Автор Тема: Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват  (Прочетена 114067 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #45 -: Октомври 30, 2009, 13:29:22 pm »
  :hi: Е радвам се, че аз несмисления абориген мога да общувам с духовно извисени, Мислещи същества като Вас. Пък дано и аз поумнея някой ден :unknown:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #46 -: Октомври 30, 2009, 15:32:03 pm »
Спри да вярваш.
Мисли, търси и опознавай.
Бог сам ще ти се разкрие.
Тогава и за двамата ще разбереш.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #47 -: Октомври 30, 2009, 15:40:10 pm »
Ще ви разкажа, какво се случи с мен наскоро. Подчертавам, че не съм вярващ християнин нито преди, нито след случката. :)
---------
Лятно утро е.
Кося росна трева на село.
Тихо е, защото селото е почти безлюдно. Само птичките пеят.
Леко съм се поизпотил.
Ръсва ме лек дъждец.
Прибирам се у дома.
След около половин час ме втриса...
Падам на леглото.
Съпругата ми бди до мен.
Вдигам висока температура.
Нямаме термометър да я измерим, но е много висока.
Досега през живота си/доколкото си спомням/ не съм вдигал такава.
Горя...
Изпадам в безсъзнание.
Бълнувам.
Говоря с Някого.
Съпругата ми ме е "опаковала" с кърпи с оцет и ги сменя переодично, опитвайки се да ми свали температурата.
В промеждутъка, когато съм в съзнание тя ми казва, че единствената дума, която е разбрала от неразбираемото ми бълнуване е "Иссус".
Шокиран съм.
Замислям се.
Имам смътен спомен, че съм "разговарял" с "размазана" пред "погледа" ми Светла Личност докато съм бил в несвяст.
Бутилката с оцет, която в началото на случката бе пълна, е вече празна.
Тялото ми я "изпи".
Температурата изчезна.
Изминали са около два часа от началото.
Ставам от леглото все едно нищо не ми е имало.
Като "репичка" съм свеж.
Не чувствам отпадналост както друг път, когато съм имал температура.
Само влажните оцетени кърпи напомнят, че е имало нещо.
Излизам навън и започвам да си работя отново, но този път умислен...
----------
Нямам обяснение. Нещо неестествено се случи според мен.
Някой ако може и има желание, нека сподели разтълкуващо мнение. Аз не мога. Дали съм получил някакво послание от Някой, което не мога да си спомня?! Може и да се вманиачавам и това да е една нормална случка. Незнам! :D

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #48 -: Октомври 30, 2009, 16:17:33 pm »
Ама вие метнахте темата в 14ста глуха ,по добре всеки да каже какво мисли по въпроса отколкото да се заяждате !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #49 -: Октомври 30, 2009, 16:24:30 pm »
Ама вие метнахте темата в 14ста глуха ,по добре всеки да каже какво мисли по въпроса отколкото да се заяждате !
:hi:  :drinks:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #50 -: Октомври 30, 2009, 16:40:12 pm »
 :hi: Мисля си с моя орязан процесор, че независимо дали вярваме в Бога или в нещо си там или в нищо, това няма значение за това да се научим да се уважаваме ако не защото това е основен принцип при разумните същества то поне защото сме влязли в един и същи форум.
Освен това, въпроса на темата не е има ли Бог.
Затова отварям нова тема с този въпрос ;) за да има къде да пишат тези които се чувстват пренебрегнати по този важен въпрос
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #51 -: Октомври 30, 2009, 17:28:45 pm »
 :hi: Сега вече можем да продължим по същество.
Както писах по нагоре Луцифер е бил Херувим носещ божието слово до ангелските множества. Остава обаче отворен въпроса каква вражда се е породила за да избухне този космически конфликт?
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #52 -: Октомври 30, 2009, 22:29:06 pm »
  :hi: Разковничето в конфликта се нарича Завист, която се развива върху основата на свободната воля подарена от Твореца на разумните Богоподобни същества.
Бог е Дух, Който не може да влезе пряко в контакт със Неговото творение, понеже би останал непонятен за тези, с които общува. Затова се налага да се материализира в подобен на творението Си вид. В случая е трябвало да стане подобен на ангелите и затова е наречен Архангел  Михаил, име което в превод означава „Главен-ангел, Който е Като Бога”
Проблема е в това, че Луцифер се явява като най висшо  същество понеже Херувимите са по висши от Ангелите и Серафимите, а и той е този, който носи Божието слово до Ангелите, тъй както Мойсей беше върховния човешки авторитет за евреите. Но проблема е в това, че Бог Отец казва ангелите, серафимите и херувимите да се прекланят като на свой Господ пред Михаил, който е Помазаникът, сиреч Христос. И освен това Христос Михаил влиза в присъствието на Бог Отец и говори с него Лице в Лице и на тези съвещания Луцифер не е допускан.
Получава се досъщ като ситуацията, в която ако първосвещеникът бе признал Исус за Господ би трябвало въпреки сана си да се поклони пред дърводелеца Исус. :o
  В началото Луцифер не разбира какво се случва в святия му ум, но завистта премесена с гордост, като сярна киселина разяжда неговата морална същност. Той не знае, че това е най-страшната болест във вселената наречена грях, която променя коренно личността на заболелия. Всъщност той е първата й жертва. Бог Отец го предупреждава, че е в голяма опасност, тъй както предупреждава и Кайн. Но Луцифер е опиянен от прерасналата завист в омраза към Христос и стига дотам, да започне да разпространява лъжи, в които напада не само Христос, но и Бог Отец. Казва, че Бог е деспотичен и ако той би бил на мястото на Бога би създал много по-съвършено общество.
Ще спра за момента до тук :writer:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #53 -: Октомври 31, 2009, 10:35:48 am »
JG,много ми е интересно от къде знаеш какво си хортуват Боговете .Не се заяждам ,просто питам !
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #54 -: Октомври 31, 2009, 18:58:13 pm »
JG,много ми е интересно от къде знаеш какво си хортуват Боговете .Не се заяждам ,просто питам !
Ако кажа, че разговарям с Бог и имам видения, ще ме вземете за луд. Ако кажа че съм го прочел ще ме вземете за зубър ::) общо взето каквото и да кажа ще бъде ??? така, че ще премълча
 
