Автор Тема: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват  (Прочетена 119905 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #180 -: Април 26, 2012, 19:20:15 pm »
Поради милионите противоречия в Хр.религия,както и в многото неясноти около личността на Христос..Съвпаденията на тази личност със митовете около много други..За себе си съм приела,че Христовото съзнание е степен на съзнание към която в момента се стреми човечеството като цяло.Допускам,че е имало личности,инкарнации на това съзнание,чисто от историческа гледна точка.Които са изиграли своята роля на сцената на Земята.Толкоз..Кога,какво,как..мътна Индия..Не,че  е толкоз важно де..
За Са Та На ма..Чиста измислица ..Няма такава"личност"..Ако говорим за Луцифер..(носителят на светлината)..това е гласът на Душата..Азът..онзи търсещият,ровещият,непокорният..жаден за..всичко!Защото за това се е родил!Да живее свободен да бъде себе си!И ако се вслушаш в гласа му...ставаш неудобен!Ето защо е превърнат в  карикатура..Ето защо е и низвергнат от "бог"..И е богонеугоден!Защото"грамотността",будното съзнание,жаждата за знания,интелектът..същността на Духа..любопитството(убило котката :D )..това са неща все неудобни за "бог"изискващ абсолютно подчинение.И този глас..гласът на Аза носещ светлината в човешкото(инкарнационното)съзнание е превърнат в страшилище.А си го послушал..а те чакат 9-тте кръга на Ада..смяяяяях!
Та вражда няма.От един отбор са..И той не този на Яхвето 8)
п.п.Всъщност..нищо не се знае де..може до ся Йеховата да го чукнал горния,да е видял долния..и ся всички да си цакат 4-ка белот с Будата примерно..
« Последна редакция: Април 26, 2012, 19:23:18 pm от konstantin2007 »

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #181 -: Юни 08, 2012, 00:29:48 am »
Тия пичове според мен са братя близнаци,толкова еднакви че,единствената разлика помежду им е избора кои кои да е .Те имали една игра,постянно искали да докажат един на друг ,кои може повече от другия и много много се обичали(мое  мнение).стигнало се до там че в стремежа си да докажат кои кои е  решили да отдадат знанието си на нищото за да може то да решава и да ползва тези блага.защото те двамата по отделно не могат да преценят наблядаваики само  от тяхната гледна точка,кое е наи добро.така си и кръстили новата игра"кое е по добро".
нищото дълго експриментирало,но и то като всяко едно нищо било много неопитно.....
 :-* :-* :-*

Защо пък "близнаци"?
Всъщност горното е ... несрещана глупост! до този миг, как се отдава знание на "нищото"- отделно колко е "неопитно"- направо се насълзявам от ... глупостта споделена.
Но нека кажа какво мисля по темата.
Не враждуват. Двама братя като двама братя.
С определен потенциал.
Единият има едни методи и техники, другият други.
Страх и подчинение, срещу любов и признание/смирение.
Не всеки иска да се страхува. А ако обича какво?
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 142
  • Must be force be with you
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #182 -: Юли 09, 2012, 16:51:36 pm »
Според мен не враждуват. Нещо като вицът за добрия и лошия полицай.
Същото вършат Христос и Сатана. Ако единият не успее с добро да те въведе в пътя, другият ще те въведе с лошо.
Защо тогава да не слушаме волята на Сатана? Може би, защото е много по-лесно да влезем в пътя или в предопределението, ако слушаме Христос.
И в двата случая стигаме до крайната цел, Божията воля за нас, но методите на обучение са различни.
Нещо подобно и на това, който не се научава от думи се научава от опита. Който не слуша, когато му казват "пари" си изгаря пръстите, за да познае истината. Това се предполага, че е разликата и затова повечето вярващи предпочитат, да слушат Божията воля представена от Христос. Така изглежда, че много по-бързо и по-безопасно влизаме в предопределението си, в пътя си. Но нищо не е както изглежда.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #183 -: Юли 10, 2012, 16:01:49 pm »
А къде пише, че са врагове? Разговора в пустинята е по-скоро изпит, а не свада. Както има ден и нощ тъй има добро и зло, които са две полвини на едно цяло.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #184 -: Юли 10, 2012, 16:27:44 pm »
        Може  ли  някой  да  ми  каже  какво  е  лошо  и  какво  е  добро?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 848
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #185 -: Юли 10, 2012, 16:57:19 pm »
Ами според мен добро е това което те прави щастлив, усмихнат и т.н. а лошото е това което те прави тъжен, плачещ и страдащ.
Иначе границите се разминават понякога.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #186 -: Юли 10, 2012, 17:15:48 pm »
         Днес  прави  ме  щастлив  една  жена - утре  тази  жена  ще  ме  направи   нещастен.  Не,  това  е  преходно  и  не  по  темата.
         "Истински  ценното  добро  е  трансформираното  зло,  да  превърнеш  негативната  енергия  в  положителна  такава!"
          Защо  враждуват  двамата  -  различна  ценностна  система!   
         
