Автор Тема: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват  (Прочетена 119933 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен stufo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #210 -: Октомври 29, 2012, 12:14:21 pm »
Хахаха...Не откриваш топлата вода друже..Правилна е посоката на "видението" ти.:D :D
п.п.Наистина бе..Голямо чудене,голямо нещо..Наистина ли,та наистина ли..?Ми наистина..


За това досега бях чел, т.е. това бе опита на други! А сега го имах като реално преживяване и усещане в мен! Какъв е твоя опит за да стигнеш до сигурността ти, че знаеш? Сподели опита си, моля!
Не искам да оставам в "нефтената цивилизация" като зомбиран енергиен донор за нискоастрални създания

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #211 -: Октомври 29, 2012, 12:33:07 pm »
сега разбирам. Трябва да споделяме опит (в сънуването). Обаче аз понеже съм на едно по-различно ниво ... от проекта "Монарх" направо от "кухнята" ще ти обясня как се прави баницата и мусаката...  8)

Преди време тук някой беше пуснал клип как Пол Макартни всъщност отдавна е подменен с двойник и не е истинския.
Също така има много филми за двойници. Някой са доста смешни игрални, а други има по каналите и документални или чисто конспиративни.

Аз мисля, че не просто един важен човек или създател на хората е бил низвергнат, и изгонен от "тронът" си.
И дори смятам, че "светлите" са избягали по собствено желание, обидени след като са разпънали Христос като ... (тук сами си сложете сравнение за брутално разпъване на жива плът) обикновен смъртен.
Също така Сатана-тъмен или който властва в момента на негово място мисля, че се справя добре и щом не е избягал и не се е разочаровал от хората, значи още дълги години ще продължи да властва.
Ако това всичко всява страх, в когото и да било, много се извинявам, но има различни средства, стимулиращи или успокояващи, с които да преживяваме тази, а и други по-преки недоразумения в политиката и световната и глобална криза ... :writer:

Ако имате предложения как да разкараме лошите и да вдигнем революция, бройте ме и мен!  :---

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 729
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #212 -: Октомври 29, 2012, 14:54:41 pm »
Хайде сега и аз да споделя какво сънувах тази нощ. Сънувам, че телепатично ми се подава сигнал да отида до масата и разгледам куп бели листи с някаква нахвърлена  информация. В съня ми се обяснява , че това което ще ми бъде дадено, като информация ще ме предпази от всякакъв вид нисши астрални и духовни същности, които черпят от енергийното ни поле. Първото нещо, на което се спря погледът ми бе лист с векторни величини, на който бе отбелязано че ние погрешно се кръстим в църквите.
Кръстният знак знаем, че в християнството означава някаква защита.
 Според православието докосвайки челото ( третото око ), утробата и раменете си , мислено изобразяваме кръста. Челото ни символизира небесата, утробата - земята, а раменете са основата Светия Дух, който държи опората между Земята и Небето.
Кръстният знак се прави с дясната ръка. Трите пръста — палецът, показалецът и средният, се съединяват в едно, а останалите два - безименият и малкият, се свиват е дланта. С трите съединени пръста докосваме най-напред челото, след това гърдите ( или утробата), дясното и лявото рамо. По този начин изобразяваме кръст над себе си.

http://www.pravoslavieto.com/docs/krust_znamenie.htm

Векторите, които видях в съня си изобразяваха "прекръстването", като пирамида, а не като кръст, по точно като триъгълник или едната страна на пирамидата. Започваше се от челото ( третото око ), дясното и лявото рамо, след което се връщаше обратно ....челото ...лявото и дясното рамо. Тоест прекъсваше се връзката между кръста или утробата ( 1. чело ; 2 утроба (пъп )...дясно, ляво рамо в християнството), което ме наведе на мисълта, че кръстът или прекръстването е вид ритуал, мудра http://www.google.bg/search?q=mudra&hl=bg&rlz=1R2ADFA_bgDE480&prmd=imvnsb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=yniOUJPeFo_Jswb004DgAw&ved=0CCoQsAQ&biw=1280&bih=621..... за влизането на човека отново в материята, носейки своя кръст.

