Автор Тема: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват  (Прочетена 114495 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #60 -: Октомври 31, 2009, 20:12:05 pm »
Цитат
Винаги, когато при мен се появи някой нов колега, за всички нас(старите кучета) е важно да разберем час по-скоро какъв му е произхода, колко и какво знае за статуквото и какъв е като човек.Ако тези три фактора не ни задоволяват, просто предизвикваме уволнението му.

Не звучи никак добре , ако и Божествата разсъждават по този начин .......... !
Чудя се откъде я имате тази информация , защо Ватикана и БПЦ халхабер си нямат за това ?


Казано е кратко, точно и ясно - по образ и подобие Божие.Защо си мислиш, съм сложил всеки бог, сатана и ангел в кавички? Защото са повече хора, отколкото предполагаме.Повече хора от нас самите, които много често даже предаваме природата си, за радлика от тях.

А на мен ми е интересно ти откъде имаш информацията, че Ватикана и БПЦ си нямат и представа за това.
Сиреч, сподели кой ти каза, че Ватикана нищо не знае  :) Тя самата най-вероятно? Може би точно като този, който се представя за "Бог" или "Сатана".

Въпросът е кой ни е казал, че "Бог" не може да лъже, а "Сатана" само лъже? Те самите, нека позная :) Хайде да мислим като хора - какво ще си помислим, ако някой прекалено много ни говори?
« Последна редакция: Октомври 31, 2009, 20:14:45 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #61 -: Октомври 31, 2009, 20:24:00 pm »
Ами нямам пряка информация ,за Ватикана съм почти сигурен че са наясно по всички въпроси но крият защото така им е изгодно .
И все пак кажете ми откъде черпите тази информация ?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #62 -: Октомври 31, 2009, 20:31:09 pm »
Като гледам... май от Библията!  :lol: Нали така?

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #63 -: Октомври 31, 2009, 20:36:50 pm »
 :hi: Библия, Патриарси и пророци, Урантия, Великата борба, лични преживявания и откровения...
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #64 -: Октомври 31, 2009, 20:38:41 pm »
Като гледам... май от Библията!  :lol: Нали така?

Нека не се подиграваме със Библията!
Мисълта ми беше друга ,говорите със такава сигурност за Бог ,сатана и т.н. сякаш сте абсолютно сигурни че съществуват .
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #65 -: Октомври 31, 2009, 20:59:09 pm »
Аз не говоря за Бог, сатана и тн.Аз говоря за извънземни, друже.

Започнах да говоря за "Бог"(в кавички), "Сатана"(в кавички) и "ангели"(в кавички), отвръщайки на опита на JG да изнамери общ език с повече потребители.

А откъде съм сигурен, че има извънземни? Можеш да си докажеш това сам, точно сега.Започни да мислиш искрено пред себе си и се опитай да обясниш някакъв битов факт от ежедневието си, задавайки си въпроса "Защо?" многократно.Няма начин да не стигнеш до това, което те интересува в случая.


А по темата.

"Кой е Христос и кой е Сатана  и защо враждуват?"
Искаш да дискутираме това? И КАК да го направим се чудя?

Много интересна ситуация.

Знаеш ли, една човешка мъдрост гласи, че когато чакаш правилния момент прекалено дълго, най-вероятно си го изпуснал.Човечеството е на десетки хиляди години.Аз мисля, че правилният момент да дискутираме това е отдавна пропуснат, може би трябваше да е някъде в началото на историята ни.

Затова, когато при мен се появи тази дилема, и когато осъзнах, че съм изпуснал правилния момент за нея, за себе си реших друго.



Нима ми е нужен "Бог", "Сатана" и "ангелите", за да бъда това, което вече съм? Ако пък предам пирродата си, значи съм се променил.И "Бог" и "Сатана" трябва да са наясно, че всичко се променя.Аз, като тяхно творение, също се променям и през развитието си няма да съм никога същия.
"Бог" знае, че той също се променя, както всичко останало."Сатана" също го знае.Затова е нормално понякога да се засичаме, понякога да се разминаваме.