« Последна редакция: Юли 11, 2012, 00:03:16 am от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 212
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #187 -: Юли 10, 2012, 19:09:43 pm »
Добро за един не винаги е добро за друг. И едното и другото произлизат от Справедливостта. Мисля елините са наричали това нещо Ананке. И ако се вгледаме в името ще забележим Ян, Ин и Ки=Ци.

Неактивен търпелив

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #188 -: Август 02, 2012, 16:30:47 pm »
Според мен не враждуват. Нещо като вицът за добрия и лошия полицай.
Същото вършат Христос и Сатана. Ако единият не успее с добро да те въведе в пътя, другият ще те въведе с лошо.
Защо тогава да не слушаме волята на Сатана? Може би, защото е много по-лесно да влезем в пътя или в предопределението, ако слушаме Христос.
И в двата случая стигаме до крайната цел, Божията воля за нас, но методите на обучение са различни.
Нещо подобно и на това, който не се научава от думи се научава от опита. Който не слуша, когато му казват "пари" си изгаря пръстите, за да познае истината. Това се предполага, че е разликата и затова повечето вярващи предпочитат, да слушат Божията воля представена от Христос. Така изглежда, че много по-бързо и по-безопасно влизаме в предопределението си, в пътя си. Но нищо не е както изглежда.
сатана иска да те погуби, а Христос иска да те спаси. И затова даде живота Си. Това е жертвата на кръстта. Това е смисълът на нашия живот,на съществуването ни. Да разберем и осъзнаем,че има Бог,че сме Негови,че сме купени с цена-кръвта на Божия Син.Да осъзнаем,кои сме,откъде идваме и къде отиваме.  Ако не приемем това,сатана ни чака. И щом Христос ни спасява,значи има от кого и от какво. Спасява ни и от смъртта и от сатана и от греха.
Бог е велик. 
 :)

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #189 -: Август 02, 2012, 19:15:24 pm »
Цитат
...И щом Христос ни спасява,значи има от кого и от какво.

Дай пример. От какво и кого конкретно Христос те е Спасил?
Какво значи смъртта? Като всеки ден умират хора. Какво значи от Сатана, ако повечето не са се подвели по Сатана? От греха? Нима няма страшен съд?
Нищо не дължим на Христос. Той е бил един от многото, но не и всемирен и вездесъщ опростител, защото, ако беше, щеше да запази живота си, за да продължава да учи и опрощава. Жертвата му, лично за всеки един по отделно нищо не значи. Жертвата му е реципрочна, на всяка една жертва на майка жертвала се за детето си или баща загинал във война, за да е мирно бъдещето на поколението. Т.е. аз се прекланям, пред всеки един живот, който не е христовия, и заради който аз съм жива.
Но да ми се вменява, че в името на ... някой аз съм длъжна нещо, друг път като си изям ябълката.
Сатана, може и нищо да не е жертвал, но едва ли може да се определи кое е реална "жертва"? Да останеш да съществуваш и да живееш и да се бориш или просто да те няма и от дясната страна на Бог просто да наблюдаваш...
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен търпелив

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #190 -: Август 02, 2012, 19:25:50 pm »
Човек не се ражда и умира просто ей така. Хората стават смъртни поради греха. Това е още в началото на Библията. Бог обича хората,на които Сам Той е дал живота. Затова не може да ги остави без Спасител. Който да възстанови всичко както е замислено. Ние сме деца на Бога.
Чрез Христос Бог те връща при Себе Си. Явно нямаш вяра,щом казваш,че жертвата Му нищо не значи.
Но ако искаш да узнаеш какво се е случвало и какво означава-чети. Библията!
Там пише кой е Бог,какъв е?
Там пише,че сатана идва да открадне,да заколи и да погуби. Не Бог е извор на злината по света. Едно от нещата,заради които дойде Христос е да съсипе делата на дявола. Затова е изцелявал болните,възкресявал е мъртвите.
Бог е велик!
« Последна редакция: Август 02, 2012, 20:38:04 pm от Mirotvorec »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #191 -: Август 02, 2012, 19:27:05 pm »
Цитат
...И щом Христос ни спасява,значи има от кого и от какво.

