Автор Тема: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват  (Прочетена 114069 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #30 -: Октомври 29, 2009, 16:41:25 pm »
:hi: Всяка добра лъжа е изтъкана от поне 90% истина ;)
За мен католицизма например е лошо стъкмена лъжа с не повече от 25 % истина ???


Кой ще разтълкува лъжата на католицизма като ce обори с факти съответно....а също и 25% истина от нея..?
« Последна редакция: Октомври 29, 2009, 16:48:08 pm от Z-931 »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #31 -: Октомври 29, 2009, 16:46:49 pm »
Тя вече беше оборена, но не остана ни един процент истина.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #32 -: Октомври 29, 2009, 17:09:11 pm »
Да Хор, но  никой не подкрепя тезата си с лични обосновки, а се обуславя на купища изчетени такива, така че за в момента ще се опитам да запазя  процента истина за себе си, докато не се намери някой, който с лични доказателства не я обори  :)
« Последна редакция: Октомври 29, 2009, 17:11:34 pm от Z-931 »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждув
« Отговор #33 -: Октомври 29, 2009, 17:27:04 pm »
Това е последната рационализация, когато нищо друго не е останало и всички останали рационализми са били разбити.
Само че не носи удовлетворение, защото даже рационализиращият осъзнава, колко е жалко, че е опрял до тази последна степен на шикалкавене.

Но аз ви предизвиквам - покажете ми логиката на вашата лична истина с лични факти и аргументи.
« Последна редакция: Октомври 29, 2009, 17:39:30 pm от Mirotvorec »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #34 -: Октомври 29, 2009, 17:38:25 pm »
Z-931, това наистина е много странно :) Искаш с лични преживявания да ти докажа че Христос е съществувал? :flag_of_truce:

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #35 -: Октомври 29, 2009, 18:07:25 pm »
Цитат
Но аз ви предизвиквам - покажете ми логиката на вашата лична истина с лични факти и аргументи

Да и аз за това пледирам  в този форум, нека  всеки писещ в тази тема даде лични доказателства за съществуването на Христос и съответно Сатана..... :)


Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #36 -: Октомври 29, 2009, 18:52:05 pm »
Аз искам да ми се обясни какви са тези 25% и какво обхващат. Ама подробно. И какво обхващат останалите 75%.

И доказателства защо точно тези 25% са истина, а другите 75% лъжа :)

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #37 -: Октомври 29, 2009, 19:23:28 pm »
Цитат
Но аз ви предизвиквам - покажете ми логиката на вашата лична истина с лични факти и аргументи

Да и аз за това пледирам  в този форум, нека  всеки писещ в тази тема даде лични доказателства за съществуването на Христос и съответно Сатана..... :)


Аз имам 5 лева в джоба как да ти докажа че са там.?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #38 -: Октомври 29, 2009, 19:44:39 pm »
:hi: Всяка добра лъжа е изтъкана от поне 90% истина ;)
???


Това за смесицата между истина и лъжа е вярно. Точно затова въпреки че ако се чете буквално библията си е чиста лъжа тя е много ценен източник (макар и променян многократно) ако бъде четена не с вяра, а критично и в съчетание с друга алтернативна информация.
Има и нещо друго интересно обаче - многократното представяне на историята на Христос в различни варианти в различните религии и култове на пръв поглед може да изглежда че става дума за символизъм и че не бива да се приема буквално. Възможно е обаче (защото никога нещата не са случайни) - някъде другаде на някоя друга планета по друго време дори и в паралелна вселена "подобна" история наистина да се е разиграла. Дори и да е била театър и предварително зададена за масите. Знаейки я и знаейки нейния ефект тайните общества я прилагат и тук като дори не им е нужно да разиграват целия театър като я използват както в буквалното  й значение за широките маси така и в символното й значение за "посветените".
« Последна редакция: Октомври 29, 2009, 20:27:07 pm от Alien »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #39 -: Октомври 29, 2009, 20:13:49 pm »
Цитат
Христос и кой е Сатана


А изобщо съществуват ли ?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #40 -: Октомври 29, 2009, 22:21:55 pm »
  :hi: Искате доказателства за нещо което ако се докаже безусловно то вече няма да е символ на вярата. Затова ще ви разкажа опитности, които са доказателства за мен а за вас може би ежедневие.
Поправяхме една лодка с един мой приятел и в края на деня трябваше да я пуснем на вода с кран защото тежеше около 5 тона, крана беше уговорен и ние бързахме с довършителната работа. Изведнъж едно непреодолимо желание в мен ме откъсна от работата, трябва да отида да се подстрижа. Шантава работа, имахме работа за целия китайски народ а пък аз мисля за прически. ??? Опитах се да избия тъпата мисъл но тя ставаше непоносима споделих с колегата ми и се смяхме заедно. В един момент колегата ми каза „дори и да отидеш няма да можеш да влезеш понеже фризьорката е със запазени часове поне два дена напред”  Аз казах, - добре ще се обадя и ако все пак има място ще отида.
Звъннах и жената почти заплака на телефона и каза моля те ела веднага без дори да я попитам за това дали има време. Когато отидох тя каза – синът ми от три дена е на легло и е обездвижен  понеже направи двустранна пневмония и в болницата припадна и си удари главата на медицинския кантар, от тогава е като парализиран, докторът каза, че нищо не могат да направят  :o и  аз го прибрах в къщи. Не знам какво да правя изплака жената. Попитах, позволяваш ли да се молим за него, тя потвърди. На другия ден се събрахме десетина човека да се молим, денят беше събота 10,30 ч, по късно се обадих и жената плачеше отново но този път от радост, почти веднага след нашите молитви синът и станал от леглото и казал, че е гладен. Нямало и следа от пневмонията и парализата. :dance:
Извинявам се за многословието, това не е единственият подобен случай.
Сега аз питам, кой ме накара да отида точно тогава и кой излекува детето? ;)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #41 -: Октомври 30, 2009, 00:16:40 am »
Сега аз питам, кой ме накара да отида точно тогава и кой излекува детето? ;)

Висшия ти Аз. Твоя и на детето. Ти вярваш че е Христос, нали?
Баси, хора образовайте се малко, докога ще тънете в почитание на сили, които имат единствена цел вашата енергия. Спрете да отдавате енергията си на външни източници, това са хилядолетни лъжи и механизми за контрол... :--- :--- :---

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #42 -: Октомври 30, 2009, 07:40:54 am »
 :hi: Аз имам свободната воля да вярвам, вие я имате същата свободна воля да не вярвате, а щом сме с равни права хайде ако обичате да не се обиждаме едни други  кой бил по по най, благодаря ви  :)
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #43 -: Октомври 30, 2009, 08:44:22 am »
Неее, работата е там, че аз имам свободна воля да мисля, а в твоя случай...

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #44 -: Октомври 30, 2009, 10:12:50 am »
Браво !!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27