В другите листи, които видях имаше тригонометрични функции и някакви диференциални уравнения от n-та степен включващи човешките меридиани и точки на защита, но уви не ги запомних... :(

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #213 -: Октомври 29, 2012, 15:37:08 pm »
stufo,
По някое време, сутринта в друга тема, в отговор на публикация на cassio споменах, че ако иска да търси бялата богиня на мястото на Бог, може да прочете за бог Син, можеш да го срещнеш и като Нанна, Наннар. Във връзка с "разменените места" си струва да се отбележи именно силното присъствие на бог Син, лунен бог, особено почитан в град Ур, градът от който тръгва праотеца Авраам. В по-стари времена, бог Син се явява родител на Шамаш - слънцето, затова и лунния култ е бил от по-голямо значение. Бог Син е също така син на Енлил, които е брат на Енки...
   Нанна, Наннар се превежда като "светлоносец", осветляващ, свързва се със знанията и истината.  Както и Луцифер...
Има момент, който се пропуска, за двойките божества, за ролята им в проявата на двата полюса на изява...
Ролите се разменят единствено в кръговрата на времето, което отразява и луната, лунните цикли... Луната се свързва с плодородието, паралел в древните мистерии...  В началото има почитание към властващ мъжки бог- Лунен, впоследствие женски, както и да го разглеждаме иде реч за дуалната проява, защото първоначално всяко божество има мъжко-женски аспект/андрогинен/, впоследствие отделен..., както и "положителна" и "отрицателна" същност има четири основни положения на Луната, четири основни Божества-прояви, с по седем малки цикъла/ паралел на седем подбожества-духове-творящи, паралел има у всяка древна космогония/ -подизяви, както е  и в лунния месец - 7*4=28 ... паралел -седем планети, седем архангели, има и седем епохи... и всяко се проявява според времето си, с името на подбожество...
Йехова е една от проявите, едно от свойствата, ала това не е цялото, самото желание да бъде облечен в пълнотата на Небесния Бог отец го превръща в противен на идеята - че Бог е един.
Йехова се превежда с "Аз съм", така се изявява на Мойсей - не така се проявява Бог пред Авраам, по-интересно е в случая, че с думите "аз съм" обикновенно извеждаме понятие за воля, докато преди това има създател има могъщество, то "аз съм" се нуждае от потвърждение, един вид е проява на его-форма. сякаш с развитието си човека е склонен да "чуе"или "види" някоя от проявите на Бог, ала не и единия Небесен Отец, за който говори Христос. На един етап човеците са склонни да приемат Закона, даден от Йехова на планината Синай, но не поради разбиране, а сякаш с "проявата" на името Йехова, всеки се научава ползвайки волята да отстоява закона на "Аз съм"- но в тези две думи няма и намек за милосърдието  на Бога, който намираме като проява след идването на Христос, сякаш човешкото същество добива "нов поглед", който обхваща Бог в друга цялост, и вече не го отразява единствено чрез волята, а и чрез сърцето, което сякаш липсва във времената на Мойсей. Така, че думите на Иисус, „Да не мислите, че аз дойдох да разруша закона или пророците; не дойдох да разруша, но да изпълня.“ (Матея 5:17) са верни и точни, ала погледнато през призмата на сърцето, а не единствено на твърдостта на волята и закона, който опустява като разбиране ако не е изпълнен присърце. Затова и учението на Христос/не говоря за религиозните манипулации!/ не задължава, защото ако при една стара религия, където страха от Бога е владеел масите, и е било нужно да се изпълняват куп "потдейности", в служба на Бога, обикновенно с напълно забравен смисъл или изкривен, поне за човеците, не за храмовите служители, то Христос говори за сърдечното приемане на Небесния Бог отец, който се проявява чрез Любов, не чрез воля, както е при Йехова. Затова и Иисус говори с човеците, за"малките", а те са тези, за които е важно да се приведе истината, не за "избраните", а за всеки! Свидетелства за Бог-отец на всички, а отеца, за който свидетелства Иисус не всява страховитост, не скланя към излишество в догматиката или сложност на славословието, колкото предишния Бог или посетнешния, присъстващ в Църквата, ала за да се разбере и приеме е нужно всеки през себе си да го открие, самосъзнателно, чрез воля, преминаваща през сърцето, защото Бог на Христос присъства у всеки. Как ще разберем Бог ако не разберем себе си. Как ще възлюбим врага извън нас ако не възлюбим врага в нас самите, т.е вместо да се оправдаваме за постъпките си не погледнем с ясни очи и даизследваме сами своя избор довел ни до една или друга проява -с дуален характер... един път отхвърляме, друг път приемаме, и това според изгодата на случая, ала това не  носи мир за нас..?  Затова и Христос е бил неразбираем, неудобен, той впряга волята в сърдечния ритъм, а там лъжа няма как да приходи! Ала и тогава човек е свободен, да избира, да не избира, а не е подчинен на фактори, които насила трябва да приема. В този смисъл единствения грях, който може човек да извърши е да действа безсърдечно, пленен само от волята или мисълта, ала лишен от чувсто, той всякога ще служи на "Аз съм"...ала това ще е само лицето на едностранчивото его, изискващо още и още..., а за да се нахрани егото ще иска да сме сковани от страх, за да не проявим сърдечност, ще властва чрез ума, за да покаже надмощие, ще се проявява чрез "вълшебства", за да заплени съзнанието ни и така, отделяйки всяка човешка същина от цялото, разделени се владеят по-лесно... А Бог е Любов, не страх, няма по-голямо наказание от това да сме лишени от сърдечната си проява, макар и за съжаление именно в съвремието ни на почит са всякакви средства за забрава, осигуряващи пълна слепота и чувствена деградация... Дори бедността ни прави нечувствителни, уморени, ала именно тук е смисъла на Христовите думи:
 "Да възлюбиш Господа твоя Бог с цялото си сърце, с цялата си душа и с всичкия си ум".
 Това е голямата и първа заповед.

