Автор Тема: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват  (Прочетена 119934 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #195 -: Август 04, 2012, 12:30:23 pm »
Хората изучават Бога през целият си живот.Всеки акт,всяка мисъл(била тя била волна  или не)се складират като Инфо и преживян опит в мемори стика на душата.Всеки живот,бил той просветлен и осъзнат,или пък не..е път към Бога,път на опознаване и разбиране.

Бог може и да няма инфлация,но няма и цена!
Изкупление от кво и за кво?!?Никой не съм оторизирала,да ме спасява или изкупва!АКо някой си е присвоил тези функции,проблемът е негов!Как ще ме спасяват от злото?!?Ми аз не искам да бъда спасена!Искам да имам възможността по емпиричен път да го изследвам.Аз!Не някой друг!И ако мина"чиста"през него,ок.Ако не..ще газя в тинята докато не я превърна в миро!Аз!Не някой измислен спасител..Чрез подсказване никой не стига далеч..Сами тряя да си учим уроците,не да се надаме на нечия саможертва..


За кой Бог създател говориш?Йехова ли?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #196 -: Август 04, 2012, 13:49:20 pm »
Стока си бил... Не всичко е материя приятелю. Не всичко се вижда. И въздухът не го виждаш,но без него не можеш да живееш и 5 минути. Говорим за твърде духовни неща,не за стоки и инфлация. При Бог инфлация НЯМА!

Пркатиката показва,че не само материята се търгуваДуховното също.Да.Прав си..!Църквата например търгува именно с духовността!Е за тва говоря..Само онова което е за продан,може да има цена(па била тя на изкупление)..Моята душа,не се продава(щото аз така съм решил/а)и в този ред на мисли,няма как да бъде"откупена","изкупена"от някой друг..Само аз мога да"изкупвам греховете си".

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #197 -: Август 05, 2012, 18:01:01 pm »
Пркатиката показва,че не само материята се търгуваДуховното също.Да.Прав си..!Църквата например търгува именно с духовността!Е за тва говоря..Само онова което е за продан,може да има цена(па била тя на изкупление)..Моята душа,не се продава(щото аз така съм решил/а)и в този ред на мисли,няма как да бъде"откупена","изкупена"от някой друг..Само аз мога да"изкупвам греховете си".
       Колко  ли  струва  индулгенцията ???
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #198 -: Август 07, 2012, 14:02:16 pm »
Все едно да попиташ, колко струва Душата ти?
А тя е безценна, в смисълът, че ние не я притежаваме, за да си я продаваме. Тя ни е дадена за известно време.

Това е обяснено хубаво в един филм. Когато един човек уж си продава душата, за да спечели любовта на една жена.
Преминава през това да е сантиментален и романтичен, богат и известен, но както се оказва гей, много добър баскетболист и какво ли не ... най в началото беше обикновен богаташ, но наркобарон (не се сещам заглавието, но е с Брендън Фрейзър и е комедийка)- и накрая като влиза в затвора, в килията в която е се оплаква на съкилийника, че си е продал душата. А той му отговори, че това е невъзможно, защото Душата не е негова, а принадлежи на Бог.

В реда на мисли по темата. Душата ни дори да е изкушена "омърсена" или вечно подлагана на изпитания, не само от нея зависи какво търсим ... независимо какво иска.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 848
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #199 -: Август 07, 2012, 16:43:08 pm »
Филмът се казва Шеметна сделка и е страхотенц. 8)

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #200 -: Август 07, 2012, 21:46:33 pm »
Мерси kalan. Не се погрижих да потърся като не си спомних, защото е "несериозен" като жанр, но понякога от подобни на пръв поглед развлекателни просто филми, има доста интересни неща. :)