  :hi:Продължаваме! Разбрахме че е назрял конфликт сред върховете на йерархията в командния център на космоса. Много хора са ми задавали въпроса, „ Защо Бог не унищожи Сатана когато се е разбунтувал „  Нека да помислим дали това би било най доброто решение.  :unknown:
  В целия космос до този момент не се е проявявал фактора ГРЯХ, никой освен Триединството няма представа какво представлява и до какви последствия  би довел.
Преди няколко години Ал Гор, започна да предупреждава за проблема с глобалното затопляне, тогава почти никой не му обърна сериозно внимание, може би поради простата причина, че никой не бе преживял такъв природен катаклизъм. Ал стигна до там, че се кандидатира за президент на САЩ само и само някой да му обърне внимание. Но каква беше реакцията, спомням си ехидната усмивка на Буш с която казва, „ Това е несериозно да се говори за такива промени в близките столетия” но в един момент медиите гръмнаха, „Глетчери за които се очакваше да се стопят за приблизително сто години се разтопиха пред очите на смаяните учени само за около 33 дни.” И започнаха бурите и ураганите, а това е само началото! Почти същото е било и положението в небесата, само няколко градуса покачване на напрежението са довели до космически ураган и пълно объркване. :flag_of_truce:
   Никой от небесните жители не е разбирал сериозността на проблема, а оттам  и последствията. Луцифер бавно и почти незабележимо от носител на светлина се превръща в Сатана което означава  враг, противник или да го наречем  „Носител на тъмнина”.  Ако в този момент Бог бе предприел някакви ограничителни мерки над  все още действащия като ръководител на цялото небесно общество, поради неговите изказвания, че Бог бил властолюбив тиранин, небесните същества нямало да разберат дълбочината на проблема и неговото бъдещо развитие. Единственото нещо което Бог предприема е било да го понижи в ранг, да не бъде говорител изявяващ Божия глас.
Но това не спира бунтовника да злослови, а понеже ангелите са му имали все още доверие той ги подлъгва към открит бунт и словесна война. Оръжията в тази война са биле: ораторското слово, логиката, любовта, безметежното бъдеще, законът и редът. Но Луцифер освен тези оръжия си служел и с измама, подлост и шантаж над ангелите които го последвали в началото, като им казвал, че няма връщане назад, понеже Бог нямало никога да им прости което си е било, подла лъжа. :diablo: Една трета от ангелските множества се поддава на хитрите словесни примки и обещания на Луцифер.
 