 А втора, подобна на нея, е тая: "Да възлюбиш ближния си, както себе си".
 На тия две заповеди стоят целият закон и пророците.

 




Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #214 -: Октомври 29, 2012, 18:25:47 pm »
1.Как ще възлюбим врага извън нас ако не възлюбим врага в нас самите, т.е вместо да се Затова и

2.Христос е бил неразбираем, неудобен, той впряга волята в сърдечния ритъм, а там лъжа няма как да приходи!

3.А Бог е Любов, не страх, няма по-голямо наказание от това да сме лишени от сърдечната си проява, макар и за съжаление именно в съвремието ни на почит са всякакви средства за забрава, осигуряващи пълна слепота и чувствена деградация...

4."Да възлюбиш Господа твоя Бог с цялото си сърце, с цялата си душа и с всичкия си ум".
 
5.b] "Да възлюбиш ближния си, както себе си".

 

 :hi: Здрасти Дел, добре хортуваш нооооо ..... моето виждане е такова:

1.Врага нетрябва да го мразим но и да го възлюбваме!

2.Как разбра че не е бил разбран?  Той ли ти каза или от едната Библия ти дойде това?

3.Той не е нито любов нито страх !!!

4.Кой господ иехова ли , аз съм защото съм, сиреч я бегай улево ….. ???

5.Това е вярно но и точно написано , БЛИЖНИЯ си !
« Последна редакция: Октомври 29, 2012, 18:33:17 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 518
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #215 -: Октомври 29, 2012, 19:25:24 pm »
Ето за това, Олд:
Рече Господ: както искате да постъпват с вас човеците, тъй и вие постъпвайте с тях. И ако обичате ония, които вас обичат, каква вам награда? Защото и грешниците обичат ония, които тях обичат. И ако правите добро на ония, които и вам правят добро, каква вам награда? Защото и грешниците правят същото. И ако давате заем на ония, от които се надявате да го получите назад, каква вам награда? Защото и грешниците дават заем на грешници, за да получат същото. Но вие обичайте враговете си, и правете добро, и назаем давайте, без да очаквате нещо; и ще ви бъде наградата голяма, и ще бъдете синове на Всевишния; защото Той е благ и към неблагодарните, и към злите. И тъй, бъдете милосърдни, както и вашият Отец е милосърден.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 848
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #216 -: Октомври 29, 2012, 19:46:37 pm »
Тоест Дел искаш да кажеш "дръж приятелите си близо а враговете още по-близо" :D
Добро се прави ако искаш. Демек имаш желание, а не защото някъде някой го написал и го казва.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 023
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #217 -: Октомври 29, 2012, 20:07:33 pm »
И тъй, бъдете милосърдни, както и вашият Отец е милосърден.

Да му имам "милосърдието" на тоя  ???, Дел ти наистина ли вярваш в това което цитираш?

П.С. И темата много се изчанчи ;), като цяло аз съм на мнение което съм писал и по напред в темата, тия двамцата са братчета неразделни и единия бърка .... другия гледа сеира ;), да невзема да цитирам Йов многострадални че пак ще ме хванат "карастанчовите" ....

