #605 -: Април 27, 2011, 20:12:28 pm »
...
Така,  че,  ако  Христос  се  е  явил  в  друго  тяло  това  е  овсебване
Има доста твърдения на очевидци, обикновено на изток, че разни садхута, гурута и др. под. са им се явявали на стотици километри като просто са си материализирали тяло. Има немалко случаи когато един и същ човек е забелязван на няколко места едновременно, пак като си създава илюзорни тела. Така че възможностите са повече отколкото споменатата от тебе – обсебването. То всъщност обсебването не е възможност, защото не можеш да контролираш обсебения през цялото време без да го убиеш или подлудиш, т.е. трябва да му оставиш възможност да се проявява, а и това са практики на черната магия и можем напълно да изключим възможността Христос да ги е използвал.
Лично моето мнение е, че Христос действително е умрял на кръстта, а се е явил с тяло, което в будизма е известно като нирманакая. Това е тяло създадено от волята, което може да прилича на физическото, но всъщност не е.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #606 -: Април 27, 2011, 22:54:00 pm »
...
Така,  че,  ако  Христос  се  е  явил  в  друго  тяло  това  е  овсебване
Лично моето мнение е, че Христос действително е умрял на кръстта, а се е явил с тяло, което в будизма е известно като нирманакая. Това е тяло създадено от волята, което може да прилича на физическото, но всъщност не е.
      ИОАН
20:14 Като рече това, тя се обърна назад и видя Исуса, че стои, но не позна, че беше Исус.
20:15 Казва й Исус: Жено, защо плачеш? кого търсиш? Тя, като мислеше, че е градинарят, казва Му: Господине, ако ти си го изнесъл, кажи ми где си Го положил, и аз ще Го дигна.
20:19 А вечерта на същия ден, първия на седмицата, когато вратата на стаята, гдето бяха учениците, беше заключена поради страха от юдеите, Исус дойде, застана посред, и каза им: Мир вам!
20:20 И като рече това, показа им ръцете и ребрата Си.     

ЛУКА
24:15 И като се разговаряха и разискваха, сам Исус се приближи и вървеше с тях;
24:16 но очите им се удържаха да Го не познаят.
24:18 И един от тях, на име Клеопа, в отговор Му рече: Само Ти ли си пришелец в Ерусалим и не знаеш станалото там тия дни?
24:35 Те пък разправиха станалото по пътя, и как Го познаха, когато разчупваше хляба.
24:37 А те се стреснаха и се уплашиха, като мислеха, че виждат дух.

МАРКА
16:12 Подир това се яви в друг образ на двама от тях, когато вървяха, отивайки в село.
16:19 И тъй, след като им говори, Господ Исус се възнесе на небето, и седна отдясно на Бога.   

МАТЕЯ
28:17 И като Го видяха, поклониха Му се; а някои се усъмниха.
      Друго  (чуждо)  тяло!  Къде е  останало  неговото  тяло,  възкръсва се  само  в  собственото!! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #607 -: Април 27, 2011, 22:57:10 pm »
Мите  :hi:, ще ме извиняваш приятелю но неправилно тълкуваш текстовете от библията, удряш го на стъкмистика ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #608 -: Април 29, 2011, 12:49:27 pm »
Мите  :hi:, ще ме извиняваш приятелю но неправилно тълкуваш текстовете от библията, удряш го на стъкмистика ;).
 

 Извинявай  Олд,  но  в  този  пост  никъде  не  коментирам!  Христос  се  е  явил  в  чуждо  тяло  и  това  го  потрърждават  четирите  официални  евангелия!
      Според  едни  закони  можеш да  се  явяваш  с  астралното,  си  тяло,  но  задължително  в  образ  разпознаваем  за  другите!  Въпрос:  Какво  е  налагало  появата  му  в  неразпознаваемо  за  близките  му  тяло ???     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Исус Христос
« Отговор #609 -: Април 29, 2011, 15:18:23 pm »
Митко твоите учители не казват ли нещо по въпроса? Попитай ги ако имаш възможност!