 Нека да разсъждаваме какво би се случило ако Бог би унищожил тогава Луцифер любимеца на масите?
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждув
« Отговор #55 -: Октомври 31, 2009, 19:29:30 pm »
JG много човешки ми звучи това !Ако Бог е това което си мисля ,къде е бил (когато е навсякъде) та да остави сатанаил да си разиграва кончето ,още в зародиш е трябвало да го ........... !
« Последна редакция: Октомври 31, 2009, 19:31:26 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #56 -: Октомври 31, 2009, 19:43:40 pm »
JG, лични поздравления за развоя на темата :)

И...боже, нямам какво да добавя въобще, на абсолютно същото мнение съм.
А по въпроса:

Мисля, че на "Бог" не би му и хрумнало да мисли за "Сатана" по някакъв предпазлив начин, защото до йерархичното стъпало, на което "Сатана" се намирал, не се стигало току-така, нали? Но ако следвам простата човешка логика(по подобие на божията), най-логично е най-приближения в йерархията да е най-опасен за твоето собствено йерархично стъпало.
Така че това "ако" просто го няма.Ако не беше "Сатана", щеше да е този под него.

Нещата до сега са ни горе-долу ясни(според цялата информация, циркулираща из човечеството).Въпросът е какво ще се случи оттук нататък, защото каквото и да стане - ние винаги ще сме потърпевшите.


Също така ми се ще да обърнем внимание и на това.
Ние, като раса, сме създадени СЛЕД тези събития.И сме НАУЧЕНИ на тях.Според мен е нужно да вземем предвид КОЙ ни е научил и кой как ни се представя, защото... както често се случва с децата... лесно е да заблудиш един новопоявил се в заварено статукво.Това почти винаги води до много загубено време, в което новопоявилият се прави всички грешни постъпки и научава истината за нещата по трудния начин.
(Аз лично многократно съм прилагал тази тактика, когато е трябвало даден нов колега да не се задържи на поста си).

Винаги, когато при мен се появи някой нов колега, за всички нас(старите кучета) е важно да разберем час по-скоро какъв му е произхода, колко и какво знае за статуквото и какъв е като човек.Ако тези три фактора не ни задоволяват, просто предизвикваме уволнението му.

И наистина, за да разсъждаваме по тези събития, които сме заварили свършени, трябва да си изясним какъв е произходът ни, какво сме знаели в началото и каква е човешката ни природа.това ще определи какви са били интересите на "Бог" и на "Сатана" спрямо нас.
След това трябва да направим същото за другите страни - "Бог" и "Сатана" - да разберем от къде идват, какво са знаели преди нашата поява и какъв е характерът им.



Защото, представете си следната ситуация:

"Сатана" е успял в самото начало."Бог" се е оттеглил.Една трета от "ангелите" са останали с него, другите дават доверието си на "Сатана".

Появяваме се ние, създанията "Божии" - неговите нови поддръжници, по образ и подобие божие - създадени да бъдем на негова страна.
"Сатана" се намесва навреме и адекватно, като ни казва, че "Сатана" не е успял и се е оттеглил, но не е и разрушен.

Интересна ситуация, нали?

Аз я разигравам винаги, когато уволняваме някой колега.Повярвай, много е добра!
« Последна редакция: Октомври 31, 2009, 19:48:37 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #57 -: Октомври 31, 2009, 20:02:32 pm »
И наистина, за да разсъждаваме по тези събития, които сме заварили свършени, трябва да си изясним какъв е произходът ни, какво сме знаели в началото и каква е човешката ни природа.това ще определи какви са били интересите на "Бог" и на "Сатана" спрямо нас.
След това трябва да направим същото за другите страни - "Бог" и "Сатана" - да разберем от къде идват, какво са знаели преди нашата поява и какъв е характерът им.

 :hi:  :good:
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #58 -: Октомври 31, 2009, 20:06:26 pm »
Цитат
Винаги, когато при мен се появи някой нов колега, за всички нас(старите кучета) е важно да разберем час по-скоро какъв му е произхода, колко и какво знае за статуквото и какъв е като човек.Ако тези три фактора не ни задоволяват, просто предизвикваме уволнението му.

Не звучи никак добре , ако и Божествата разсъждават по този начин .......... !
Чудя се откъде я имате тази информация , защо Ватикана и БПЦ халхабер си нямат за това ?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re:Кой е Христос и кой е Сатана и защо враждуват
« Отговор #59 -: Октомври 31, 2009, 20:11:40 pm »
Чудя се откъде я имате тази информация , защо Ватикана и БПЦ халхабер си нямат за това ?

 :hi: А те ли не знаят, всичко знаят! Ама не им отърва, всичко да е безплатно и парите да раздават на бедните ???
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27