П.С.2 И те моля не смесвай иеховата с Иисуса, Иисуса е син божи както и ние само че с други дарби, не е бог и като ми цитираш библията неможем да се разберем точно за това, Силата или там както искай го разбирай няма нищо общо ни с единия ни с другия от библията.

« Последна редакция: Октомври 29, 2012, 20:19:18 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 729
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #218 -: Октомври 29, 2012, 22:18:55 pm »
Иска ми се да попитам del и bogoizbrania , смятат ли че "Разпнатият Христос с гвоздеи по тялото " изобразяван в църквите, може да допринесе нещо положително в съзнанието на вярващите християни?

Защо църквите и Ватикана не премахнат " кръста с човешката плът " от олтарите си ?

Отвратих се от жезъла на БЕНЕДИКТ, както и от кръстовете които предлагат във ВАТИКАНА и  РИМ  !
 



« Последна редакция: Октомври 29, 2012, 22:29:25 pm от Z-931 »

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 810
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #219 -: Октомври 29, 2012, 22:34:07 pm »
Иска ми се да попитам del и bogoizbrania , смятат ли че "Разпнатият Христос с гвоздеи по тялото " изобразяван в църквите, може да допринесе нещо положително в съзнанието на вярващите християни?

Защо църквите и Ватикана не премахнат " кръста с човешката плът " от олтарите си ?

Отвратих се от жезъла на БЕНЕДИКТ, както и от кръстовете които предлагат във ВАТИКАНА и  РИМ  ...... :diablo:
 




Въпроса с кръста е по-особен, тъй като това е символ на най-големият ритуал - жертвата на Исус Христос. Ако е правилен, не масонски, обърнат, розенкройцерски или някакъв друг изроден вариант, какъвто го им и по нашите църкви всъщност.
Но иначе има стотици видеа по въпроса за католицизма. Масонски, езически и сатанистки символи, скулуптори и прочее в храмовете им. Там са най-изявени. Обаче още по важно ми се струва, е това, че в тези храмове по правило има саркофази или гробници, скрити или открити.
Тези храмове са всъщност гробници и покланяне на мъртвите, нещо което е противоположно на Библията.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 729
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #220 -: Октомври 29, 2012, 23:03:25 pm »
Въпроса с кръста е по-особен, тъй като това е символ на най-големият ритуал - жертвата на Исус Христос. Ако е правилен, не масонски, обърнат, розенкройцерски или някакъв друг изроден вариант, какъвто го им и по нашите църкви всъщност.

Ей, откри топлата вода.... :D

Аз досега в колкото църкви съм влизал.....и в православни, католически, евангелски, протестански само "трупа разпнат на Христос " виждам на кръст......Във Ватикана също...... :---........ ???

Направи ми обаче впечатление напоследък, че във Ватикана и във всички католически църкви мадоната / ДЕВА МАРИЯ / е само с корона   :), за разлика от другите  мъченици.

Виж в джамиите не съм виждал разпнато човешко тяло...... :(..........християнин съм!

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 810
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #221 -: Октомври 29, 2012, 23:15:05 pm »
Явно не правиш разлика между символа на изкуплението и поклонението на мъртъвци.
Ватикана, абе той папата седи на трон на който е изрязан обърнат кръст. Нямаше да го обърнат ако правилният кръст е това което ти казваш...За папи какво да си говорим...
Слугите на Сатана обръщат символите, както египетските фараони са изписвали името на неприятеля си на обратно.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 729
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #222 -: Октомври 29, 2012, 23:24:22 pm »
Явно не правиш разлика между символа на изкуплението и поклонението на мъртъвци.

А, наближава Хелуин  8)....

К'во искаш да ми кажеш, като не се прекланям пред мъртъвци?

Свързано ли е с разпъването на Христос и мумиите в "самадхи " на египетските фараони?
« Последна редакция: Октомври 29, 2012, 23:31:44 pm от Z-931 »

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 810
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #223 -: Октомври 29, 2012, 23:40:11 pm »
А, наближава Хелуин  8)....

К'во искаш да ми кажеш, като не се прекланям пред мъртъвци?

Свързано ли е с разпъването на Христос и мумиите в "самадхи " на египетските фараони?
Въпроса е да си пишем празнодумия ли?

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 729
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #224 -: Октомври 29, 2012, 23:47:12 pm »
Въпросът е да даваш факти!

А ти нямаш такива!

Нито за мъртъвците, нито за Христос, камо ли за "мумиите" в Египет.

Ок. Кажи за изкуплението... ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27