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #610 -: Април 29, 2011, 16:14:29 pm »
Въпрос:  Какво  е  налагало  появата  му  в  неразпознаваемо  за  близките  му  тяло ???    
Не ми се влиза в подробности ще го напиша на кратко, тези дето са "стъкмявали" библията са искали да кажат че Христос се е появил в целия си божествен блясък а роднините на Иисус са очаквали да видят брадясалия черен евреин  ;).
« Последна редакция: Април 29, 2011, 16:36:41 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #611 -: Април 30, 2011, 15:33:46 pm »
Митко твоите учители не казват ли нещо по въпроса? Попитай ги ако имаш възможност!

     Аз  многократно  съм  писал  по  въпроса  не  ми  се  повтаря.

Въпрос:  Какво  е  налагало  появата  му  в  неразпознаваемо  за  близките  му  тяло ???     
Не ми се влиза в подробности ще го напиша на кратко, тези дето са "стъкмявали" библията са искали да кажат че Христос се е появил в целия си божествен блясък а роднините на Иисус са очаквали да видят брадясалия черен евреин  ;).
  Ние  хората  нямаме  сетива  да  видим  нито  Бог  нито  божественото!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #612 -: Април 30, 2011, 18:19:45 pm »
Ние  хората  нямаме  сетива  да  видим  нито  Бог  нито  божественото!
То и без това няма такова, но аз писах какво са искали да кажат тези които са писали Библията.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: Исус Христос
« Отговор #613 -: Май 16, 2011, 17:30:25 pm »
Новият руски филм «Радость Мира» е кратък фактологически разказ за живота и смърта на Исус Христос, чието истинско име е Радомир. Доказва се, че е живял в 11 век и ритуалното му убийство е извършено през 1089 г. в Константинопол. Че не е бил съден от Пилат Понтийски, а от Юдейските Първосвещенници. Че Пасхата е юдейския празник на черния бог Яхве. Радомир е бил Белият Иерарх и се е борил с Тъмните Сили на религията, опитващи се векове да ни държат в робство чрез заблуда. Той действително е бил изпратен от Влъхвите срещу тъмните юдейски сили. Бил е човек  от бялата раса с много високо еволюционно развитие.
Доказва се, че Мария Магдалина не е никаква блудница, а негова жена от която има син и дъщеря. Че Християнсвото е ментална отрова, зомбираща хората, пречупваща волята, убиваща разума и превръщаща ги в невежи и покорни роби. Че т.нар. «божи служители» са най-големите лъжци, крадци и убийци в света.
Филмът ни помага да разберем както природните явления, така и многото социални процеси, ставащи на планетата ни през последните няколко стотици години. Инфо

пп.Право да си кажа доста съм пообъркан. Излиза, че Истинският Исус Христос (Радомир) е живял 450 г след Мохамед, а християнството е приемник на юдаизма  с всичките му там Вселенски събори. Не ми е ясно защо пък Благодатния огън слиза в Иерусалим и то само на Православния празник. И още нещо - защо мюсюлманите тачат Исус(Иса), но не вярват в разпването и божествения му произход?
 

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: Исус Христос
« Отговор #614 -: Май 16, 2011, 22:15:54 pm »
Един филм за отрезвяване - Християни срещу "православие"

През цялата история на християнството (3 век - Гръко-Римското, 1054 г. - разцепление на православни и християни) се оказват  около 20 000 религиозних тълкувания на учението на Христос, изразяващо се  в  разколи, вероизповедания, секти, ереси и разколи. И сега тези църкви-ереси съществуват и активно тълкуват в 2000 вариантиа  учението и заповедите на Исус. Ще видите всевиждащото око в църквите и религиозните атрибути, в купюрите и Кремъл, поповете от КГБ и т.н. Признава се   «богоизбранността» на еврейския народ и необходимостта от покаяние пред тях...Св.Йаон Златоуст:"Що се отнася до мен, то аз ненавиждам синагогата и така също ненавиждам евреите"
Не съм атеист, православен християнин съм и вече се замислям струва ли да ходиш на църква и да палиш свещи. По-добре е да носиш Бог в сърцето си и да правиш добрини.


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27