Дай пример. От какво и кого конкретно Христос те е Спасил?
Какво значи смъртта? Като всеки ден умират хора. Какво значи от Сатана, ако повечето не са се подвели по Сатана? От греха? Нима няма страшен съд?
Нищо не дължим на Христос. Той е бил един от многото, но не и всемирен и вездесъщ опростител, защото, ако беше, щеше да запази живота си, за да продължава да учи и опрощава. Жертвата му, лично за всеки един по отделно нищо не значи. Жертвата му е реципрочна, на всяка една жертва на майка жертвала се за детето си или баща загинал във война, за да е мирно бъдещето на поколението. Т.е. аз се прекланям, пред всеки един живот, който не е христовия, и заради който аз съм жива.
Но да ми се вменява, че в името на ... някой аз съм длъжна нещо, друг път като си изям ябълката.
Сатана, може и нищо да не е жертвал, но едва ли може да се определи кое е реална "жертва"? Да останеш да съществуваш и да живееш и да се бориш или просто да те няма и от дясната страна на Бог просто да наблюдаваш...

Princess_Deja:hi:

Заставам зад всяка дума писана в горния цитат.
По темата (Кой е Христос и кой е Сатана  и защо враждуват) бих написал две думи, Синове Божии ............ ;)!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 164
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #192 -: Август 02, 2012, 19:34:58 pm »
Той е бил един от многото, но не и всемирен и вездесъщ опростител, защото, ако беше, щеше да запази живота си, за да продължава да учи и опрощава.

 :lol: По голяма тъпотия от това не бях чел в скоро време.



Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #193 -: Август 02, 2012, 22:46:32 pm »
Според мен не враждуват. Нещо като вицът за добрия и лошия полицай.
Същото вършат Христос и Сатана. Ако единият не успее с добро да те въведе в пътя, другият ще те въведе с лошо.
Защо тогава да не слушаме волята на Сатана? Може би, защото е много по-лесно да влезем в пътя или в предопределението, ако слушаме Христос.
И в двата случая стигаме до крайната цел, Божията воля за нас, но методите на обучение са различни.
Нещо подобно и на това, който не се научава от думи се научава от опита. Който не слуша, когато му казват "пари" си изгаря пръстите, за да познае истината. Това се предполага, че е разликата и затова повечето вярващи предпочитат, да слушат Божията воля представена от Христос. Така изглежда, че много по-бързо и по-безопасно влизаме в предопределението си, в пътя си. Но нищо не е както изглежда.
сатана иска да те погуби, а Христос иска да те спаси. И затова даде живота Си. Това е жертвата на кръстта. Това е смисълът на нашия живот,на съществуването ни. Да разберем и осъзнаем,че има Бог,че сме Негови,че сме купени с цена-кръвта на Божия Син.Да осъзнаем,кои сме,откъде идваме и къде отиваме.  Ако не приемем това,сатана ни чака. И щом Христос ни спасява,значи има от кого и от какво. Спасява ни и от смъртта и от сатана и от греха.
Бог е велик. 
 :)
Щом си купен,значи си стока!Цената е без значение..кръв-мръв..само стоката(онова което е за продан)може да има цена.Ти къв артикул си?И кой е твоя собственик?

Неактивен търпелив

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 133
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #194 -: Август 03, 2012, 16:27:32 pm »
Изкупен е по-точната дума,изкупен да. Но от какво. От злото.
На мен ми харесва.Бог ми е Създател. Теб кой те е създал? Ако си мислиш,че е някой друг си в грешка. Как ще е без значение цената-сравняваш жертвата с пари ли или какво?
Всяко висше образование се учи поне 5 години. А хората без да изучават Бога и всеки е много отворен и разбира от всичко. Ей това ми е интересно на мене. А всички науки са от Бога дадени.
Размишлявай.

 :)

Стока си бил... Не всичко е материя приятелю. Не всичко се вижда. И въздухът не го виждаш,но без него не можеш да живееш и 5 минути. Говорим за твърде духовни неща,не за стоки и инфлация. При Бог инфлация НЯМА!

 :)
« Последна редакция: Август 06, 2012, 09:52:36 am от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27