И искам да се извиня, че с предния си отговор леко съм смесила нещата със съседна тема. Но смисъла е ясен надявам се, дори в контекста на тази, че ако има Сатана, то той не може да ми "купи" душата. Отделен е въпросът той дали има душа?
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен stufo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #201 -: Октомври 28, 2012, 21:01:29 pm »
Искам да споделя нещо, което преживях преди 2 дни- цяла нощ в съня ми се въртеше видение-мисъл, че местата на Сатаната и на Бог са разменени. Т.е. че Сатаната/човекомразеца/ стои в черквата и хората се кланят и молят на него, а истинския Бог-Създател, този който е радетел за хората и иска те да се развиват, е нарочен за злия демон/дявол! И цяла нощ тази мисъл-видение ми бе в съня, че влизайки в черква, хората не се обръщат към Бога-творец, а към демона, на който дължим днешната ситуация в целия свят!
        Може би някъде тук в темата е коментирано, нямах времето да прегледам всичко, но си спомних на няколко пъти, че съм попадал на подобно инфо и успях да намеря едно наскоро, което прочетох пак за втори или трети път!
         "...Организацията на „Братството на Змията“ се свързва най-вече с противоречивата фигура на ЕА/ЕНКИ – главният извънземен генетик проектирал телата на хибридния вид – Homo Sapiens, който в много езотерични и окултни източници е представен и като най-големия застъпник на правата на хората. Редица шумерски летописи описват човешките същества като духовни същества временно пребиваващи във физически тела, а извънземните управници измислят оригинален план как да държат съществата привързани към телата физически и психологически, така че да им служат като робска работна ръка. Докато е все още на власт, ЕА бил посветен на разпространяването на духовно познание сред новосъздадените човешки хибриди. Той бил напълно наясно с желанието на другите извънземни фракции да държат хората в затвор. Въпреки неговите добри намерения ЕА се проваля в опитите си да запази свободата на човешките същества. Неговата фракция позната под името „Братството на Змията“ е победена от другите извънземни фракции. ЕA е прокуден от Земята, а титлата му е сменена от „Принцът на Земята“ на „Принцът на Тъмнината“. Той е представян на хората като „враг на Върховното Същество“ и освен това им се казва, че всичките им беди идват по негова вина. Част от тези събития са описани и в „Документите Тера“. Разбира се по „стар извънземен обичай“ създадения от ЕА орден не е напълно заличен, а чисто и просто променя своите функции, което допълнително може да обърка изследователите в търсенето на отговори. Под негативното извънземно влияние „Братството на Змията“ променя своята форма от сила разпространяваща научно и духовно знание до такава, която придобива известност с духовната си репресия и предателство. Покварата в Братството е особено очевидна около 2000 г. пр. н.е в Египет. Фараоните и жреците са внедрени в Братството като Елит, който да манипулира масите за своя собствена изгода. Функцията на Братството в обществото постепенно еволюира и се появяват различни мистични и окултни школи, които изкривяват духовното познание и ограничават публичния достъп до всяка една истина, която е оцеляла. ..."
        В "колибката" мисля че беше , имаше филм /за Сатурн или нещо подобно/, в който също се описваше как местата са разменени! Наистина ли са разменени местата? Наистина ли хората се кланят на истинския дявол, влизайки в черква и отдавайки там енергията си? Това го виждах в съня си цяла вечер и сутринта си мислех "какво ли би станало, ако всички хора по Света биха разбрали че това е Истина"!
Не искам да оставам в "нефтената цивилизация" като зомбиран енергиен донор за нискоастрални създания

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 810
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #202 -: Октомври 28, 2012, 23:21:10 pm »
Сатаната в СЗ на еврейски и на гръцки означава Противник. Той се е отделил от Бог и паднал заедно с 1/3 от звездите, т.е. ангелите. Които според апокрифи са 200 милиона, това означава, че ангелите на Христос са 400 милиона. Затова Сатана губи и пада на Земята. Според НЗ Исус Христос е единороден, и точно по тази логика Отца не може  да им други синове освен Исус Христос.