Това, че нито един от двамата не желае да ме остави да вървя по пътя на промяната си ми говори, че може би няма да сгреша, ако аз стана Бог.Нали даже и те двамата така казват, че съм подобие някакво там.    Аз все трябва да съм Бог за нещо, в крайна сметка и "Бог" и "Сатана" са в една йерархия.Аз също съм в тяхната йерархия и под мен със сигурност има разни неща.Тогава защо не вляза в ролята си на Бог и не се държа като Бог - променлив като тях двамата, своенравен като тях двамата, преживяващ пълноценно йерархичното си стъпало?

Аз явно съм Бог на клетките си - аз съм Всевишния за своите органи, тъкани и прочие.
Аз съм Бог за съдбата си, за емоциите и преживяванията си.Аз съм Бог за гадните насекоми, камъни, дървета и тн.Е, не за всички камъни и не за всички животни де, но все пак, има много неща, за които аз съм Бог.

И когато погледнах какво съм направил за тялото си, за ума си и за гадните животни и камънаци, си дадох сметка, че през цялото време, в което съм се занимавал с "Бог", "Сатана" и "ангелите", съм гледал в чужда паница.

Оказа се, че когато започна да забравям за тях и за горните нива на йерархията, те започнаха доста да се ядосват.
Това ми подсказа, че може би се намирам в положение да манипулирам тази ситуация. След като аз бях някой, който не искаше нищо от никого, а "Бог" и "Сатана" явно изискваха нещо, това ме поставяше в позицията на Главен Изпълнител.

Но...вече бях възприел ролята си на Бог за разните там неща, и с мен се преговаряше доста по-трудно от преди...И това явно не се хареса и на двамата, защото, съдейки по тях, сякаш се предвижвах по йерархичната стълбица...
« Последна редакция: Октомври 31, 2009, 21:08:28 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Иван

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #66 -: Октомври 31, 2009, 22:27:52 pm »

. . .

   Никой от небесните жители не е разбирал сериозността на проблема, а оттам  и последствията. Луцифер бавно и почти незабележимо от носител на светлина се превръща в Сатана което означава  враг, противник или да го наречем  „Носител на тъмнина”.
. . .

Но това не спира бунтовника да злослови, а понеже ангелите са му имали все още доверие той ги подлъгва към открит бунт и словесна война.


Описаният начин, по който е "допуснат" феномена Луцифер мисля, че няма алтернативи. Бидейки първи по рода си и произлизащ от ръководните среди, изглежда напълно логично да се е случил така, пък и се потвърждава от "което е горе, това е и долу".

Искам да обърна внимание на нещо, което кореспондира с ивадените от мен цитати. Става дума за това къде сме ние - Земното човечество. От много време не ме напуска мисълта, че ние сме най-добрите в решаването на проблема "Луцифер". Значи ангели, херувими и пр. висш административен персонал направили нещо от сорта: закъснели с реакцията; изчакали да видят какво ще стане; повярвали на новите способи за влияние на Луцифер и т.н. И така до ден днешен, нищо кой знае какво като резултат.

Но от как нашето човечество се е пръкнало, ние все слушаме този висш административен персонал да ни шепне, подсказва, наставлява, изисква - чрез водачи, ченълисти, месии. Тия там горе дават акъл, но къде са те, къде сме ние?!
- Те са там горе, но не са на един акъл - едни виждат, че ледовете се топят, а други и хабер си нямат; едни разработват стратегии по интегриране на даденостите - добри и лоши, а други са доволни на поста си и не искат реформи по върховете. До болка позната политическа обстановка!
- Ние сме тук долу, но като сме последната дупка на кавала, какво правят тия велможи при нас просяците, дето не сме излизали от дупката си. Дето нямаме ни крила, ни кораби, дето не минаваме през стени и не четем мисли. До нас ли опряха, ние ли сме им надеждата?
- Да, ние сме. Разбира се, мнозина подозираме, че земното човечество е създадено за това - да бъдем специалисти по изнамиране на решения в невъзможна ситуация. А най-добрите пък от земните специалисти сме ние българите - от върха на Земната слава, до дъното на робията - за нас няма скрити тайни.


