Автор Тема: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват  (Прочетена 119931 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #165 -: Май 30, 2011, 15:38:14 pm »
За да се чувствам по-велик от някого, той би трябвало да не е част от мен

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #166 -: Февруари 08, 2012, 22:59:07 pm »
Аз съм на мнение, Христос и сатаната не враждуват.
Нещо, което не съществува, не враждува ;)

   :hi:  Дори две нематериализирани теории могат да си съперничат!
Всъщност Христос и Сатана са носители на две противоположни идеи. Самите им идеи враждуват.
Въпреки че двамата са свързани!
Свързани са с това , че самия Христос е сътворил Луцифер, макари със съвършен характер.
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 810
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #167 -: Февруари 08, 2012, 23:10:48 pm »
За да се чувствам по-велик от някого, той би трябвало да не е част от мен
Дали това може да бъде естествено развитие или и този опит за цивилизация или раса е провален. Може би не чак толкова категорично и задължаващо, но твърде далеч и изобщо може ли да бъде осъзнато и това да допадне някога на хората като раса или само някои могат да мислят така и да усещат общата връзка и това. Тези които го усещат, защото ако не го усещат дори да го казват, няма да е истинско, все пак дали са обърканите те, а може би с нещо са по-различни и не са точно от тази раса.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #168 -: Февруари 09, 2012, 13:21:54 pm »
Са Та На Ма.Живот,раждане,смърт...Ма-то е премахнато(означава прераждане)...voila.Остава Сатана

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #169 -: Февруари 11, 2012, 23:44:33 pm »
Са Та На Ма.Живот,раждане,смърт...Ма-то е премахнато(означава прераждане)...voila.Остава Сатана
:hi: Бих искал да ми го обясните като на по-прост човечец!
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #170 -: Февруари 12, 2012, 00:14:40 am »
Мантра.Иначе мисля има староеврейски произход..

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 515
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #171 -: Февруари 14, 2012, 21:06:54 pm »
Изгледайте това видео задължително. Колко много истини са казани..... :hi:

http://w.vbox7.com/play:8b1799d2
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #172 -: Февруари 14, 2012, 22:08:17 pm »
Изгледайте това видео задължително. Колко много истини са казани..... :hi:

ARRI, тук не си прав, силата дето ние и викаме Бог (макар че и ние незнаем какво обожаствяваме, инопланетяни или сила нам изобщо неизвестна), хич не и дреме на "патката" за нас, много пъти сме го писали това, във вселената всеки си има задача и си я изпълнява, нищо не е ей тъй ама щот се е случило.Ние специално сме на голямата изгъзица, щот искаме всичко, а даваме само (изпражнение ; фекал ; ако ; лайненце , тафтак ,купчинка ,гюбре ,тор ) или по културно да го кажа, екскременти.

П.С.А Христос и сатаната се чепкат като в нашето народно събрание, само за пред "раята" ;).



« Последна редакция: Февруари 14, 2012, 22:10:21 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 164
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #173 -: Февруари 15, 2012, 10:52:12 am »
Old не само, че искаме всичко, но и унищожаваме всичко. Не случайно казват, че човечеството е туморното образувание на планетата. Хайде екскрементите както и да е, човешко е дет се вика, но да съсипваш нещо, което не си създал е непростимо.
Та точно така постъпва и сатаната. Бог го създава, а той от "благодарност" се изправя срещу Него и Неговите творения и започва да воюва всячески.
« Последна редакция: Февруари 15, 2012, 11:02:14 am от fishbone »

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 729
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #174 -: Февруари 15, 2012, 13:15:19 pm »
http://w.vbox7.com/play:8b1799d2
П.С.А Христос и сатаната се чепкат като в нашето народно събрание, само за пред "раята" ;).


Е, това е една много голяма истина, и  Христос и Сатана са фенове на човека. Бог/върховният разум/ е само наблюдател и съветник на "воюващите".

Разликата е в методиките , които използуват за облагородяването  му  ; единият се  стреми по пътят на безупречната любов и състрадание да излекува човека от тумурните му образования, а другият насилствено да създаде съвършен "човек", по негово подобие, от несъвършенни хора.
 
 Въпросът е ще успеят ли и двамата да се справят с човека? Ако не, губят битката, с което и човечеството, както и авторитетът и доверието си пред върховния разум.

 "Експериментът човек", отпада като алтернатива за космичния разум с тях и воюващите сили. ;)

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 515
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #175 -: Февруари 15, 2012, 13:22:02 pm »
Цялата истина е, че ние сме марионетки в ръцете и на двамата. Те си мерят чу*ките кой е по-по-най, а ние го отнасяме и от двамата. И бог и сатаната са връждебно настроени към нас на моменти.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен xнещо

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 85
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #176 -: Февруари 15, 2012, 17:25:46 pm »
Тия пичове според мен са братя близнаци,толкова еднакви че,единствената разлика помежду им е избора кои кои да е .Те имали една игра,постянно искали да докажат един на друг ,кои може повече от другия и много много се обичали(мое  мнение).стигнало се до там че в стремежа си да докажат кои кои е  решили да отдадат знанието си на нищото за да може то да решава и да ползва тези блага.защото те двамата по отделно не могат да преценят наблядаваики само  от тяхната гледна точка,кое е наи добро.така си и кръстили новата игра"кое е по добро".
нищото дълго експриментирало,но и то като всяко едно нищо било много неопитно.....
 :-* :-* :-*