Неактивен Demetra

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #203 -: Октомври 29, 2012, 00:33:23 am »
14 страници мнения по едно погрешно зададено наименование.
Да не говорим пък, че никъде не съм прочела, Господ /а не Йисус/ да е враждувал със Сатаната.
Това все едно Левски и ЦСКА да кажете, че враждуват.
Може на терена да играят един срещу друг за пари, но после в чалготеката си пият пиенето заедно, пък запалянковците на стадиона и пред телевизора си гризат ноктите и псуват.

Неактивен stufo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #204 -: Октомври 29, 2012, 07:24:44 am »
Искам да споделя нещо, което преживях преди 2 дни- цяла нощ в съня ми се въртеше видение-мисъл, че местата на Сатаната и на Бог са разменени. Т.е. че Сатаната/човекомразеца/ стои в черквата и хората се кланят и молят на него, а истинския Бог-Създател, този който е радетел за хората и иска те да се развиват, е нарочен за злия демон/дявол! И цяла нощ тази мисъл-видение ми бе в съня, че влизайки в черква, хората не се обръщат към Бога-творец, а към демона, на който дължим днешната ситуация в целия свят!
        Може би някъде тук в темата е коментирано, нямах времето да прегледам всичко, но си спомних на няколко пъти, че съм попадал на подобно инфо и успях да намеря едно наскоро, което прочетох пак за втори или трети път!
         "...Организацията на „Братството на Змията“ се свързва най-вече с противоречивата фигура на ЕА/ЕНКИ – главният извънземен генетик проектирал телата на хибридния вид – Homo Sapiens, който в много езотерични и окултни източници е представен и като най-големия застъпник на правата на хората. Редица шумерски летописи описват човешките същества като духовни същества временно пребиваващи във физически тела, а извънземните управници измислят оригинален план как да държат съществата привързани към телата физически и психологически, така че да им служат като робска работна ръка. Докато е все още на власт, ЕА бил посветен на разпространяването на духовно познание сред новосъздадените човешки хибриди. Той бил напълно наясно с желанието на другите извънземни фракции да държат хората в затвор. Въпреки неговите добри намерения ЕА се проваля в опитите си да запази свободата на човешките същества. Неговата фракция позната под името „Братството на Змията“ е победена от другите извънземни фракции. ЕA е прокуден от Земята, а титлата му е сменена от „Принцът на Земята“ на „Принцът на Тъмнината“. Той е представян на хората като „враг на Върховното Същество“ и освен това им се казва, че всичките им беди идват по негова вина. Част от тези събития са описани и в „Документите Тера“. Разбира се по „стар извънземен обичай“ създадения от ЕА орден не е напълно заличен, а чисто и просто променя своите функции, което допълнително може да обърка изследователите в търсенето на отговори. Под негативното извънземно влияние „Братството на Змията“ променя своята форма от сила разпространяваща научно и духовно знание до такава, която придобива известност с духовната си репресия и предателство. Покварата в Братството е особено очевидна около 2000 г. пр. н.е в Египет. Фараоните и жреците са внедрени в Братството като Елит, който да манипулира масите за своя собствена изгода. Функцията на Братството в обществото постепенно еволюира и се появяват различни мистични и окултни школи, които изкривяват духовното познание и ограничават публичния достъп до всяка една истина, която е оцеляла. ..."
        В "колибката" мисля че беше , имаше филм /за Сатурн или нещо подобно/, в който също се описваше как местата са разменени! Наистина ли са разменени местата? Наистина ли хората се кланят на истинския дявол, влизайки в черква и отдавайки там енергията си? Това го виждах в съня си цяла вечер и сутринта си мислех "какво ли би станало, ако всички хора по Света биха разбрали че това е Истина"!