Към всичко това следва да се добави още нещо. Защо непрекъснато "откриваме" неща, които са все потенциални у нас, защо всичките чудеса са все неразвити у земния човек - че можем да летим и да живеем без храна, че можем да знаем всичко, което пожелаем, че сме безсмъртни... Защо всичко това е все недостъпно? Но дали е така? Дали не е време да погледнем на въпроса по следния начин. Нали именно така би изглеждало идеалното скрито оръжие за решаване на проблема Луцифер! Та ние сме скрити дори от самите себе си. Нужно е само да се АКТИВИРАМЕ в нужния момент! Идва ли той? Идва. Изглежда се случва активиране. Ако не се получи, ще трябва да се изработва ново оръжие.

Сега, погледнете братлета през горната перспектива и помислете за теми като "Пропастта между поколенията", "Старостта" и други, които ще се появят. Мислете за АКТИВИРАНЕТО. Ще е много по-лесно да не се изпада в битовизми и дребнотемие пред великата перспектива да извършим образцово задачата си.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #67 -: Ноември 01, 2009, 09:30:26 am »
Хммм ..... Божия отбор били извънземни , има донякъде логика в това виждане!
Тогава темата се обезмисля ,така ли излиза ?
Според мен нещата не са толкова лесни за разбиране а ние само си чешем клавиатурите !

По темата:
бяло - черно
истина - лъжа
светлина - тъмнина
........ - .......
Христос - Сатана
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #68 -: Ноември 01, 2009, 10:31:42 am »
Когато си представим планетите, слънцата, галактиките и т.н. като живи същества, тогава може би ще разберем малко повече Бог.
Иначе това с извънземните е типично ограничено човешко мислене. Хората колонизират, заробват, манипулират, заблуждават, убиват, държат в подчинение и после приписват същите качества на извънземните. Ами то честно казано, даже намирам за справедливо ако извънземните се отнесат с хората по същия начин. Само, че те не са хора... вече, а ние май още много много дълго ще си останем такива.
То май не само на извънземните, но и на планетарните духове (често обожествявани в някои религии) преписваме чисто човешки и отрицателни качества. Злото не съществува извън трите нисши сфери на човешката еволюция - физически, емоционален и умствен. В Космоса съществуват сили на хаоса, но разликата между тях и злото е огромна. Това са слепи и стихийни сили при които липсва съзнателност. При злото винаги имаме съзнание. С всичко това искам да кажа, че не трябва да се пренася злото, а от там и персонификацията му като „сатана“ в космически мащаб и да се приравнява на Бог или Христос. Христос също е над трите нисши планове на човешката еволюция. Неговото съзнание е изцяло в областта на духовните чувства и духовната воля, като от мисълта е останала само нейната най-висша и пречистена част.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #69 -: Ноември 01, 2009, 12:15:06 pm »
Iris, както казах по-нагоре в темата:

Приравняваш Бога от Библията на Бога на Вселената.Типично ограничено човешко мислене.

Защото има два Бога - единият Бог са извънземните, обвиващи образа си в символичност.Другият Бог e създателяj на извънземните(нашите създатели).

Кога най-сетне ще направиш разликата? Също така, несериозно е да говорим за цяло стълпотворение от имена около Бог, като сатана и прочие, в същото време да го наричаме Вселенския Бог.