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 810
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #177 -: Февруари 15, 2012, 18:06:33 pm »
Old не само, че искаме всичко, но и унищожаваме всичко. Не случайно казват, че човечеството е туморното образувание на планетата.
Според мен проблема е, че явно повечето хора имат нужда? може би за да им е по ясно да си представят нещата в крайности.
Мисля, че е вярно следното нещо - че дуалността всъщност изначално е противопоставянето на доброто и злото, и мисля че така е възникнало и по догма.
Това нещо на мен ми показва, че съм прав и нещатата не са само черни и бели и има много причини, които не са само добри или зли, освен това нещо лошо, може в последствие да се развие в нещо добро както и обратното. Но не става въпрос за нещо като софизъм нещата да се приемат според себе си, защото точно това е както основата на проблемите, така и път за някакво разрешаване - а именно мисълта, идеята, човешката способност да осмисля. Проблемите са започнали тогава когато човек е отхапал от ябълката на познанието, тогава си е дал сметка и е получил разбиране, и чрез това разбиране може да се грижи за подобряването на тези проблеми.

Догмите претендират, че са съвършена истина в крайна позиция, така се отрича всичко стоящо между този край и противоположният край. А исторически се съмнявам да са донесли нещо добро. Това може да се представи по различни начини, но това е един вид пътуване и движение, ако ограничим нещата между две противоположни за човешкият ум крайни точки, съвсем нормално всички останали точки, колкото повече се отдалечават от крайностите да се приближават към себе си, и да намаляват като количество. Но са много по съгласувани и повече, отколкото която и да е крайна точка. Ако пък е вярно, че това не е плоскост, и както Земята е кръгла, така и в сферата на идеите краищата се одпират, може да се окаже така, че двете крайни точки имат един и същ източник, но са противоположни като идеи. Което обезмисля още повече противопоставянето между крайностите. В тоя голям период на съществуване на Вселената, всичко се движи и се променя, като се наподобява, но не се копира като под индиго. И затова имам и съмнение, че една древна догма, която е отразявала някоя истина може би, няма да е точно същата догма сега, защото истината която отразява може би леко се е променила.

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #178 -: Април 25, 2012, 16:49:45 pm »
"Пътешествие в свръхестественото" – интервю с Роджър Морно (Първа част)


Бивш поклонник на демоните разказва за времето, прекарано в поклонение пред тях. Той дава разяснение за това, което падналите ангели вършат, както и за тяхната подготовка да измамят света, представяйки се за това, което хората няма да очакват.

Цитат
През последните десетилетия се появяват все повече съобщения за НЛО, както и снимки и видео материали на "летящи чинии". Медиите са пълни с "достоверни" разкази за отвличания от извънземни. Кои от тях са измислица не мога да кажа, но със сигурност някои са истински. Не защото има извънземни, а защото за демоните не представлява сериозен проблем да внушават каквото и да е, особено на непознаващите Божието слово хора. Колко по-лесно ще бъде на падналите ангели да убедят човечеството, че идват като представители на извънземни цивилизации, когато земята е пред разрушение от катаклизмите или пред опасност от ядрена война! Ето защо подготвеният за осъществяване план на тъмните сили трябва да бъде разобличен и светът да узнае какво му подготвят Сатана и неговите слуги!


http://mediaset.sdasofia.org/MEDIA%20SET/LASTNEWS/Pdf%20Books/Roger%20Morno%20-%20Pyteshestvie%20v%20svryhestestvenoto.pdf



 

Неактивен bai_lun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #179 -: Април 26, 2012, 10:30:50 am »
Заратустра е споменат в Библията(кн.Исая) с буквалното значение на името му Зорницата. Деиствително, до колкото се знае, Заратустра произлиса от северноиранските народи, в религията си поставил своя бог над чуждите богове, които обявил за дяволи. Той паднал убит, но е в битка, а бил убит в палатката си от промъкнал се непроятелски войник.
Това е описано и в Библията. Юдаизма бил опозиционна на зороастизма релилигия, тъй като евреите били под персийско робство.
В късния християнски Рим. който враждувал със зороастийска Персия, Заратустра - Зорницата( лат. Луцифер) бил обявен за дявол.

Ницше в "Тъй рече Заратустра"използва Заратустра(Зорницата) в смисъл на дявола - Луцифер. Ницше бил привърженик на злото - неговата философия в известна степен е философия на злото.
 
Според историческите сведения може да се определи, че Заратустра е загинал по време на неуспешния поход на Дарии срещу скитите(в т.ч. и с/у древните българи). Но вероятно не е убит от промъкнал се неприятелски войник според официалната версия на зозорастизма, а от недоволните перси, защото ги излъгал да тръгнат срещу скитите/българите, а при тази война персите войска изгубили свята кавалерия и за малко не загинала цялата им войска.
 
 
« Последна редакция: Април 26, 2012, 10:35:12 am от bai_lun »
Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27