Не съм писал че враждуват, а че местата им са разменени! Някой може ли да пише лично мнение на въпроса ми!
Не искам да оставам в "нефтената цивилизация" като зомбиран енергиен донор за нискоастрални създания

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #205 -: Октомври 29, 2012, 09:31:12 am »
Има нещо неясно във въпросът който задаваш. Какво означава "местата им да са разменени"? От кого? Може би ще отговориш, от извънземни, от хората, от фракции ? Това не е игра на шах примерно. До сега сме играли с белите, от утре ще играем с черните.

stufo

Цитат
...Въпреки неговите добри намерения ЕА се проваля в опитите си да запази свободата на човешките същества. Неговата фракция позната под името „Братството на Змията“ е победена от другите извънземни фракции. ЕA е прокуден от Земята,

Какво значи, че се проваля? Не убеждава достатъчно съмишленици и последователи? Как се проваля и защо конкретно той?

И въобще какво общо има всичко това и този сън с темата? При положение, че всеки пише и коментира според собствените си представи и разбирания за Христос и Сатана. Ако в съня няма подобни имена и образи, с някакви сакрални думи прояснявайки се във въздуха като на триДе и бидейки част от библейски или други книги, то тогава остава да обиколим известно количество църкви и да разпитаме хората, знаят ли всъщност на кого се кланят. Като години наред дори за повечето никога, този/това на което се кланят е невидимо-трансцедентално-ирационално-недостижимо-няма вкус и мирис(да се разбира, че не ползва козметика и паста за зъби) и не може да пее и танцува :(

Неактивен stufo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #206 -: Октомври 29, 2012, 10:07:18 am »
Има нещо неясно във въпросът който задаваш. Какво означава "местата им да са разменени"? От кого? Може би ще отговориш, от извънземни, от хората, от фракции ? Това не е игра на шах примерно. До сега сме играли с белите, от утре ще играем с черните.

stufo

Какво значи, че се проваля? Не убеждава достатъчно съмишленици и последователи? Как се проваля и защо конкретно той?

И въобще какво общо има всичко това и този сън с темата? При положение, че всеки пише и коментира според собствените си представи и разбирания за Христос и Сатана. Ако в съня няма подобни имена и образи, с някакви сакрални думи прояснявайки се във въздуха като на триДе и бидейки част от библейски или други книги, то тогава остава да обиколим известно количество църкви и да разпитаме хората, знаят ли всъщност на кого се кланят. Като години наред дори за повечето никога, този/това на което се кланят е невидимо-трансцедентално-ирационално-недостижимо-няма вкус и мирис(да се разбира, че не ползва козметика и паста за зъби) и не може да пее и танцува :(

Ти можеш ли да четеш внимателно? Коментирай съня ми! Ако не можеш да разбереш какво искам да кажа с "разменени места" и ако не можеш да разбереш и после какво имам предвид после с "разменени места" , пиши ми на ЛС, там ще опитам още много по-подробно да опиша какво съм искал да кажа! :nea:
Не искам да оставам в "нефтената цивилизация" като зомбиран енергиен донор за нискоастрални създания

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 834
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #207 -: Октомври 29, 2012, 10:43:32 am »
Не знам кой е Христос, ама ако сега се върне на Земята и види какво става би казал следното:

- "Аз бях с трънен венец, бос и с бяла роба, а вие моите наместници с какво се кичите - златни кръстове, брилянти, скъпи коли, GSM-и."

Лицемерието, жалостта и падението са в страшни измерения.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #208 -: Октомври 29, 2012, 11:42:43 am »
. Според НЗ Исус Христос е единороден, и точно по тази логика Отца не може  да им други синове освен Исус Христос.
Е,Ашман..ти кво си му на Отеца тогава?Дъщеричка ли?Или внучка неква?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #209 -: Октомври 29, 2012, 11:45:06 am »
Искам да споделя нещо, което преживях преди 2 дни- цяла нощ в съня ми се въртеше видение-мисъл, Истина"!
Хахаха...Не откриваш топлата вода друже..Правилна е посоката на "видението" ти.:D :D
п.п.Наистина бе..Голямо чудене,голямо нещо..Наистина ли,та наистина ли..?Ми наистина..

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27