Вселенския Бог е един.Извънземните Богове са много.И това какво представлява Вселенския Бог се шири навсякъде из Езотерика.Така че в случая спамиш, защото темата очевидно е посветена на извънземните.
« Последна редакция: Ноември 01, 2009, 12:19:23 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #70 -: Ноември 01, 2009, 12:50:07 pm »
Аз пък не съм фен на мисълта да се персонализира по някакъв начин Бог. Бог не е 1 (едно) същество, което е създало Вселената (Вселените). Всички ние сме части от него, както капките вода са части от Океана.

Така мисля...

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #71 -: Ноември 01, 2009, 12:56:49 pm »
Аз пък не съм фен на мисълта да се персонализира по някакъв начин Бог. Бог не е 1 (едно) същество, което е създало Вселената (Вселените). Всички ние сме части от него, както капките вода са части от Океана.

Така мисля...

Еми и аз мисля така, и направих тема за това, което мисля, но не помня как се казваше и бих дал връзка за натам, АКО ставаше дума за Вселената.А не става дума за това, става дума за извънземни групи и театъра им.
Защото, мисля че много хора ще се съгласят с мен, това е цялостна позиция на самия Хнетбг.За дискусиите относно дядо боже и торбалан има направени десетки форуми, както и няколко синода.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #72 -: Ноември 01, 2009, 12:59:16 pm »
Iris, както казах по-нагоре в темата:

Приравняваш Бога от Библията на Бога на Вселената.
Въобразяваш си.

Защото има два Бога - единият Бог са извънземните, обвиващи образа си в символичност.Другият Бог e създателяj на извънземните(нашите създатели).
Източникът на всичко съществуващо наистина е един. Слънчевите и планетарни логоси са безброй. В огромната част от случаите в религиите и духовните учения под Бог се разбират именно те. Но в една и съща религия може веднъж под Бог да се разбира Абсолютът, а друг път тези грандиозни и съвършени, гледано от човешката позиция същности, част от които се явяват самите хора. Кога, какво се има предвид, всеки трябва сам да може да се ориентира. Тук за съжаление ортодоксалните тълкувания са преобладаващо подвеждащи или ограничаващи. Колкото до извънземните, за мене подобно разделение не съществува. Но „извънземните“ също са част от логосите на една или друга здездна система, така както хората са част от логоса на Слънцето. Същото е отношението между човешката монада и безбройните атомични същности съставляващи телата му.

« Последна редакция: Ноември 01, 2009, 13:02:49 pm от Iris »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #73 -: Ноември 01, 2009, 13:00:50 pm »
Няма спор - ние всичик съставляваме Бог.Но тук не говорим за Бог.Говорим за едни негови съставни части, някак различни от нас, но прекалено подобни.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #74 -: Ноември 01, 2009, 13:04:31 pm »
Iris, както казах по-нагоре в темата:

Приравняваш Бога от Библията на Бога на Вселената.
Въобразяваш си.

Защото има два Бога - единият Бог са извънземните, обвиващи образа си в символичност.Другият Бог e създателяj на извънземните(нашите създатели).
Източникът на всичко съществуващо наистина е един. Слънчевите и планетарни логоси са безброй. В огромната част от случаите в религиите и духовните учения под Бог се разбират именно те. Но в една и съща религия може веднъж под Бог да се разбира Абсолютът, а друг път тези грандиозни и съвършени, гледано от човешката позиция същности, част от които се явяват самите хора. Кога, какво се има предвид, всеки трябва сам да може да се ориентира. Тук за съжаление ортодоксалните тълкувания са преобладаващо подвеждащи или ограничаващи. Колкото до извънземните, за мене подобно разделение не съществува. Но „извънземните“ също са част от логосите на една или друга здездна система, така както хората са част от логоса на Слънцето. Същото е отношението между човешката монада и безбройните атомични същности съставляващи телата му.



То сега е много модерно да се говори за Висши Аз-ове и за планетарни логоси. И всичко това идва от книгата "Матрицата". Всеки който я е чел, имам чувството, че автоматично приема всичко вътре за 100% истина. Аз не мисля, че има такива неща като планетарни логоси. :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27